Kwiek dames worden naar overwinning geschreeuwd Begin competitie Scaldina jeugd NIEUWSBODE Acht duo's plaatsen zich voor eindtoernooi tennis Team Zeelandia behaald eerste prijs op volley baltoernooi in Onderdak Geen verrassingen in zaalvoetbalcompetitie Zeeuwse Sportraad heeft nieuwe voorzitter Paul de Graaf tweede bij sterk Back- handstoernooi Recreatie volleybal Oefenduels VV Zonnemaire Uitstel oefenduel Zierikzee Standen en uitslagen badminton i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag '27 januari 1989 Nr. 24481 11 Heren Kwiek winnen eveneens met 3-1 ZIERIKZEE - Het eerste damesteam van SV Kwiek uit Bruinisse verdedigend tot nu toe nog steeds met succes de koppositie in de tweede klasse D. De jongste thuiswed strijd in sporthal Onderdak, tegen het uit Rotterdam afkomstige HJPV 2, werd met 3-1 gewonnen, hoewel het wel kantje boord was. De volleybalwedstrijd van de dames van Kwiek tegen HJPV ontpopte zich in de vierde set in een zenuwslopende spannende eindfase. Hier een succesvol blok van Kwiek. ZIERIKZEE - Voor de tafeltennisjeugd van TTV Scal dina heeft de voorjaarseompetitie weer een aanvang ge nomen. Het eerste team won haar partij tegen nieuwko mer Reynaert: 4-6. Het tweede team was vrij en Scaldina 3 verloor in een spannende wedstrijd onnodig tegen Ar- nemuiden 2 met 4-6. In de eerste twee sets ging het bij de dames van Kwiek voortreffelijk. Al les lukte en tegenstander HJPV had geen antwoord op dit Bruse geweld. Kwiek had geen moeite met de pas ses, serve en het blok en won de eer- ste set gemakkelijk met 15-5. Dit spel werd in de tweede set gecontinueerd en resulteerde wederom in winst: 15- 8. Waarschijnlijk was het in deze sets te gemakkelijk gegaan want in de derde set viel Kwiek terug HJPV wist ineens veel tactische ballen te slaan en het Bruse vrouwe lijk schoon maakte veel foutjes en ook de reactie van een ieder was niet optimaal. Toch liepen de bezoekers niet echt ver uit, tot de stand van 13- 13 kon Kwiek het nog aardig bijbe nen. Maar deze uiterst warrige set werd toch in het voordeel van HJPV beslist: 14-16. Dit beeld zette zich in de vierde en laatse set voort en ont popte zich een uiterst spannende eindfase. In de eerste wedstrijd tegen HJPV speelde Kwiek gelijk: 2-2. Men had zich dan ook goed voorbereid op dit tweede treffen en wilde absoluut geen punt verliezen. Dat zag er in de vierde set echter anders uit. Kwiek kwam zelf achter te staan met 8-11. De Bruse dames hadden in de voor gaande sets getoond het beter te kun nen maar men mistte de prikkel om weer in het eigen spel te komen. Onverwachts kwam dan toch deze prikkel opdraven in de vorm van aan moedigingen door het gehele eerste herenteam van Kwiek. Het andere geslacht schreeuwde de dames als het ware naar een overwinning. Het werd 11-11 en er ontstonden zenuwslopende momenten waarbij lange rally's het dubbel spannend maakte. Winnende punt Het zestiende en winnende punt kwam toch nog vrij onverwachts uit een serve die door HJPV niet meer geretourneerd kon worden: 16-14. Zo sloot Kwiek deze partij toch nog, al was het nipt, met 3-1 winst af. Aan staande zaterdag spelen de dames van Kwiek een belangrijke wedstrijd tegen het als tweede gerangschikte Petrecon/TOP in Brielle. Verlies be tekent voor Kwiek het delen van de koppositie met dit team. Ook de heren hebben hun laatste wedstrijd weten te winnen. Tegen