Dames SV Kwiek winnen in eigen gymzaaltje met 3-1 Scaldina 1 verliest eerste competitiewedstrijd met 8-2 RVC organiseert wederom besloten Zeeuws snooker kampioenschap in Renesse Een halve eeuw LR en PC De Schouwse Ruiters Verbetering ZSC plaatst zich voor de bekerfinale Hoevecross te Goes Slechts één bestuurslid Groningen blijft Lieven Hoogerhuis toernooi ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 7 februari 1989 Nr. 24487 9 Bruse dames verstevigen koppositie met deze overwinning BRUINISSE - In de veel te kleine, maar wel knusse, gymzaal in Bruinisse hebben de dames van volleybalvereniging SV Kwiek de bezoekers Alexandria '66 A3 uit Rot terdam met 3-1 weten te verslaan. Nadat de eerste twee sets vrij gemakkelijk werden gewonnen, zag het er naar uit dat de wedstrijd een zogenaamde 'drie-setter' zou wor den. In de derde set kwam Alexandria echter ineens opzetten en maakte gebruik van wat misverstanden en verkeerde passes bij de Bruse dames. In de eerste set liep Kwiek ai vrij snel uit naar 7-1. Voornamelijk mid dels de goede services van Marjo van der Have en Corrie Elenbaas werden er aan de lopende band punten ge scoord. Maar ook Lia Slager, mat haar krachtige smashes, liet regelma tig de Rotterdamse dames het nakij ken. Toen Alexandria via 9-4 lang zaam opklom naar de stand 13-7 ontstond er bij Kwiek even paniek. Maar mede ook door de prima inzet van jeugspeelster Liselore Groene- veld werd de eerste set winnend afge sloten: 15-7. Ook in de tweede set ma nifesteerde Liselore Groeneveld zich als een niet meer weg te denken speelster. Zij liet het aanwezige pu bliek regelmatig genieten van haar goede smashes en acties. Wederom werd er ook in de tweede set gescoord met de service. Willy Visser tekende direct al voor 2-0 aan. Kwiek verloor regelmatig de op slag maar kwam steeds weer sterk terug. Het was duidelijk dat men goed de zaal kende want veel ballen werden nog net binnengeslagen. Ook tactisch zat het goed in elkaar bij Kwiek; men wist nauwkeurig de ga ten in de defensie van Alexandria te lokaliseren. Bij een stand van 9-5 vluchtten de bezoekers in een time out. Deze wierp direct zijn vruchten af want men kwam terug tot 9-7. Alexandria kwam steeds beter in de wedstrijd, maar Kwiek liet zich niet op de kop zitten en bleef goed volleyballen. Bij een stand van 12-8 vonden de bezoekers het wederom no dig om hun time-out te gebruiken. Dit mocht niet meer baten want de dynamische Bruse dames maakten dankbaar gebruik van het statisch volleyballende Alexandria: 15-9. Wissel In de derde set wisselde coach Durk Visser de jeugdspeelster Liselore Groeneveld voor Edith Kik. Kwiek kreeg te maken met wat misverstan den en verkeerde passes. ,,De op bouw was nog behoorlijk, maar de stops waren weer minder in die derde set. Technisch gezien was Kwiek ech ter stukken beter dan het gerouti neerde Alexandria", aldus coach Vis ser na afloop. Het lukte Alexandria inderdaad op voorsprong te komen. Diverse lange rally's werden in het voordeel van de bezoekers beslist. Zo liep Alexan dria, mede gebruik makend van en kele foutjes bij Kwiek, uit naar 5-10. De time-out van de gastvrouwen bracht even rust en een gedeeltelijke ommekeer. Kwiek kwam terug tot 8- 10. Toen werden de Rotterdamse da mes zenuwachtig en maakten ook ge bruik van een spelonderbreking. Kwiek bleef doordrukken en kwam langszij Alexandria: 11-11. Alsnog kwam een drie-setter in zicht. De Bruse dames kwamen namelijk op 12-11 voorsprong, maar een time-out voor Alexandria bracht de vaart er weer even uit. Kwiek-coach Durk Vis ser rook de kans om het duel in drie sets te beslechten en probeerde een gouden wissel. Maar ook Liselore Groeneveld kon niet voorkomen dat Alexandria alsnog de set won met 12- 15. Stroef De vierde set begon wat stroef, met veel opslagwisselingen en een gelijk- opgaande strijd: 2-2. Bij een voor sprong van 4-3 liet de