Dames-dubbel-circuit in sportcentrum Krayestein Programma zaterdag en zondagvoetbal Vlissingen timmert aan de weg voor betaald voetbal NIEUWSBODE Mixed-dubbel-competitie in Krayestein Snelschaakkampioenschap van Schouwen-Duiveland Bonnen verkoop jonge duiven- broed 1989 Bowling Bart van Haeringen verbetert Zeeuws record verspringen Uitslagen recreatie volleybal Badminton Zierikzee Schaakcompe titie Zierikzee ZIERIKZEE - Op zaterdag 21 januari aanstaande organise ren de gezamenlijkse postdui venverenigingen van Schou wen-Duiveland, die verenigd zijn in de Concoursclub Schou wen-Duiveland, een unieke bonnenverkoop van jongen duivenbroed 1989. Er zijn bonnen beschikbaar gesteld van al de kampioenen van de diverse verenigingen op Schouwen-Duiveland. Zowel van de four-midland vitesse als de jongen duiven specialisten. De bonnen worden bij opbod verkocht onder de bezielende leiding van de voorzitter van de Concoursclub, de heer A. Bakker. Muziek Tijdens de verkoop is het ook nog mogelijk om een gokje te wagen bij het Rad van Avon tuur. Tevens wordt deze avond opgeluisterd door live-muziek. Een en ander vindt plaats in het clublokaal van de PV Ge vleugelde Vrienden, Kerkhof 16 te Zierikzee. De aanvang is 20.00 uur en de toegang gratis. ZIEfklKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 19 januari 1989 Nr. 24476 B URGH-HAAMSTEDE - Tijdens de laatst gespeelde dames-dubbel-circuit tenniswedstrijden in sportcentrum Kraye stein zijn weer diverse dames gepromoveerd naar een hogere poule. Op de foto staat uiterst links Ciska van Herpen en met naast zich haar dubbel-partner Conny den Ouden. Dit dames-dubbel is reeds drie keer in rij winnaar geworden in hun poule. Ook tijdens de laatst gespeelde ronde wonnen zij van hun tegenstanders, zodat zij nu in poule 3 terecht zijn gekomen. Uiterst rechts de minder fortuinlijke Ricky de Graaf met partner Willy den Engelsman. Zij degradeer den naar een lagere poule. Op vijfentwintig februari aanstaande zijn de laatste poule-rondes. Er zullen dan nog acht dames, dus vier dubbels, over gebleven zijn. Die worden dan vervolgens in het hoofdschema ingedeeld. De andere da mes die ook tijdens de laatste wedstrijdronde promoveerden zijn: Poule 2: Ria van Wijngaarden en Ona Steutel; Poule 3: Marion Schiffer en Hanneke Schenk; Poule 4: Ciska van Herpen en. Conny den Ouden; Poule 5: Annemieke Pronk en Gerda Vleeshouwer; Poule 6: Yvonne Geluk en Wil Smits; Poule 7: Jannie Moerland en Els Frank; Poule 8: Maartje Stuut en Els Merle. Poule 1 kon wegens banengebrek helaas niet worden gespeeld en wordt op 28 januari afgewerkt. ZEIST - De tuchtcommissie van de KNVB zal geen maatregelen nemen tegen Hans Kraay jr. De commissie meent dat er onvoldoende gegevens beschikbaar zijn voor een nader on derzoek naar eventueel gebruik van doping bij NAC. In het weekblad Voetbal International baarde Kraay opzien door te verklaren dat het ge bruik van een bruisje met een kleurt je" in de tijd dat hij