stander Volley/ASVDB werd met 3-1 huiswaars gestuurd. In de eerste twee sets werd er goed gespeeld en was de winst voor Kwiek: 16-14 en 15- 9. De derde set verliep dramatisch. Al snel stonden de Bruenaren met ti ll achter. Men knokte zich uit alle macht terug maar kon niet verhinde ren dat de bezoekers wonnen met 10- 15. Het hervinden van het betere vol leybal in de eindstrijd van de derde set werd in de vierde set voortgezet. Tegenstander Volley/ASVDB was duidelijk aan het eind van het latijn en Kwiek stormde in één run door naar een setwinst van 15-5. Behalve de inzinking in de derde set hadden de heren van Kwiek wederom prima volleybal binnen de lijnen gebracht. Bij wijze van proef is er in de klas sen één en twee, zowel jeugd als seni oren, een nieuwe puntentelling van kracht geworden. Men gaat nu alle punten van een uitslag bij elkaar op tellen, zodat bijvoorbeeld bij een uit slag 7-3 de thuisploeg 7 punten krijgt terwijl de bezoekers drie punten kun nen optellen bij hun vorige totaal. De verwachtig is dat het hierdoor tot de laatste wedstrijd spannend blijft. Nieuwkomer Het eerste team van Scaldina begon de voorjaarscompetitie tegen Rey naert, een nieuwkomer in de eerste klas. Het eerste team van de Zierik- zeese vereniging bestaat uit: Ralph van Dijk, Arjan Bom en Reitse van der Wekken. Mario van Popering ver ving Reitse van der Wekken, omdat deze laatste een examen moest afleg gen. Arjan Bom startte de wedstrijd verrassend met puntenverlies (21- 18,21-19) tegen Wolffelaar. Ralph van Dijk pakte één punt ten koste van Verdurmen, waarna Mario van Popering het nipt moest afleg gen tegen Bragt 21-19 en 21-17. Het dubbel kwam op naam van Scaldina, waardoor de stand op dat moment 2- 2 gelijk was. Mario van Popering moest nog twee keer de winst aan de tegenstander laten, waarvan één par tij in drie games; 21-13,18-21 en 21-17. Het tweede team was vrij, zij ko men echter uit in de tweede klas met dezelfde puntentelling als bij de eer ste klas. De samenstelling van dit team is als volgt: Marco Hanse, Jere my van Dijk en Mario van Popering. Derde team Het derde team bestaat uit Miran da Kristalijn, Daniëlle Castel, Sytze van der Wekken en Sandor Schregar- dus. Zijn begonnen de competitie te gen Arnemuiden 2. Miranda Krista lijn begin met verlies tegen De Gier, die alle drie zijn enkelpartijen ging winnen. Daniëlle Castel begin met winst, zij deed dit overtuigend met 21-16 en 21-13. Zij viel later helaas toch weer iets terug. Sytze van der Wekken begin ook met verlies, wat op dat moment de stand op 1-2 bracht. Hét dubbel Kris talijn met Castel pakte één punt: 2-2. Arnemuiden kwam vervolgens op 2- 3. Scaldina kwam door Kristalijn en Van der Wekken op 4-3 en moesten daarna alle drie hun enkelpartijen laten lopen met als gevolg een 4-6 ne derlaag. Een spannende wedstrijd, die een beetje onnodig verloren ging en waar misschien de volgende keer toch een beter resultaat behaald moet worden. Zijn dubbelpartijen speelde hij met partner Niels Landa van Hotak. De eerste partij werd gewonnen en ook de daaropvolgende partij werd ge makkelijk gewonnen. De wedstrijd in de halve finale ging tegen een dub bel van Backhands; Verstijlen en Kerkhof, wederom winst: 21-16 en 21- 17. De finale werd jammerlijk nipt verloren met 21-19 en 22-20. Voor Paul de Graaf in ieder geval een prima toernooi en een goede