Brouwershaven wint door goed spel in tweede helft Duiveland uitgeschakeld door Serooskerke met 2-3 Strafschoppen moeten uitkomst bieden in bekerduel van SKNWK NIEUWSBODE VV Zierikzee zet streep onder samenwerking met trainer Van der Wekke Feyenoord mag Möller niet tot april huren Peter van Vossen bedolven onder aanbiedingen De snelste proefrit maak je in een Suzuki Swift GTi. GEHHEHI Autobedrijf ISTA Ajax verliest van Leverkusen WIK blijft in race voor de KNVB-beker 4 In eerste helft met wind mee werden teveel schakels overgeslagen BROUWERSHAVEN - Het eerste voetbalelftal van Brouwershaven heeft middels een 1-0 overwinning op Bevelan ders 2, op eigen veld, be werkstelligd dat het zicht op de KNVB-beker steeds dichterbij komt. In een betere wedstrijd dan vorige week heeft vooral het goede spel in de tweede helft uiteinde lijk voor de winst ge zorgd. In de eerste helft liep het bij Brouwershaven allemaal nog niet zo lekker. Men had wind mee en mede daardoor werden er nogal eens enkele schakels overgesla gen.- Trainer Arend Krijgsman moest het deze keer zonder Arjan Visser en Martin Quist doen. Wat een minder dynamische voorhoe de tot gevolg had. Tijdens de eer ste helft wilde het derhalve nog niet lukken. Men creëerde weinig tot geen kansen. Tijdens de rust waarschuwde Arend Krijgsman zijn mensen voor het feit dat Bevelanders nu wind mee zou krijgen. Hij wilde dan ook dat men vooral op balbe zit ging spelen. „Alles goed kort houden", aldus Krijgsman. Als .een blad aan.de boom sloeg het spel van Brouwershaven na de pauze om. De gastheren trokken het spel volledig naar zich toe en werden steeds gevaarlijker. Eén kwartier na de hervatting kwam Brouwershaven op 1-0. Na een aanval over de linkerkant kwam de bal bij Werner Kafoe die tot de achterlijn doorging en ver volgens terugtrok op Peter van Mourik. Die nam de bal prima aan en scoorde beheerst 1-0. Voor al via deze twee laatste heren kwam Brouwershaven tot een paar goede kansen. Maar ook de Brouwse defensie zat goed in el kaar en belette Bevelanders tot scoren. De bezoekers hadden op een ge geven moment niets meer in de melk te brokken en gingen in het laatste kwartier steeds irritanter spelen. Men was erop uit om de Brouwenaren een boeking te be- zorgen, wat Remy Lievense dan ook funest werd. Omdat hij heftig reageerde op een speler van Beve landers die Sjaak van de Weele in het gezicht had gespuugd, werd hij door de arbiter op rapport geslingerd. Mede gezien dit on sportieve gedrag was de 1-0 winst voor Brouwershaven zeker een verdienstelijke overwinning. Wemier Kafoe (.rechts met wit shirt) deed het voorbereidend werk voor de enige goal van Brouwershaven te gen Bevelanders. NIEUWERKERK - Het eerste team van SKNWK is weer één ronde verder voor de KNVB-beker. Dit werd echter pas bereikt na het nemen van strafschoppen, om dat na negentig minuten de stand 1-1 gelijk was. Tegen stander Kats trok uiteindelijk aan het kortste eind. Vol gens trainer Kees Kommer werd er door zijn elftal slecht gespeeld en werden de vleugels niet voldoende benut. ROTTERDAM - De KNVB geeft geen Feyenoord toestemming de Zweedse doelman Jan Möller tot april te huren. De voormalige inter national mag bij Feyenoord spelen, op voorwaarde dat dat voor de rest van het seizoen gebeurt. Möller, die zaterdagmiddag in Ba- rendrecht met Feyenoord een oefen wedstrijd speelt, staat onder con tract bij Helsingborg, een tweede klasser in zijn vaderland. VLISSINGEN - Bij hoofd klasser Vlissingen ziet men bijna wekelijks de trainers uit het betaalde voetbal de tribu ne opklimmen voor het twin tigjarige talent Peter van Vos sen. De aanvaller is momen teel in bezit van een handvol aanbiedingen van Belgische en Nederlandse profclubs. De ou de bekende van vv Zierikzee heeft zich echter voorgenomen het seizoen bij de Zeeuwse hoofdklasser af te maken. „Pas aan het einde van het seizoen neem ik de beslissing