Cor van Etten districts kampioen hoofdklasse libre Duel Schorpioen-Bruse Boys spannend tot het bittere eind NIEUWSBODE Vervoerprobleem voor de gehandicapte sporter door stichting uit de wereld Ploegen klassement in marathon- schaatsen KNVB wil geen nacompetitie Snookerclub RVC geeft de wisseltroffèe uit handen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 13 januari 1989 Nr. 24473 9 Zaalvoetbalwedstrijd eindigt in een 6-6 gelijkspel ZIERIKZEE - In sporthal Onderdak zijn tijdens de laatste ronde van de Schouwen-Duivelandse zaalvoetbalcompetitie weer diverse verrassende uitsla gen tot stand gekomen. In de eerste klasse wist het vechtlustige Bruse Boys, koploper Schorpioen bij te houden in een zinderende wedstrijd: 6-6. Bruse Boys sluit zich hierdoor aan bij de beste drie. In de beide klasse won het onderaan bengelend L en O van middenmoter De Roo Fossen met 8-3. In de derde klasse viel nog een opmerkelijke uitslag te vermelden. De 'ouwetjes' van Stella Boys 2 doen het nog steeds goed en wonnen hun partij tegen Dakkie's Bar met maar liefst 6-3. 7 0 15 59-22 2 0 14 37-11 1 2 9 32-19 1 3 9 41-37 0 4 6 28-23 2 4 6 28-32 1 3 5 29-24 0 5 4 16-29 0 7 2 11-67 0 4 0 14-30 in mindering De wedstrijd tussen Schorpioen en Bruse Boys bleef tot op de laat ste seconde spannend. Daarbij liet Kees van Vossen van Schorpioen in de laatste tellen van het duel de kans van zijn leven liggen. Voor open doel met geen enkele speler in zijn buurt knalde hij, bij een ge lijke stand van 6-6, het leer kei hard naast de rood-wit gestreepte doelpalen. Maar ook bij Bruse Boys lukte het niet meer in die laatste momenten. Zo schoot Tfeun de Ronde eveneens uit een goede kans de bal naast. Kansen Beide ploegen misten trouwens tijdens de gehele wedstrijd even zoveel kansen. Maar er werd veer tig minuten lang op het scherpst van de snede gestreden. Daarbij viel vooral op dat in het verloop van de wedstrijd de inzet van de Bruenaren met de minuut vooruit ging. Schorpioen moest het zoals gebruikelijk met name weer heb ben van de techniek zoals onder andere vooral Peter van Vossen wekelijks tentoonspreidt. Het eerste doelpunt kwam dan ook voort uit één van zijn goede voorbereidingen. Daarbij wist hij broer Kees van Vossen aan te spe len die vervolgens beheerst scoor de: 1-0. Voor Bruse Boys was dé man van de wedstrijd de bekende spits Jacob van den Berge. Hoe wel hij een rasechte veldspeler is, liet hij zien ook in de zaal goed uit de voeten te kunnen. In samen werking met de andere spits van Bruse Boys, Teun de Ronde en Leen Duivendijk rolde er menige leuke en goede combinatie uit de Bruse machine. Jacob van den Berge tekende dan ook voor een stand van 1-1 aan. De Bruenaren hadden in kee per Jacob Muller ook een belang rijk sluitstuk in huis. Hij stond zeer geconcentreerd en fanatiek te keepen. Dit fanatisme bezorgde hem op een gegeven moment een straf van twee minuten toen hij redding bracht middels een sli ding, wat nu eenmaal niet geoor loofd is bij het zaalvoetbal. Scheidsrechter Aad Willemse was resoluut en stuurde Muller voor twee minuten buiten de lijnen. Goede combinatie Kees van Vossen scoorde ook het tweede doelpunt van Schorpioen, door wederom een goede combina tie met zijn broer: 2-1. Deze was het die zijn team uit een penalty (na de sliding van Jacob Muller) op 3-1 bracht. Het draaide bij tijd en wijle lekker bij Schorpioen maar Bruse Boys gaf goed tegen gas. Zelfs toen keeper Muller er twee minuten buitenstond kon Schorpioen het veldoverwicht niet echt benutten. Bruse Boys gelukte het zelfs om met drie veldspelers weer