O Overvolle zaal bij gevarieerd concert van Luctor et Emergo Zierikzees brandweerkorps neemt nieuw blusvoertuig in gebruik I ski's snowboards DE ZIERIKZEESCHE COURANT SAMAN B.V. DEURL00 ZENTRASP0RT WA> ffih PÊ .fVj ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I MAANDAG 23 JANUARI 1989 145ste jaargang Nr. 24478 Afscheid ULV Op stap met Uitgeschakeld De PTT heeft afscheid genomen van haar kan- De ULV-vliegers vinden zichzelf allesbehalve Deze week een dag op stap met een logope- Sv Ouwerkerk is dit weekeinde met grote cij- toorhouder in Haamstede, S. Slager. (Pag. 2). waaghalzen. (Pag. 3). diste uit Zierikzee. (Pag. 5). fers uitgeschakeld. (Pag. 6). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Muziek is hogere openharing dan alle wijsheid en fi losofie. Beethoven Aanhoudend droog met opklarin gen. Vannacht en morgenochtend •landinwaarts opnieuw mistvorming en lichte vorst. De wind draait naar zuid en is 3 tot 4 Beaufort, langs de kust 4 tot 5 Beaufort. Minimumtem peratuur komende nacht 0 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 27 jan.: Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: zuid 4 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 24 jan. Zon op 08.32, onder 17.13 Maan op 20.16, onder 09.39 Laatste Kwartier: 30 januari (03.02) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied bo ven Midden-Europa blijft voorlopig bepalend voor het weer in onze omge ving. Het trekt langzaam in oostejijke richting, maar blijft krachtig genoeg om Oceaanstoringen voorlopig van ons land weg te houden. Pas vanaf donderdag kan er bewol king, die bij zo'n storing hoort, ons land bereiken. Voor die tijd echter zijn er zonnige perioden. Komende nacht kan er weer mist ontstaan en daalt de temperatuur tot rond het vriespunt. Na morgen worden de mistkansen kleiner, omdat de wind gaat toene men. De middagtemperatuur ligt de komende dagen rond 5 graden. Advertentie Constructeurs en Installateurs Uit VOORRAAD leverbaar: Constructiestaai Staalplaat tot 30 mm. Diverse soorten buizen Mosselkorren Buis, strip e.d. in rvs. Koperen plaat Gegalv. fittingen, knelfittingen enz. enz. Julianastraat 40, 4301 NC Zierikzee, Telefoon 01110-12647 Vakkundige reparatie onderhoud Schuithaven 2-4, Zierikzee Telefoon 01110-12298 ROTTERDAM - De gemeente Rot terdam wil een computerprogramma laten ontwikkelen voor de rampen bestrijding in het Europoort/Botlek- gebied waar een concentratie is van petrochemis'che bedrijven. De ge meente is hierover in overleg met de betrokken bedrijven. Andere ge meenten in het gebied zullen op korte termijn bij het overleg worden be trokken. RENESSE - Er waren stoelen tekort en hoewel de concerten van fanfare Luctor et Emergo zich altijd in een goede belangstelling kunnen verheugen komt het toch niet vaak voor dat de belangstellenden genoegen moeten nemen met een staanplaats. Kort om: een overvol Renesser dorpshuis was getuige van het jaarlijkse donateursconcert van het fanfarekorps. Ongetwijfeld debet aan het succes was het zeer gevarieerde pro gramma dat Luctor et Emergo haar toehoorders voorschotelde. Dit jaar was gekozen voor een heel nieuwe opzet: niet een halve avond muziek en een halve avond toneel, maar van half acht tot tegen de klok van elven muziek. Het mag zeker een verdienste wor den genoemd dat men er in slaagde om het publiek tot op het laatste mo ment te boeien, getuige de enthou siaste reacties. Daarbij dient aange tekend te worden dat het inschakelen van de Barbershopgroep The New Hope Singers, het gelegenheidskoor De Westhoekzangers, accordeonist Kees van der Maas, en het zangduo Elvira en David Vos zeker ook een niet onbelangrijke bijdrage was aan het welslagen van de avond. Burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs: „Dit voortreffelijke korps verdient deze investering ten volle .Jben de wagen voor het eerst op Schouwen-Duiveland kwam ver spreidde dat nieuws zich als een lo pend vuurtje en binnen de kortste ke ren kwamen ze allemaal naar de brandweergarage om een kijkje te ne men". Asselbergs stelde dat met de