Limiet te scherp voor Leon van der Wielen Handballers Delta Sport walsen over HV Walcheren Delphi Mevo '80 verliest in span nend duel van Ibis NIEUWSBODE Zwak All-Ready naar nederlaag tegen Animo Winter- - wandeling- te Veere Jaar vergadering De Bru-Tèn ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 24 januari 1989 Nr. 24479 9 Vooral in goede tweede helft afgestevend op een 19-11 overwinning Ondanks het gemis van Peter Lefèvre, die vanwege een vakantie in andere sferen vertoefde, bezorg de dit geen noemenswaardige pro blemen bij Delta Sport. De links handige André Hartoogh deed het in de aanval ook prima en scoorde meerdere keren vanuit de rechter hoek. In totaal wist hij vijf doel punten te maken. Groen Ster De volgende wedstrijd voor Del ta Sport is de uitwedstrijd tegen koploper Groene Ster uit Zeven bergen. Groen Ster is voor ons een oude bekende en we gaan er in ieder geval vol goede moed naar toe", kijkt coach Rob de Vos vol vertrouwen vooruit. De doelpuntenmakers van Delta Sport waren: André Hartoogh 5x, Bert de Vos 4x, Erwin Schaalje 4x, Francois Verrijzer 3x, Jacco Vlees houwer 2x en Bert Nuymes lx. Voorsprong Desalniettemin bleef Delta Sport op voorsprong en werd er met 8-6 gerust. In de tweede helft kwam ae thuisploeg aardig op dreef en werd er goed gespeeld. De pure mandekking door Francois Verrijzer en Bert Nuymes, op de snelle man van Walcheren, werd uitstekend uitgevoerd. Maar ook het goede optreden van keeper Mathee Pipping heeft er voor ge zorgd dat Walcheren achterbleef in de score. Zeker in de laatste dertig minu ten werd er door Delta Sport frank en vrij gehandbald. Daarbij speelde Erwin Schaalje een su blieme wedstrijd en werd bestem peld als uitgesproken uitblinker. Hij speelde de hele zestig minu- Bert de Vos (zittend aan de rand van de cirkel met nummer 5) scoorde zwaar gehinderd één van zijn vier doel punten in het duel tegen Walcheren. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De heren handballers van het Zierikzeese Delta Sport hebben in de derby met Walcheren dit team een overtuigende nederlaag toegebracht. Na een aarzelend begin verliep het bij Delta Sport steeds beter en werd op een gegeven moment Walcheren alle hoeken van sporthal Onderdak getoond. Nadat Walcheren in de beginfase twee punten achterbleef op Delta Sport liepen de Zie- rikzeeënaren steeds verder uit en sloten het duel uiteindelijk met 19-11 winnend af. In de eerste helft ging het score verloop nog vrij gelijkmatig op. Wel was het Delta Sport dat steeds twee punten voor kon blijven op de bezoekers. Maar de wedstrijd begon voor het Zierikzeese team eigenlijk vrij stroef. Het zelfver trouwen was nog niet optimaal en echte open kansen werden door balverlies te vaak om zeep gehol pen. Ook werd er te gehaast en daardoor onzorgvuldig aangeval len. ten mee zonder te zijn gewisseld, speelt verdien je het gewoon om Coach Rob de Vos: „Als je goed de gehele wedstrijd mee te doen". ZIERIKZEE - De hoofdmacht van korfbalvereniging All-Ready is in haar laatste wedstrijd weer met beide benen op de grond gezet. In een matige wed strijd bleek het lager geklasseerde Animo 3 te sterk voor het zwak spelende All-Ready. De huidige prestaties van All-Ready tekenden zich zwak af tegen de formidabel gewonnen wedstrijd vorige week tegen het als tweede ge plaatste Atlas. Tegen Animo 3 kon de ploeg niets van dit alles waarmaken en verloor dan ook terecht met 12-7. Karin den Dekker was nog altijd niet fit om te spelen en voor haar stond Anita in 't Veld in de basis. Zij completeerde de eerste aanval be staande uit Jaco Stoutjesdijk, Wim in 't Veld en Hetty Melissant. Dit