Ouwerkerk met grote cijfers uitgeschakeld Zierikzee met tweede team voor Opel-cup uitgesloten ZSC weer één ronde verder voor beker NIEUWSBODE Renesse wint van hekke- sluiter Terhole met 1-3 Nederlandse judoploeg tweede Snooker vereniging- RVC verliest EK bandstoten gaat niet door Dreischor uit geschakeld voor beker 6 Door Bevelanders met 0-7 verslagen in Opel-cupduel Geen beste wedstrijd TERHOLE - Voor het vlag- geschip van Renesse stond afgelopen weekend een in haalwedstrijd tegen Terho le op het programma. Deze wedstrijd tegen de hek- kesluiter in de tweede klas A (afdeling) werd met 1-3 gewonnen. Dit duel ont popte zich in een zenuw achtige soortement degra datiestrijd waarbij Renesse wat verder in het klassement trachtte op te klimmen en Terhole pro beerde de rode lantaarn aan Maarten te geven. Renesse-trainer- Kees van Dijk ty peerde de wedstrijd na afloop als 'geen beste wedstrijd'. Van Dijk: „Maar beter een slechte wedstrijd en winnen als een goede wedstrijd en verliezen". Terhole had duidelijk op dracht gehad om in de beginfase een voorsprong te forceren. Het eerste kwartier had Renesse het vrij zwaar en stond men constant onder druk. Echt uitgespeelde kansen kreeg Ter hole echter ook weer niet. Openingstreffer Na die eerste vijftien minuten kwam Renesse wat beter in haar spel en dat resulteerde in de twintigste minuut in de openingstreffer. Na een overtreding op veertig meter van het doel van Tbrhole nam Jeroen van der Have plaats achter de bal. En alsof de bal door een kanon werd afgevuurd verdween deze in één keer vanaf deze 4000 centimeter stijf in de rechter hoek achter de onthutste doelman van Tbrhole: 0-1. Dit was voor Renesse een lekkere mentale opkikker en men kreeg steeds meer greep dfc» de wedstrijd waarbij vooral de combinaties ■beter verliepen. Ineens" geraakte alles in een stroomversnelling. Vrij kort na de openingstreffer kwam Renesse door een doelpunt van Wim Veerhoek op 0-2. Lekker ontspannen keek men uit naar de rust. Met nog vijf minu ten in de eerste helft scoorde Terhole haar eerste goal: li2. Op slag van rust tikte Leen Rade maker zwaar gehinderd de bal bin nen en tekende voor 1-3 aan. Het voorbereidend werk werd verricht door Peter Bouterse en Peter Messe- maker. Tijdens de theepauze gaf oefenmeester Kees van Dijk zijn mannen de opdracht mee het achterin goed dicht te houden. Terhole kwam er in de tweede helft echter niet meer aan te pas. Renesse kreeg nog de meeste kansen. Gevarenzone Tot scoren kon men echter niet meer komen ondanks enkele goede uitgespeelde kansen van Rini Rijn berg. Met deze 1-3 stijgt Renesse weer wat uit de gevarenzone onderin het klassement, en voor Terhole wordt het zijden draadje steeds dunner. RAURICH - De Nederlandse judo ploeg, die in Oostenrijk eén trai ningskamp heeft belegd, is zondag bij het vijflandentoernooi in Raurich tweedé geworden. In de finale ver loor Oranje, dat in de voorronde overtuigend met 5-1 afstand had ge nomen van Oostenrijk, met 3-4 van de Bondsrepubliek Duitsland. De Oostenrijkse judoka's werden voor eigen publiek derde, gevolgd door Zwitserland en België. De Nederlandse ploeg begon de eindstrijd voortreffelijk door toe doen van Guno Berenstein. De licht gewicht versloeg in de eerste partij zijn Westduitse opponent Dietz met ipon. Jacco Quist kon het goede voor beeld van Bernestein echter niet vol gen. Hij verloor, ook met een vol punt, van Jupke. Door overwinnin gen van Anthony Wurth en Ben Spij kers, die Asman met een beenworp vol op de rug legde, en nederlagen van Maddy Mug en Pieter Smit moest de beslissing komen van het zwaarge wicht, Hans'Buiting. De Nedèrlandse vertegenwoordiger in die gewichtsklasse, kon het niet bolwerken tegen Von der Groben. Buiting verloor met wazaari. De Nederlandse ploeg blijft nog een week in Oostenrijk en zal