Belangengroep Poortambacht struikelt over wijkgebouw BROODJE Strao-feest in Burgh-Haamstede wordt weer een echt dorpsfeest - C ski's snowboards DEURL00 ZENTRASP0RT VIDIBOSS RABOBANK ZIERIKZEE Uw reis boeken... Rabobank DE ZIERIKZEESCHE COURANT Verkeer over Oesterdam Help de natuur een pootje. VIDEO systeem Forumdiscussie LICHT UIT? LICHT AAN! WA> VK+ PE Bltr Brandweer jubilea SAMAN B.V. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Pandabrood Een Zeelandia-delegatie heeft een bezoek ge bracht aan prins Bernhard. (Pag. 2). 'Over' De gemeente Duiveland heeft aan de rekening 1987 een bedrag van 230.000 gulden overge houden (Pag. 3). Preventieplan De Bruse gemeenteraad akkoord met een kre diet voor de uitvoer van het preventieplan. (Pag. 4). Overwinning Kwiekdames worden naar een overwinning c schreeuwd. (Pag. 11). VRIJDAG 27 JANUARI 1989 145ste jaargang Nr. 24481 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Waar de belangstelling verdwijnt, verdwijnt ook de gedachtenis. Goethe ZIERIKZEE - In november en de cember 1988 zijn ruim 1300 (1338) auto's de Oesterdam gepasseerd. De weg over de compartimenteringsdam tussen Tholen en Zuid-Beveland is 15 september vorig jaar voor het ver keer opengesteld. Uit tellingen van provinciale wa terstaat blijkt, dat van het Thoolse verkeer 77 procent op Zuid-Beveland is gericht en 23 procent op Noord- Brabant. Het verkeer, dat van Zuid- Beveland komt kiest voor 39 procent de stad Tholen. Het overige verkeer (61 procent) verspreidt zich over het eiland Tholen en gaat mogelijk ver der. Advertentie Na dertien jaar is opheffing een feit ZIERIKZEE - Elk dorp op Schouwen-Duiveland heeft een dorpshuis of ontmoetingscentrum waar de onderlin ge contacten wat verstevigd kunnen worden, alleen Poortambacht, een wijk met ruim drieduizend inwoners moet zo'n sociaal trefpunt ontberen. Alle inspanningen van de Belangengroep Poortambacht ten spijt. Om die reden besloten het bestuur en een handjevol aanwezigen gisteravond, donderdag, in 't Kofschip tot de opheffing van deze belangengroep. Teleurstelling en berusting ener zijds en enige strijdbaarheid wissel den elkaar tijdens deze bijeenkomst af. Enerzijds was er de teleurstelling over de houding van de gemeente, die volgens de aanwezigen weinig coöpe ratief is geweest. Met name het be lang dat de gemeente Zierikzee aan een wijkgebouw hecht werd in twij fel getrokken. De aanwezigen wezen in dit verband op de bedragen die Zierikzee aan jumelage uitgeeft. ,,Wat is het belang daarvan?" vroegen zij zich af. Anderzijds was er ook eni ge mate van strijdbaarheid in de zin van gemeente, je zorgt er zelf maar voor dat Zierikzee net zoals elke kern zijn eigen ontmoetingscentrum krijgt". Struikelblok Zo'n ontmoetingscentrum is voor de Belangengroep Poortambacht het grote struikelblok geworden. Een struikelblok met gevolgen, want een wijk waar volgens Dick Doeswijk on geveer de helft van de Zierikzeese be volking woont blijft verstoken van een voorziening die, zo voegde een an der daaraan toe, in een woongemeen schap als bij voorbeeld Looperska- pelle wel aanwezig is. Een bittere pil derhalve voor de belangengroep die dertien jaar geleden door een groepje actieve inwoners van deze nieuw bouwwijk werd opgericht. Doel van deze groep was om in te staan dat er in de nog in aanbouw zijnde wijk een aantal voorzieningen ten behoeve van de verkeersveilig heid zou komen. Een van de eerste wensen die werden gerealiseerd was het plaatsen