scheidsrechter Lia Slager van SV Kwiek scoort hier met een krachtige smash één punt voor haar team, Marjo van der Have (nummer 1) en Willy Visser (nummer 4) kijken gespannen toe. (Foto: Joop van Houdt). enkele steekjes vallen, waardoor de dames van Kwiek wat werden aange slagen. Alexandria maakte hiervan dankbaar gebruik en stootte door naar 4-5. Zij werden echter slordig met de service en kregen te maken met communicatiestoornissen. Na een spannend verloop bij een gelijke stand van 6-6 kon het tech nisch betere Kwiek alsnog deze set in eigen zak steken: 15-6. Mede met be hulp van enkele time-outs werden de dames gewezen op hun eigen kunnen en stoomde men in één keer door naar de winst. Door deze 3-1 winst hebben de Bruse dames hun kopposi tie weer danig weten te verstevigen. Eén van de weinige smashes van Lia Slager die goed door Alexandria werden afgehlokt. Marjo van der Have (num mer 1), Willy Visser (nummer 4) en Janita de Ronde (nummer 37) wachten-echter attent af waar de bal terecht komt. (Foto: Joop van Houdt). SPAKENBURG - Hans van der Zee volgt Ton Pronk op als oefenmeester van zaterdag eersteklasser IJssel- meervogels. De 33-jarige Van der Zee was drie jaar werkzaam bij Quick Boys in Katwijk. Pronk hield nog een seizoen langer vol in Spakenburg. Hij onderhandelt nog over een baan in het betaald voetbal. Van der Zee te kende voor een jaar. BROUWERSHAVEN - In het arti kel betreffende het bijtekenen van Arend Krijgsman als trainer bij Brouwershaven is een fout geslopen. Gemeld werd, dat Krijgsman bij zijn start in Brouwershaven geen ge spreid bedje had. Brouwershaven zou juist gedegradeerd zijn. Niets is minder waar. Brouwershaven is ge degradeerd in het eerste trainings jaar van Krijgsman. VLISSINGEN - Het eerste team van Zwaluwen Stormvo gels Combinatie (ZSC) heeft in Vlissingen weer voor een stunt gezorgd, door de bekerwed strijd tegen het hoger ge plaatste GPC met 0-2 te win nen. Derhalve hebben de beste voetballers van Scharendijke zich weten te plaatsen voor de finale tegen Rillandia. SCHARENDIJKE - ELLEMEET Alleen in de eerste tien minu ten van het duel liet GPC zien inderdaad hoger te spelen dan ZSC. Nadien waren hot de mannen van trainer Kees Snoek die GPC niet alleen lie ten zien wat werken was, maar door goed verzorgd voetbal ook nog twee doelpunten wis ten te scoren. ZSC liet het tech nisch beter GPC niet in haar spel komen. Winnaar Door twee doelpunten van Jan Meganck, één voor de rust en één na rust, lukte het ZSC om als winnaar uit de bus te komen. Maar ook dankzij een uitstekend spelende achterhoe de, waarbij met name het goe de werk van Bart Dorreman en doelman Jan van der Horst op viel, kon GPC geen enkele keer tot scoren komen. ZSC keerde derhalve tevreden huiswaarts en kon daar een bescheiden feestje beginnen. Na Dauwen- daele. Veere 3 en Yerseke 3 had nu ook GPC ervaren dat ZSC tot alles in staat is. GOES - Zaterdagmiddag 11 februa ri wordt de Zeeuwse crosscompetitie om de Rabobankprijs te Goes afge sloten met de 5e Hollandse Hoeve cross. Het programma gaat om 12.00 uur van start met de wedstrijd van de meisjes C pupillen, gevolgd door alle andere^ categorieën pupillen, die een pittige ronde van 1100 meter lopen. 12.45 uur zijn de junioren aan de beurt te beginnen met de meisjes D. Ook zij, de D jongens pn C meisjes, lo pen ook nog 1 ronde van 1100 meter. De jongens C en meisjes B lopen 2200 meter. De jongens B en A gaan 13.25 uur tegelijk van start voor resp. 3 en 5 nog zwaardere ronden van 1550 m. De vrouwen vanaf A jun. lopen ook 3 ronden, dus 4650 meter. De mannen gaan ongeveer 14.25 uur van start voor 10.850 meter. De trimloop gaat omstreeks 15.30 uur van start over een aanmerkelijk minder zwaar par cours van minimaal 2300 meter en maximaal 9200 meter lengte. Inschrij ven trimloop kan vanaf 14.30 uur in Sportcentrum" Goes. De prijsuitreiking zal 16.30 uur