Brouws college spreekt zich uit voor zelfstandig voortbestaan werkvoorzieningsschap Zuidhoek College Brouwershaven bezorgd over bezuinigingen in onderwijs WATERSTANDEN DE HUUR CV KETEL DEURLOO B.V. Inbraken in sportkantines Aanrijding bij sluis Bruinisse Aanrijding op het Havenpark Vertrouwen bevolking in economie naar recordhoogte 4 Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 Maandag 13 maart Zierikzcc JFC-bijbelstudie aan Zuidwelle- straat 19. 20.00 uur. Maandag 6 februari Zierikzee In eigen onderkomen. Youth for Christ bijbelstudie. 20.00 uur. JFC-bijbelstudie aan Zuidwelle- straat 19. 20.00 uur. Dinsdag 7 februari Zierikzee Informatie-avond spuittechniek door Vereniging Oudleerlingen Tuinbouw- cursussen in Huis van Nassau. 20.00 uur. Woensdag 8 februari Zierikzee Kindertheater-atelier Zolderkolder. Zolder obs Binnen de Veste.. 13.30- 16.30 uur. NCVB-middag voor ouderen in zalen centrum Nederlandse Hervormde kerk. 14.30 uur. Jaarvergadering NCVB, afdeling Zie rikzee in bovenzaal van Gereformeer de kerk. 20.00 uur. Donderdag 9 februari Zierikzee Informatie-avond borstvoeding. Ju- lianastraat 9. 20.00 uur. Zaterdag 11 februari Zierikzee Afscheidsreceptie Voorsorteercen- trum van A. J. M. den Dekker. 15.30- 17.30 uur. Concertzaal. Hans Liberg met zijn so lo-show Wortel Bach Live. 20.00 uur. Zondag 12 februari Zierikzee Ruilbeurs onderdelen motorfietsen door Lost Ones in jeugdsoos Brogum. 10.00 uur. Maandag 13 februari Zierikzee JCF-bijbelstudie aan Zuidwelle- straat 19. 20.00 uur. Dinsdag 14 februari Bruinisse Jaarvergadering Landbouwbelang. Dorpshuis. 19.30 uur. Woensdag 15 februari Zierikzee Open middag in aula van Christelij ke Scholengemeenschap voor MAVO en LHNO voor leerlingen groep 8 van basisscholen in Zierikzee. 13.30 uur. Donderdag 16 februari Zierikzee Thema-avond eenzaamheid door FMD in Christelijke Gereformeerde kerk. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Jaarvergadering afdeling Wester- schouwen Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. De Schutse. 14.00 uur. Vrijdag 17 februari Zierikzee Folkloristisch Danstheater in Van Zwarte Woud tot Zwarte Zee. Concert zaal. 20.00 uur. Zaterdag 18 februari Burgh-Haamstede Amateur Comedie Zierikzee. De Schutse. 20.00 uur. Maandag 20 februari Zierikzee In eigen onderkomen. Youth for Christ bijbelstudie. 20.00 uur. Woensdag 22 februari Zierikzee Kindertheater-atelier Zolderkolder. Zolder obs Binnen de Veste. 13.30- 16.30 uur. Open middag in aula van Christelij ke Scholengemeenschap voor MAVO en LHNO, voor leerlingen groep 8 van basisscholen buiten Zierikzee. 13.30 uur. Informatie-avond Christelijke Scho lengemeenschap voor MAVO en LHNO voor ouders/verzorgers van leerlingen groep 8 van basisschool. 19.30 uur. Zaterdag 25 februari Zierikzee Concertzaal. Spoken (van Henrik Ib sen). 20.00 uur. Maandag 27 februari Zierikzee JFC-bijbelstudie aan Zuidwelle- straat 19. 20.00 uur. Maandag 28 februari Burgh-Haamstede Lezing over RIAGG voor Nederland se Vereniging van Huisvrouwen. De Schutse. 14.00 uur. Woensdag 8 maart Zierikzee Kindertheater-atelier Zolderkolder. Zolder obs Binnen de Veste. 13.30- 16.30 uur. Concertzaal. Gedeelde liefde, halve liefde; blijspel van Alan Ayckbourn. 