van plattegronden op verschillende plaatsen. Daarnaast werd er ook voor gezorgd dat er on der meer verkeersstrepen en afge schuinde stoepranden kwamen ten gunste van rolstoelers en moeders met kinderwagens. Ook de aanwezig heid van het groen is voor een belang rijk deel het resultaat van het werk van de belangengroep, terwijl in de loop der jaren activiteiten als de kle- dingbeurs, kinderopvang eri een kin- Advertentie Verkoop verhuur: Vakkundige reparatie onderhoud Schuithaven 2-4, Zierikzee - Telefoon 01110-12298 derboerderij, koninginnefeest van de grond kwamen dankzij deze groep ac tieve wijkbewoners. Ofschoon er, zo constateerde oud voorzitter J. Vermeule behoorlijk wat zaken zijn gerealiseerd is de belan gengroep er ondanks haar inspannin gen niet in geslaagd om die ene harte- wens, een eigen wijkgebouw, te reali seren. Reeds vrij snel na de oprich ting van deze belangengroep werd de roep om een eigen onderkomen gro ter. In eerste instantie was een geschik te lokatie snel gevonden: een strook achter de Aldimarkt was in het be stemmingsplan gereserveerd voor bijzondere bebouwing (zoals bij voor beeld een gemeenschapscentrum). Tben een nieuw centrum een te kost bare aangelegenheid werd, werd ge keken naar een alternatief Dat leek vorig jaar gevonden te worden in het gebouw van 't Mierenest dat leeg kwam te staan doordat deze kleuter school bij 't Kofschip werd onderge bracht. Het bestuur van de belangengroep vroeg hierover een gesprek aan met de gemeente. Volgens de belangen groep is op dat verzoek nooit schrifte lijk gereageerd. Voor de belangen groep was het dan ook een moeilijk te slikken teleurstelling toen bleek dat .een van.de lokalen van 't Mierenest zonder dat daaraan ruchtbaarheid werd gegeven,verhuurd bleek te zijn aan de peuterspeelzaal van bét Legér des Heils en het andere lokaal afge broken werd. Volgens Rian Duynhou- wer zonder dat men hiervan af wist. ,,Het is niet fair gespeeld" luidde dan ook haar conclusie, iets waarmee ook een aantal andere aanwezigen het eens bleek te zijn. Die voor de belangengroep te leurstellende houding van de ge meente was voor het bestuur aanlei ding, om met een voorstel tot opheffing te komen om zodoende de weg vrij te maken voor de gemeente om alsnog een dergelijke wijkvoor- ziening te realiseren. De aanwezigen waren met van elkaar van mening dat dat de enige oplossing was, zij het dat de ene het wat positiever benaderde dan de ander. Enerzijds geluiden over teleurstelling, anderzijds ook gelui den van de oud-voorzitter Vermeule dat gezien de voorzieningen die tot nu toe zijn gerealiseerd het voortbe staan van de belangengroep niet lan ger genoodzaakt is. Nadat de opheffing van de belan gengroep een feit was restte nog de „verdeling van de erfenis". Het idee om de kinderopvang honderd gulden te schenken ketste af op grond van de gift van tien mille die de kinderop vang onlangs heeft ontvangen en ook de andere subsidiemogelijkheden die hiervoor van rijkswege worden gebo den. Samen met ongeveer 360,- komt die honderd gulden nu ten goede aan de kledingbeurs die als zelfstandige stichting verder gaat en nu over een saldo van slechts 83,- beschikt. Een verzoek om een startsubsidie voor deze beurs is onlangs door de ge meente afgewezen. Advertentie ontdek uw favoriete vakantiebestemming via het gratis van de Telefoon 01110-13955 ZIERIKZEE - Werkgelegenheid op Schouwen-Duiveland. Over dit on derwerp wordt op donderdag 2 fe bruari een forum-discussie