Oprichting Ondernemerskring Schouwen-Duiveland een feit O -V- Huurprijs voor visbotensteiger weer terug naar eerder niveau Westerschouwse verenigingen krijgen waarschijnlijk een garantieprijs voor oud papier Bananen- soezen VERWIJS Vers bakkerij Verwijs DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> ffih PE Bltr Protestactie De openbare basisscholen overwegen op 15 februari hun deuren te sluiten uit protest tegen de voortdurende bezuinigingen op het onder wijs. (Pag. 2). Grote stap De commissie jeugd vindt een subsidieverho ging tot ruim 46.000 gulden voor de peuter speelzalen in Zierikzee een te grote stap. (Pag. 3). Lint Een lint van 660 priklampen in het centrum van Renesse kan voor een feestelijke sfeer zorgen èn criminaliteit voorkomen. (Pag. 4). Schaak De Bruse basisschool Op Dreef slaagde erin om voor de vijfde keer kampioen te worden van het schoolschaaktoernooi. (Pag. 7). Het bestuur van de pas opgerichte ondernemerskring Schouwen-Duiveland. Van links naar rechts: L. Goedbloed, ir. J. Huisman, drs. P. Schotte (voorzitter), B. Waayenberg, ing. H. G. Freriks en adviseur T. Bruurs van de Kamer van Koophandel. Overlegplatform moet onderlinge band tussen ondernemers in regio bevorderen ZIERIKZEE - Zoals agrarisch Schouwen-Duiveland zijn eigen organisaties heeft, detaillisten elkaar in de di verse middenstandsverenigingen ontmoeten, zo heeft ondernemend Schouwen-Duiveland sinds dinsdag zijn eigen platform: de Ondernemerskring Schouwen- Duiveland. Tijdens een drukbezochte vergadering in de foyer van Mondragon in Zierikzee werd dit overlegor gaan voor industriëlen, groothandelaren, bankiers en ondernemers in de dienstverlenende sector en andere niet-detaillisten officieel een feit. Hoe rijk geschakeerd het vereni- gings- en clubleven op Schouwen- Duiveland ook mag zijn, een overleg orgaan voor industriëlen, groothan delaren, accountants, garagehouders .bankdirecteuren en ondernemers in dienstverlenende sector was tot voor kort een onbekend fenomeen. Ster ker nog ondernemers bleken soms niet eens op de hoogte te zijn van het bestaan van hun collega's. ,,Er is niets wat op een band tussen ondernemers lijkt" schetste drs P. Schotte, voorzitter van het nog prille ondernemersplatform de situatie van voorheen. Waarom die banden ont braken? Wellicht door het agrarische karakter en de kleinschaligheid van het gebied, zo zocht Schotte naar de oorzaak hiervan. Dat ontbreken van die nauwe con tacten werd door een aantal mensen uit het bedrijfsleven en bankwezen opgepikt om het idee van een onder nemerskring uit te werken. Dit over legplatform zou geen pressie- of ac tieclub moeten zijn, noch de zoveelste borrelclub die tot een langzame dood gedoemd is, maar een ontmoetings plaats voor ondernemers waar aller lei relevante zaken besproken kun nen worden. Aanspreekpunt Behalve het bevorderen van de sa menwerking tussen de leden onder ling moet het ondernemersplatform ook een aanspreekpunt zijn voor al lerlei instanties die bepaalde ideeën en plannen naar het regionale be drijfsleven willen ventileren en op de derde plaats moet dit platform ook een functie vervullen waar het de coördinatie van de menings- en be sluitvorming over gemeenschappelij ke problemen betreft. Het platform zou, zo viel uit de woorden van de vervolg pagina 3 SCHARENDIJKE - „Tegen de verhoging van de huur prijs kwam bezwaar van de kant van de Federatie van Deltavissers. Wij zijn met hen gaan praten en we kwa men tot de conclusie dat zij eigenlijk wel gelijk hadden". Dat bracht wethouder L. C. Hart naar voren als motief voor het voorstel om een eerder genomen raadsbesluit te rug te draaien. In mei 1988 besloot de raad de huurprijs van de visbotensteiger in de haven Kloosternol te verho gen van 