Grondproject Buitenplaats Schuddebeurs start in mei La Primavera in Zierikzee POSTZEGELRUBRIEK Periodieke fotopuzzel jarige Stad en Lande (1) Verkiezing postzegel Geslaagden examen KNBRD- brevetten Uitzending debat aanleiding tot vele telefoontjes Ruilavond G. J. Peelen Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 januari 1989 Nr. 24481 5 Bijdevaate gaat aan de slag in Schuddebeurs. (Foto: Joop van Houdt) Derde van percelen nu reeds verkocht ZIERIKZEE - Als alles volgens plan verloopt en de ge meenteraad van Brouwershaven zich achter de exploita tieovereenkomst schaart dan wordt in mei een begin ge maakt met de realisatie van het project Buitenplaats Schuddebeurs dat 46 kavels met een gemiddelde grootte van 4000 m2 omvat. - Zoals vroeger welgestelde lieden hun zomers in alle rust en vrede door brachten op lommerrijke buitens, zo wil. het project Buitenplaats Schud debeurs, een initiatief van Bij de Vaa- te makelaardij uit Zierikzee, iets van dat wonen in een rustige en bosrijke woonomgeving in oude luister her stellen. Als locatie hiervoor is een 22,5 ha groot gebied tussen de Kloos- In samenwerking met de Nieuwsbode ZIERIKZEE - Op 25 januari 1989 bestaat de Heemkundige Kring Stad en Lande van Schouwen-Duiveland vijftig jaar. De jarige veren ging heeft als doel het bevorderen en het behoud van de stedelijke en landelijke schoonheid, in de meest uitgebreide zin, op Schouwen- Duiveland; alsmede het bevorderen van de kennis van Schouwen- Duiveland en de bestudering van de levensomstandigheden, gewoonten en gebruiken van de mensen die dit gebied bewonen en bewoond heb ben. Waar o waar? De vereniging probeert deze doelstellingen op verschillende manieren te verwezenlijken. Een van de wegen is door foto's te ma ken van oude en karakteristieke ..kleine" monumenten in de straat. Deze dingen worden gefo tografeerd en beschreven, zodat ook volgende geslachten er kennis van kunnen nemen, zelfs als deze ornamenten onverhoopt verdwij nen. De vereniging wil haar werk ook aan anderen tonen en omdat de vereniging jarig is, wil ze trakteren" via deze fotopuzzel. Voortaan staat er om de veertien dagen in de vrijdageditie van de Zierikzeesche Nieuwsbode gedu rende het jubileumjaar 1989 een fotopuzzel in van een klein monu ment ergens op Schouwen- Duiveland. Met iedere puzzel kan 25,- gewonnen worden. Iedere le zer van de Zierikzeesche Nieuws bode mag meedoen, ongeacht hij of zij lid is van Stad en Lande. Wie gewonnen heeft, krijgt de prijs (bij inwoners van Schouwen- Duiveland) thuis bezorgd. Bij de volgende puzzel wordt de winnaar bekend gemaakt en de juiste oplossing vermeld. Meedoen Hoe kan men meedoen met de jubileumpuzzel? Kijk goed naar de foto. Kent u dit kleine monu ment? Schrijf op wat het is en in welke straat in welke plaats op Schouwen-Duiveland het zich be vindt. Stuur uw goede oplossing voldoende gefrankeerd vóór aan staande woensdag naar Stad en Lande Jubileumfoto. postbus 135, 4300 AC Zierikzee. Vergeet niet naam en adres én het nummer van de fotopuzzel duidelijk op de bui tenkant van de envelop te vermel den? Oplossingen kunnen niet bij de krant ingeleverd worden. ter weg, Hanenweg en Donkereweg gekocht. Dit gebied biedt ruimte voor 46 pe2'celen, in oppervlakte variërend van tweeduizend tot 9800 m2. Bouwrijp maken Wanneer het college en de gemeen teraad van Brouwershaven het groe ne licht geven voor dit plan, dat past in het vigerende bestemmingsplan van '81 dan wordt in mei begonnen met het bouwrijp maken van dit ge bied grenzend aan landgoed Heester- lust. Dit houdt in dat vanaf cfat mo ment het gebied voorzien wordt van infrastructurele zaken, zoals wegen, water- en electrische leidingen plus een rioleringssysteem. Daarnaast zal in de vrij recent aangeplante bebos sing hier en daar gekapt moeten wor den