I Bruse Boys ongeslagen af door verlies in het duel tegen Dinteloord: 3-0 ZSC plaatst zich voor kwartfinales van de Zeeuwse zaterdagbeker L SKNWK door fouten in de verdediging met 3-2 voor beker uitgeschakeld J Ouwerkerk kan zich niet staande houden in bekerduel: 3-0 NIEUWSBODE All-Ready verliest van Blauw-Wit Bommelding voor vliegtuig Steffi Graf Roks: „Er werd maar door een paar man gevoetbald DINTELOORD - Nadat het Bruse Boys tot nu toe in de competitie gelukt was om on geslagen te blijven, heeft dit eerste Bruse elftal afgelopen weekend de eerste deuk op gelopen. De uitwedstrijd tegen Dinteloord werd jammerlijk met 3-0 verloren. Bru- trainer Piet Roks schreef deze nederlaag met name toe aan het feit dat niet alle elf spe lers met het voetbal bezig waren. Roks: „Er werd maar door een paar man gevoetbald, en dan kun je natuurlijk geen wedstrijd winnen. Daarom vind ik het een verdiende ne derlaag". De nederlaag was zeker niet toe te schrijven aan een sluimerende win terstop. Elke week hebben de Bruse Boys nog binnen de lijnen gestaan en ook het trainen bleef op het program ma. Verder deden tegen Dinteloord de eerder geblesseerden Klaas Ver spoor en Leen van der Bijl ook weer mee. Peter Coppoolse en Fred van den Berge waren nog wel steeds gebles seerd. In de eerste helft ging het bij Bruse Boys nog goed. Men had ruimte ge noeg om te voetballen en de diverse combinaties lukten aardig. De kans jes voor de Bruenaren ontstonden met name via Teun de Ronde en Eg- bert van Unen. Tot scoren kon men niet komen. Ook bij Dinteloord wil den de doelpunten nog niet erg vlot ten. Zodoende bleef het de eerste vijf enveertig minuten bij een 0-0 stand. Na de rust kwam Dinteloord snel en goed uit de startblokken. Dat re sulteerde in de vijfde minuut in de openingstreffer. Na een goede combi natie via de rechterkant kwam de bal in de doelmond en keeper Jacob Muller kon een naderend onheil niet meer voorkomen. In de eerste helft was het trouwens ook met name dankzij Muller geweest dat Bruse Boys toen al niet op achterstand kwam. Nu echter kon hij de 1-0 ach terstand niet voorkomen. De mannen van oefenmeester Piet Roks gingen nu te geforceerd voetbal len om wat aan die achterstand te kunnen doen. Er werd te wild en on besuisd achter de bal aangehold en men vergat eigenlijk te voetballen. In de negende minuut kwam Bruse Boys nog een keer goed weg toen er een pe nalty naast werd geschoten. Een straf voor Dinteloord misschien omdat ve len het een dubieuze strafschop von den. Scrimmage Toch duurde het geen vijf minuten meer vooraleer de gastheren alsnog op 2-0 kwamen. In de dertiende mi nuut was Dinteloord het gelukkigst toen er uit een scrimmage, met vele mistrappen, voor het doel van Bruse Boys gescoord kon worden. De Brue naren gingen nog gehaaster spelen en achterin ontstond er dientengevolge een één tegen één situatie. Voorstop per Kees Stouten kreeg het steeds moeilijker. Dinteloord maakte van al deze risi co's dankbaar gebruik en bracht nog een treffer op het scorebord: 3-0. Bru se Boys kwam er niet meer aan te pas en verspeelde op een onnodige ma nier de titel ongeslagen. Zeker ge zien het feit dat de thuiswedstrijd te gen Dinteloord destijds nog met 3-1 werd gewonnen. „Als je nog nooit verloren hebt moet je er gewoon re kening mee houden dat je eens gaat