aan schaf van het nieuwe blusvoertuig ook de kwaliteit van het Zierikzeese brandweerkorps op een hoger peil is gebracht. ,,Het materiaal is nu weer up to da te en Fierens mag daar best fier op zijn", aldus Asselbergs. Hij om schreef het nieuwe voertuig als 'de gestaalde perfectie'. Opgebouwd uit de beste materialen en voorzien van de meest moderne snufjes. Ik hoop dat dit rode gevaarte veilig naar ge vaar kan en dat het geen kilometer vreter v^>rdt". Bronzen pomp Belangrijk argument voor de men sen van de brandweer om te kiezen voor opbouw door Saval-Kroonen- burg is het gebruik van bronzen pom pen geweest. Op Schouwen-Duive land is het nogal eens noodzakelijk om zout of brak bluswater te gebrui ken en een bronzen pomp is veel beter bestand tegen de inwerking van dit water dan een lichtmetalen pomp. D. J. de Vries voerde bij de over dracht het woord namens Saval- Kroonenburg en stelde dat zijn be drijf het enige is dat gebruik maakt van bronzen pompen. „Verder is de wagen opgebouwd uit lichtmetaal. Dat is goed bestand tegen corrosie". Verder werd het woord gevoerd door H. Giliamse, de leverancier van het chassis. Hij omschreef de kwali- gezelschap op huis aan middels Zo mer in Zeeland en Ik hou van Hol land, gevolgd door Glory van Renes- se, een eigen compositie van Wim Veerhoek en Oost-West Holland best van de hand van dirigent H. J. Blom. Jubilarissen In de pauze die daarop volgde haal de voorzitter A. J. Padmos liefst ze ven jubilarissen op het toneel: L. Wandel, H. Wandel, D. Hoogerwerf, C. Kooman en P. H. Canters zijn alle maal al 25 jaar actief bij een muziek vereniging. Hoogerwerf speelde eer der in de Zonnemairse muziekvereni ging Nut en Uitspanning en Canters maakte tien jaar deel uit van Konink lijke Harmonie Kunst en Eer uit Zie rikzee. De overigen zitten al 25 jaar lang bij Luctor et Emergo. Naast dit uit het tamboerskorps af komstige vijftal werden ook twee ju bilarissen gehuldigd die beiden al veertig jaar deel uitmaken van het Renesser fanfarecorps: S. L. de Fei- ter en J, van den Hoek. ,,Men zegt weieens dat een muziek vereniging een duiventil is, maar dit bewijst toch wel het tegendeel", aldus voorzitter A. J. Padmos in een korte toespraak tot de jubilarissen. Pad mos stelde dat een muziekvereniging een niet weg te denken onderdeel is van een dorpsgemeenschap als Re- nesse en dankte de jubilarissen voor hun inzet voor de muziek en speldde hen de bijbehorende versierselen op. Showtime Vervolgens was het showtime. Naast fanfare en tamboerkorps tra den hier ook Anneke Epskamp, Arie Damman, David Vos, Tbn Fait, Joost Hagestein en Rien Jonker voor het voetlicht. Allen zang. Via That's en tertainment, Donkey Serenade en Pe tite Fleur kwam men terecht bij Fun ny Slides met Wim Hoogerhuis. Hans Boer en Collin Anders op trombone. Daarna volgde Intermezzo Sinfoni- co en werd er een selectie uit My Fair Lady gespeeld en gezongen in een be werking van Henk Blom. Daarna volgde Bongo Ritme en het concert werd afgesloten met Spanish Flea. Wie nog puf had kon zich daarna nog vermaken met muziek van het dansorkest Switch. Zaterdag 28 ja nuari wordt het concert zoals dat af gelopen zaterdag werd gegegen her haald en is dan ook toegankelijk voor niet-donateurs. Het concert wordt ge geven in het dorpshuis in Renesse en begint om 19.30 uur. Burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs kreeg uit handen van D. J. de Vries de sleutels van het nieuwe blusvoertuig. Zeven jubilarissen gehuldigd tijdens donateursconcert ZIERIKZEE - „Dit voortreffelijke korps verdient deze investering ten volle". Dat zei burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee zaterdag bij de overdracht van het nieuwe blusvoertuig aan het brandweerkorps van Zierikzee. Met de aanschaf van het voertuig is een in vestering van 323.152,- gemoeid. Met het nieuwe voer tuig beschikt het korps over een uiterst moderne blu- seenheid met een aantal technische snufjes. Zo is er een lichtmast ingebouwd en wordt de haspel voor de hoge- drukslang elektrisch bediend. Betrokkenheid Volgens Asselbergs is