twee maal daags trainen met onder ande ren judoka's uit de DDR, Tsjechoslo- wakije en Hongarije. In de tweede helft werd er binnen vijf minuten door Bevelanders al weer gescoord: 0-4. Ouwerkerk kon in de eerste minuten na de hervatting nog wel enkele speldeprikjes uitde len op het doel van Bevelanders, maar na het verstrijken van de tijd werd men steeds meer in het offensief gedwongen. Tbch bleef men zoveel mogelijk proberen om spits Peter Be- zemer in stelling te zetten, maar deze werd goed afgedekt en kon weinig tot niets uitrichten. De aanwijzingen en aansporingen kwamen nu voornamelijk van de in het tweede elftal spelende Chris Bosch. Die tevens optrad als grens rechter, verzorger, begeleider en coach. En daarbij ook nog inzetbaar was als reserve. Ouwerkerk kwam in de eerste helft vrij goed uit de startblokken. Zij wa ren het die de eerste twee echte kans jes creëerden. Zo ging een afstands schot van aanvoerder Olivier Verwest net naast en wilde een kopbal van hem niet echt lukken. Men kon Beve landers zeker in de beginfase aardig storen in hun opbouw. De uitvallen van Ouwerkerk liepen regelmatig over de goed voetballende Erwin van de Maas, die menige tegenstander wist uit te spelen. De afwerking was echter vaak minder fraai en hij liep zich teveel vast. Aftasten OUWERKERK - Het eerste elftal van SV Ouwerkerk, dat als enige Schouwen- Duivelandse zaterdagploeg nog niet was uitgeschakeld voor de Opel-cup, is nu toch met grote cijfers door Bevelanders voor deze cup uitgesloten. In de eerste helft hielden de beste elf van Ouwerkerk zich nog goed staande, maar in de tweede helft met wind tegen kwam men er amper meer aan te pas. Bevelanders kreeg na de hervatting vleu geltjes en via goed breed spel en aardige combinaties won men uiteindelijk met 0-7 van de gastheren. Ouwerkerk begon vrij gehavend aan dit cupduel. Men miste een vier tal basisspelers; enkele waren we gens diverse omstandigheden verhin derd en Bas Neele had zich gebles seerd. Bij hem was namelijk tijdens de training de avond tevoren zijn arm uit de kom geschoten. Derhalve stond Neele gedurende de wedstrijd buiten de lijnen met zijn arm in een mitella. Ook trainer Bei-tus Bleyi was afwe zig. Hij moest elders een wedstrijd fluiten. De defensie van Ouwerkerk moest regelmatig vluchten in overtredingen om de goede aanvallen van Bevelan ders om zeep te helpen. Maar de be zoekers konden vooralsnog niet tot scoren komen. Na een periode van Ouwerkerk liet de kop niet hangen en bleef het collectief proberen. Maar. het geluk was niet met hen. Zeven mi nuten voor rust kreeg Ouwerkerk een vrij trap mee op zo'n twintig meter van het 'vijandelijk' doel. Snelheid Linksback Johnny Hage kon ook nog een paar keer over links op snel heid en berdigheid tot aan het zes tienmetergebied komen. Er werd dan door zijn medespelers niet voldoende in het centrum vrij gelopen zodat ook zijn pogingen steeds weer op niets uitliepen. Bevelanders speelde nu met wind mee frank en vrij en in de dertigste minuut kwamen zij op 0-5 uit een scrimmage voor het doel van Ouwerkerk. Dc Ouwerkerkers kwamen totaal niet meer aan bod en conditioneel Bevelanders tastte het eerste kwar tier de tegenstander wat af en moest ook nog wennen aan het vrij spekkig en hobbelige veld. Nadat Bevelan ders vijftien minuten lang de kat uit de boom had gekeken was het in de ■zestiende minuut dan ook raak. Uit een vrije trap op rechts, ongeveer 35 meter verwijderd van het domein van Ouwerkerk-keeper Michel Bege- mann, kwam de bal in de doelmond terecht. In eerste instantie stompte Bege- mann de bal in een goede reflex nog weg, maar het leer kwam precies voor de voeten van een andere bezoe kende aanvaller, die twijfelde geen moment en maakte de openingstref fer: 0-1. Na dit doelpunt had Bevelan ders de juiste weg gevonden en zette