om de kavels geschikt voor be bouwing te maken. Dat het project in deze bosrijke om geving een stuk kaalslag tot gevolg zal hebben wordt door projectont wikkelaar J. BijdeVaate ten stelligste ontkend. ,,Het bos vah lhndgoed Heesterlust, dat beschermdnatuur gebied is wordt niet aangetast. Wel wordt er in de aangrenzende bebos sing hier en daar ruimte vrijgemaakt om te kunnen bouwen." Aanplant „Aan de noord westzijde van het ge bied (in de buurt van de tennisbaan opm. red) wordt over een gebipfkvan 9,5 ha nieuw bos aangeplant" alèus Bijdevaate, die hiermee aangeeft dat er geen bos verdwijnt. In dat verband wijst hij op het gegeven dat het ge bied waarin de Buitenplaats Schud debeurs wordt gelokaliseerd van oor sprong een kaal gebied was. „Elf jaar terug was het nog niet bebost. Een la tere eigenaar heeft voor deze begroei ing, die geen natuurfunctie heeft, ge zorgd". De projectontwikkelaar weet zich bovendien ook gesteund door het van 1981 daterende bestemmingsplan voor dit buitengebied, dat voorziet in woningbouw. Het probleem hierbij was echter dat het ene gedeelte eigen dom was van een Walchers aanne mersbedrijf, die dit in de dure tijd (einde jaren zeventig) had aangekocht terwijl het resterende deel in bezit was van drie particulieren. Om die lap grond te kunnen kopen was het voor Bijdevaate zaak om deze twee partijen op een lijn te krijgen. „Dit was een voorwaarde voor de ge meente Brouwershaven om tot een exploitatieovereenkomst, die voor dit totale gebied geldt te kunnen ko men" aldus de projectontwikkelaar. Dit alles heeft de nodige tijd gevergd. Bijdevaate: „De eerste onderhande lingen zijn in '84 geweest. Afgelopen zomer zijn die onderhandelingen in volle vaart verlopen zodat in de twee de helft van oktober de koop rond was". Gedurende die onderhandelingen is ook contact opgenomen met de ge meente Brouwershaven. Aanvanke lijk reageerde deze wat aarzelend. Mogelijk uit vrees dat de projectont wikkelaar gedurende de uitvoer van het project over zou gaan tot een ver dichting van de bebouwing. Toen bleek dat gemeente en Bijdevaate er dezelfde ideeën op na hielden hoe de buitenplaats eruit zou moeten zien. Nadat Bijdevaate een bankgarantie had overhandigd waarmee hij zich verplicht tot de afbouw van het plan verliepen de contacten prettig. Het is nu nog een kwestie van wachten op het standpunt van de Brouwse raads leden. Belangstelling Ofschoon Bijdevaate pas over twee weken met een speciale brochure over dit project komt, blijkt de belangstel ling nu reeds groot te zijn. Een derde van het aantal percelen is inmiddels verkocht en zelfs vanuit Zwitserland hebben hem telefoontjes van belang stellenden bereikt. Onder die geïnte resseerden die voor een kavel van zo'n vierduizend vierkante meter toch moeten rekenen op een bedrag van 1,5 ton bevinden zich relatief veel men sen uit de regio. Behalve de fraaie ligging van deze buitenplaats wordt de aantrekkelijk heid ervan verhoogd door het ontbre ken van een bouw verplichting. Ko pers van een kavel zijn daardoor niet verplicht om hun stuk grond binnen afzienbare tijd te bebouwen (iets waarvoor'zij zelf een architect moe ten'zoeken). An^qre vpprd.elen zijn de ruime kavels en de relatief grote vrij heid van bouwen. Bijdevaate: „Bin nen de regels die de welstandscom missies stelt heeft de particulier veel mogelijkheden voor het bouwen van zijn woning". Iets dat in de toekomst waarschijnlijk een onmogelijkheid zal zijn, zo valt uit de woorden van de projectontwikkelaar op te maken. ZIERIKZEE - Dit keer een bijzondere postzegelrubriek, namelijk de verkiezing door de jeugd van de postzegel van het jaar 1988. Onder de deelnemers die hun keus op de winnende zegel hebben bepaald worden drie postzegelboeken verloot. De jeugd tot en met 16 jaar kan meedoen aan deze verkiezing. Zet