bij NAC speelde de gewoonste zaak van de wereld was. RENESSE - Hieronder volgen de uitslagen en standen van de bedrijfs- bowlingcompetitie. Woensdagavond The Clipper-Delph 2-2 Le Rabot-Belmo 3-1 Romer 1-J. P. Staal 3-1 Duin en Strand-'t Grote Zwijn 3-1 Bij de heren behaalde J. van de Zande (Le Rabot) het hoogste gemiddelde met 195 pins. H. Bakelaar (Belmo) scoorde bij de dames het hoogste ge middelde, namelijk 172 pins. Stand 1) Grieks Restaurant Delphi 272). Le Rabot 27; 3) Romer 1 27; 4) Bar The Clipper 27; 5) Duin en Strand 25; 6) J. P. Staal 24; 7) Disco 't Roefke 20; 8) 't Grote Zwijn 15V29) Belmo 15. Donderdagavond DZS-Belladonna 3-1 Alprokon-W. Lokker 3-1 De Blokhut-André 3-1 Schouwen BV-Bijkerk BV 3-1 Tweehonderd games waren er voor Lex van Boven (André), 200 pins, Adriaan Hanse (De Blokhut), 203 pins, Joop de Meij (De Blokhut), 213 pins, Klaas de Feiter (Schouwen BV), 215 pins en John Stoel (Alprokon), 202 pins. Het hoogste gemiddelde bij de heren was voor Adriaan Hanse met 195 pins. Bij de dames was dit Nel Oostdam (Belladonna) met 178 pins. Stand 1) Eetcafé De Blokhut 34%; 2) Allumi- nium Alprokon 34; 3) Aannemingsbe drijf Bijkerk 27; 4) Vakantiepark Schouwen BV 26; 5) Bowlingteam An dré 25; 6) Parfumerie Belladonna 25; 7) Coiffures W. Lokker 24V2; 8) Motel De Zeeuwse Stromen 12. ROTTERDAM - Belaneh Densimo, die op 17 april van het vorig jaar in Rotterdam het officieuze wereldre cord op de marathon op 2 uur, 6 minu ten en 50 seconden bracht, staat op 16 april opnieuw aan de start bij het Rotterdamse evenement. Jos Her mens, die, zoals gebruikelijk, het deelnemersveld voor de Rotterdamse marathon verzorgt, heeft de Ethio piër weer kunnen aantrekken voor de negende editie. ZWOLLE - Tijdens de open ooste lijke indoorkampioenschappen in de IJsselhal te Zwolle verbeterde Bart van Haeringen het Zeeuwse record verspringen. De 23-jarige atleet van Delta Sport kwam tot 7,10 meter en sprong hiermee twee centimeter ver der dan het oude record (7,08) dat sinds 1986 ook al op Van Haeringen zijn naam stond. De atleet uit Burgh- Haamstede behaalde een uitsteken de vierde plaats achter Hein Manack (7.39), Jeroen Ooievaar (7,39) en Ro bert Liberwirth (7,11). Bart van Haeringen zal op 3/4/5 fe bruari deelnemen aan de Nederland se Indoor atletiek-kampioenschap- pen op de splinternieuwe ultra mo derne atletiekaccommodatie in de Houtrusthallen van Den Haag. BURGH-HAAMSTEDE - In de mixed-dubbelcompetitie tennis in sportcen trum Krayestein begint de stand zo langzamerhand duidelijke vormen aan te nemen. Na de zevende speeldag gaat het team Datapool aan kop. Deze groep van vier spelers bestaat uit de dames Conny den Ouden en Joke Glimmer veen en de heren Henny den Ouden en Robbie Vermeulen. Datapool voelt echter wel de hete adem van de num mer twee, team BaHa (echtpaar Bak- - ker en Hart), in de nek. Team BaHa bestaat uit het viertal Marja Hart, ZIERIKZEE - In sporthal Onder dak zijn de volgende volleybal-wed strijden gespeeld door de heren en dames recreanten. Fa. Bouwman-Willibrordus 2-1 WIK-De Stulp 1-2 PTT D-VCC 0-3 Auberge Maritime 5-PV ZierikzeeO-3 Zeelandia-Taxi Lemsom 3-0 Marco Holm-Kwiek 3-0 DFS-Brouw D 0-3 ZRK Ziekenh. 