dichter bij de Zierikzeeënaren te komen. Teun de Ronde schoot goed laag over de grond de bal achter doel man Remy Korsman: 3-2. Eén mi nuut later kwamen de Bruenaren, door een foutje in de defensie van Schorpioen, met een doelpunt van wederom Teun de Ronde langszij: 3-3. Vlissingen-speler Peter van Vossen tilde even later zijn ploeg toch weer boven Bruse Boys uit: 4- 3. Vooral in de tweede helft ging het spel steeds feller en sneller over en weer. Na twee goede doel punten van de Boys stond men in eens met 4-5 weer boven Schorpi oen. Maar wederom was het Peter van Vossen die na knap kapwerk en een snelle draai de bal naar de vrijstaande Aart van de Linde passte, die vervolgens rustig en beheerst binnen tikte: 5-5. Met nog vijf minuten te spelen lukte het Leen Duivendijk vervolgens om uit een zeer moeilijke hoek toch te scoren: 5-6. Laatste minuten Bij Schorpioen zorgde Kees van Vossen voor de gelijkmaker: 6-6. In de laatste minuten knokten bei de ploegen voor de beslissende goal, die echter niet kwam. Hoe wel Schorpioen, zoals gezegd, in de laatste seconden via Kees van Vossen een opgelegde kans liet lig gen. Verslagenheid derhalve bij Schorpioen na afloop door deze puntendeling. Bruse Boys was te vreden met dit ene punt en daar was dan ook hard genoeg voor ge knokt. De uitslagen van de andere ge speelde wedstrijden waren als volgt: Sporthuis Zierikzee-Mevo 1-5 Pinky Boys-Droptiek Passage 5-2 De Roo Fossen-L en O 3-8 Schorpioen-Bruse Boys 6-6 Garage Slager-Nola Boys 0-7 Stella Boys 2-Dakkie's Bar 6-3 De standen in de diverse klassen zijn: Klasse-1 Schorpioen 8 Mevo 8 6 Bruse Boys 7 4 Sportsurf Jonker8 4 Toren Boys 7 3 Rijschool Delta 8 2 Sporth. Z'zee 6 2 De Steeg 7 2 Zeelandia 8 1 Stella Boys 1 5 1 Stella Boys 2 punten (0-5) Klasse-2 Coen Honig 1 WIK Bijmakelaardij Kerkwerve Nola Boys Pinky Boys Dropt. Passage Dreischor Garage Slager PZEM Coen Honig 1 2 ring Klasse-3 PTT Knippie Stella Boys 2 Dakkie's Bar De Roo Fossen8 2 3 De Keien Braber Grvz. Coen Honig 2 PJZ L en O 7 7 0 0 12 35-15 6 5 10 11 36-13 8 5 0 3 10 28-21 7 4 0 3 8 29-18 7 3 2 2 8 21-15 7 3 0 4 6 21-29 8 2 15 5 20-37 6 2 0 4 4 17-23 8 2 0 6 4 22-40 8 10 7 2 19-42 punten in minde- (0-5) 8 7 1 0 15 37-17 6 3 2 1 8 3 2 3 8 3 14 3 6 3 0 3 7 2 2 3 7 2 14 6 3 0 3 2 0 6 21-14 30-28 37-27 35-35 31-25 24-37 19-37 21-30 30-40 PJZ 2 punten in mindering (0-5) Het programma voor woensdag 18 januari aanstaande ziet er als volgt uit: Coen Honig 1-FC Kerkwerve PTT-Braber Groenvoorziening Sport Surf Jonker-Toren Boys WIK-Dreischor Knippie-De Keien De Steeg-Stella Boys 1 Tevens is inmiddels de loting ge weest voor de volgende bekerron de op woensdag 15 februari aan staande. De commissie Zaalvoet bal Schouwen-Duiveland maakte het volgende programma bekend: 19.00 uur a Bijmakelaardij- Schorpioen 19.40 uur b PZEM-Rijschool Del ta 20.20 uur c Nola Boys-Coen Ho nig 2 21.00 uur d Mevo-FC Kerkwerve 21.40 uur e winnaar wedstrijd a- winnaar wedstrijd b 22.20 uur f winnaar wedstrijd c- winnaar wedstrijd d De finale tussen de winnaars van wedstrijd e en f wordt ge speeld op 31 mei 1989. MÏDDELHARNIS - Cor van Etten heeft in de lokaliteit van café de Zaayer beslag weten te leggen op de dis- trictstitel hoofdklasse libre. Zijn moyenne was tevens ruim voldoende om promotie naar de extra klas af te dwingen. Dit door de BV De Poedel georganiseerde kam pioenschap kende een spannend verloop met voor het pu bliek enkele schitterende partijen. Reeds in de eerste ronde gaf de late re kampioen zijn visitekaartje af. Dick Kooyman moest na 13 beurten het onderspit delven. Wellicht