of ik bij Vlissingen vertrek", verklaarde de speler, die zon dag de bekerwedstrijd tegen Den Bosch met twee treffers besliste. ,,Ik wil alles rustig op een rijtje zetten en geen over haaste stappen nemen. De be langstelling is er in juni ook nog wel". Van Vossen kreeg een voortreffelijke aanbieding van FC Twente, dat hem tussentijds wilde inlijven. Kees Rijvers bood hem een A-contract en de garantie dat hij nog dit seizoen de kans zou krijgen zich in de eredivisie te bewijzen. Te ver Van Vossen ging er niet op in. „Enschede ligt niet naast de deur. Ik zag het niet zitten elke dag met de auto naar het oos ten te rijden of met mijn vrien din te verhuizen. Daarnaast wil Vlissingen naar het betaal de voetbal. Dat biedt ook per spectief. Zeker als er op maat schappelijk gebied iets gere geld wordt", zei de jonge aan valler, die ook in de belangstel ling staat bij Roda JC, Fortuna Sittard. Feyenoord en de Belgi sche clubs Beveren en RWDM. OOSTERLAND - Het eerste elftal van voetbalvereniging' Duiveland is op eigen ter rein door Serooskerke voor een verder vervolg in de strijd om de KNVB-beker met 2-3 uitgeschakeld. Hoewel de Oosterlanders in deze ronde strandden moest toch terug ge keken worden op een fijne wedstrijd. „Het was een heerlijke wedstrijd met goed voet bal van beide zijden. Jammer dat we verloren hebben maar het was in ieder geval een fijne en nuttige middag", aldus een niet van zijn stuk te krijgen Duiveland-trainer Ed van Lent. Na de aftrap in de eerste helft was het de thuisspelende ploeg Duiveland die direct al het initiatief nam. Men begon sterk en menige goede combi natie was het resultaat. De opbouw van achteruit verliep goed en ook het middenveld zette zich fantastisch in. Maar zeker in de beginfase was ook Serooskerke goed op dreef zodat de aanvallen als een wave over en weer gingen. In de dertigste minuut viel de openingstreffer te aanschouwen. Foutje Het was Serooskerke dat van een foutje gebruik maakte en 0-1 scoorde. De jongens van Duiveland wilden persé voor de rust nog gelijk komen en de defensie van de bezoekers werd dan ook danig onder druk gezet. In een situatie voor de goal van Seroos kerke wilde Adrie de Jonge uithalen om te scoren, maar daarbij werd hij onderuit gehaald en moest de scheidsrechter de bal op de stip leg gen. Jaap Brekelmans nam de penal ty en maakte zodoende 1-1. Trainer E(1 van Lent dacht het zwakke punt van de tegenstander te hebben ontdekt en spoorde zijn man nen in de rust aan tot een hoger tem po in de tweede helft. „We moeten proberen ze conditioneel te pakken, want als ik het zo bekeken heb lopen er al een paar bij die op het eind van hun Latijn zijn", aldus Van Lent. Maar Duiveland kreeg in de tweede vijfenveertig minuten geen echte uit gespeelde kansen meer. Dit mede dankzij de goede defensie van Se rooskerke. In de twintigste minuut lukte het juist de bezoekers weer om te scoren: 1-2. De beste voetballers uit Oosterland gingen toen alles of niets spelen en nog meer pressie uitoefe nen. Er werden ook nog enkele aan vallers erin gezet, maar dit alles gaf niet het gewenste resultaat. Lange trap Door een foute pass van Adrie de Jonge kon Serooskerke vanuit de achterhoede een lange trap naar vo ren geven, wat het derde doelpunt opleverde: 1-3. Duiveland ging ver volgens massaal in het offensief, waarbij ook laatste man Jan de Jon- Advertentie St. Joostdijk 41 - Oosterland - tel. 01114-1495 ge .mee naar voren ging. Daai'bij maakte hij bijna nog een 'wereld- goal'. Op een afstand van zo'n veertig meter haalde hij ineens uit en de bal zeilde richting doel. De keeper van Serooskerke plukte het leer echter mooi uit de lucht. Serooskerke werd door de gasthe ren steeds meer in de verdediging ge drongen. Uit een scrimmage voor het doel was het Adrie de Jonge die 2-3 aantekende. Duiveland kreeg weer hoop en ging zich inzetten voor de ge lijkmaker. Jacco de Jonge zat er op