de defensie van Ouwerkerk flink on der druk. In de achterhoede van de blauw-witten werd echter goed ver dedigingswerk verricht. Ook de spits van Ouwerkerk, Peter Bezemer (midden met wit shirt) kon niet goed in stelling worden gebracht. Hier wordt hij wederom goed afgedekt. flinke druk van de Kamperlanders kwam Ouwerkerk weer wat terug en zat een paar keer dichtbij een doel punt. Maar onverwachts was het toch weer Bevelanders dat tot scoren kon komen. Omdat aanvoerder Olivier Verwest bij het uitverdedigen teveel probeer de te voetballen en daarbij ook nog verkeerd werd teruggespeeld op Mi chel Begemann, profiteerde de spits van Bevelanders van deze fout en prikte de bal in de touwen: 0-2. Laatse man William Remeeus tikte bekeken de bal opzij voor de voeten van Jacco Brouwer. Die haalde ver volgens loeihard uit en zag zijn spet terhelaas stranden op de paal. De elf van Ouwerkerk kregen voor rust nog één doelpunt tegen, zodat er met een stand van 0-3 gerust ging worden. Tijdens de rust moest aanvoerder Verwest concluderen dat 'het goed ging tot nu toe'. Zeker gezien het enorme klasseverschil tussen beide ploegen. was de koek ook een eind op. Beve landers kwam vervolgens vrij ge makkelijk op .0-6 en met nog vijf nuten te spelen, trachtte Ouwerkerkj alsnog met een uiterste krach tinspanning de eer te redden. Maar dat was duidelijk teveel gevraagd en in plaats van zelf te scoren kwamen de bezoekers nog tot één doelpunt: 0- 7. Ouwerkerk gedesillusioneerd ach terlatend. RENESSE - De eerste snooker- wedstrijd van de tweede perio de van de landelijke snooker competitie, is door de snooker vereniging Renesse Verhuur Centrale (RVC) verloren. Het team van Renesse moest afreizen naar het Brabantse Zundert alwaar opponent Kemmeren 2, met een sterk be zet team, haar opwachting maakte. Het spits werd afgebe ten door de debutant reserve speler van RVC, Rini van Vos sen. Hij verloor zijn partij met 0-3. Willem Scheffer kwam als tweede aan bod en door mooi regelmatig spel trok hij twee van de drie frames naar zich. De stand was op dat moment 4- 2. Taak Wim Oudesluys stond voor de taak de drie laatste frames te winnen, om de match alsnog in een overwinning te kunnen beëindigen. Kern meren-spel er Erwin Marijnissen gaf echter geen enkel punt cadeau en zet te Oudesluys met 3-0 aan de kant. De einduitslag werd daardoor 7-2. Volgende week verwacht RVC op eigen bodem het eerste team van Kemme- De uitslag was: Kees van Aert- Rini van Vossen 3-0 Hans van Opdorp- Willem Scheffer 1-2 Erwin Marijnissen- Wim Oudesluys 3-1 DEN HAAG - Christ van der Smis sen krijgt dit jaar geen kans zijn Europese kampioenschap in het. bandstotcn te verdedigen. De Euro pese titelstrijd, die van 30 maart tot 2 april gehouden zou worden, is za terdag definitief van het programma afgevoerd. Geen enkel land stelde zich beschikbaar dc organisatie op zich te nemen. De bestuurderen van de Europese bond CEB hebben zaterdag, tijdens de wereldtitelstrijd voor teams in Es sen geprobeerd het doorgaan van het toernooi te redden. Dat is niet gelukt. Eerste team speelt nuttige oefenwedstrijd tegen eerste klasser Nieuwenhoorn ZIERIKZEE - VV Zierikzee is in een uitwedstrijd door Goes uitgeschakeld voor de Opel-cup. Zierikzee ondernam dit avontuur echter met het tweede team en dat pres teerde in het Goese toch naar behoren. Met in totaal nog elf minuten te spelen stonden de Zierikzeeënaren met 1-2 voor. In een zinderende laatste tien minuten vielen nog drie doelpunten; alle drie op naam van Goes: 4-2. Derhalve werd Zierikzee op het laatste nippertje alsnog een verder verloop in de strijd om de Opel-cup onthouden. Het bleef lange tijd 0-0 bij dit duel. In de dertigste minuut was het Dolf Roks die voor Zierikzee de ope ningstreffer scoorde. Deze kwam tot stand na een goede aanval via diverse