niet zo opzienbarend maar dat was wel de se rie van 134 die Van Etten in die partij neerlegde. Achteraf zou niemand hem dit meer kunnen verbeteren. Bertus' Versteeg hield zich in 16 beurten Hans Berrevoets van het lijf en Paul Bodbijl was in 25 beurten het eerste bij de 180 te maken caramboles ten koste van Jan Berrevoets. Vorm Cor van Etten liet ook in de tweede ronde zien in welke goede vorm hij verkeerde. Jan Berrevoets kreeg een enorme dreun toen hij in 6 beurten door Cor van de tafel werd geveegd. In deze partij liet Van Etten weer een respectabele serie van 127 noteren. Bertus Versteeg zegevierde over Dick Kooyman al kostte dit wel de nodige moeite. Na 25 beurten werd deze slo pende partij in het voordeel van Ber tus beslist. De derde en vierde ronde brachten geen verrassingen. Van Etten en Ver steeg bleven aan de winnende hand. Wel viel in de derde ronde nog een prima partij van Dick Kooyman te registreren. In 7 beurten liet hij Hans Berrevoets achter zich en nam hier mee sportief revanche op zijn verlo ren finalepartij enkele weken gele den in de eerste klas libre. De vijfde ronde zou een afscheiding tussen de twee koplopers Versteeg en Van Etten moeten brengen. In hun on derling treffen leek het er op dat Ver steeg aan het langste eind zou trek ken. Na 16 beurten bereikte Versteeg de finish en Van Etten stond voor de altijd lastige opgave om in de gelijk makende beurt nog 28 caramboles te maken. Nu bleek hoe sterk Van Etten zich dit weekend moet hebben ge voeld. Uiterlijk onbewogen voldeed BRUSSEL - Het sportkanaal van de satellietzender Sky Television, dat 5 februari met uitzenden zou begin nen, schendt volgens .de Europese Commissie de mededingingsregels van de EG. De commissie heeft klach ten verstuurd naar de eigenaar van Sky, News International PLC in Groot-Brittannië, en de European Broadcasting Union (EBU), waar 32 Europese televisiemaatschappijen lid van zijn. zo heeft een woordvoer der van de commissie gezegd. hij aan die zware opgave, zodat er nog steeds geen beslissing was gevallen. Beide kemphanen zouden elkaar in de zesde ronde nogmaals moeten tref fen. Finale Van Eetten wist, dat hij deze keer aan remise genoeg zou hebben om de titel binnen te halen omdat zijn alge meen gemiddelde beter was dan dat van Versteeg. Net zoals in de vorige partij nam Versteeg het initiatief. Na 9 beurten leidde Bertus met 96-65. De 10e beurt werd hem echter noodlot- tig. Versteeg diende zijn eerste poedel te laten noteren maar liet bovendien een eenvoudig spelpatroon voor Van Etten liggen. Cor strafte die misser onmiddellijk professioneel af. In no- time had hij het ivoor in de ideale po sitie aan de band gemanoeuvreerd. De resterende 155 caramboles vorm den voor hem geen enkel probleem. Gezien het vertoonde spel met series van 134, 126, 65 en 115 mocht Cor zich zeer terecht kampioen hoofdklasse li bre noemen. Nachtmerries Bertus Versteeg moet er onderhand nachtmerries van krijgen. Evenals de drie voorgaande seizoenen miste hij op een haar na promotie naar de ex tra klas, waarvan de moyennegrens 11.00 bedraagt. Het geluk lacht de sympathieke biljarter van de BV OKK uit Nieuwerkerk bepaald niet toe. Wellicht mag hij toch nog naar de Gewestelijke finale alwaar hij dan de kans krijgt te promoveren. Biljart- minnend Schouwen-Duiveland duimt voor hem. Dick Kooyman en Hans Berrevoets speelden eveneens een prima toer nooi. Beiden speelden buiten mede dingen mee doch wisten wel promo tie naar de hoofdklas af te dwingen 1. C. van Etten, De Poedel 2. B. Versteeg, OKK 3. D. Kooyman, De Poedel 4. H. Berrevoets, Onder Vrienden.. 