gehouden in de Graanbeurs te Zierikzee. Initiatiefnemer is de afdeling Zie rikzee van de PvdA. Men hoopt met deze bijeenkomst een beeld te krij gen van de werkgelegenheidssituatie op Schouwen-Duiveland. Het forum wordt gevormd door directeur van de Koninklijke Zeelandia bv drs P. Schotte, directeur van het Arbeidsbu reau Zierikzee H. Pastoor, voorzitter van de afdeling Zierikzee van de Christelijke Federatie van Over heidspersoneel H. van Essen en de heer Drijgers van de Provinciale Pla nologische Dienst. De voorzitter van het forum is burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk. Advertentie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's BEL 01110-14739 (ÓÓK 'S AVONDS EN IN HET WEEKEND) WIJ VERHELPEN ALLE ELECTRICITEITSSTORINGEN 00K VOOR AANLEG EN INSTALLATIE Voorjaarsrit op saterdag 4 februari BURGH-HAAMSTEDE - Overeenkomstig de traditie - zeven weken voor Pasen - worden op zaterdag 14 februari de paarden en pony's weer met extra zorg geborsteld en versierd met kleurige rozetten voor de jaarlijkse voor jaarsrit. Het plaatselijke strao-comité in Burgh- Haamstede heeft de plannen al weer klaar en als voor gaande jaren belooft het weer een echt dorpsfeest te wor den. De voorbereidingen voor het strao-feest 1989 zijn, als gezegd, weer al getroffen en als eerste op het pro gramma staat de inschrijvingsavond. Voorgaande jaren werd, evenals in voorbije jaren, een inschrijvingsa vond gehouden. Zo ook dit jaar een week voorafgaand aan het strao-feest op vrijdagavond 27 januari. Voor deze bijeenkomst zijn alle rui ters die willen deelnemen aan strao 1989 uitgenodigd. Vanaf 20.00 uur die datum kunnen zij zich in Hotel Bom te Haamstede laten inschrijven voor strao 1989. Tevens zullen die avond de paren worden samengesteld, de route doorgenomen alsook overige 'huis houdelijke zaken' worden doorge sproken. Natuurlijk zijn hierbij ook vrienden van het strao-feest en overi ge belangstellenden welkom. Het strao-feest in Burgh-Haamste de op zaterdag 4 februari start om 12.00 uur met het verzamelen van de ruiters bij het restaurant het Grote Zwijn aan de Achterweg te Burgh. Al daar zal tegelijkertijd een jury aan treden ter beoordeling van de versier de paarden en pony's. Later die dag om ongeveer 17.30 uur in Hotel Bom volgt dan de bekendmaking van de jurering en de prijsuitreiking voor de drie mooist versierde paarden en po ny's door de Middenstandsvereniging Burgh-Haamstede. Bos en duin Om 12.30 uur vertrekt de rui terstoet om via bos en duin, over het strand (belangstellenden kunnen het 'pootje baden' van de paarden in zee gadeslaan omstreeks 13.15 uur op het strand nabij de strandovergang bij de rotonde aan het eind van de Kray- ensteinweg te Westenschouwen) en door de polder omstreeks 15.00 uur weer te arriveren aan de Meeldijk te Burgh. Onderweg zullen korte 'stops' wor den gemaakt bij de plaatselijke ca- Advertentie dan natuurlijk bij uw ook voor uw tickets. Rabobank Zierikzee Rabobank Oost-Duiveland Rabobank Schouwen fés. Zo ook op Burghsluis, waar bij gebrek aan een café (in tegenstelling tot vroeger) het kantoor van de ha venmeester als zodanig dienst zal doen. Aan de Meeldijk te Burgh wacht de stoet dan weer een oliebol van de fam. Kooman. Vanaf de Meeldijk gaat de fanfare „Witte van Haemstede" de strao- rijders voor in de dorpsrit door Burgh en Haamstede volgens de be kende, traditionele route. Een kleine wijziging betreft het aandoen van een tweetal cafés te Westenschou