voorbereiding op zijn optreden op de Nationale Meerkampen te Malden (Nijmegen). BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de laatste ronde van het heren-tennis-dubbelcircuit in sportcentrum Kraye- stein zijn de laatste poule-wedstrijden gespeeld. Inmid dels hebben zich nu acht duo's geplaatst voor het eind toernooi. ZIERIKZEE - Woensdag 18 januari kreeg de Zeeuwse Sportraad een nieuwe voorzit ter. Jan Kruize, sinds kort bur gemeester van Oostburg nam het roer over van waarnemend voorzitter Henk Hoogerland. Tijdens een buitengewone ver gadering in hotel Terminus in Goes overhandigde Hooger land de kersverse voorzitter de informatiemap en het adres boek van de Zeeuwse Sport raad. In zijn eerste toespraak tot de aanwezige sportbestuurders liet Kruize duidelijk weten een goede samenwerking met al die mensen die zich met sport bezig houden, zeer op prijs te stellen. ,,Een voorzitter kan het niet alleen, een bestuur kan het niet alleen", aldus Kruize. ,,We zullen samen aan die sport in Zeeland moeten werken". Kruize is geen vreemdeling in de sport. Hij kent de klappen van de zweep bij een provincia le sportraad. Groningse Sportraad Voor zijn komst naar Oost burg, was hij 8 jaar voorzitter van de Groningse Sportraad. Overigens is hij niet van plan het roer volledig om te gooien. ,,De sportbonden hebben hun eigen verantwoordelijkheid. Maar de Zeeuwse Sportraad zal het ontmoetingspunt van de sport moeten zijn. Daar komen al die sectoren - bonden, gehan dicapten sport, lichamelijke opvoeding, locale bundelingen en sportgezondheidszorg bijeen". Tijdens de nieuwjaarsrecep tie - die aansluitend aan de ver gadering plaats vond - maak ten velen van de ruim 80 aan wezigen kennis met de nieuwe voorzitter. ZIERIKZEE - Tijdens de laatste zaalvoetbalwed strijden in sporthal Onder dak hebben zich geen ver rassingen voorgedaan. De op papier sterkere ploegen deden wat van hun ver wacht werd en wonnen van de lager geklasseerde teams. Sporthuis Zierikzee heeft deze keer RUCPHEN - De Zierik- zeese tafeltennisser Paul de Graaf is op het sterk be zette Backhands-toernooi in Rucphen tweede gewor den. Dit toernooi telde 273 deelnemers was voor het nog jeugdige tafeltennista lent een goede graadmeter. De Graaf werd ingedeeld bij de Jeugd 1 (een samengevoegde klasse van junioren A, B en C en aspiranten A en B). Zijn eerste partij verloor hij met 21-18 en 22-20. De tweede wed strijd was tegen Franken van Never- Despair, die sneller speelde en dat was voor Paul de Graaf een kolfje naar zijn hand. Hij won dan ook met 21-18 en 22-20. Zijn eerste wedstrijd in zijn eigen klasse (aspiranten A/B) won hij in drie games. Spannend Zijn tweede partij tegen Van de Veeken van Thnaka werd vooraf reeds als een spannende wedstrijd be schouwd. De Graaf ging uit van zijn eigen spel en gebruikte veelvuldig zijn snelle backhand. Door een mooie overwinning van 21-18 en 21-16 kwam De Graaf in de finale terecht. In deze finale ontmoette hij een tegenstander die dezelfde sterkte toegedacht moest worden; Heil van Never-Despair. De eerste game was voor Heil. In de tweede game gebruikte Paul de Graaf wederom die snelle backhand waardoor hij dit keer won: 21-13. Om dat hij tussendoor ook nog dubbel partijen moest spelen ging in deze derde en beslissende finale-game de vermoeiheid een grote rol spelen. De Graaf kwam te snel op een 0-6 achter