5. P Bodbijl, DOS 6. J. Berrevoets, Renesse 11 1080 80 134 30.00 13.50 9 996 94 107 13.84 10.59 8 989 98 127 25.71 10.09 4 865 88 51 13.71 9.82 4 744 98 92 11.25 7.59 0 502 108 37 4.64 Stichting Vervoer Gehandicapten Sport Zeeland reeds sinds 1986 actief ZIERIKZEE - De gehandicaptensport staat de laatste tijd flink in de belangstelling. De Nederlandse Olympi sche ploeg, net terug uit Seoul. Behangen met medailles kwamen ze aan op Schiphol. En aan het eind van 1988 za ten de Nederlanders massaal voor de tv om te zien of Mies Bouwman de 21 miljoen gulden voor de Wereldspe- len in Assen wel zou halen. Het werden er 24 miljoen. Volgens het handvest Sport voor allen, moet elk mens, dus ook de gehandi capte, de gelegenheid krijgen een sport te beoefenen. Maar het vervoer van en naar de sportplaats is altijd het grootste probleem (geweest). met respectievelijk moyennes van 10.09 en 9.82, iets wat enkel weken net niet lukte. Paul Bodbijl wist een halve degra datie te ontlopen door zijn gemiddel de in de laatste partij tegen Jan Ber revoets op te vijzelen naar 7.59'. Jan Berrevoets was eigenlijk de enige speler die onder de maat bleef. Zijn algemeen gemiddelde van 4.64 was uiterst teleurstellend. Jan mag vol gend seizoen proberen zijn halve de gradatie ongedaan te maken maar zal dan wel uit een heel ander vaatje moeten tappen. Districtsofficial van de KNBB, Jaap Goudzwaard, overhandigde Cor van Etten de wisselbeker en kampi oensmedaille. Voorts sprak hij enke le lovende woorden aan het adres van de organiserende vereniging en dankte de familie Van Dongen voor de goede verzorging en het beschik baar stellen van het prima mate riaal. Tot slot werden de overige prijzen, geschonken door Heineken Neder land, uitgereikt door de vertegen woordiger van deze firma, de heer P. de Koning. Wedstrijdleider Kooyman maakte de volgende eindstand be kend: achtereenvolgens punten, ca ramboles, beurten, hoogste serie, hoogste gemiddelde en alg. gemiddel de De zes finalisten welke streden om de districtstitel hoofdklasse libre. V.l.n.r.: Savi Berrevoets (BV Renesse). Dick Kooyman (BC De Poedel), buiten mededinging. Paul Bodbijl (DOS). Bertus Versteeg (OKK). Cor van Etten (BC De Poedel). Hans Berrevoets (Onder Vrienden), buiten mededinging Volgens het handvest Sport voor al len, vastgesteld door de Raad van Eu ropese sportministers, moet elk mens, dus ook de gehandicapte, de ge legenheid krijgen een sport te beoefe nen. Maar dat is gemakkelijker ge zegd dan gedaan. De cijfers bewijzen het. De helft van alle Nederlanders doet wel op een of .ander manier, a.a,nj sport. Maar bij de gehandicapte Ne- dérlandèrs ligt dit percentage op 2% Probleem Een probleem is echter vaak het vervoer. Veertig procent van de sport- minnende gehandicapten vindt dat het vervoer het grootste knelpunt is. Zeker in een provincie zoals Zeeland, waar het vervoersprobleem mis schien nog groter is dan elders in het land: de bevolking woont nogal ver spreid en de verbindingen tussen de verschillende regio's zijn vaak niet ideaal. Voor de gehandicapte sporters in Zeeland, en dus ook op Schouwen- Duiveland, is daar echter een oplos sing voor gevonden. Sinds geruime tijd is de Stichting Vervoer Gehandi capten Sport Zeeland actief. Gehan dicapten die vervoer nodig hebben kunnen de coördinator van de stich ting in hun regio bellen, die beschikt over een lijst met aangepaste busjes en personenauto's. Deze personen zorgen er dan voor dat er een personenauto of busje op de afgesproken tijd voorrijdt. De coördinator voor Schouwen-Duive land is