wen. Het strao-comité achtte het, ge let op de duur en de lengte van de rit, wenselijker om beurten bij een van deze cafés langs te gaan. Voor 1989 is de beurt aan Restaurant Zeelust. Tijdens de dorpen rit en verder ge durende de feestelijkheden worden er door Kees de Kraker ook weer schröösels, bereid volgens eeuwen oud recept, verkocht. Aan de Ring te Haamstede ontvangt de burgmeester van Westerschouwen dan omstreeks 16.00 uur de paar- denstoet, waarna een bezoek aan rusthuis Duinoord volgt. In de slot- laan van kasteel 'Witte van Haemste de' lopen tot slot de paarden en po ny's om het hardst en daarmee komt dan een eind aan het buitengebeuren. Centraal Omdat tijdens het strao-feest het paard centraal staat, is het Korps der bereden politie te Wassenaar (tijdens de zomermaanden altijd vertegen woordigd in Burgh-Haamstede) weer verzocht dc begeleiding op zich te ne men, i.s.m. de Rijkspolitie Burgh- Haamstede. In Hotel Bom wordt, als gezegd, na afloop van het buitengebeuren om ongeveer 17.30 uur de prijzen uitge reikt voor de mooist versierde paar- - til Ook dit jaar is de bereden politie weer van de partij in Burgh-Haamstede (ar chieffoto). Verwachting Deltagebied tot zaterdagavond: Toenemende bewolking Vannacht vrijwel onbewolkt en la ter kans op lichte vorst. Overdag toe nemende bewolking en in de middag kans op regen. De zuidzuidwesten wind neemt toe naar 4 tot 5 Beaufort, langs de kust 5 tot 6 Beaufort. Mini mumtemperatuur komende nacht 0 graden.-" WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 31 jan.: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: west 3 Maandag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 7 graden Windkracht: west 3 Dinsdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 28 jan. Zon op 08.26, onder 17.20 Maan op onder 10.18 29 jan. Zon op 08.24, onder 17.22 Maan op 00.58, onder 10.30 30 jan. Zon op 08.23, onder 17.24 Maan op 02.13, onder 10.45 Laatste Kwartier: 30 januari (03.02) HET WEEROVERZICHT DE BILT - In de algemene drukver- deling in de omgeving van ons land komt het komend etmaal maar wei nig verandering. Wel passeert in de loop van morgen êen frontale zone, die vandaag boven de Britse eilan den nog al wat regen bracht. Maar als deze zone bij ons komt is de meeste regen er uit gevallen. Wel zal er meer bewolking zijn, maar toch ook flinke perioden met zon. Vannacht daalt in het binnenland de temperatuur weer beneden het vriespunt, aan de kust blijft het iets warmer. In de middag wordt het zo'n graad of 7. De wind waait uit het zuidwesten en is matig. BRU1NISSE - In het dorpsi Bruinisse wordt op een dinsdag 21 maart een bijeenkomst gehouden ter gelegenheid van jubilea van diverse brandweerleiden. Het gaat om de heren M. Jumelet, J. de Ronde en C. C. Hartoog die respec- tieveliek 12'/t en 25 jaar lid zijn van het Bruse brandweerkorps. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. den en pony's. De prijsuitreiking zal worden opgeluisterd door een boe- renkapel. Deze speelt tot ongeveer 18.30 uur. In dc avonduren, als vanouds, in dorpshuis de Schutse te Haamstede met muzikale medewerking van Kla vertje drie geleeenheid tot dansen om aldus deze gezellige dag en dit dorps feest te besluiten. Advertentie Constructeurs en Installateurs CONSTRUCTIES IN: Staal Roestvrijstaal en Aluminium Roestvrijstalen Leidingnetten JULI AN ASTRA AT 40, 4301 NC ZIERIKZEE TELEFOON 01110-12647

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1