ft; M O Inwoners Ellemeet bezorgd over toename verkeer in de dorpskern Ernstig gewond na aanrijding De uitverkiezing omstreden dogma Kinderzegels schenkt kinderopvang 10 mille ski's snowboards DE ZIERIKZEESCHE COURANT VERWARMING UIT? BEL 01110-14739 VERWARMING AAN! SAMAN B.V. ZENTRASP0RT DEURL00 WA> ffih Pa liir ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Regionale milieudienst Verkeersproblemen CDA-statenlid Nederhoed ziet in de oprichting De gemeente Westerschouwen wil de ver van een regionale milieudienst een mogelijk- keersproblemen aanpakken via een nieuw be- heid om milieuproblemen aan te pakken en te leid. (Pag. 3). voorkomen. (Pag. 2). Schilderijen De kunstenaar Kees van Burg maakt schilde- In trek De Zierikzeese voetballer Peter van Vossen rijen als foto's. Ook van het landschap op staat hoog genoteerd op het verlanglijstje van Schouwen-Duiveland. (Pag. 4). diverse gerenommeerde voetbalverenigingen. (Pag. 9). VRIJDAG 20 JANUARI 1989 145ste jaargang Nr. 24477 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wie geen lieve hinders heeft, weet voorwaar niet dat hij leeft. Jacob Cats H. Muller, secretaris van de dorps raad stelde dat men in feite steeds van het kastje naar de muur gestuurd is. ,,En intussen zijn we weer een jaar verder en is er nog niets gebeurd". Waar Muller op doelde is dat hoewel de gemeente stelt een verkeerstelling voor de Kuijerdamseweg aange vraagd te hebben, deze nooit daad werkelijk is verricht. Volgens de Dorpsraad Ellemeet wel te verstaan. genlijk een beetje het gevoel dat we niet serieus werden genomen. Wij wilden verkeerstellingen en geluids metingen, maar die twee dingen alle bei was een beetje teveel van het goe de. Er zou allereerst een verkeerstel ling aangevraagd worden bij provin ciale waterstaat. De gemeente zegt dat dat gebeurd is maar provinciale waterstaat stelt dat er in deze nooit een aanvraag van de gemeente Mid- denschouwen is binnengekomen". Advertentie (ÓÓK 'S AVONOS EN IN HET WEEKEND) Constructeurs en Installateurs VERWARMING aanleg centrale verwarming onderhoud C.V.-installatie zelfbouwpakketten C.V. gaskachels/gashaarden Julianastraat 40 4301 NC Zierlkzee telefoon 01110-12647 Schuithaven 2-4, Zierikzee Telefoon 01110-12298 Veel aandacht voor verkeersveiligheid op hoorzitting in dorpshuis KERKWERVE - De 44-jarige C. F. uit Kerkwerve is vanmorgen (vrijdag) ernstig gewond overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee nadat hij met zijn%auto tegen een boom was gereden. C. F. reed om ongeveer 7.30 uur over de Heuvelsweg vanuit de richting Zierikzee naar Kerkwerve. Door onbekende oor zaak kwam hij met zijn voertuig in de rechterberm van de weg terecht. Na een stuurcorrectie schoot de auto vervolgens naar de linkerzijde van de weg en tegen een boom die daar stond. De klap kwam zo hard aan dat er van de voorzijde van het voettuig niet veel overbleef. De brokstukken lagen over enkele tientallen meters van de weg verspreid. C. F. kon niet worden verhoord over de oorzaak van de manoeuvre die hij met zijn auto maakte. Hij werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. De totaal vernielde auto werd weggetakeld. Vakkundige reparatie onderhoud ELLEMEET - De inwoners van Ellemeet maken zich zorgen over de toename van het verkeer op de Kuijer damseweg. Dat bleek gisteren, donderdag, overduidelijk op de hoorzitting die gehouden werd in het dorpshuis. Men maakte van de gelegenheid gebruik om het belang van verkeerstellingen en snelheidscontroles op genoem de weg nog eens te onderstrepen. Daarbij werd het ge meentebestuur op de vingers getikt omdat zij in de ogen van de dorpsbewoners toezeggingen hebben gedaan en deze niet nagekomen zijn. Calandweg in Zierikzee aangebrach te wegversmallingen aan. „Daar kun je gewoon langs elkaar heen en hoef je niet te stoppen en weer op te trek ken. Je moet alleen je snelheid aan passen". Parkeren Verder werd door verschillende aanwezigen bij de hoorziting de sug gestie gedaan om te bezien of het niet mogelijk is om voor één kant van de Kuijerdamseweg een parkeerverbod