garieten rnuw verstelbaar bed Istanbul staat centraal bij fototentoonstelling Oud en jong op verjaardag Big S Dirigent Knuist wil de brassband Apollo splitsen in A- en B-afdeling streeknieuws Afscheid voorzitster van regionale korencommissie Dali overleden DEURLOO1NTERMEUBEL 4 FIGUERAS - Salvador Dali, de wereldberoemde Spaanse kunstenaar, is vandaag (maan dag) overleden. Hij is 84 jaar geworden. Zijn arts, die het overlijden bekendmaakte, zei dat Dali is bezweken aan een longontsteking. woord gegeven aan mevrouw Lamme van de Stichting Vergeet mij niet. Aan de hand van dia's gaf zij informa tie over ziektes als psoriasis, multi ple sclerose, aids en dementie. De in formatie werd gegeven omdat er nog veel onbegrip bestaat over deze ziek tebeelden. De NCVB-leden konden T- shirts kopen ter ondersteuning van deze stichtingen of een financiële bij drage geven voor de research die wordt gedaan om de juiste middelen tegen deze ziektes te vinden. Me vrouw Lamme eindigde met het ge dicht 'Leven'. De presidente van de af deling Haamstede, mevrouw Van de Bijl bedankte de spreekster en bood een enveloppe met inhoud aan. Ze eindigde de bijeenkomst met het ge dicht Laten we gaan. DRE1SCHOR Nut en Genoegen Ongeveer veertig belangstellenden kwamen op vrijdag 20 januari naar het Dorpshuis te Dreischor waar een bijeenkomst weid gehouden van de culturele Vereniging Nut en Genoe gen. Het was de tweede (van de drie) nutsavonden in het seizoen. Na een welkomstwoord door voorzitter De Jager werd het woord gegeven aan L. H. A, Frenks uit Vlissingen. Samen met zijn vrouw maakte hij een voet tocht door het Himalaja-gebergte. Het echtpaar begon de reis in de Ne- palese hoofdstad Katmandoe waar men vanaf Schiphol heenvloog. Via dia's, die met twee projectors werden vertoond, toonde men diverse straat beelden en huizen met bijzonder houtsnijwerk in de stad. De voettocht door het Himalaja-gebergte werd met een klein gezelschap gemaakt. Onder andere met een gids en een aantal dragers. Er werd in tenten overnacht. Uit de toelichting van Frenks bleek dat het gebied dat werd bezocht een zeer afwisselend landschap heeft met bomen en bloeiende planten. Hoe ho ger men kwam hoe meer dit ophield en op een hoogte van 5000 meter was alleen maar sneeuw. De bevolking werd door Frenks omschreven als vriendelijk en hulpvaardig. „Men hielp zelfs bij het klaarmaken van het eten". Dat eten werd klaarge maakt in de openlucht en bestond on der andere uit rijst, maisbrood en zelf geteelde aardappelen. De conver satie met de bevolking verliep vol gens Frenks niet zo gemakkelijk. Kleine stroompjes werden te voet overgestoken. De wat bredere en die pe via primitieve bruggetjes. De voet tocht Werd gemaakt tot de Tibetaanse grens. BURGH-HAAMSTEDE - Alles bij elkaar zo'n 100 a 120 bezoekers. Dat was de balans van het open huis dat jeugdsoos Big S zaterdag hield in verband met het 20-jarig bestaan van de oudste jeugdsoos van Schouwen- Duiveland. ..Het liep eigenlijk de hele middag lekkeraldus voorzitter H. Verduyn. ..Het was alleen jam mer dat er wat minder oud-bestuursleden kwamen dan we gehoopt haddenNiettemin was het flink druk in het soosgebouw aan het Sluispad in Burgh-Haamstede. Zoals op de foto te zien is vermaakte oud en jong zich opperbest bij de jubilerende jeugdsoos. Her en der klonken kreten van herkenning en er zijn ongetwij feld heel wat herinneringen opgehaald aan vroeger tijden. Ook van de kant van de gemeente toonde men belangstelling voor het open huis. Wethouder dr. H. J. van Zuylen kwam persoonlijk poolshoogte nemen en het bestuur feliciteren met de voor een jeugdsoos respectabele leeftijd van 20 jaar. Zoals al eerder gemeld staan er in het kader van het twintigjarig bestaan van de jeugdsoos nog heel wat activiteiten op stapel. Het eerstvolgende evenement in de reeks is een concert in febmari. Welke band dat gaat worden is nog niet be kend. Haringvlietplein 4 4301 XG Zierikzee Telefoon 01110-12946 P. Schild nieuwe voorzitster Het Brouwse muziekgezelschap Apollo omvat momenteel een drum band die 21 muzikanten (inclusief leerlingen) telt. En een brassband die 33 muzikanten plus 8 