2-Brogum 0-3 ZRK Ziekenh.-De Schorpioen 2-1 Auberge Maritime 4-Integratie 3-0 Zeelandia D-WIK D 2 2-1 Kwiek D 2-Auberge Maritime D 0-3 ZWN-PJZ 1-2 PTT-VC Lob 2-1 DFS 2-VC Zonnemaire 1-2 ZRK Ziekenh. D-Cluzona D 2-1 Marianne Bakker, Wim Hart en Leo Bakker. De gedetaileerde uitslagen waren: Vijfde speeldag: Renesse-Datapool 2-6 Harris-Brand 4-4 Van Waveren-Nissan 2-6 Kort-BaHa 1-7 Verspeek-Maaskant 6-2 Zesde speeldag: Kort-Bij devaate 2-6 BaHa-Nissan 8-0 Renesse-Van Waveren 4-4 Harris-Verspeek 6-2 Datapool-Maaskant 4-4 Zevende speeldag: Kort-Maaskant 4-4 Van Waveren-BaHa 4-4 Bij devaate-Brand 8-0 Harris-Renesse 6-2 Verspeek-Nissan 5-3 Stand Datapool 6 10 33-15 BaHa 6 9 35-13 Verspeek 6 9 29-19 Harris 7 9 34-22 Bij devaate 6 7 26-22 Nissan 6 7 22-26 Kort 7 5 25-31 Van Waveren 7 5 22-34 Maaskant 6 4 20-28 Renesse 7 4 20-36 Brand 6' :3 14-34 WENEN - De Canadese skibond heeft een schadevergoeding van 7 miljoen gulden gedeponeerd bij de organisatoren van de Hahnenkam- afdaling in Kitzbühl, waarbij de Ca nadees Brian Stemmle zaterdag ten val kwam en met zware verwondin gen in het ziekenhuis terecht kwam. Volgens de Canadezen zijn de ernsti ge gevolgen van het ongeluk van Stemmle, die in Innsbruck op de in tensive care ligt, te wijten aan de ge brekkige veiligheidsmaatregelen langs de piste. ZIERIKZEE - Hieronder volgen de uitslagen van de badmintonvereni ging Zierikzee. Het vierde team heeft reeds haar laatste competitiewed strijd afgewerkt. Uitslagen Klasse 2 afdeling B Sinar 2-Zierikzee 1 5-3 Klasse 2 afdeling D Stenge 1-Zierikzee 2 7-1 Jong Ambon 2-Zierikzee 2 4-4 Zierikzee 2-Netwerk 1 6-2 Klasse 3 afdeling B Zierikzee 3-Netwerk 2 4-4 Klasse 4 afdeling C Zeeland 2-Zierikzee 4 5-3 Zierikzee 4-Wissenkerke 3 2-6 Programma 220189: Terneuzen 8-Zierikzee 1 190189: Sinar 3-Zierikzee 2 220189: Terneuzen 9-Zierikzee 3 Afdeling- Zeeland zaterdagcompetitie Res. 2e klas B - GPC -2-Kapelle 'u 3e klas C Duiveland 2-Mevo 3 Yerseke 4-Kloetinge 5 Colpl. Boys 2-ZSC 2 Wemeldinge 3-Duiveland 3 DFS 3-Bevelanders 3 4e klas A Bevelanders 4-ZSC 3 Zaterdagbeker GPC-Nieuwland 2 Krabbendijke-SVD Veere 3-ZSC Wemeldinge-Hoedekenskerke Waarde-Middelburg Dauwendaele-Heinkenszand Serooskerke 3-Rillandia Zaterdag Opel-cup 's-H.Arendskerke-Oostkapelle Ouwerkerk-Bevelanders Kloetinge-Apollo Axel-Hoek Tfern. Boys-Yerseke Afdeling Zeeland zondagcompetitie 2e klas A Terhole-Renesse SDO-Corn. Boys 2e klas C Hansw. Boys 2-Domburg 3 Lewed. Boys 2-Jong Ambon 2 Walcheren 2-Zeelandia 2 Vlissingen 4-Noormannen 2 3e klas C Patrijzen 3-Zierikzee 4 Renesse 2-Dostana Goes 3-Luctor '88 2 RCS 4-Jong Ambon 4 4e klas A Goes 4-Walcheren 4 Hansw. Boys 4-RCS 7 Cortgene-Volharding 3 4e klas B Renesse 4-Zld. Sport 5 Luctor '88 3-Patrijzen 4 Goes 