13.230 naar 14.575. Die verhoging is nu weer ongedaan gemaakt. De Federatie van Deltavissers voer de als argument tegen die huurverho ging aan dat de lasten voor hen wel erg hoog zouden worden en tekenden daar bij aan dat het vissen vanuit de haven Kloosternol door de hoge lig gelden onaantrekkelijk zou worden. De gemeente is in de materie gedoken en moest erkennen dat de federatie gelijk heeft. Voorzieningen ,,Een vergelijking met de liggelden die voor een ligbox van dezelfde grootte in de jachthaven betaald moet worden toont aan dat ze ongeveer op eenzelfde niveau liggen. Het voorzie ningenniveau is in de haven van Kloosternol echter aanzienlijk lager dan in de jachthaven", aldus het colle ge. Een vergelijking met wat de feder- ratie van Deltavissers elders in Zee land voor een steiger betaalt laat zien dat de huur in de haven Kloos ternol aan de hoge kant is. Hoewel de raadsleden geen be zwaar maakten tegen het voorstel om de huur weer terug te schroeven plaatste men wel een aantal kantte keningen. Zo stelde CDA-woordvoer- ster P. W. Berrevoets-Ringelberg de vraag of men zich nu vastlegt op die huurprijs of dat verhoging in de toe komst wel mogelijk is. Waarop wet houder Hart liet weten dat als zich omstandigheden voordoen die een huurverhoging rechtvaardigen dat zeker zal gebeuren. Geld J. M. van Langeraad (VVD) merkte op dat men nu wel met een gat van 1345,- in de begroting zit. ,,Bij het vaststellen van een gemeentebegro ting vallen we over guldens en nu wordt er zomaar over dit bedrag heen gestapt". Wethouder Hart antwoord de daarop dat het bedrag in kwestie uit de post onvoorzien zal worden ge haald. Verder schaarde de raad zich achter het voorstel van het college om een krediet van 7000,- beschikbaar te stellen voor de aanschaf van 200 vuurverzinkte paalmutsen voor de meerpalen in de jachthaven van Scharendijke. De huidige paalmutsen zijn ge maakt van de polyester en een aantal van hen is aan het scheuren en schil feren en derhalve aan vervanging toe. Er moet ongeveer een kwart van de paalmutsen vervangen worden. De lasten worden ten laste van de jachthaven-exploitatie gebracht, en niet bekostigd uit het fonds voor on derhoud, omdat de werkzaamheden buiten het normale onderhoud val len. Dorpshuis Tijdens de raadsvergadering werd ook behandeld een kostenoverzicht van de bouw van dorpshuis 't Zuud- ènde in Kerkwerve. Uit dat overzicht blijkt dat de bouw van het dorpshuis uiteindelijk ruim 72.000,- minder kost dan was voorzien. Dit terwijl er in eerste instantie sprake was van een overschrijding van dik 12.000,- Om de kosten te drukken deed de gemeente een beroep op derden en dat legde hen geen windeieren. In to taal kreeg men een bijdrage van 85.000,- Hetgeen weer inhoudt dat men in feite 72.000 overhoudt. Toch dient de raad volgens de comptabiliteits- voorschriften met de hogere uitgave in te stemmen. Zonder discussie of hoofdelijke stemming ging de raad Advertentie WEEKEND RECLAME: dat is smullen geblazen. Haringvlietplein 6, 't Hoekje Mol 1 Ons beste loon ligt in het streven. Bodenstedt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 26 JANUARI 1989 145ste jaargang Nr. 24480 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Eerder raadsbesluit Middenschouwen teruggedraaid verder akkoord met het voorstel om een voorbereidingbesluit te nemen voor een perceel aan de Vloedstraat in Kerkwerve. Dit om het G. A. Kris- talijn mogelijk te maken ten behoeve van zijn schildersbedrijf een berging te bouwen. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Bewolking Aanvankelijk zijn er opklaringen, maar later op de dag neemt de bewol king toe. Er is een matige tot krachti ge zuidenwind. Minimumtempera tuur komende nacht 2 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 30 jan. Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 3 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: west 3 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 27 jan. Zon op 08.27, onder 17.19 Maan op 23.46, onder 10.08 Laatste Kwartier: 30 januari (03.02) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Hogedrukgebieden blij ven het Europese continent domine ren. Computerprognosen komen voor aanstaande zondag met een hoge- drukgebied boven Frankrijk uit de bus met een maximum van 1052 milli bar. In ons land zou de barometer ruim 1045 millibar kunnen gaan aan wijzen. De eerste helft van de volgende week is er boven de Alpen nog steeds een krachtig restant van het hoge- drukgebied te vinden. Het is duide lijk dat in deze situatie de neerslag kansen in ons land voorlopig erg klein blijven. In de Scandinavische landen ligt dat even anders. Om de andere dag passeert een diepe Oceaandepressie de Noordkaap. BURGH-HAAMSTEDE - Het ziet er nu echt naar uit, dat Westerschouwen als eerste gemeente op Schouwen- Duiveland een garantieprijs gaat betalen aan verenigin gen voor het ophalen van het oud papier. Met name de muziekverenigingen de Witte van Haemstede en Luctor et Emergo zullen hiervan profijt hebben. De verenigin gen zijn gezamenlijk op jaarbasis goed voor 180 ton oud papier. dat alle leden van de commissie zich konden vinden in een garantieprijs van 4 cent per kilo. Zaak G. J. W. van der Salm (PvdA) vond met de overige leden, dat de garantie prijs eigenlijk een zaak is van de ge meenschappelijke reinigingsdienst, maar die liet eerder weten niets voor een garantieprijs te voelen. Voor naamste argument indertijd was, dat het stellen van een garantieprijs een directe kostenverhoging voor de bur ger zou inhouden. Maftr Van der Salm wilde desal niettemin een garantieprijs in de ei- Een en ander werd duidelijk tij dens de vergadering van de commis sie algemene- en bestuurlijke zaken in het gemeentehuis te Burgh- Haamstede. De discussie over de ga rantieprijs is al eerder gevoerd. Zo lang er door de handel een goede ki loprijs betaald wordt is er niets aan de hand. De verenigingen krijgen waar voor hun geld en zijn gemoti veerd genoeg op vrijwel wekelijks op pad te gaan. Maar die sterke papierprijs is niet meer. Het peil is zelfs al eens gezakt tot één cent per kilo. De gemeente Westerschouwen wil de verenigingen enerzijds tegemoet komen en anders een bijdrage leveren aan het geschei den inzamelen van afval. Vandaar gen gemeente, maar stelt hieraan wel een aantal voorwaarden. Zo zei hij te denken aan het maximaliseren van het toegestane tonnage. Op die ma nier voorkomt de gemeente straks niet op te brengen claims te ontvan gen. Ook moet de regeling wat Van der Salm betreft met name gelden voor de verenigingen, die al vele ja ren in de weer zijn. J. van den Berge (RU) en J. W. Ge- leijnse (CDA) waren beiden voor, al deed Geleijnse nog de suggestie om een gedifferentieerde garantieprijs in te stellen. Hoe meer kilo's oud pa pier er binnen gebracht worden, hoe hoger de garantie is. Een voorstel, dat niet gedeeld werd door de overige leden en derhalve niet verder uitge diept. Ook ir C. W. Veerhoek (VVD) schaarde zich achter de andere leden. Maar het maximaliseren van het toe gestane tonnage ging hem te ver. ,,Ik begrijp de angst van U, maar de so ciale controle is toch van dien aard, dat het niet waarschijnlijk is dat er oud papier vanuit andere gemeenten ingeleverd gaat worden. Daarnaast heb ik voldoende vertrouwen in de mensen, die het ophalen". vervolg pagina 2 De gemeente Westerschouwen gaat naar alle waarschijnlijkheid een garantieprijs stellen voor het oud papier. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1