stand. Hij kwam via 7-13 tot 11-18 te rug en in zijn eindsprint kwam hij uiteindelijk toch niet verder dan 17- 20. eens flink uitgehaald en tegen Zee landia een uitslag in de dubbele cij fers neergezet. Zeelandia kon de eer niet redden en moest met lede ogen toezien hoe Sporthuis Zierikzee met grote overmacht een uitslag van 0-12 op de borden bracht. Uitslagen Dc uitslagen van de andere wed strijden waren als volgt: Dc Keien-PJZ 6-3 Stella Boys 1-Rijschool Delta 0-2 Dreischor-Bijmakelaardij 3-4 Cocn Honig 2-De Roo F ossen 1-6 Zeelandia-Sporthuis Zierikzee 0-12 PZEM-Pinky Boys 1-8 MOSKOU - Tien ijshockey-spelers uit de Sovjetunie dreigen voor acht tien maanden geschorst te worden. Het tiental werd betrapt op winkel diefstal tijdens trips in het buiten land. Het ministerie van sport van de Sovjetunie zal op 30 januari uit spraak doen over de strafmaatrege len. LONDEN - Aston Martin zal terug keren in de wedstrijdsport. Het Brit se merk rijdt dit jaar in het wereld kampioenschap sportwagens. De stal, die dertig jaar geleden de 24- uren van Le Mans won, heeft Brian Redman en David Leslie gecontrac teerd als rijders. ZIERIKZEE - Hieronder de uitslagen van de laatst ge- speelde recreatie volleybal wedstrijden. Brogum-Zeelandia 2 1-2 Kwiek Jl-WIK J 0-3 DFS 1-WIK Dl 3-0 Auberge Maritime 5-WIK 3 1-2 Renesse 2-Brouw 1-2 Marco Holm-WIK 2 1-2 De Zeeuwse Stromen D- VCC 3-0 Cluzona-Integratie 3-0 Auberge Maritime 2-VC Lob3-0 DFS 2-Kwiek Dl 3-0 VC Zonnemaire-Brouw D 1-2 Renesse 1-De Stulp 0-3 WIK D 2-Renesse D 0-3 ZWN 1- De Zeeuwse Stromen 2-1 Het programma voor de volgende wedstrijden op woensdag 1 februari aanstaande is als volgt: Mevo-Schorpioen Garage Slager-Dropitiek Passage L en O-Dakkie's Bar Bruse Boys-Stella Boys 1 Nola Boys-Dreisclior Stella Boys 2-De Keien ZONNEMAIRE - Hieronder volgt het programma voor der geplande oefenwedstrijden van voetbalvereni ging Zonnemaire. Het jeugdteam Zonnemaire Al treedt zaterdag (morgen) 28 januari op eigen veld aan tegen Goes Al, aan vang 10.30 uur. Het eerste team van Zonnemaire speelt zondag 29 januari een vriendschappelijk partijtje tegen het tweede team van Dreischor. Scheidsrechter bij beide wedstrijden is J. M. den Haan. De winnaars van de diverse poule's waren als volgt: Poule 1: Arthur van der Veth en Eef Schönberger Poule 2: Dick Dool en Jan de Kreuk Poule 3: Jos Evertse en Cees Hirders Poule 4: Mark Lodewijk en Wim Schenk Poule 5: Leen Olree en John Beering De acht paren die zich hebben ge- plaats zijn achtereenvolgens: Arthur van der Veth Eef Schönber ger Aart de Looff Fred Hooftman Jaap Moerland Daan Bezuyen Dick Dool Jan de Kreuk Kees Kerstens Lijn Kodde Ernst Pattisilano Rob Vermeulen Wout Bassie Huib van Sabben Wim Schenk Mark Lodewijk Achtkamp Ook is er in sportcentrum Kraye- stein weer een programma van de achtkamp afgewerkt. Daarbij heeft het nog jonge tennistalent, de dertien-jarige Jan Willem de Co- ninck, een sterke wedstrijd gespeeld door met 9-1 te winnen van Aldo de Spirt. Verder presteerde ook Robin Verdam buiten verwachting. Na een slepende liesblessure heeft Verdam de laatste tijd niet veel kunnen trai nen, maar hij speelde een sterke par- ZIERIKZEE - De geplande oefenwedstrijd op zondag 29 januari aanstaande van het eerste team van Zierikzee te gen Hermes-DVS op sportpark Den Hogen Blok gaat niet door. Wegens het afmaken van een eerder