leerlingen telt. Behalve deze florissante ledenaantal len schat dirigent Jaap Knuist de mu zikale mogelijkheden van Apollo nog steeds hoog in. „Van de drie muziek gezelschappen die ik dirigeer (ook Oosterlands Fanfare en de Witte van Haemstede, red.) heeft Apollo de meeste capaciteiten. Maar het heeft tijd nodig, de prestaties zijn nu nog niet optimaal". Tijdens de deelname aan een muziekconcours in Den Briel, het afgelopen najaar, behaalde Apollo een tweede plaats in de derde klasse. -U' .JV V. Grapjes en wetenswaardigheden De muzikanten bleken er overigens geen enkele moeite mee te hebben om de leden, donateurs en andere belang stellenden een boeiende en gevarieer de jaaruitvoering voor te schotelen. Behalve door de kwaliteit waarmee werd gemusiceerd, speelde daarbij de keuze van de muzieknummers een grote rol. En niet in de laatste plaats de boeiende en humoristische wijze waarop dirigent Knuist elk muziek nummer inleidde met grapjes en we tenswaardigheden. De avond werd geopend door Apol- lo-voorzitter C. J. Dekker. Hij blikte terug op de activiteiten van het afge lopen jaar. „We hebben daarbij zo hard geoefend voor de deelname aan het muziekconcours in het najaar dat we bijna waren vergeten dat er ook een jaaruitvoering achteraan kwam in januari. Maar we hebben in korte tijd toch nog een leuk programma weten samen te stellen". Dat bleek al direct bij het optreden van de drumband onder leiding van C. J. Struijk. Er was geen sprake van Advertentie De nachtfilm op zaterdag avond en thee met beschuit op zondag morgen. Geniet er extra van in uw verstelbaar bed. Voor slaap- en leefkom- fort. De Bedderie specia list geeft u graag informa tie en persoonlijk advies. De drumband van Apollo speelde deze keer niet voor, maar op het podium. (Foto: Joop van Houdt). Gevarieerde jaaruitvoering in Tonnenmagazijn KERKVVERVE ZIERIKZEE - Na een periode van tien jaar heeft me vrouw H. M. Pannekoek-van der Weele tijdens de jaar lijkse bijeenkomst van besturen en dirigenten afscheid genomen als voorzitster van de regionale korencommis sie. Zaterdagmiddag zat zij voor de laatste keer de verga dering voor. DE BEDDERIE SPECIALIST WEETALLES OVEREEN GEZONDE NACHTRUST. BROUWERSHAVEN - Als het aan dirigent Jaap Knuist ligt zijn er binnenkort twee brassbands in Brouwershaven: Apollo A en Apollo B. Ofwel Apollo senioren en junio ren. Tijdens de jaaruitvoering van Apollo in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven vertelde de dirigent op dit idee te zijn gekomen door de constante groei van het leden tal van het Brouwse muziekgezelschap. „De opzet is om nog voor juli van dit jaar van start te gaan met een gesplitste brassband". NCVB-afdelingen komen samen In het dorpshuis 't Zuudènde werd een gezamenlijke vergadering gehou den van de afdelingen Kerkwerve en Haamstede van de vrouwenbond NCVB. Na de opening en de huishou delijke mededelingen door presiden te mevrouw Huigens-Staal werd het Eerst stond de vergadering stil bij het overlijden van koordirigent Jan Eelkema en het overlijden van C. Sehilperoord, secretaris van het Christelijk Gemengd Koor Een Naam is onze Hope uit Nieuwerkerk. Reeds tijdens haar openingswoord ging rpevrouw Pannekoek op haar af scheid in en memoreerde enkele hoogtepunten uit de afgelopen tien jaar zoals de viering van het tienjarig bestaan, de korenmanifestatie in De Doelen en de studiedag onder leiding van Jan Eelkema ter gelegenheid van de viering van het derde lustrum. Zij bedankte de dirigenten voor hun ad viezen, de besturen voor de goede verstandhouding en vroeg de aanwe zigen de groeten over te brengen aan de koorleden. Tevens riep zij iedereen op de koorrepetities trouw te bezoe ken. In een kort dankwoord antwoordde mevrouw Pannekoek dat zij het werk zal missen. Zij toonde zich verheugd dat er een opvolgster gevonden was. „Paula zal ongetwijfeld in dezelfde geest doorgaan", aldus de scheidende voorzitster. Tijdens deze vergadering werd besloten om dit jaar geen koren avond te houden maar voorbereidin gen te treffen voor een gezamenlijke studiedag in 1990. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Opvolging- Tijdens de vergadering kwam ook het punt aangaande de opvolging van mevrouw Pannekoek aan de orde. Toen het er naar uitzag dat de verga dering moest vaststellen dat er voor alsnog niet in de vacature van voor zitter kon worden voorzien beleefde de vergadering een vreugdevol keer punt toen Paula Schild uit Bruinisse toezegde de functie op zich te willen nemen. Het laatste punt betrof het daad werkelijk afscheid van mevrouw Pannekoek. J. P. Knop uit Bruinisse vertolkte de gevoelens van de aanwe zigen. Met spijt nam hij afscheid van de voorzitster, dankte eveneens voor de goede samenwerking en hoopte dat men in de toekomst alsnog een beroep op haar kon doen als dat no dig was. Namens de korencommissie overhandigde hij een bos bloemen. SCHIPHOL - Minister Nijpels heeft er alle vertrouwen in dat er op 15 maart een goed milieubeleidsplan op tafel komt. Het kabinet steunt hem in zijn opvatting dat harde maat regelen nodig zijn om het milieu te redden. De miljarden guldéns die daarvoor nodig zijn, zullen er komen. YORK - In het centrum.van de stad York in het noordoosten van Wales, hebben Britse archeologen een ste nen muur blootgelegd. Zij vermoeden dat die onderdeel heeft uitgemaakt van het paleis van de Romeinse kei zer Septimus Severus. Zij hebben aangedrongen op plaatsing van de muur op de monumentenlijst. recht, toe recht aan trommelen. Door gebruik te maken van volumewisse lingen, trommelstokken die op el kaar in plaats van op de trommel werden geslagen en twee muzikanten die samen op een trommel speelden, ontstond een gevarieerde presentatie die boeiend bleef. Het optreden werd onderbroken voor mevrouw Bodbijl- Van de Berg die de drumband een sjerp voor de tamboer-maitre aan bood die zij zelf maakte. Eerste publiek optreden Zowel jeugdleden van de brassband als de drumband traden daarna op, ondei* leiding van C. de Munnik. Voor twee van hen was hel» een eerste pu blieke optreden. De brassband onder leiding van Jaap Knuist presenteerde acht muzieknummers. Onder andere de Paint Your Wagon selection van F. Loewe. Een medley van diverse film melodieën. De muzikale finale van de avond was een gezamenlijk optreden van de brassband en drumband met. twee marsen. Geheel volgens traditie hadden de muzikanten voor de jaaruitvoering een luchtig toneelstuk ingestudeerd. Het was de klucht in twee bedrijven De truc van Tinus die na de pauze werd opgevoerd. De regie was in han den van Janny van Beveren. De avond werd besloten met een bal. In Zierikzeese bibliotheek De Stolpe ZIERIKZEE - Istanbul poort naar de Oriënt. Dat is de titel van de fototen toonstelling die van 24 januari tot 14 februari is te bezichtigen in de Zierikzeese bibliotheek de Stolpe. De expositie omvat veertig kleurenfoto's. De tentoonstelling is een initia tief van de Stichting Etnisch On dernemerschap. Een stichting die buitenlandse ondernemers in het kleinbedrijf begeleidt via voor lichting en raad. Daarnaast ont wikkelt men culturele activitei ten op plaatselijk en regionaal gebied. Men hoopt hiermee de Ne derlandse samenleving te laten kennismaken met de bijzondere elementen van andere culturen. De foto's die in de Stolpe worden geëxposeerd zijn gemaakt door de Turkse fotograaf Yeka Bakkasiog- Iu. Hij werd in 1953 geboren in midden Anatolie. Hij studeerde economie in Istanbul en rondde na deze studie met succes het post doctoraal accountancy af. Bakkal- basioglu woont nu zes jaar in Ne derland. De expositie in de Stolpe is de tweede van zijn werk. De foto's hebben allen Istanbul tot onderwerp. De grootste stad van Turkije en de enige stad ter wereld die zich over twee conti nenten uitstrekt. Er wonen 7 mil joen mensen. Het centrum ligt op de zuidoostelijke spits van Euro pa cn wordt door de Bosporus van de Aziatische voorwijken geschei den. Istanbul ligt aan de zee van Marmara. De stad is ongeveer zes honderd jaar en was vroeger de hoofdstad van twee rijken. Istan bul was evenals Rome een cen trum van kunst cn wetenschap. De foto's over deze bijzondere stad zijn in de Stolpe te bezichti gen tijdens de openingstijden van de bibliotheek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3