vak kreeg echter weinig kans om te sco ren. Animo 3 daarentegen stond bin nen luttele minuten op een 2-0 voor sprong. De tweede aanval met Arjan Hage, Martin Rijn, Esther Scherpe- nisse en Anne-Marie van Goudoever kreeg er iets meer tijd voor. Doorloopbal Martin Rijn zorgde voor de eerste treffer van All-Ready middels een goed afgeronde doorloopbal: 2-1. Ani mo had echter een succesvolle ver snelling in huis. De slecht georgani seerde verdediging van All-Ready werd regelmatig gepasseerd. Animo maakte dankbaar gebruik van de ge boden kansen en liep uit naar 5-1. Op slag van rust mocht Arjan Hage op de stip plaatsnemen. Omdat Esther Scherpenisse bij een schotpoging werd verdedigd door een heer was dit een goede beslissing van de scheidsrechter. Arjan Hage benutte deze kans zodat de stand 5-2 werd. Direct na rust leek All-Ready wat op te leven. Na een raak af standsschot van Arjan Hage miste Animo een strafworp en via Anita in 't Veld kwam de aansluiting tot stand: 5-4. Het ontbrak de Zierikzee se ploeg echter aan kracht om op dat moment door te drukken. Een tweede versnelling van Animo bleek tevens de genadeslag voor All- Ready. In een kort tijdsbestek liep de ploeg uit naar 9-4. All-Ready pro beerde nog wat terug te doen, maar alles wat vorige week wel lukte, liep nu op een mislukking uit. Slechts strafworpen van Arjan Hage en Jaco Stoutjesdijk maakten de stand voor All-Ready nog wat draaglijker: 9-6. Eindsprint Ondanks de wissel, Wouter van Marle voor Jaco Stoutjesdijk, was de eindsprint voor Animo. Alleen Hetty Melissant wist nog te scoren en zo eindigde deze wedstrijd in een 12-7 nederlaag voor All-Ready. Aanstaande zaterdag 28 januari speelt All-Ready tegen Blauw-Wit. Deze wedstrijd start om 16.00 uur in sporthal Onderdak. De eerste wed strijd tegen deze ploeg werd met 9-11 winst afgesloten. Het moet daarom mogelijk zijn om beide punten in Zie- rikzee te houden. De andere uitslagen in deze klasse waren: Zuidwesters 2-Seolto 6-7; Blauw-Wit-Atlas 11-12. De stand is als volgt: Luctor 7 13 Atlas 8 12 Seolto 7 9 All-Ready 8 8 Animo 3 8 6 Blauw-Wit 8 4 Zuidwesters 2 8 2 ZIERIKZEE - In een spannende volleybalwedstrijd, in sporthal Onderdak, is het Delphi Mevo '80 niet gelukt om te winnen van opponent Ibis. Nadat de eerste twee sets door de Zierikzeese heren waren gewonnen kreeg men in de derde set een terugslag te verwerken, die zich vervolgens in zowel de vierde en de vijfde set voortzette. En nadat er in de vijfde set voor de eerste keer volgens het nieuwe rally-punt-systeem (elke goede actie levert één punt op ook als men niet de serve heeft) werd ge speeld, was deze gewenning te ingrijpend en verloor Delphi Mevo '80 uiteindelijk alsnog met 2-3. BRUINISSE - De tennisver eniging De Bru-Tèn houdt op donderdag 26 januari haar al gemene ledenvergadering. De vergadering is wegens een ver bouwing van het clubhuis in de kelder van het dorpshuis en be gint om 20.00 uur. Op de agen da de prijsuitreiking van de clubkampioenen van vorig jaar en de jaarverslagen van de di verse commissies. Volgens de bestuursverkiezing is Jannie van den Ouden aftredend en niet herkiesbaar terwijl Iet Korstanje en Aart de Looff her kiesbaar zijn. SITTARD - Het sponsorcontract tussen Fortuna Sittard en General Biscuits BV wordt op 1 juli beëin digd. Het bedrijf is zeven jaar hoofd sponsor van de eredivisieclub uit Sit tard geweest en blijft wel deel uitmaken van de sponsorgroep DEN BOSCH - Sparta moet het voorlopig stellen zonder trainer Rob Baan. Hij liep op de training een spierscheuring op en is volgens zijn assistent Jan Nijman zeker drie we ken uitgeschakeld. Nijman verving de