het tekenend voor de betrokkenheid van de Zierik zeese brandweerlieden bij hun korps. teit van zijn produkt kort en krach tig: Een DA F is af. Namens de kring van bevelvoerders op Schouwen-Dui veland werd gesproken door voorzit ter J. de Jong. Als laatste spreker trad brandweercommandant H. J. Fierens aan. Rood Fierens sprak een dankwoord uit aan het-adre» van alle mensen die be-; trokken zijn geweest bij de aankoop en inrichting van het nieuwe blus voertuig. Verder vestigde hij de aan dacht op het feit dat Zierikzee nu weer rode brandweerwagens heeft in plaats van gele. ,,In het nieuwe voer tuig is meer plaats dan in het oude", aldus Fierens. Fierens zinspeelde met die opmer king op de mogelijke komst van vrouwen in het korps. „Die hoeven dan niet met hun knieën tegen de mannen te zitten", aldus Fierens. Na het verbale geweld werd ieder een in staat gesteld het nieuwe voer tuig van dichtbij te bekijken. De DAF is uitgerust met een watertank van 1500 liter en zowel een hoge- als een lagedrukspuit. De lagedruk- pomp levert 3000 liter water per mi nuut terwijl de hogedrukspuit 240 li ter water per minuut kan verwerken met een druk van 45 bar. De inge bouwde lichtmast kan worden uitge schoven tot een hoogte van vier meter en is voorzien van twee halogeen schijnwerpers die ieder 1000 Watt sterk zijn. Twee gedeelten Het programma ging van start met Met L et E 'Overzee'. Dirigent Blom had samen met de Westhoekzangers en The New Hope Singers een muzi kale route samengesteld die het pu bliek allereerst via het door fanfare- en tamboerkorps gespeelde Treinrit- me naar België voerde om via Frank rijk (Paris-Follies van René Bourbon) en Spanje (El Cordobes van Geert Flik) in Tunesië terecht te komen. Via drie door de Westhoekzangers gezongen negro-spirituals waaronder dc evergreen Swing low, sweet chari ot, ging dc reis verder door Amerika naar Zuid-Amerika middels het spe len van een Malando-tango-selectie waar accordeonist Van der Maas ook zijn steentje bijdroeg. De New Hope Singers voerde het publiek door New Orleans waarna men in Hollywood terecht kwam met een selectie mu ziek uit James Bond-films Naar huis Verkoop verhuur: „Men is beslist niet over één nacht ijs gegaan. Mensen van de brandweer zijn naar dè RAI geweest om te kij ken en te vergelijken en ik ben ervan overtuigd dat hun keuze een verant woorde is geweest". Daarbij wist men binnen de begro ting te blijven. Asselbergs: „Com mandant Fierens kwam mij heel trots melden dat men 1800 gulden on der het beschikbare bedrag bleef. Maar hij is natuurlijk een aannemer, en dat zijn meesters in het rekenen". In mei 1988 viel de beslissing. Men koos voor een DAF-chassis met een opbouw van Saval-Kroonenburg. „En vanaf dat moment is de bouw voortvarend ter hand genomenal dus Asselbergs. Op 29 augustus werd het chassis afgeleverd en kon men aan de slag met het opbouw. Daarbij werd vanuit* de Zierikzeese brand weerkorps steeds de vinger aan de pols gehouden. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Mist De uit vier delen bestaande Tunesi sche suite was een eigen compositie van Blom. Met veel verve gebracht en door Blom begeleid met uitleg over de muziek zag het publick de buik danseres voor zich, evenals de ka- meelrit en de stad Tunis. Voorzitter A. J. Padmos feliciteert J. van den Hoek met zijn 40-jarig jubileum. Naast Van den Hoek jubilaris S. L. de Feiter. (Foto: Joop van Houdt). Ierland werd vervolgens met een bezoek vereerd via Londonderry Air in een arrangement van Jan de Rooy en een eufoniumsolo van Ronald Moerland. Daarna ging het complete Het voertuig, een DAF-chassis met opbouw van Saval-Kroonenburg en voorzien van een 1700 cc dieselmotor met turbo, gaat de 17 jaar oude gele Magirus-Deutz vervangen. „Ik hoop oprecht dat dit voertuig weinig uit zal moeten rukken en het een redden de engel gaat worden", aldus burge meester Asselbergs. Voorbereiding Asselbergs stelde dat er aan de aan koop van de wagen maandenlange voorbereidingen vooraf zijn gegaan. Advertentie i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 10