Inwoners Sirjansland begroeten rijdend postkantoor enthousiast Recreatiepark gehandicapten aan de Rampweg bij Renesse Marsepein slagroomgebak VERWIJS DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> ffih P Bltr Vers bakkerij Verwijs Gecompliceerde aanrijding op weg over de Philipsdam Door gladheid tegen hekwerk S ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Hoogwater Samen één Stad en Lande Vlissingen Hoogwater in Bruinisse; de een zijn lust, de De Hervormde Vrouwenvereniging in Kerk- De Vereniging Stad en Lande bestaat vijftig Vlissingen timmert hard aan de weg om in het ander zijn last. (Pag. 2). werve is 25 jaar samen één. (Pag. 3). jaar. (Pag. 5). betaalde voetbal te komen. (Pag. 9). DONDERDAG 19 JANUARI 1989 145ste jaargang Nr. 24476 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Gelukkig hij die de oorzaken der dingen heeft leren doorgronden. Vergilius Het hangt er nu vanaf hoe de dorpsbewoners gebruik maken van de voorziening' SIRJANSLAND - De PTT had de nieuwe halteplaats voor het rijdende postkantoor in Sirjansland niet toepasselijker kunnen kiezen. In de Korte Poststraat, voor de brie venbus en bijna naast het huisje waar Leen Klinke in vroeger jaren een postagent schap had. „Je kunt op de gevel nog zien waar de oude brievenbus heeft gezeten", wijst de 79-jarige mevrouw N. C. Zorge-Berrevoets. „Als er een pakje was kwam hij dat even zeggen. Omdat we overdag altijd op het land aan het werken waren. Dan zei hij: kom er vanavond maar even om. Zo ging dat vroeger, het was allemaal één". Maar ook nu nog is Sirjansland één. In elk geval in haar wens om het dorp op te nemen in de route van het rijdende postkantoor. Na enkele jaren ijveren hiervoor is het zover. Sirjans land is voor de proeftijd van één jaar een van de haltes van het rijdende postkantoor. lang de boot afgehouden in de ver wachting dat het aantal handelingen in Sirjansland niet voldoende zou zijn om een bezoek van het postkan toor te rechtvaardigen. We hopen dat het tegendeel nu bewezen zal wor den". Toch waren de eerste handelingen die Ad Kouwenberg voor zijn klan ten verrichtte vooral postzegelverko pen. Eerst aan de beide wethouders J. op 't Hof en A. van Klinken. En toen aan dorpsbewoner Jan Bock- kom. „Dat scheelt me weer een rit naar Zierikzee", zei hij stralend. En de reacties van de overige dorpsbe woners die achter elkaar door de bus instapten, en af en toe zelfs in een be scheiden rij stonden, waren even en thousiast. „Het is fantastisch dat de bus hier nu stopt. Ik ben van plan om er vaak gebruik van te maken. Er zijn altijd wel dingen die je nodig hebt. En ik heb zelf geen auto om overdag mee naar Zierikzee of Oosterland te rij den", aldus L. A. van der Meulen-van Eijsbergen. „We hebben er lang ge noeg voor moeten vechten. Maar uit eindelijk is er toch heel wat bereikt'.'. De Sirjanslandse is van plan om het rijdende postkantoor vooral te ge bruiken voor het opnemen van geld en het ophalen van girobetaalkaar ten. „En ik heb nog wel eens pakket ten". Afhalen Die kunnen niet alleen worden ver stuurd via het rijdende postkantoor. Maar daar ook worden afgehaald. „Als de postbode de mensen niet thuis treft wanneer hij het pakje wil afgeven, krijgen ze een kennisgeving in de bus. Daarmee kunnen ze het hier afhalen. Het pakje blijft zo'n drie weken in het rijdende postkan toor". „Het loopt lekker", zegt Kouwen berg als hij de ene na de andere dorpsbewoner aan postzegels en geld helpt. „Maar we kunnen pas na een week of zes zeggen of het rijdende postkantoor druk wordt bezocht". Ie dere handeling die hij voor zijn klan ten verricht wordt door hem nauwge zet geturft. „De postzegels niet. Die zijn bijzaak. Het gaat vooral om de uitbetalingen en andere belangrijke posthandelingen"; Kouwenberg is van mening dat met het omleggen van de route naar Sir jansland heel wat is bereikt. „Vooral als je in aanmerking neemt dat in vervolg pagina 3 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Postale zaken kunnen in Sirjansland voortaan in de bus geschieden. Vanaf deze week staat