een kruisje naast de postzegel die je het mooiste vindt en stuur de postzegelrubriek terug of gebruik een brief kaart met daarop het nummer van de zegel die je verkiest, en Postzegel rubriek. Opsturen vóór 3 februari aanstaande, aan de Redaktie Zierik zeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. ZIERIKZEE - Hieronder volgen de geslaagden, die een KNBRD brevet bij elkaar hebben weten te zwem men. Van de 79 deelnemers slaagden er in totaal 67. Vier examenkandida ten meldden zich ziek en acht perso nen werden helaas afgewezen. Geslaagden KNBRD-brevet 1 Martijn de Keijzer, Marc van de Linde, Kees Schoo, Adriaan Wandel, Dianne den Boer, Monique Hage, Ta mara Hage, Ingrid Saman, Esther van der Schee, Linda Schoo, Heidy van de Velde. KNBRD-brevet 2 Marco de Graaff, Robert Grooten- boer, Boudewijn Heyboer, Michel Janse, Pascal Janse, Sjoerd de Jong, Ype de Jong, Marco Kenters, Martin Kristellijn, Jan-Willem Loubert, Dennis van Lunzen, Arjan Meeles, Rudolf Meyer, Paul Rivas, Martin Sa- man, Peter van der Schee, Sander Vaane, Patrick Verwest, Jan-Willem Wandel, Mariëlle van der Bijl, Ilse Deurloo, Karin Drenth, Margreet Drenth, Kristie den Engelsman, San dra Hillebrand, Angelique Lukus, Carolien van der Meide, Marianne van der Meide, Marianne Verhage, Marie.-Fleur Verschuren, Angelique Verwest. UTRECHT - De rechtstreekse tv- uitzending van het kamerdebat over de mogelijke vrijlating van de Twee van Breda heeft opnieuw geleid tot honderden telefoontjes naar de sa menwerkende instellingen over oor logsgetroffenen. Dit heeft de Stich ting ICODO meegedeeld. De Stichting 1940-1945, het Joods maatschappelijk werk, de Stichting Burger-Oorlogsgetroffenen, de Stich ting Pelita, Centrum '45 en het ICO DO kregen met name na afloop van de uitzending een stroom telefoni sche reacties, waarin mensen uiting gaven aan hun verdriet en veront waardiging. KNBRD-brevet 3 Niels Boone, Patrick Kristelijn, Priseilla Oostdam, Fatma Taskesen. KNBRD-brevet 4 Martijn van Luyk, Theo Meeles, An- dré van Zwol, Martine Kristalijn. KNBRD-brevet 5 Peter den Braanker, Sjonnie Bruëns, Patrick Kooman, Carlo Kris talijn, Arno Louws, Ard Mulder, Chris Schoo, Marco van Zwol, Petra van Dijke, Willemien Louws, Louise Roose, Sheila Sauerbier, Leng Yen Wuu. KNBRD-brevet 6 Sander de Bree, Ferry Salomons, Jurgen Sauerbier, Mariska Luijen- dijk. BRUINISSE - De Bruse postze gelvereniging G. J. Peelen houdt op donderdag 2 februari weer ruil avond in het NH-verenigingsge- bouw. Voor de jeugd vanaf 19.00 uur en voor de senioren vanaf 20.00 uur. MILAAN - Voor de kapel van een dorp bij Milaan verzamelde zich een menigte. Volgens de voorspelling van een ziener zou daar namelijk die dag een verschijning plaatsvinden van de heilige maagd Maria. Maar al wat er verscheen was dikke mist, waardoor op het bewuste tijdstip niets viel te zien. Niettemin zeiden mensen in de menigte de geur van rozen en viool tjes te hebben geroken. WASHINGTON - De Amerikaanse president Bush zal op 2 februari de Japanse premier Noboru Thkeshita ontvangen, kondigde het Witte Huis aan. Bush zal eind februari naar Ja pan gaan voor de begrafenis van Kei zer Hirohito. Door als eerste een ont moeting met Thkeshita te arrangeren wil Bush het belang onderstrepen dat beide landen aan goede betrekkingen -hechten. ZIERIKZEE - - Onder auspiciën.van Uit op Schouwen-Duiveland is er vrijdag 3 februari in de Concertzaal een optreden van het strijkorkest La Primavera onder leiding van Maurice Broussard. Het concert begint om 20.00 uur. Op het programma staan ondermeer werken van Edward Elgar. Antonin Dvorak, Franz Shu- bert en Peter Tsjaikovsky. La Primavera (de lente) is in het voorjaar van 1986 opgericht in Amsterdam en telt zo'n twintig muzikanten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 5