vervolg pagina 3 Wel verstuurd Burgemeester Den Boer reageerde lichtelijk verrast op de uitspraken van Muller. „Ik weet niet wat er dan met die brief gebeurd is maar wat ik wel zeker weet is dat die brief bij ons de deur is uitgegaan. Ik weet heus wel wat ik onderteken", aldus de bur gemeester. hij zegde staande de hoor zitting toe dat er opnieuw contact ge zocht zal worden met provinciale waterstaat. Den Boer stelde tevens dat de ge meente de verkeersveiligheid op de Kuijerdamseweg wel degelijk se rieus neemt en dat men de proble men onderkent. „Ik heb er persoonlijk bij de rijks politie op aangedrongen dat men snelheidscontroles zou houden op de Kuijerdamseweg. Als men zegt dat door het opschroeven van de maxi mumsnelheid van 100 naar 120 kilo meter er meer mogelijkheden zijn voor controle moet het mijns insziens ook mogelijk zijn dat er op de polder wegen meer gecontroleerd wordt". Geen garanties Den Boer tekende daar onmiddel lijk bij aan dat er wat dat betreft geen enkele garantie te geven is. Hij doelde daarbij op de onderbezetting van het eilandelijke politiekorps en het daarmee samenhangende feit dat er vaak andere prioriteiten gesteld worden. „Maar wij blijven zeker aan dacht vragen voor deze situatie", al dus de burgemeester. Verwachting t/m dinsdag 24 jan.: Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: west 5 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 5 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 21 jan. Zon op 08.35, onder 17.08 Maan op 16.28, onder 08.49 22 jan. Zon op 08.34, onder 17.10 Maan op 17.46, onder 09.11 23 jan. Zon op 08.33, onder 17.11 Maan op 19.02, onder 09.27 Volle Maan: 21 januari (22.33) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het hogedrukgebied dat de afgelopen dagen het weer in onze omgeving beïnvloedde verplaatst zich in oostelijke richting. Hierdoor krijgen fronten van Oceaandepres sies de gelegenheid zich naar ons land te bewegen. Morgen in de loop van de dag passeert het meest actieve front wat af en toe regen geeft. Na het wegtrekken van het regengebied kunnen er later wat opklaringen voorkomen. De lucht die vannacht naar ons land gevoerd wordt komt uit Noord- Frankrijk waar het erg warm is, zo dat de temperatuur het vriespunt be reikt. langs de kust enkele graden hoger. Overdag komt de tempera tuur rond de 6 graden te liggen. De wind waait uit het zuidwesten en is matig maar kan langs de kust tijde lijk krachtig worden. Later op de dag draait de wind naar het westen. Verkoop verhuur: Overlast Van de kant van de Dorpsraad wordt gesteld dat de toename van het verkeer op de Kuijerdamseweg, mede door de openstelling van de weg over de Stormvloedkering dermate groot is dat men er overlast van onder vindt. Ook stelt men dat de verkeers veiligheid in deze in het geding is. „Er wordt gewoon veel te hard ge reden", aldus één van de aanwezige dorpsbewoners. Volgens de bewoners zou er op de Kuijerdamseweg in de bebouwde kom geen vijftig maar vaak minstens 70 a 80 kilometer per uur worden gereden. Muller: „Wij hebben deze proble matiek al eerder aangekaart bij de gemeente en daarbij kregen wij ei- Advertentie mm INSTALLATIEBEDRIJF D. OOMS mt ^^^BREEOSTRAAT 1-ZIERIKZEE-TELEFO0N 01110-14739 Gemeenteraadslid G. A. M. Cobus- sen (PvdA) stelde daarop dat er ei genlijk maar één manier is om te voorkomen dat er hard gereden wordt: het onmogelijk maken door bijvoorbeeld het plaatsen van obsta kels of het aanbrengen van weg versmallingen. Collega-raadslid P. W. Berrevoets- Ringelberg sloot zich daarbij aan en haalde daarbij als voorbeeld de op de Advertentie Korte Nobelstraat 39-39 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Bijeenkomst Vereniging Reformatorisch Contact SIRJANSLAND - Voor de Vereni ging Reformatorisch Contact hield ds. H. J. Stoutjesdijk uit Dordrecht op de laatste bijeenkomst van de ver eniging een lezing over de uitverkie zing. De uitverkiezing of praedesti- natie is een omstreden dogma die in de loop der eeuwen veel pennen in beweging bracht en veel stof gaf tot discussie. De uitverkiezing wordt