5-Kwadendamme 2 Zierikzee 6-Hansw. Boys 3 Zondagbeker Zld. Sport-Dreischor Volharding-Patrijzen 2 Hulsterloo-Goes 2 Terneuzen-Walcheren 2 Koewacht 2-Graauw Vogelwaarde 3-Jong Ambon Zondag Opel-cup Oostburg-Sluiskil Goes-Zierikzee Breskens-Vlissingen Clinge-Steen Walcheren-RCS Juniorenbeker A-junioren Corn. Boys Al-Axel Al VCK Al-Oostburg Al Arnemuiden Al-SSV Al Mevo Al-Heinkenszand Al B-junioren VCK Bl-Zeelandia BI Middelburg Bl-Kloetinge BI Vogelwaarde Bl-Breskens BI Tbrneuzen Bl-Hontenisse BI Walcheren Bl-RCS BI Peter van tossen bekeken door diverse scouts VLISSINGEN - Op weg naar de profstatus heeft hoofdklasser Vlissingen zondag de oproep aan het Zeeuwse bedrijfsleven de plannen financieel te steu nen kracht bijgezet door eredivisionist Den Bosch achteloos met 2-0 uit het KNVB-bekertoèrnooi te knikkeren. De ambitieuze amateurs, die in de eerste ronde eerste-divisieclub De Graafschap met dezelf de cijfers naar de Achterhoek terugstuurden, mogen op -3 februari proberen via het kleurloze Telstar een plaats bij de laatste acht van het evenement af te dwingen. Al jarenlang wordt er in Zee land gesproken over de noodzaak van professioneel voetbal. Men is het in onze provincie moe alleen in de zomer via oefenpotjes de be taalde clubs aan het werk te zien. De plannen van Vlissingen naar de beroepssector over te stappen dateren al van vijf jaar geleden. Het bleven ideeën, omdat de reac tie van het bedrijfsleven niet al te enthousiast was. Onder de bezielende leiding van trainer Jo Janssen lijkt het er toch van te komen. Op 1 maart start een onafhankelijke commissie een onderzoek naar de haalbaarheid van betaald voetbal in Vlissingen. Drie maanden later moet het advi serende rapport bij de momenteel matig presterende hoofdklasser op tafel liggen. Bij de start van de competitie in 1990 wil de Zeeuwse club er in de eerste divisie bij zijn. ,,We hebben het materiaal om de overstap te maken. Alleen zijn Zeeuweil van nature behoudend. Alles wordt overwogen en nog eens overwogen. Er moet een goe de organisatie zijn en dat kost tijd. Maar nu staat iedereen ein delijk achter de plannen en moet de beslissing genomen worden", aldus trainer Jo Janssen, die zijn besluit om bij de hoofdklasser te hlijven laat afhangen van het wel of niet doorgaan van de plannen. Ik wil naar het betaalde voetbal. Kan dat niet met deze club dan heeft het geen zin in Zeeland ver der te gaan". Voldoende mogelijkheden Volgens Janssen beschikt Vlis singen over voldoende mogelijk heden. ,,Het huidige team schiet in de eerste devisie tekort. Zeven spelers kunnen op dat niveau mee. Er zal dus versterking moeten ko men. Daar is geld voor nodig. Ook om eigen goede spelers te kunnen behouden. We proberen het be drijfsleven te interesseren. De overwinning op Den Bosch moet daar een bijdrage aan leveren", meent de bebaarde trainer. Tegen Den Bosch ging Janssen uit van de beperkte capaciteiten van zijn spelers. Vlissingen liet Den Bosch, met de van PSV terug