een gegeven moment vlak bij. Na slecht uitverdedigen van Seroosker ke kreeg hij de bal en speelde de laat ste man uit. In een flits zag hij dat de keeper te ver uit zijn doel stond en daarom probeerde hij een lobje. Deze ging echter helaas net over de lat. Mede omdat Serooskerke vervol gens achterin alles dichtgooide was er voor Duiveland geen doorkomen meer aan. Er werd nog wel hard ge knokt voor het derde doelpunt maar lukken deed het niet. Wel was het re sultaat dat er mooi voetbal viel te ROTTERDAM - Nederland heeft zondag in Rotterdam de finale van het toernooi om het wereldkampioen schap zaalvoetbal verloren. De offi- ceuze titel ging naar Brazilië, dat de eindstrijd met 2-1 won. De Verenigde Staten werden derde, door eerder op de dag België te verslaan, 3-2. MASPALOMAS - Ajax heeft in de finale van het voetbaltoernooi van Maspalomas (Spa) verloren van Bay er Leverkusen. De ploeg uit de Wcst- duitse Bondsrepubliek, getraind door Rinus Michels, won met 4-2. Bij rust was de stand 2-1 in het voordeel van Leverkusen. Er waren 8.000 toe schouwers. De overwinning van Leverkusen op het achtste toernooi van Cran Cana da was verdiend. „We hebben goed gespeeld" aldus Michels, die in dc Bundesliga met zijn ploeg een moei lijke eerste competitie-helft heeft af gesloten. „Desondanks moeten wc aan dit toernooi niet te veel waarde hechten. Het grote winstpunt is wel dat we met meer zelfvertrouwen de competitie kunnen hervatten" Ajax slaagde er twee keer in een achter stand goed te maken, door doelpun ten van Pcttersson en Scholten. In het laatste deel van de tweede helft nam Leverkusen duidelijk afstand. Voor dc ploeg van Michels scoorden de Pool Lesniak en Falkenmeyer beiden twee keer. aanschouwen. Serooskerke had met deze 2-3 in ieder geval gezorgd weer één ronde verder te zijn. Het begon bij de Nieuwerkerkers vanuit de achterste lijn meestal goed opbouwend. Maar de middenvelders hadden geen goéde afspeelmogelijk- heden omdat de spitsen te weinig be wogen. Daardoor werd de bal teveel in het drukke centrum gegooid en daar was te weinig ruimte om tot sco ren te kunnen komen. Zeker omdat het uit een lagere klasse afkomstige Kats helemaal in de verdediging werd gedrongen. SKNWK was veel in balbezit en liet een goed en behoorlijk combina tiespel zien. Maar er werd uiteinde lijk te moeilijk gevoetbald en teveel gebruik gemaakt van de trechter voor het doel van Kats. De verzorgde aanvallen van de gastheren liepen re gelmatig op niets uit. Zo ook niet toen Michel Flikweert op rechts door kon gaan tot de achterlijn en de bal terug lag op Jacky de Bruine. Deze raakte de bal niet goed waardoor zijn kans snel verkeken was. Andere aanvallen, met name over rechts, lukten tot op zeker hoogte maar een goede voortzetting ont brak. Zo bleef de eerste helft doel- puntenloos. Tijdens de rust sprak oeferimeester Kees Kommer op zijn elf in om vooral toch maar die vleu gels te benutten. Ook in de tweede helft kreeg SKNWK weer diverse uitgespeelde kansen. Soms zelfs met een vrijstaande man voor het doel, maar hij wilde er maar niet in. Nadat vijf minuten na aanvang van de tweede helft een aanval van Nieu- werkerk werd onderbroken kwam men zelfs door deze slordige fout op 0-1 achterstand. De linkerspits van Kats, die de bal had weten te verove ren, liep alleen op het doel af en speelde de bal af aan zijn centrum spits die vervolgensthnnen tikte. Na dat de snelle Wim Fonteine er voor Jacky de Bruine was ingekomen kreeg SKNWK met name op links weer wat meer grip op het spel. Balbezit De blauw-zwarten waren na deze tegengoal zeer gebrand op de gelijk maker en waren derhalve steeds in balbezit. In de vijftiende minuut wierp deze pressie zijn vruchten af. Na een aanval, ingeluid door Sam Flikweert en Michel Flikweert, be landde de bal bij Fred van de Werve die vervolgens met het hoofd wist te scoren: 1-1. Hoewel beide partijen probeerden om nog