verliezen, en dat is vandaag ge beurd", aldus trainer Piet Roks na afloop. ZIERIKZEE - Afgelopen zaterdag liep de hoofdmacht van All-Ready te gen een tweede achtereenvolgende nederlaag aan. Nadat de ploeg vorige week al van Animo 3 had verloren, was het ditmaal Blauw-Wit uit Kloe- tinge dat de punten mee kon nemen. De snelle 4-0 achterstand bleek voor All-Ready niet meer te overbruggen en de ploeg liet zich zonder noemens waardige tegenstand naar de slacht bank leiden. Door dit verlies heeft All-Ready zichzelf in de gevarenzone gespeeld. Degradatiekandidaat Blauw-Wit maakte dankbaar ge bruik van de slechte vorm, waarin de Zierikzeese ploeg momenteel ver keert. Binnen twaalf minuten liet Blauw- Wit zien niet voor niets naar Zierik- zee te zijn gekomen. De snelle ope ning leverde de bezoekers een 4-0 voorsprong op. All-Ready kon echter, de draai niet vinden en liep meer te gen zichzelf te vechten dan tegen de opponent. Slechts Jaco Stoutjesdijk wist op slag van rust het gat uin de mand te vinden. Met een doorloopbal bracht hij de ruststand op 1-4. Vlak na de rust kende All Ready een korte opleving. De produktie van Blauw- Wit stokte tijdelijk en kreeg de Zie rikzeese ploeg de gelegenheid iets te rug te doen. Doorloopbal Opnieuw een doorloopbal van Jaco Stoutjesdijk betekende 2-4. Blauw- Wit vergrootte de voorsprong op nieuw alvorens Arjan Hage (straf- worp) en Karin den Dekker (afstands schot) de stand op 4-5 brachten. Dit bracht tevens wat meer spanning in de wedstrijd. All Ready kon echter niet doordrukken. Te eenzijdig opgezette aanvallen en te veel individuele acties leidden tot veelvuldig balverlies, waardoor Blauw-Wit opnieuw kon scoren: 4-6. Nog één keer bloeide de hoop bij All Ready nog wat op. Van afstand scoor de Arjan Hage 5-6 en gaf daarmee zijn de ploeg de mogelijk alsnog langszij te komen. Deze kans werd echter niet benut en wist Blauw-Wit vlak voor het eindsignaal de winst veilig te stellen: 5-7. A.s. weekend is de hoofdmacht van All Ready vrij en kande ploeg zich wellicht goed voorbereiden op het be langrijke duel tegen Zu9dwesters 2. Deze wedstrijd zal op 11 februari a.s. om 16.00 uur in sporthal Onderdak gespeeld worden. Uitslagen Andere uitslagen in deze klasse zijn: Seolto 1-Animo 3 10-14; Luctor 1- Zuidwesters 2 9-4. De stand ziet er nu als volgt uit: Luctor 1 Atlas 1 Seolto 1 All Ready 1 Animo 3 Blauw-Wit 1 Zuidwesters 2 8-15 8-12 9- 8 9- 6 9- 2 MELBOURNE - De Westduitse tcn- nistcr Steffi Graf heeft dit weekein de de schaduwzijden van het succes weer eens meegemaakt. Zowel bij moeder heidi in woonplaats Bruhl als bij de luchtvaartmaatschappij waarmee de terugreis van Melbourne naar de Bondsrepubliek zou worden ondernomen, kwam een hommelding binnen. Omdat er al eerder van dit soort meldingen zijn geweest en er zelfs moorddrei^ementen zijn geuit, trad de Australische politie handelend op. Er werd bekend gemaakt dat de fami lie Graf, vader en dochter, alsnog een paar dagen in Melbourne zou blijven en daarna via Singapore naar Frank furt zouden vliegen. Het spel werd tot het laatste moment volgehouden, pas toen Steffi zondagochtend in Frankfurt aankwam, was de poppen kast voorbij. Eenmaal veilig aan de grond verklaarde vader Peter echt bang te zijn geweest. SCHARENDIJKE - De Zwaluwen Stormvogels Combinatie (ZSC) uit Scharendijke