gekeerde Krüzen als onopvallen de speler, de wedstrijd maken. En dat ligt de fantasieloze Brabantse ploeg niet. Zelfs tegen de ama teurs bleef het team in gebreke. De Zeeuwen gokten óp een coun ter. Met hetzelfde wapen was De Graafschap verslagen en tegen Peter van Vossen (20) één van de zeven spelers van Vlissingen die meekunnen op het niveau van de eerste divisie. Den Bosch slaagde de opzet op nieuw. Bevliegingen Twee bevliegingen van de door diverse profclubs begeerde spits Van Vossen betekenden evenveel doelpunten. Bij de eerste profi teerde hij van een misverstand in de Bosche verdediging. De tweede was een demonstratie van klasse. Van Vossen zette „sloper Van Eek" op het verkeerde been en wachtte alleen voor Van Grinsven net zo lang tot de lange doelman ge strekt ging. Janssen hoopt de twintigjarige aanvaller ook vol gend seizoen in zijn selectie terug te zien. Maar diverse scouts heb ben zondag voldoende gezien. Organisatie in handen van schaakvereniging TOG en Zierikzee ZIERIKZEE - Zaterdagmiddag vier februari aanstaan de wordt het Open Snelschaakkampioenschap van Schouwen-Duiveland gehouden. Dit jaarlijks terugke rend evenement is een gezamenlijke activiteit van de schaakverenigingen TOG - Bruinisse - en Zierikzee. Dit jaar wordt het kampioenschap in Zierikzee verspeeld. Het kampioenschap wordt ver speeld in zeven ronden volgens het zo genaamde Zwitsers-systeem. De in deling van de spelers volgens dit systeem vindt plaats met behulp van een computer. De speeltijd per partij bedraagt zeven minuten. Inzet bij het kampioensschap is een wisselbeker. Voorts zijn er enkele andere prijzen, terwijl er voor iedere deelnemer een attentie is. Zeeland Naast spelers van de beide Schou- wen-Duivelandse verenigingen wor den schakers uit geheel-Zeeland ver wacht. De kampioen van vorig jaar, Michael Wisse uit Vlissingen, zal naar alle waarschijnlijkheid zijn titel komen verdedigen. Plaats van hande ling is de Concertzaal in Zierikzee, in gang Paardenstraat. Het schaaktoernooi begint op vier februari om 13.00 uur en deelnemers dienen minstens één kwartier van te voren aanwezig te zijn. De prijsuit reiking wordt circa 17.30 uur ver wacht. Opgave is mogelijk tot twee februari aanstaande bij: H. Uil, tele foon 01110-14562 of J. J. Hoogstratc, telefoon 01110-12886. ZIERIKZEE - Bij de schaakvereni ging Zierikzee zijn in de interne com petitie de kaarten min of meer al ge schud. Nu na de vijftiende ronde de competitie reeds halverwege is, zijn de heren M. Krijger en R. van der Vc- ken de twee duidelijk koplopers. De uitslagen van de laatst gespeel de wedstrijden zijn als volgt: M. M. Krijger-S. Stoel 1-0 R. van der Veken- A. van der Westen 1-0 H. Uil-A. Bloom 1-0 F. Baakman-H. Baris 0-1 J. Verkerk-G. den Broeder Vi-% J. Dopper-O. Vleeshouwer 1-0 J. Hoogstrate-J. Bom 1-0 C. van Eldik-P. Legerstee 0-1 J. van Dalsen-D, P. van Wijck Mw. E. Ribbens-P. van der Schee0-1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9