zijn in de kantine van het Sportcen trum", zowel van de wedstrijd als van de crosscompetitie. Tweede team wint van sterk Westerzicht 3: 6-4 ZIERIKZEE - Voor de senioren tafeltennissers van Scaldina is de voorjaarscompeti tie wederom van start gegaan. Net zoals bij de jeugd is ook hier in de eerste en tweede klasse de puntentelling veranderd. Elke partij die wordt gewonnen geldt ook daad werkelijk als één punt. Zo kan men in theorie maximaal tien punten per wedstrijd toe voegen aan het totaal. Voor de hoofdmacht van Scaldina betekende het verlies van 8-2 tegen Big Smash, dat er slechts twee punten werden vergaard. Het tweede team won haar wedstrijd met 6-4 van Westerzicht 3. Door afwezigheid van John van Veen, was er voor Michel Holm, Alex von Berswordt en invaller Jan Kik weinig eer te behalen in de wedstrijd tegen Big Smash. Alex von Bers wordt opende tegen Rob Kooler, waar hij in twee games van verloor. Michel Holm moest toen aantreden tegen Ri- card Simonse. Deze partij ontpopte zich in een leuke en snelle wedstrijd. De Zierikzeeënaar Holm moest toch zijn meerdere erkennen in Simonse. RENESSE - Voor de der de keer organiseert de snookerclub RVC het in middels populaire beslo ten Zeeuws kampioen schap snooker, in de lokaliteit van de Bowling Renesse aan de Hogezoom in Renesse. Het kampioen schap wordt gehouden op veertien, vijftien en zes tien februari aanstaande. Wederom zijn er mooie prijzen te winnen. De acht hoogst geëindigden ontvangen een beker, terwijl ook de speler met de hoogste break daarmee een beker verdiend. De prijzen wor den beschikbaar gesteld door de Re nesse Verhuur Centrale. Buiten be kers zijn er ook andere mooie prijzen te winnen daar het inschrijfnummer tevens een lotnummer is. Favoriet Favoriet op dit toernooi is onge twijfeld Leo Dorreman. Hij moet de ze keer voor de derde keer zijn Zeeuwse titel trachten te prolonge ren. Vorig jaar wist hij in de finale beslag te leggen op de eerste plaats door een 3-1 zege op Willem Scheffer. Dit jaar moet Dorreman rekenen op een sterke tegenstand, omdat het peil van de Zeeuwse spelers snel aan het stijgen is. De inschrijving voor het evene ment op 14-16 februari sluit op acht februari aanstaande. Opgeven kan telefonisch via Bowling Renesse, te lefoon 01116-1939. Publiek is ook van harte welkom. Jan Kik had zowel tegen Klaas Buk als in zijn andere partijen niets in te brengen. Het dubbel Holm/Von Bers wordt bezorgde Scaldina door goed en tactisch spel het eerste punt. Alex von Berswordt verloor te simpel van Ricard Simonse. De stand was der halve reeds 4-1 geworden. Holm wist zijn goede spel echter voort te zetten in zijn partij tegen Klaas de Buk. Hij won de eerste game met 13-21. In de tweede game kwam De Buk goed terug en won met 21-14. In de beslissende derde game wist Holm reeds in de beginfase een gat van vijf punten te slaan. Deze voorsprong gaf hij niet meer uit handen en won uit eindelijk met 16-21. Von Berswordt viel vervolgens weer wat tegen en verloor zijn laatste wedstrijd. Michel Holm trof in zijn laatste partij Rob Koole. Holm won de eerste game verras send met 21-13. In de tweede game durfde geen van beide spelers te ope nen. Dit resulteerde in een eindeloos heen en weer geschuif. Michel Holm kwam met 20-18 voor en ging toen op het verkeerde moment kleine foutjes maken. Rob Koole maakte hiervan dankbaar gebruik en won de game met 24-22. ,/Iben ik op 20-18 voor stond, had ik voor de aanval moeten kiezen. Misschien had ik dan ook de HARDERWIJK - Volgens woord voerder Bocrma van de FC Gronin gen zal slechts een lid van het huidi ge bestuur terugtreden. Dat is Gerrit Kobna. De overigen (Spier, Van der» Pruik, De Boer) zullen, na het ver trek van voorzitter Renze de Vries, vrijwel zeker terugtreden. Niet we gens de vermeende fraude-affaire, maar wegens drukke werkzaamhe den. Het bestuur heeft voor maandag een vergadering