eerste oefenmeester zondagmid dag al in de competitiewedstrijd in en tegen Den Bosch. VLISSINGEN - Op zaterdag 28 ja nuari aanstaande organiseert de Zeeuwse Wandelsport Bond een win- tertocht over de afstanden vijf, tien en vijftien kilometer. De start van deze wandeltocht vindt plaats vanaf café-restaurant De Waterherberg, Polderdijk 13c te Vee- re. Deze startplaats is te vinden naast jachtwerf Oost-Watering; gelegen tus sen Veere en Vrouwenpolder. Het startschot zal klinken om 12.30 uur precies. Ter geruststelling van ve len is er onderweg EHBO aanwezig. De herinnering zal bestaan uit een medaille met lint. In de eerst^ set trokken de mannen van coach Roel Kok direct al goed van leer. Ibis kon het aardig bijbenen maar moest toch de setwinst uit han den geven: 15-12. In de tweede set luk te het bij Delphi Mevo '80 nog steeds goed en won men de set zelfs met 15-4. Toen sloeg echter het noodlot voor de Schouwse ploeg toe. Men begon te ge makkelijk aan de derde set, dit on danks de geuitte waarschuwingen van coach Roel Kok. Na de twee eerdere set winsten werd de volgende dan ook met 1-15 verloren. Beter geconcentreerd be gonnen de Zierikzeeënaren aan de vierde set. Het ging redelijk en tot dan toe was er ook nog geen aanmer kingen geweest op de scheidsrechter. In deze set kreeg Delphi echter te ma ken met discutabele beslissingen vari de leiding op zeer cruciale momen ten. En omdat men te lang bleef stilstaan bij die beslissingen rook Ibis zijn kans en liep uit naar een set winst van 5-12. Ook in de laatste en beslissende set kreeg Delphi Mevo '80 te maken met verkeerde beslissingen van de arbi ter. Tevens werd er voor het eerst vol gens het nieuwe rally-punt-systeem gespeeld, waaraan men uiteraard enorm moest wennen. En alsof het de Zierikzeese ploeg al niet genoeg te genzat raakte er ook nog een speler geblesseerd. Jacob Korsuize verstap te zich namelijk en met een enorme gekraak scheurde hij zijn achil lespees. Hoewel Delphi Mevo '80 in het be gin, middels een goed bl.ok, een goede greep had op de aanval van Ibis, zak te dit steeds verder weg en verviel men in te angstvallig volleybal. Over de gehele linie genomen moest toch geconcludeerd worden dat het een goede wedstrijd was, waarbij met na me de spelverdelers van de gastheren goed in vorm waren en een goede pass afleverden. Coach Roel Kok kon, ondanks de goede collectieve inzet, Gerrit van Splunder als uitblinker aanwijzen omdat die zowel verdedigend en aan vallend opviel. Het eerste damesteam van Delphi Mevo '80 pakte plichtmatig winst punten op tegenstander Ibis. Men won deze partij met 3-0. Er werd rede lijk tot goed gespeeld. Het tweede he renteam, dat aan kop staat in de tweede klasse, was duidelijk de sterkste in het duel tegen Ibis 2. Het werd een leuke wedstrijd die heren 2 vrij gemakkelijk met 3-0 winst naar zich toetrok. DEN-HAAG - Nadat de Zierikzeese schaatser Leon van der Wielen een leerzaam trai ningskamp van één week in Inzeil in het vooruitzicht werd gesteld, was de teleurstel ling begrijpelijk toen hij vernam dat deze trainingsstage geen doorgang kon vinden omdat trainer A. van de Kreeke wegens ziekte was uitgeschakeld. Van der Wielen kreeg echter niet lang de tijd om over dit bericht te treuren want vorige week werd hij middels een telefoontje uitgenodigd om te starten in de te verrijden selectiewedstrij den voor junioren A, gewest Zuidholland-Zeeland, die zich nog konden plaatsen voor de Junioren kampioenschappen van Nederland. Terwijl in Göteborg de Haastrech ter Leo Visser zich naar een Europese titel schaatste, trachtte Leon van der Wielen op de Uithof in Den-Haag de gestelde