de heer H. Thijsse uit Nieu werkerk. Zijn adres is Esdoornstraat 36 en is telefonisch te bereiken op nummer 01114-2916. De kosten liggen ongeveer op de zelfde hoogte als die van het open baar vervoer. De verbindingen zijn alleen veel beter: van huis tot aan de sporthal, het zwembad of de gymzaal en na het sportuurtje weer terug naar huis. Aan het einde van de rit wordt met de chauffeur afgerekend. De Stichting Vervoer Gehandicapten Sport Zeeland heeft zelf géén busje aangeschaft. Dat vraagt namelijk een geweldige investering en veel on derhoud. De vervoersorganisatie maakt ge bruik van de hulp van vrijwilligers die met hun eigen auto voor de stich ting rijden. Zijn er busjes nodig, bij voorbeeld voor gehandicapten die aan een rolstoel gebonden zijn, dan kan men gebruik maken van een aan tal busjes die eigendom zijn van in- AMSTERDAM - Met ingang van 21 januari wordt na elke marathon wedstrijd op de schaats ook een ploc- genklassement samengesteld. De Landelijke Technische Commissie en de Begeleidingscommissie Marathon hebben besloten het al jaren bestaan de plocgenspel te formaliseren. ..Aanvallend ploegenspel is toe gestaan. verdedigend niet", zegt Han Brandt, de voorzitter van de LTC Ma rathon. De scheidsrechter beslist wat aanvallend en wat verdedigend is. Op grond van de rangschikking van de eerste drie rijders van een ploeg wordt het klassment opgemaakt. richtingen en instellingen in Zee land. In de 2.1/2 jaar dat de vervoersorga nisatie nu actief is, hebben al veel ge handicapten van de mogelijkheden gebruik gemaakt. Voor gehandicap ten die plannen hebben om te gaan sporten hoeft -heUvervoergeert*pro bleem meefclite Op Schouwen- Duiveland kunnen de minder-valide sporters terecht in Bruinisse (Aqua- delta) alwaar het zwembad aanpas singen heeft voor lichamelijk gehan dicapten. In Zierikzee (sportcomplex Onderdak) wordt er aan algemene sport gedaan voor geestelijk gehandi capten. Nogmaals het adres van de coördinator van Schouwen- Duiveland: H. Thijsse Esdoornstraat 36 4306 AH Nieuwerkerk telefoon: 01114-2916 ZIERIKZEE - De KNVB heeft be sloten dit seizoen geen nacompetitie van de eredivisie te houden. Een voorstel van de Voetbalbond om de nummers vier, vijf, zes en ze ven van de eindstand een nacompeti tie te laten spelen voor een plaats in het UEFA-cuptoernooi werd eind de cember door de UEFA afgewezen. Dat heeft KNVB-woordvoerder Stolk bevestigd. In het verleden heeft de UEFA toe gestaan dat FC Utrecht en FC Gro ningen als winnaar van de nacompe titie Europa in gingen. De UEFA heeft Zeist" laten weten dat in be ginsel de nummers twee, drie en vier voor Nederland in het derde Europe se bekertoernooi moeten uitkomen. Tijdens Renesse- Breda toernooi RENESSE - Het jaarlijks terugke rend Renessc-Breda-toernooi is in de eerste confrontatie in Breda gewon nen door snookerclub Michiclsen. Daardoor verloor snookerclub RVC de speciale wisseltroffee. De Bredase club moest de strijd aanbinden met in de eigen gelderen twee Engelse en vier Nederlande spe lers. De Brabanders wonnen de span nende match met 4-2. Medio maart zal RVC (Renesse Verhuur Centrale) in de return trachten de troffee weer in de eigen prijzenkast te krijgen. Vo rig jaar is dat wel gelukt. De uitsla gen van dot vriendschappelijk en bo venal sportief en gezellig toernooi luidt als volgt: Wim Oudesluys-Mike. 1-2 Daniël Viergever-Frans S. 2-0 Wim Scheffer-Edwin K. 0-2 Rini van Vossen-Pierre K. 2-1 Ben Sukkel-Ken R. 1-2 Ron Koster-Jan B. 2-0 De hoogste break (serie) was voor Mi ke Hudson.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9