schijven. De rood-zwarten verkeer den niet lang in hoera-stemming, want vrij kort daarop kwam Goes langszij: 1-1. Dit was tevens de rust stand. Zodoende was de zaak voor het Zierikzeese team nog lang niet verlo ren. Inzet Ook in de tweede helft was het dit tweede team van Zierikzee dat een goede inzet tentoonspreidde. Men was zeer gebrand op een overwinning en speelde voor wat men waard was. Wederom via een goede aanval, in de combinatie met onder andere Dolf Roks en Eric Berrevoets, gaf deze laatste een prima voorzet op Willem Webers die afrondde met een doel punt: 1-2 Met nog elf minuten te spe len maakte men vooralsnog een goe de kans op een overwinning. Maar uit een vrije trap wist Goes al snel langszij te komen: 2-2. En voor dat de Schouwcnarcn het in de gaten hadden stond het ineens 3-2. In een laatste krachtinspanning probeerde Zierikzee het onheil af te wenden. Goes was echter niet meer te stuiten en scoorde nogmaals. Ondanks het uitstekende keeperswerk van Wim Lafcbcr werd Zierikzee toch nog met 4-2 verslagen. Voor het eerste team van Zierikzee stond de vriendschappelijke wed strijd tegen eerste klasser Nieuwen hoorn op het programma. „Een uiterst belangrijke wedstrijd in de voorbereiding voor het vervolg van de competitie", aldus trainer Hans van der Wekke. Het werd geen mooie wedstrijd. Maar volgens Van der Wekke na afloop, was het een nuttige oefenwedstrijd geweest, waarin veel meters waren gemaakt en men veel had moeten verdedigen. Gelijkspel Gezien het spelpeil had een kleine winst er wel ingezeten. Maar men moest genoegen nemen met een ge lijkspel: 1-1. In de eerste helft werden nogal wat kansjes verspeeld. Zo trachtte Rini Verwest in het duel met de keeper deze te passeren in plaats van te schieten, en zag deze kans dan ook verijdeld door de Nieuwenhoorn- se doelman. Verwest viel later in de wedstrijd helaas nog geblesseerd uit. Ook aanvoerder Kees Verkaart en spits Theo Wittenberg misten enkele kansjes. Omdat Martin Quist op een ietwat knullige manier de bal ver loor kwam Nieuwenhoorn middels een als prachtig omschreven lobje op voorsprong: 0-1. Wat tevens de rust stand was. In de tweede helft dron gen de mannen van oefenmeester Van der Wekke iets meer aan en dat resulteerde in de gelijkmaker via Leen Koster: 1-1. Na nog wat kansjes over en weer bleef deze gelijke stand tot de volle negentig minuten ge handhaafd. De A-junioren van Zierikzee heb ben een wedstrijd gespeeld tegen Nieuwenhoorn 2 die eigenlijk ge pland was voor het tweede team van Zierikzee. Maar aangezien deze in Goes moest spelen voor de Opel-cup, mocht de aanstormende Zierikzeese jeugd laten zien wat men waard was. En dat men heel wat waard was bewe zen de prima prestaties. Gezien het spel had een 2-2 uitslag deze wed strijd beter gestaan, het werd echter 1-3. Collectief De inzet was collectief, alleen het afmaken werd op een gegeven mo ment vergeten. Maar men wilde abso luut goed presteren vooral na de sma delijke 6-1 verliespartij één dag tevo ren tegen Brouwershaven Al. Nieu wenhoorn 2 speelt in de competitie in de reserve tweede klasse. Daarom was de goede tegenstand van de A's des te opmerkelijker. Lange tijd was het zelfs zo dat de tegenstanders dachten te maken te hebben met het tweede team van Zierikzee. Zierikzee kwam één keer tot sco ren. Nadat Peter van Beveren in het strafschopgebied onderuit was ge haald, was het Frans Kommer die de toebedeelde penalty verzilverde. Nieuwenhoorn 2 wilde zich natuur lijk niet te schande maken en wist drie keer te scoren. Ondanks het ver lies van 1-3 toch een goede prestatie van de A-juilioren van Zierikzee. MELBOURNE - De Zweed Jan Gunnarsson heeft zich bij de open Australische tenniskampioenschap pen geplaatst voor de kwartfinale he ren enkelspel. Dit ging ten koste van Michiel Schapers die in drie