heeft afgelopen zaterdag aan het talrijk aanwezige publiek laten zien dat met een goe de inzet en voldoende conditie heel wat bereikt kan worden. Tegenstander Yerseke 3 moest dit bekopen en werd met een ruime nederlaag voor verdere deelneming aan de KNVB-beker uitgeschakeld. ZSC was over de gehele linie de betere en Yerseke mocht zichzelf een blaar in de handen knijpen dat de stand 'maar' 5-1 werd. De loting voor de kwart-finales heeft inmiddels uitgewezen dat ZSC aanstaande zaterdag, vier fe bruari, op bezoek moet bij het Vlissingse GPC. ZSC kwam direct na de aftrap al goed uit de startblokken. Zij nam van meet af aan het initiatief. In de vijfde minuut w%s het George Pados die voor het eerst het publiek de adem liet stokken toen een schot van hem maar net over de lat verdween. Het was dan ook deze snelle spits die in de vijftiende minuut voor de ope ningstreffer zorgde. Op een voorzet van Edwin van Oeveren wist Pados de bal keurig te stoppen en met links onhoudbaar in te schieten: 1-0. Uitgespeelde kans Twee minuten later kreeg Jan Me- ganck een uitgespeelde kans op de tweede goal. Hij kwam-alleen voor de keeper maar kon zijn zenuwen niet de baas en faalde. Terwijl ZSC voldoen de kansen bleef creëren, kon Yerseke daar vrijwel niets tegenover zetten. Omdat deze Scharendijkse goalie een bal niet helemaal goed uitgooide, en Arne Hubregtse niet attent genoeg reageerde, was het de oplettende L. Scheele van Yerseke die 3-1 kon ma ken. Door deze tegengoal kreeg ZSC het beduidend moeilijker en het uit verdedigen ging wat moeizamer. Yer seke voelde dit goed aan en ging mas- saai in de aanval. Maar nadat ieder een weer wat was hersteld kwam ZSC na zo'n vijftien minuten toch weer in haar goede doen. George Pados George Pados kon ineens alleen doorbreken en scoorde zijn tweede doelpunt: 4-1. Ook Henry de Voogd vond één doelpunt niet genoeg en na dat Edwin van Oeveren een zoveelste perfecte voorzet had gegeven kon Voogd de eindstand bezegelen: 5-1. Trainer Kees Snoek schreef deze pres tatie toe aan het feit dat zijn spelers massaal de trainingen bezoeken en er een goede verstandhouding onder ling is. Kees Snoek: „We hopen, door deze jongens bij elkaar te houden en met de inbreng van de jeugd, deze compe titie goed te kunnen afsluiten. We zien vol vertrouwen de toekomst te- gemoedt". Begeleider Piet van der Horst stemde hier volmondig mee in. Als laatste zondagvereniging door Kwadendamme uitgeschakeld KWADENDAMME - De beste elf van voetbalvereni ging Ouwerkerk zaten als de laatste der Schouwse Mohi kanen nog in de race voor de KNVB-zondagbeker. De ge speelde uitwedstrijd tegen Kwadendamme zette echter een punt achter een verder optreden in deze. Mede door het ontbreken van vier basisspelers, waaronder keeper Michel Begemann, kwam het elftal van trainer Bertus Bleyi zwaar gehavend binnen de lijnen, en kon derhalve geen goede vuist maken tegen het één klasse hoger acte rend Kwadendamme. Toch speelden de Ouwerkerkers geen slechte wedstrijd en creëerde men voldoende kansen, die echter niet werden afgemaakt. Volgens oefenmeester Bleyi had het, gezien het spelpeil, net zo goed 3-4 kunnen worden. Het verschil zat hem in het feit dat Kwadendamme wél diverse kansen wist te benutten, terwijl dit bij Ouwerkerk niet het geval was. Open wedstrijd Dit bekerduel