limiet van 130.000 punten te halen. Deze punten moest hij behalen over drie afstanden: 500 meter, 1500 meter en 3000 meter. Deze speciaal door de KNSB gestelde limiet was zo scherp gezet omdat veel rijders met 'gemak' aan deze eis kan voldoen. Mede door de intensieve trainingsar- beid van velen; twee tot drie maal per dag. Voor Leon van der Wielen was deze limiet wat aan de hoge kant. De Zie rikzeese schaatser traint namelijk maar één keer per week op de ijsbaan en heeft daarbij een normale dagtaak die een dergelijke intensieve training niet mogelijk maakt. Hij was echter erg blij met de uitnodiging en ver klaarde vooraf dat hij er alles aan zou doen om zoveel mogelijk in de buurt van de gestelde limiet te eindi gen. Van der Wielen wilde in ieder geval proberen zijn oude records op deze afstanden om zeep te helpen. En dat is hem afgelopen weckend wederom drie keer gelukt. Hij verbeterde op zowel de 500 meter, de 1500 meter en de drie kilometer zijn oude tijden. Hij startte voor zijn rit over 500 me ter in de tweeëntwintigste serie tegen Nico Boers. Hij won dit eerste optre den in een tijd van 43.66, hetgeen nog net geen verbetering betekende (oude tijd 43.60). Zesde plaats Hij behaalde met deze tijd de zesde plaats in zijn groep. De beste tijd werd gereden door Jac Orie, die 40.11 op de klok bracht. De rit over 3000 meter, tegen dezelfde tegenstander, verloor Leon van der Wielen. Dit was met name toe te schrijven aan een zeer slechte start. Hij startte name lijk in de buitenbocht, en dit punt ligt bij de 3000 meter vlak voor het in gaan van de bocht. Daarbij was de aanvangssnelheid voor Van der Wielen te laag om goed de bocht door te komen, en opende hij over de eerste 200 meter in een tijd van 22.12; 1.10 minder als zijn beste opening. Ronde na ronde liep hij die tijd in en eindigde in een voor hem nieuw record van 4.37.94 (oude tijd 4.44.11). Zijn rit over de 1500 meter reed hij tegen Menno Ammerlaan. De ope ning van 27.92 was goed en in een pri ma race eindigde Van der Wielen in een net iets betere tijd dan zijn vorig record op deze afstand. Het oude re cord stond op 2.10.64, nu behaalde hij een tijd van 2.10.02. De beste tijd op de 1500 meter werd neergezet door Vincent de Graaf: 2.04.23. Van de Wie len moest in zijn tweede rit over de 3000 meter wederom tegen Menno Ammerlaan aantreden. Zijn opening was nu stukken beter: 21.15. Wegens de ziekte van trainer Van de Kreeke trad vader Van der Wielen tij dens de selectiewedstrijden op als coach. Vader en zoon hadden voor de ze 3000 meter een schema van 4.39 uit gestippeld. Halverwege de rit zat hij al ruim onder dit schema zodat pa Van der Wielen overging naar een tijd van 4.36. Maar ook hier dook Leon onder zodat schema 4.32 in zicht kwam. Hij eindigde uiteindelijk in een nieuw persoonlijk record van 4.33.79. Leon van der Wielen behaalde na deze drie afstanden een totaal van 132.571 punten, teveel om zich te plaastscn voor de kampioenschapen. Op de 500 meter zou derhalve nog iets meer dan twee seconden van de huidige tijd afgesnoept moeten wor den. De volgende wedstrijden voor Van der Wielen rijdt hij op 19 februari. Dan worden namelijk de kampioen schappen verreden voor de Zeeuwse schaatsclub De Poel. Alle leden van genoemde club komen dan aan de start en wordt er uitgemaakt wie in zijn categorie de ware kampioen is. Wegens ziekte van zijn trainer loopt Leo van der Wielen het weekje trainingskamp in Inzeil mis. Wel kreeg mj onver wacht een uitnodiging om mee te doen aan de selectiewedstrijden ten behoeve van de Junioren kampioenschappen van Nederland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 8