tot scoren te ko men bleef de stand tot het eindsig naal 1-1. „We hebben dan uiteindelijk ge wonnen via strafschoppen, en mijns inziens ook wel verdiend, maar dit kwam niet door sprankelend voet bal. Over het veldspel was ik hele maal niet tevreden", aldus trainer Kees Kommer na afloop. COLIJNSPLAAT - De ongeslagen koploper van de tweede klas afde ling Willen Is Kunnen (WIK) uit Kerkwerve heeft in het kader van de bekerwedstrijden Colijnsplaatse Boys (eerste klas) na strafschoppen weten te verslaan. Nadat de elf van trainer Jaap de Ridder eerder Co lijnsplaatse Boys met 5-3 uitschakel den voor verdere deelname aan de Opel-cup, eindigde de wedstrijd nu na negentig minuten in 0-0. Het werd een lekker vrij en stevig partijtje voetbal. Waarbij beide ploe- gen goed aan elkaar gewaagd waren. WIK speelde haar eigen spelletje en creëerde van de twee kemphanen de meeste kansen. Scheidsrechter Ga- briëlse floot een prima wedstrijd en had oog voor open voetbal zodat WIK aardig uit de voeten kon. Tot scoren kon men echter niet komen en zo doende kreeg het redelijk toe gestroomde publiek het zenuwachti ge gedoe van strafschoppen nemen voorgeschoteld. Kans Trainer Jaap de Ridder gaf de spe lers, die in de competitie nog niet tot scoren waren gekomen, de kans om dit te veranderen. De eerste trap van elf meter werd genomen en benut door Wim van de Velde WIK-keeper Leo van den Ouden stopte de eerste strafschop van Colijnsplaatse Boys. Vervolgens benutte in lijn Erik van de Sande en Theo Stouten de volgen de twee beurten. En nadat de gasthe ren voor een tweede keer misten, stel de Marco Ganzeman de plaatsing voor een volgende bekerronde veilig. ZIERIKZEE - Afgelopen weekend is bekend geworden dat de VV Zierikzee voor het volgend seizoen niet verder gaat met trainer Hans van der Wekke. Traditioneel con tracteert Zierikzee een trainer voor drie jaar en aan het einde van dit seizoen loopt de overeenkomst met de hui dige oefenmeester Hans van der Wekke dan ook af. Een volgend contract is echter alweer helemaal in kannen en kruiken. De oude bekende Jack Schipper (42) uit Oost- Souburg komt namelijk weer voor drie jaar terug naar Zierikzee. Ondanks het feit dat er nooit geen problemen met de huidige trainer zijn geweest houdt het bestuur zich vast aan deze drie-jarige traditie. Voorzitter Jan Hagesteijn: „We heb ben altijd een goede verstandhouding met Van der Wekke gehad en er zijn nooit geen toestanden geweest. Maar het merendeel van het bestuur wilde zich vasthouden aan de stelregel van Trainer Hans van der Wekke moet uit gaan kijken naar een andere club. Voorzitter Jan Hagesteijn van VV Zierikzee: „We hebben altijd in goede harmonie met Van der Wekke kun nen werken de vereniging dat na drie jaar een an dere trainer wordt aangesteld". Hans van der Wekke vindt het diep in zijn hart toch wel jammer dat hij gedwongen op moet stappen. „Dit jaar zit Zierikzee wat in de proble men en ik had graag nog één jaartje gebleven om samen met de jongens hieruit te klimmen. Maar ik moet dus op zoek naar een andere club. Een an der punt waar een eventuele verlen ging op gestruikeld is is er een van fi nanciële aard. Zierikzee kon niet voldoen aan mijn nieuwe eisen". Jan Hagesteijn geeft inderdaad toe dat de gewenste vergoeding van oefenmeester Van der Wekke voor Zierikzee te hoog werd. Hagesteijn: „Ook een club als Zierikzee moet be zuinigen en wat Van der Wekke vraagt kunnen we niet meer beta len". De 'nieuwkomer' Jack Schipper, op dit moment trainer van het A-team van Kloetinge, vond het een hele eer dat Zierikzee hem opnieuw benaderd heeft. „Ik heb altijd met veel plezier bij Zierikzee getraind en ben zeer geëerd nu weer benaderd te zijn", al dus de voorganger van Hans van der Wekke. Schipper kent de meeste spe lers nog en zoals hij het nu kan zien is er van dc huidige groep wel wat te maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6