20.00 uur. Datum Hoogwater tijd stand Zierikzee 7 februari 04.15 158 16.50 181 Roompot Buiten 7 februari 02.30 167 14.45 193 Bruinisse 7 februari 04.45 169 17.10 19* Wemeldinge 7 februari 04.20 184 16.40 204 Springtij: 8 februari Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 Laagwater tijd stand 10.20 -166 22.50 -132 08.50 -171 21.05 136 10.15 -174 22.35 -140 10.25 -180 22.45 -147 Aanbiedingsbrief bij begroting 89 BROUWERSHAVEN - „We streven ernaar het werkvoorzieningsschap De Zuidhoek zelfstandig voort te laten bestaan. Wij zien hierin grotere voordelen voor de werkgele genheid van mindervaliden dan een fusie met de Betho in Goes". Dat schrijft het colle ge van b en w van Brouwershaven in de aanbiedingsbrief bij de begroting van de ge meente voor 1989. Het college stelt in deze aanbiedingsbrief verder dat De Zuidhoek van grote betekenis is voor mindervaliden. „Doordat ook zij beleven, middels deelna me aan het arbeidsproces, mee te werken aan een hogere welvaart". College Brouwershaven: ,,Door budgetfinanciering wordt onrecht gedaan aan het goede beleid van De Zuidhoek Zoals bekend mag worden veron dersteld hebben zich in financieel op zicht drastische veranderingen voor gedaan in het werkvoorzienings schap. Per 1 januari 1989 dient men te werken met het budgetfinancierings systeem. Het college plaatst zo haar vraagtekens bij deze wijze van finan ciering. Onrecht ,,Deze vorm van financiering schept een grotere betrokkenheid van en voor de gemeentebesturen, het geen met name voor De Zuidhoek in de nieuwe gemeenschappelijke rege ling tot uiting zal komen. Thans is het zo dat door de budgetfinanciering er onrecht wordt gedaan aan het goe de beleid van De Zuidhoek", aldus het college. Als gevolg van de budgetfinancie ring moet het werkvoorzienings schap economischer gaan werken. Hetgeen inhoudt dat de produktivi- BROUWERSHAVEN/SCHAREN- D1JKE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd weer ingebroken in twee sportkantines. Het betrof de kantines op sport park Onder de Molen te Brouwersha ven en het sportcomplex te Scharen- dijke. De dieven kwamen beide kantines binnen door middel van braak. Zij namen geen geld mee maar wel diverse goederen zoals bier, kof fie, snoep en sigaretten. BRUINISSE - Op de parallelweg van de Rijksweg N-59 bij de sluis van Bruinisse vond zondagmiddag een aanrijding plaats waarbij twee per sonenauto's zwaar werden bescha digd. W. H. uit Bruinisse reed om onge veer 15.30 uur met zijn personenauto over de parallelweg vanuit de rich ting Oude-Tonge naar Bruinisse. Bij de sluis botste hij frontaal tegen een personenauto bestuurd door de Duit ser K. G. die juist het smalle stukje parallelweg over de sluis was overge reden. Beide auto's werden zeer zwaar beschadigd. Desondanks werd niemand verwond. teit per werknemer verhoogd dient te worden. Het Brouwse college is daar niet blij mee. ,,Dit heeft consequenties bij het toewijzen van arbeidsplaatsen", al dus het college. Zij stelt dat men voor de keuze staat om of de bijdrage per inwoner aan het schap te verhogen of de arbeidsplaats toe te wijzen aan ie mand die in staat is de gewenste pro- duktie te halen. Buiten arbeidsproces Hierdoor kan ons inziens een ver keerde beslissing verlangd worden waardoor de mindervaliden buiten het arbeidsproces worden gesteld of zelfs buiten de maatschappij", aldus het college. „Schijnt de toekomst van De Zuidhoek voor de financiële con sequenties wat onzeker, toch moeten we ons realiseren dat met een kri tisch ondersteunend beleid we een taak invullen die recht doet aan de positie van de zwaksten in onze sa menleving". „Zij hebben die positie niet zelf ge kozen, dus laten we blij zijn dat we kunnen helpen", aldus, het college. „Met een goed draaiende De Zuid hoek en een naar billijkheid af gestemde budgetfinanciering moet het mogelijk kunnen zijn, ondanks dat dit van de gemeente hogere fi nanciële middelen zal eisen, de ge meenschappelijke regeling in stand te houden". Onder de noemer sociale voorzie ningen en maatschappelijk werk besteedt het college in de aanbie dingsbrief bij de begroting ook aan dacht aan het woon-zorgproject. On langs bleek dat een en ander vooralsnog financieel niet haalbaar is voor de gemeente Brouwershaven. Blijkens de aanbiedingsbrief wil men echter alles in het werk stellen