de vuurrode postbus elke dinsdag- en donderdag morgen van 9.15 tot 9.45 uur midden in het dorp. Twee keer een half uur waarin de dorpsbewoners in de bus terecht kunnen voor élle posthande- lingen. „Ja, alles wat op het postkan toor in Zierikzee kan, kan hier ook", aldus plaatsvervangend kantoorhou der Ad Kouwenberg. Hij is het die de komende maanden met het rijdende postkantoor Sirjansland (én zeven andere dorpen in de regio) aandoet. Historisch moment Kouwenberg werd enthousiast be groet toen hij dinsdag voor het eerst met zijn rode bus tot stilstand kwam in de Korte Poststraat. Behalve een groepje inwoners van Sirjansland was ook het voltallige Duivelandse college van b en w, gemeentesecreta ris F. C. Dieleman, hoofd dienst ge meentewerken D. L. Haak en de di recteur van het postkantoor Zierik zee A. J. M. Verbraak in de Korte Poststraat aanwezig op dit voor Sir jansland historische moment. Burgemeester A. Bergshoeff was de eerste klant in de bus. Hij had een briefje ontvangen waarmee hij een aangetekend stuk kon innen. Het bleek een schrijfmap te zijn die hem door de PTT werd aangeboden. Bergshoeff sprak zijn vreugde uit Advertentie WEEKEND RECLAME: dat is smullen geblazen. Haringvlietplein 6, 't Hoekje Mol 1 over de komst van het rijdende post kantoor in Sirjansland. „Het heeft vele jaren geduurd voor het zover was. Daarom ben ik er extra blij mee dat het nu is gelukt. De komst van het rijdend postkantoor naar Sir jansland gaat weliswaar ten koste van Ouwerkerk. Maar gelukkig heeft men er daar begrip voor dat het postkantoor nog maar drie keer per week in plaats van dagelijks kan langskomen". Bergshoeff sprak de hoop uit dat de inwoners van Sirjansland zoveel ge bruik van de voorziening zullen ma ken dat na de proefperiode van een jaar besloten kan worden Sirjans land definitief in de route van het rij dend postkantoor op te nemen. „Het hangt er nu vanaf hoe de dorpsbewo ners gebruik maken van de voorzie ning. Niet alleen voor het kopen van wat postzegels, maar ook voor andere diensten". Verwachting Ook postkantoordirecteur Ver braak sprak de hoop uit dat er in Sir jansland veel gebruik gemaakt zal worden van het rijdende postkantoor. „Men heeft bij het PTT-district Goes In mist en op gladde weg PHILIPSDAM - Op de rijksweg over de Philips dam en de kruising met de weg naar Steenbergen vonden woensdagmorgen, in dichte mist en op een wegdek dat glad was door bevriezing, achter elkaar door diverse ongevallen plaats. Onder andere een kop/staart-aanrijding waarbij zeven auto's waren betrokken. Een persoon werd gewond overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee. De weg moest vanwege de aanrijdingen ruim twee uur wor den afgesloten voor alle verkeer. Er was veel mate riële schade. Om ongeveer 7.55 uur ontstond op de aanzet van de Philipsdam nabij de kruising met de weg naar Steenbergen een kop/staart-bot- sing waarbij zeven voertuigen op elkaar reden. Het gevolg daarvan was veel materiële schade aan de auto's en verkeersborden. Volgens de politie vond de aanrijding plaats op een wegdek dat glad was door mist en bevriezing. Vangrail Daarna kwam op de brug 'van de Philipsdam een auto na een slip partij op zijn kop op het wegdek terecht. Terwijl de politie nog be zig was met de afhandeling van dit ongeluk, kwam er een bestel auto met aanhangwagen aan die op de vangrail reed. Het voertuig schoot daarna overdwars waar door de auto de parallelweg blok keerde en de aanhangwagen een rijbaan van de rijksweg. De politie leidde het verkeer langs de chaos van de aanrijdin gen. Vervolgens kwam vanuit de richting Bruinisse een personen auto die in de mist een voor hem rijdende vrachtauto pas op het laatste moment zag. De bestuur der remde daarop zo hard dat ook zijn voertuig dwars over de weg schoot en bijna tegen een andere vrachtwagen botste. De bestuur der, waarvan de initialen niet bij de politie bekend waren, raakte licht gewond. Hij werd per ambu lance overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee. De weg over de Philipsdam moest vanwege de chaos van een tiental beschadigde voertuigen, die de weg versperden, twee uur voor al le verkeer worden afgesloten. In die tijd werden de voertuigen weggesleept en werd de weg gestrooid. Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Wolkenvelden Droog met wolkenvelden en in de nacht mogelijk enige tijd mist. De zuidwestenwind neemt overdag toe naar 3 a 4 Beaufort. In de nacht kans op lichte vorst. Minimumtempera tuur komende nacht 0 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 23 jan. Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuidwest 5 Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 20 jan. Zon op 08.36, onder 17.06 Maan op 15.11, onder 08.15 Volle Maan: 21 januari (22.33) HET WEEROVERZICHT - -~DE-BILT - Het weerbeeld onder gaat morgen maar weinig verande ring. Met een zwakke zuidelijke wind wordt vochtige lucht uit Frankrijk naar ons land gevoerd. In deze lucht komt mist en laaghangendè bewol king voor. Op enkele spatten motre gen na zal daar geen neerslag uit val len. De minimumtemperatuur ligt vannacht rond het vriespunt, in op- klaringsgebieden kan het licht vrie zen. Door de aanwezige bewolking en mist stijgt de temperatuur overdag nauwelijks: de maxima liggen rond 3 graden. Een hogedrukgebied, dat al gerui me tijd het weer in grote delen van Europa bepaalt, trekt zich geleide lijk naar de Balkan terug. Hierdoor komt de weg vrij voor Oceaandepres sies die vanaf zaterdag ook het weer in ons land gaan beïnvloeden. BRUINISSE - Woendagmorgen is J. V. E. uit Bruinisse met zijn auto te gen een hekwerk gereden. De glad heid van de weg door bevriezing zou volgens de politie een belangrijke oorzaak zijn geweest van het onge luk. J. V. E. reed om ongeveer 7.30 uur met zijn auto over de Hageweg vanuit Bruinisse in de richting Sirjansland. Op een helling in de polderweg gleed het voertuig door de gladheid van het wegdek van de weg af. De auto be landde daarbij tegen een hekwerk van M. G. uit Bruinisse. Het werd over enkele meters beschadigd. Ook de auto van J. V. E. werd aan de voor zijde beschadigd. Hij liep zelf geen verwondingen op. Plan van de Stichting Renesse RENESSE - De Stichting Renesse heeft een plan laten opstellen voor de aanleg van een recreatiepark voor gehandicapten aan de Rampweg te Renesse. Het recreatiepark zou worden gerealiseerd op ongeveer zes hectare grond naast vakantiecentrum 't Klok je en tegenover het natuurgebied de Soeten Haert. In het park, dat eveneens de naam de Soeten Haert zou krijgen, komen bungalows, blokhutten en standplaatsen voor campers. Evenals een zwembad, tennisbanen, een restaurant en sport- en spelgelegen- heid. Dat alles zodanig aangepast dat gehandicapten er zonder problemen gebruik van kunnen maken. In het recreatiepark zijn ook niet- gehandicapte mensen welkom. Bij voorbeeld familieleden van gehandi capten. De realisatie van het vakan tiepark zou volgens berekeningen ruim 14 miljoen gulden gaan kosten. Een gedeelte hiervan verwacht de Stichting Renesse te kunnen dekken met subsidies van organisaties die zich inzetten voor de belangen van ge handicapten. In de adviescommissie ruimtelijke De eigenaar van Trampolinecentrum Westerschouwen wil graag van plaats veranderen. (Foto: Joop van Houdt). ordening van de gemeente Wester- schouwen werd het plan met instem ming begroet. „Ik vind dat de Stich ting Renesse een eervolle vermelding verdient voor het feit dat ze met een dergelijk plan durft te komen. Want de integratie van de gehandicapte mens in de samenleving komt nog niet zo vaak voor op Schouwen-Dui- veland", aldus commissielid J. C. Hendrikse (PvdA). Hij juichte het plan verder toe omdat hij verwachtte dat het recreatiepark een groot ge deelte van het jaar gebruikt zal wor den als het eenmaal bekend is bij ge handicaptenorganisaties. Ook dc overige leden van de com missie spraken hun waardering voor het plan uit. Ir C. W. Veerhoek (VVD) was wel wat verbaasd over de econo mische haalbaarheid die was berc- vervolg pagina 3 HIEP HIEP HOERA PW0UNE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1