sets ver loor van de Zweed. VEERE - Het eerste elftal van ZSC is weer één ronde verder in de competitie voor de KNVB-beker. Dit bereik te men door van het derde team van Veere te winnen. Wel moest het nemen van strafschoppen uiteindelijk de win naar aanwijzen, want na negentig- minuten intensief voetbal eindigde men in 1-1 gelijk. Van meet af aan pakten de mannen van ZSC-trainer Kees Snoek het voortvarend aan. Er werd goed in de combinatie en over de vleugels ge speeld. Doelpunten bleven echter nog uit. Veere 3 bleek een goede ploeg met veel jong en technisch talent, dat ech ter fysiek op een gegeven moment iets tekort kwam. ZSC bleef het of fensief opzoeken en in de vijfentwin tigste minuut werd dit beloond. In de combinatie met Arno de Jon ge kwam Jan Meganck vrij voor het doel en schoof de bal in de uiterste linker hoek binnen: 0-1. Veere kwam hierna iets terug en het spel golfde daarna over en weer. Tbt aan rust bleef hot echter 0-1 in het voordeel voor dc ZSC'ers uit Scharendijke. Na rust werd good-old Sjaak 'vijfhon derd' Dorreman gewisseld voor Ed win van Oeveren. ZSC was ook in de tweede helft constant in de aanval en creëerde ve le kansen. Veel van deze pogingen stokten echter nabij het zestienme tergebied. De rood-witten misten duidelijk een persoon die de kwali teiten bezit om de vele kansen om te zetten in doelpunten. In de dertigste minuut kwam het jonge Veere dan toch langszij. Na een misverstand in de achterhoede van ZSC ontstond er een gat in de defensie, waarvan dc gastheren dankbaar gebruik maak ten en konden scoren: 1-1. Dc mannen van oefenrneester Kees Snoek hielden vol, maar kans na kans werd gemist. Ook een mooie combinatie van invaller Edwin van Oeveren met George Pados mislukte omdat Van Oeveren op de paal schoot. Na negentig minuten voetbal was de stand op 1-1 blijven steken Strafschoppen moesten derhalve uit komst bieden. Nadat Veere één keer op de paal had geschoten en ZSC- keeper Johan van der Horst één keer mooi stopte won ZSC deze bekerwed strijd. VLISSÏNGEN - De beste elf voetballers van SV Dreischor, die nog volop in de race voor de KNVB-beker zaten, zijn afge lopen zondag door het Vlis- singse Zeeland Sport alsnog voor verdere deelneming uit gesloten. Werd er vorige week thuis nog met 4-2 gewonnen van Robur 2, in het duel tegen Zeeland Sport werd Dreischor, vooral in de tweede helft, naar een rechtstreekse nederlaag gespeeld. De gastheren stoom den met 6-0 over de mannen van trainer Wim Kommer heen. In de eerste vijfenveertig mi nuten kon Dreischor zich nog aardig staande houden. Men creëerde enkele goede kansen en hield het in de achterhoede voorlopig nog goed dicht. Zee land Sport pakte in de eerste helft Dreischor te gemakkelijk aan en stond niet echt gecon centreerd binnen de lijnen. Het bleef derhalve tot aan de thee 0-0. waar Dreischor in ieder ge val voorlopig vrij gelukkig mee was. Donderpreek In de rust kregen de spelers van Zeeland Sport van hun trainer een donderpreek te ho ren die ér wezen mocht. Deze stimulerende woorden hadden echter een goede uitwerking, want direct na de aftrap in de tweede helft kwam de Vlis- singse locomotief snel op gang en denderde met veel geraas over de niets vermoedende elf van Dreischor Binnen tien mi nuten stond Zeeland Sport op 3-0 en wierp alsnog wat kolen op het vuur. Voor Dreischor was er geen eer meer te behalen cn men werd massaal in de defensie gedrongen. Zeeland Sport was niet meer te stoppen en liep uit naar een 6-0 overwinning. De schande van dc eerste helft werd in één klap van tafel ge veegd. De keren dal Dreischor probeerde een aanval op te. zet ten werd door een goede man- dekking van Zeeland Sport di rect om zeep geholpen. Drei schor werd met een 6-0 neder laag huiswaarts gezonden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 5