ontpopte zich in een fijne open wedstrijd daarbij nog eens geflankeerd met mooi weer, een goed veld en prima leiding. In de eerste, vijfenveertig minuten ging het spel over en weer en wist de thuisploeg één keer tot scoren te komen. In de dertigste minuut werd een corner vanaf de rechter hoekvlag door de spits van Kwadendamme ingekopt: 1- 0. Met nog één kwartier in de eerste helft probeerde Ouwerkerk langszij de gastheren te komen. Dit gelukte vooralsnog niet en derhalve werd er met een 1-0 stand de kleedkamers op gezocht. Na de hervatting kwam Ouwerkerk weer behoorlijk goed uit de startblokken, maar wederom werd elke kans om zeep geholpen. Kwadendamme bleef ook niet stilzit ten en kwam in de vijfentwintigste minuut op 2-0. Nadat door de Ouwerkerkse defen sie verzuimd werd om de opkomende linksbuiten af te stoppen, drong die 2-azendsnel het zestienmetei'gebied binnen en wist middels een diago naal schot de netten van het doel voor de tweede keer te beroeren: 2-0. Steeds beter kwam toch wel naar bo ven dat Kwadendamme één klasse hoger speelt. Schrale troost En toen zij uiteindelijk een penalty wist te benutten (Eugene Totté maak te binnen de lijnen van het zestienme tergebied een overtreding) en daar door op 3-0 voorsprong kwam, viel voorgoed het doek voor onze dappere blauw-witten. Een schrale troost mis schien dat zij van de vier zondagvere nigingen op Schouwen-Duiveland als laatste nog mee dongen naar de be ker. VELDHOVEN - John van den Ak ker heeft zondag een trainings wedstrijd voor amateurs en professi onals in Veldhoven gewonnen. De renner uit de ploeg van Jan Gisbers, bezig aan zijn eerste jaar in het prof peloton, versloeg na zestig kilometer zijn ploeggenoot Frank Kersten in de eindsprint. Aan de trainings wedstrijd deden zestig renners mee. NOORDWIJK - Honkbaltrainer Jan-Dik Leurs is zaterdag in Noord- wijk onderscheiden met de „coach award", een jaarlijks terugkerende onderscheiding, die wordt uitgegeven door de Nederlandse vereniging voor honkbalcoaches. Leurs is oefenmees ter van Haarlem Nicols. GOSLAR - Het Westduitse top- twaalf tafeltennistoernooi is zondag bij de heren gewonnen door Jorg Rosskopf. Bij de dames ging de titel, bij afwezigheid van Olga Nemes, naar Cornelia Faltermeier. Ook Sjaak Dorreman droeg zijn steentje bij aan de overwinning van ZSC. door het als laatste man in de achterhoede goed gesloten te hou den. Mede ook omdat ZSC laatste man Sjaak Dorreman het achterin goed gesloten kon houden. Vlak voor rust kwamen de elf van trainer Kees Snoek op 2-0. Uit een vrije trap was het Henry de Voogd die de bal via de keeper in de touwen liet verdwijnen: 2-0, tevens de ruststand. Na de hervatting ging ZSC wederom goed van start. Na twaalf minuten aandringen lukte het Arno de Jonge om alleen door te gaan en voor 3-0 aan te tekenen. ZSC- kcoper Jolian van der Horst kon zijn doel ook niet geheel schoon houden. Drie uitverdedigingsfouten kosten overwinning op 's-Heer Arendskerke 'S-HEER ARENDSKERKE - Na een goede partij voetbal was het toch SKNWK dat in het bekerduel tegen 's-Heer Arendskerke aan het kortste eind heeft getrokken. Door eigenlijk drie fouten in de de fensie van het Nieuwerkerkse SKNWK kon de thuisspelende tegenstander vrij gemakkelijk drie doelpunten maken. De Schouwse bezoekers kwa men niet verder dan twee goals. Dit ondanks het flitsende debuut van linkerspits Robin Vrij. Na de hervatting was het duide lijk dat SKNWK de woorden van hun trainer ter harte hadden ge nomen. Deze fout werd in ieder geval niet meer geconstateerd en de Nieuwerkerkers begonnen col lectief aan een inhaalrace. 