daarom ook behandeld in de Drie Formulie ren van Enigheid: de Heidelberger catechismus, de Nederlandse geloofs belijdenis en de Dordtse leerregels. Maar het leerstuk is wel degelijk ont leend aan de Bijbel. Artikel 16 van de Nederlandse Geloofsbelijdenis ver woordt het zo: „Wij geloven dat het gehele geslacht van Adam door de zonde des eersten mensen in verderfe nis en ondergang zijnde God zichzel- ven zodanig bewezen heeft als Hij is barmhartig en rechtvaardig". De geloofsbelijdenis vervolgt met de stelling dat God de mens uit deze verderfenis en ondergang verlost. „Zonder enige aanmerking hunner werken. Rechtvaardig doordien Hij anderen laat in hunnen val en verderf waar zij zichzelven in geworpen heb ben". Het is dus van te voren bepaald wie behouden wordt of wie verloren blijft, want de praedestinatie houdt in dat er een dubbele praedestinatie is. Spreker legde er de nadruk op dat wie behouden wordt alleen in Chris tus behouden wordt. De apostel Pau- lus heeft dat voortreffelijk uitge drukt in Efeze 1. Ds. Stoutjesdijk stelde dat de uit verkiezing geen zaak van het ver stand maar van het gelovig hart is. De Heilige Geest bevestigt het werk van Christus, volgens het Raads besluit van de Vader, in eeuwigheid genomen. Aan de hand van verschil lende bijbelteksten schetste spreker hoe de Barmhartigheid God's werkt in een mensenleven dat van de eeuwi ge dood wordt gered. Ds. Stoutjesdijk stelde verder dat wie in zonde blijft het eeuwige leven niet kan beërven. „Wie verloren gaat, gaat evenwel verloren door eigen schuld". Na beantwoording van enige vragen werd de bijeenkomst afgeslo ten met gebed. De volgende bijeen: komst van de Vereniging Reformato risch Contact wordt gehouden op donderdag 16 februari. Ds. Op 't Hof spreekt dan over het gezin. Advertentie ZIERIKZEE - Het comité kinderzegels in Zierikzee heeft de Stichting Kinder opvang Schouwen-Duive land 10.000 gulden ge schonken voor haar activi teiten. Tijdens een feestelijke en korte sa menkomst aan de Middenbank in Zierikzee was haast het voltallige co mité aanwezig om getuige te zijn van de dankbare taak, die comité-lid me vrouw H. C. van der Hark-van 't Hooft was toebedeeld. Het was aan haar om de stichting in de persoon van voorzitster Nclleke Grefkens symbolisch 10.000 gulden te overhandigen. Mevrouw Van dei- Hark haalde de woorden van jeugd werkleider Jaap Elcnbaas aan, die zei dat het geld hard nodig is om te werken aan een vervangende ruimte. Nu al komt het regelmatig voor, dat de ochtenden en middagen 'volge boekt' zijn. De Stichting Kinderopvang heeft eertijds een verzoek gericht aan het landelijke comité kinderzegels. Een niet bescheiden verzoek, want er werd 10.000 gulden gevraagd. Maar getuige de verbazing op de gezichten, hadden de leden van de stichting niet verwacht het voltallige bedrag ook daadwerkelijk te krijgen. Dat geld is niet uit de lucht komen vallen, leder jaar gaan de plaatselij ke comité's voor de kinderzegels ge durende een groot aantal weken ze gels en kaarten verkopen. In Zierik zee gebeurde dat in het postkantoor. De leden wisselden elkaar bij toer beurt af in de periode van half no vember tot eind decerpber. Nclleke Grefkens toonde zich niet alleen zeer tevreden met het broodno dige geld. Ook de erkenning van de stichting door het comité noemde zij van groot belang. „Hopelijk werkt dit als een sneeuwbal". Hiermee doelde ze op de naderende gemeente lijke commissievergadering in Zie rikzee, waar gesproken wordt over subsidie-aanvragen van de stichting. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting Deltagebied tot zaterdagavond: Veel bewolking Een frontale zone trekt via de Brit se eilanden in onze richting en zal ons in de middag passeren. Veel bewol king en in de ochtend af en toe regen. Matige tot vrij krachtige zuid tot zuidwestelijke wind, na de middag ruimend nar wesi-zuidwest. Mini mumtemperatuur komende nacht 1 graad. WEERSVOORUITZICHTEN Mevrouw Van der Hark (rechts) spreekt de voorzitster van de Stichting Kinderopvang toe.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 11