om het project alsnog van de grond de krijgen in de smalstad. Onderhandelen Brouwershaven is in de provinciale planning opgenomen voor een be jaardenhuis met minimaal 60 bed den. Gelet daarop heeft men contact opgenomen met het ministerie van WVC om te bekijken wat de mogelijk- heden zijn voor een bijdrage uit de experimentenpot. Het ministerie is niet ingegaan op de vraag van de ge meente Brouwershaven. Na deze afwijzing is contact ge zocht met gedeputeerde staten en naar aanleiding van een bespreking is inmiddels een werkgroep gefor meerd die moet nagaan wat de mid delen zijn om het woon-zorgproject mogelijk te maken. In de werkgroep zitten naast de ge meente ook ambtenaren van de pro vincie Zeeland, een ambtenaar van de direktie volkshuisvesting Zeeland en een medewerker van een architec tenbureau. „Indien de modus gevon den wordt zou dat betekenen dat de verplichting van onze gemeente op een structurele uitgave van ongeveer 50.000 gulden per jaar uitkomt", al dus het college. „Wij houden uw raad van de ontwikkelingen op de hoogte". B en w in principe positief tegenover overheveling RSG naar Zierikzee BROUWERSHAVEN - Het college van b en w van Brouwershaven is bezorgd over de bezuinigingen in het onderwijs. Dat blijkt uit de aanbieingsbrief bij de begro ting 1989 van de gemeente. „Dat ook het speciaal onder wijs niet wordt ontzien in de bezuinigingen van het mi nisterie van onderwijs vervult ons met grote zorg", aldus het college. Verder laat het college in de aanbiedings brief weten positief te staan tegenover het voornemen om de Rijksscholengemeenschap Professor Zeeman uiterlijk 1994 over te hevelen van het rijk naar de ge meente Zierikzee. Het aantal formatieplaatsen is in het afgelopen schooljaar niet gewij zigd voor de openbare basisscholen voor de gemeente Brouwershaven. Hierin kan verandering komen wan neer de voorgenomen maatregel van de minister van onderwijs om een formatiekorting van 0,2 formatie plaats toe te passen op scholen met minder dan 125 leerlingen doorgaat. Hard treffen „Weliswaar is deze korting de helft van die welke de minister van onder wijs voornemens was uit te voeren, maar ook deze korting kan de basis scholen in onze gemeente hard tref fen", aldus het college. „Immers alle scholen in onze gemeente hebben minder dan 125 leerlingen". Volgens het college heeft het door voeren van genoemde formatiekor ting tot gevolg dat er op de scholen met grotere groepen gewerkt zal gaan worden. Of ontslag van leer krachten. „In ieder geval, vrezen wij, zal door deze maatregel de kwaliteit van het onderwijs achteruit gaan en de leer krachten onder grote werkdruk zet ten. Maatregelen als deze zijn boven dien allerminst bevorderlijk voor de rust die noodzakelijk is voor het ge ven van onderwijs. Wij hebben dan ook bij de vaste commissie van on derwijs van de Tweede Kamer ten sterkste geprotesteerd tegen deze voorgenomen maatregel", aldus het college. Vergoedingen In de aanbiedingsbrief bij de begro ting staat verder te lezen dat de rijks vergoedingen, gebaseerd op het Lon- do-normenstelsel, ten opzichte van 1988 met zo'n 100.000,- zijii verlaagd. De bedragen voor onderhoud en aan schaffing van leermiddelen zijn ge handhaafd op hetzelfde peil als in 1988: voor de onderbouw 90,- per leerling en voor de midden- en boven bouw 105,- per leerling. Het totale exploitatietekort van de drie gymnastiekzalen in de gemeen te bedraagt 4.085,73. Daarbij is re kening gehouden met het onlangs ge nomen besluit om de gebruikerstarieven voor deze loka len te verhogen. De gemeente heeft ook te maken met korting op de uitkeringen op het terrein van welzijn en volksgezond heid. In 1988 was hiervoor in totaal 742,7 miljoen gulden beschikbaar. In 1989 zullen de gemeenten het met 688,6 miljoen moeten doen. Voor de gemeente Brouwershaven houdt het in dat de uitkeringen in deze met 17.000,- verlaagd worden. Niet gelukkig Het college: „Wij zijn niet gelukkig met deze beslissing, doch gelet op de financiële positie van de gemeente zijn wij niet voornemens u een uit spraak te vragen in hoeverre de kor ting moet doorwerken in de subsidies aan de verschillende verenigingen en instellingen". ZIERIKZEE - Twee personenauto's werden beschadigd bij een aanrij ding zondagmiddag op de T-kruising Havenpark/Sint Jacobstraat te Zie rikzee. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 17.15 uur toen P. H. van der L. over het Havenpark reed. Hij botste op de auto van de Duitser D. W. A. N. die het Havenpark opreed vanuit de Sint- Jacobstraat en daarbij verzuimd zou hebben voorrang te geven. Beide voertuigen werden beschadigd. ZIERIKZEE - Het vertrouwen van de bevolking in de economie is sinds 1972 niet meer zo groot geweest als nu. Dat heeft het ministerie van eco nomische zaken vrijdag verklaard. Het departement baseert deze constatering op gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek CBS. Het CBS is in 1972 begonnen met maandelijkse onderzoeken naar de mening van de consument over de ei gen financiële situatie en over de eco nomische situatie in het algemeen. In januari is het indexcijfer van het con sumentenvertrouwen met tien pun ten gestegen van 105 naar 115. Een sprong van tien punten in een maand is nog nooit voorgekomen. Index 100 wil zeggen dat er evenveel mensen met een positieve mening zijn als met een negatieve. De index ligt nu zeventien punten hoger dan in januari 1988. Dat het vertrouwen van de bevolking in de fi nanciële positie van het eigen huis houden en van het land in het alge meen nu zo groot is, kan volgens het ministerie te maken hebben met de uitverkoop in januari. Op de vraag of men nu kostbare za ken als een nieuwe televisie, ijskast, wasmachine of auto zou willen/kun nen kopen, antwoordde 31 procent met „ja". Dat was in december nog negentien procent. Het aantal personen dat vindt dat de eigen financiële situatie in de laat ste twaalf maanden verbeterd is, steeg van december op januari van 18 naar 24 procent. Verder wordt in de aanbiedings brief gewag gemaakt van de slechte bouwkundige staat waarin de toren te Zonnemaire verkeert. In de meer jarenraming is een bedrag van 100.000,- geraamd om de noodzake lijke reparaties uit te voeren. Ook blijkt dat men van plan is om de historische verlichting van het stadhuis in Brouwershaven te ver plaatsen van de muziektent naar de gevel van het pand Markt 5. Met be trekking tot de nieuwbouw van de gemeentewerkplaatsen in Brouwers haven en Zonnemaire wordt gemeld dat de onderhandelingen zich op dit moment in de eindfase bevinden. Storingen Vérder is het de bedoeling dat er een onderzoek zal komen naar de staat van de elektriciteitsvoorziening van het Tbnnenmagazijn. Het komt regelmatig voor dat er bij een te zwa re belasting storingen ontstaan in het elektriciteitsnet. In samenwerking met de huurder van het Tonnonmaga- zijn wordt naar een oplossing ge zocht. Door gemeentewerken is een plan opgesteld voor drie stortplaatsen voor chemische toiletten in de be staande toiletgebouwen aan de oude en de nieuwe jachthaven in Brou-t wershaven. Ook het gebouw De Blokkendoos dient duchtig onderhanden genomen te worden. Dakbedekking en pla fonds moeten vernieuwd worden en zowel binnen als buiten zou een kwastje verf ook niet misstaan. De kosten van dit karwei worden ge raamd op bijna 40.000 gulden. Het college komt hierover binnen afzien bare tijd met een voorstel naar de raad. Brouws college ..Dat ook het speciaal onderwijs niet wordt ontzien vervult ons met groe zorg'\ i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 2