's-Heer Arendskerke kwam er eigenlijk niet meer aan te pas en dacht waarschijnlijk ook dat men er met die 3-0 al was. In de twin tigste minuut werd Robin Vrij binnen het zestienmetergebied door de defensie gevloerd. De scheidsrechter wees resoluut naar de stip en Michel Flikweert verprutste deze kans niet en te kende vanaf elf meter voor 3-1 aan. Vier minuten voor het einde maakte Bram Roks zijn foutjes nog min of meer goed door het tweede doelpunt voor zijn team te maken. Uit een directe vrije trap op de rand van het strafschopge bied scoorde Roks door ineens in te schieten: 3-2. Verder dan deze 3-2 kwam SKNWK niet zodat men voor de beker in ieder geval werd uitge schakeld. Gezien het niet slechte veldspel is oefenmeester Kees Kommer echter optimistisch over het treffen van dezelfde tegenstan der in het vervolg van de competi tie. Als er dan geen foutjes worden gemaakt ziet hij kans om alsnog te winnen van 's-Heer Arendskerke. Omdat SKNWK-trainer Kees Kommer met nogal wat blessures (Tonny Schiettekatte, Jeroen Kes- teloo, Wim Fonteine en Adrie Mat- thijse) en één schorsing (Sam Flik weert) te maken had werd de wis selend in het tweede en derde spe lende Robin Vrij als linkerspits opgesteld. Talent Oefenmeester Kommer om schreef dit talent als volgt: „Ik ken in Nieuwerkerk geen betere voetballer dan Robin Vrij. Hij is echter een beetje te gemakkelijk en houdt niet van regeltjes". Het te gemakkelijk optreden van Vrij bleek ook in de eerste helft toen hij alleen voor het doel de bal toch net naast schoot. Ook Jacky de Bruine was wei nig fortuinlijk. Hij ontving na een aanval over rechts de bal van Michel Flikweert. De Bruine zag zijn schot helaas gestopt door de paal. De eerste helft was vrij evenwichtig en SKNWK speelde goed over de vleugels. In de twin tigste minuut keerde het tij voor do Nieuwerkerkse combinatie. Nadat Charles Slotemakcr op links zijn man trachtte uit te spe len en daarbij de bal verloor, ging de spits van 's-Heer Arendskerke alleen op het doel af en faalde niet: 1-0. Ook het tweede doelpunt van de gastheren kwam voort uit een ver- dedigingsfout. SKNWK laatste man Bram Roks wilde binnen door uitverdedigen maar omdat er nog één tegenstander tussen stond, werd het doel van de Nieu- werkerkers voor de tweede keer 'bevuild': 2-0. Bram Roks bleek nogal hardleers want even later was wederom hij het die bij het uitverdedigen weer de weg bin nendoor koos. Misser Ook nu zat er één man tussen, die ook nu dankbaar gebruik maakte van deze misser: 3-0. SKNWK bleef het ook proberen maar had nogal problemen met de goed gesloten defensie van 's-Heer Arendskerke. SKNWK bleef tot aan de rust derhalve op de nul ste ken. Tijdens de thee-pauze hamer de trainer Kees Kommer met na me op de fouten in de defensie: „Als je geen rugdekking hebt moet je natuurlijk nooit binnen door uitverdedigen", hield hij zijn elf voor. Kees Kommer: ..Als je geen rugdekking hebt moet je natuurlijk nooit binnendoor uitverdedigen". im

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6