gestaakte wedstri jd tussen Zierikzee 2 en Vlissin- gen 2, gaat ook de geplande oe fenwedstrijd van het tweede Zierikzeese elftal niet door. De eerder geplande inhaal wedstrijd van Zierikzee 1 tegen Middelburg gaat eveneens niet door. Op verzoek van het wedstrijdsecretariaat van Mid delburg is dit duel verschoven naar vijf februari aanstaande, aanvang 14.40 uur. tij tegen de als tweede geplaatste Jan Dirk huyser: 8-8. Bij de dames speelde Corry Bijde- vaate een sterke wedstrijd tegen Na thalie van Toor. Winnen kon zij niet maar ze zat er wel dicht bij: 6-8. De complete uitslagenlijst volgt hieron der. Uitslagen Paul Verspeek-Wim van Dijke 11-5 Jan Willem de Coninck- Aldo de Spirt 9-1 Ciska de Kreuk- Bianca den Ouden 12-5 Marja Hart-Patricia Kort 7-6 Corry Hoogerhuis- Jopie van Dijke 8-4 Ronald Haze- Charles Slotemaker 16-2 Wim van Dijke-Herman van Beek8-9 Marith van der Veth- Joke Glimmerveen 10-5 Robin Verdam-Jan Dirks Huijser8-8 Ria van Wijngaarden-Nelly Bleyi 8-3 Pieter Schotte-Gerard Boekholt 3-13 Marja Hart-Emilie Schotte 9-3 Hans Jan Goedegebüure- Frank Schubert 7-9 Aart de Looff-Wim Schenk 7-8 Theo Gorsse- André Goedegebuure 10-3 Petra Pronk-Femke Klerkx 5-10 Martin Salomons- Rob Vermeulen 15-4 André Goedegebuure- Frank Schubert 11-7 Kees Bijdevaate-Henk Slootweg 12-4 Jan Kees van der Stichel- Winfred de Kreuk 12-6 Corry Bijdevaate- Nathalie van Toor 6-8 ZIERIKZEE - Hieronder volgen de uitslagen van de jongste badminton- wedstrijden van Zierikzee en tevens de daarbij behorende standen. Uitslagen: Terneuzen 8-Zierikzee 1, 305; Sinar 3-Zierikzee 2, 5-3; Tbrneu- zen 9-Zierikzee 3, 5-3. Klasse 2 afdeling b Marathon 4 11 20 Sinar 2 10 14 Zierikzee 1 10 11 Sjuttel 2 9 10 Avanti 5 10 7 Terneuzen 8 117 Backhand 3 9 1 Klasse 2 afdeling d Sinar 3 10 17 Backhand 4 11 15 Stenge 1 11 12 Netwerk 1 10 11 Wissekerke 1 10 9 Jong Ambon 2 10 5 Zierikzee 2 10 3 Klasse 3 afdeling b DFS 1 11 21 Astroïden 4 11 17 Den Ossaert 2 10 10 Zierikzee 3 10 10 Terneuzen 9 10 5 DOK 2 9 5 Netwerk 11 4 Klasse 4 afdeling c Wissekerke 3 9 15 Smash 4 8 14 Avanti 7 9 11 Zierikzee 4 10 8 Zeeland 2 8 4 Sjuttel 5 8 0 Organisatie wederom in handen van W De Zeeuwse Stromen ZIERIKZEE - Het zevende door de Scharendijkse volleybalvereniging De Zeeuwse Stromen, in sa menwerking met het gelijknamige hotel in Renesse, georganiseerde volleybaltoernooi voor recreanten is wederom een enorm succes geworden. De Zeeuwse Stromen Wisseltrofee ging dit jaar naar een Schou- wen-Duivelandse ploeg, namelijk het team van Zee landia. Sporthal Onderdak stond vanaf Trofee 's morgens 09.00 uur tot 16.05 uur bol van het volleybal. In totaal Winnaar van vorig jaar Dauwen twintig teams zetten alles op alles daele 1 moest dit jaar de trofee uit en streden in een zeer sportieve handen geven. Het team Zeelan- sfeer om de wisseltrofee. dia nyiakte deze keer als sterkste ploeg aanspraak op de eerste Het toernooi was ingedeeld in prijs. Voor elk team was er verder drie poule's te weten: één heren- toch nog een beker als aandenken poule, één dames-poule en één aan dit toernooi. De organisatie gemengde-poule. was weer uitstekend en als van- Alle poule's hadden gelijke kan- ouds in handen van Arie Quist, sen om de fel begeerde prijs te be- voorzitter van VV De Zeeuwse machtigen. Stromen. In sporthal Onderdak

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 11