belegd, waarin zal worden besproken wie de rol van for mateur van een nieuw bestuur op zich kan nemen Kandidaten daar voor kon Boerma nog niet noemen. Aangenomen wordt dat de uitkomst van het onderzoek van de FIOD wordt afgewacht. RENESSE - Zaterdag en zondag achttien en negentien februari aan staande wordt in Bowling Renesse het Lieven Hoogerhuis b'owlingtoer- nooi georganiseerd. Dit ter nage dachtenis van de nestor van de bow- lingsport op Schouwcn-Duiveland. De organisatie van dit toernooi is in handen van de familie Hoogerhuis in samenwerking met Bowling Re nesse. Namens de organisatie wordt iedereen die thans bowlt verzocht mee te doen. Ook oud-spelers en/of oud-speelsters die in de vereniging van Lieven Hoogerhuis hebben ge speeld, of eventueel toernooien met hem hebben gespeeld, worden uitge nodigd. Voor een ieder die inschrijft is er na afloop eenprijs en een herinnerings-aandenken. tweede game gewonnen. Maar ik werd wat zenuwachtig", aldus Holm. In de derde game kwam de moe gestreden Holm er niet meer aan te pas. Koole won vrij gemakkelijk met 21-14. Einduitslag derhalve 8-2. Scal dina 2 moest thuis de strijd aanbin den met het sterke Westerzicht 3. Cor Smalheer van Scaldina begon sterk door in twee games van Van Gorp te winnen. Jan Kik kwam in zijn partij tegen H. Scharpentier net iets tekort: 17-21 en 18-21. Camiel Faber speelde zijn eerste partij tegen de sterk ver dedigend ingestelde R. van Breem. Faber kon niet de rust vinden om Van Breem uit te spelen: 17-21 en 14- 21. Het dubbel Smalheer/Kik bracht de stand echter weer op 2-2. Jan Kik zette de puntenvergaring voort door in drie games te winnen en Cor Smal heer verloor weer zodat de stand nog steeds gelijk bleef: 3-3. Faber won verrassend van Scharpentier in drie games. Jan Kik bleef met lege han den, want ook zijn laatste partij ver loor hij. Cor Smalheer revancheerde zich door in twee games te winnen van Scharpentier. De stand was zodoende 5-4 geworden. Voor Faber dus een zware opdracht om zijn laatste partij in winst om te zetten. Hoewel niet ge makkelijk, kreeg hij het uiteindelijk toch voor elkaar in drie games: 21-15, 20-22 en 21-19. Einduitslag derhalve 6- 4. Scaldina 3 Scaldina 3 tenslotte moest aantre den tegen het sterke Kapelle 4. Al leen Rita van de Zande-de Oude kon wat doen voor Scaldina door twee van haar drie partijen te winnen. Rob van Noord en Henk Goudzwaard kwamen niet in hun spel. Scaldina 3 verloor deze wedstrijd met 7-3. DREISCHOR - Op vier maart aanstaande viert de Landelijke Ruiter- en Ponyclub De Schouwse Rui ters uit Dreischor haar vijftigjarig jubileum. Dit gouden bestaansjubileum bestaat onder andere uit een grote reünie voor alle leden en oud-leden van de afgelopen vijftig jaar. Meer dan honderd oud-leden hebben zich inmiddels aangemeld voor dit gezellige weerzien. Voor zover bekend bij het secretariaat van de LR en PC De Schouwse Ruiters, de watersnoodramp van 1953 verwoestte ook het archief van de vereniging, zijn de meeste oud-leden voor deze hereniging uitgenodigd. Tbch bleek uit reac ties dat sommigen lid waren ge weest, maar dat dit nergens in ou de ledenlijsten en dergelijke was terug te vinden. Oproep De jubilerende vereniging wil echter alle oud-leden 'de kans ge ven om bij deze reünie aanwezig te zijn. Geïnteresseerden kunnen dan ook tot elf februari aanstaan de contact opnemen met familie Hanse, telefoon 01119-1265, of de familie Van de Werve, 01112-1509. Naast deze grote reünie organi seren De Schouwse Ruiters op 25 februari aaristaandc het Provin ciale drcssuurkampiocnschap voor paarden en pony's in manege De Korenzolder te Bruinisse. Ver volgens ligt het in de bedoeling om op 10 juni 1989, in dezelfde ma nege, een jubileum Concours Hip- pique te verrijden. Een halve eeuw 'Schouwse Ruiters' mag dan ook niet onopgemerkt voorbij gaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9