Jeugdsoos Big S 20 jaar Bouw dorpshuis Kerkwerve kost de gemeente minder dan voorzien- 'Mijn auto stond daar omdat de sloper later kwam dan verwacht' DE ZIERIKZEESCHE COURANT ski's snowboards DEURL00 ZENTRASP0RT NEFITTURBO RADSON VAILLANT SAMAN B.V. ÜII vain eeveifen reizen fr Oeveren" Fietser in Zierikzee aangereden Grond- en pachtzaken Westerschouwen Autobedrijf ISTA 'Mi >V ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 13 JANUARI 1989 145ste jaargang Nr. 24473 WAARIN OPGENOMEN Luchtbuks „We gebruikten de luchtbuks om eenden te la ten schrikken". Dat was de verdediging van S. C. C. uit Bruinisse. De kantonrechter nam des alniettemin het wapen in beslag. (Pag. 2). Belangengroep Reis Biljarten De Belangengroep Poortambacht denkt er Voor de Nieuwsbodereis kunnen zich nog Cor van Etten is districtskampioen in de hoofd- over om met de werkzaamheden te stoppen. mensen aanmelden. Er zijn nog plaatsen vrij. klasse libre geworden. (Pag. 9). (Pag. 3). (Pag. 6). (1797 - 1889) Onbekendheid met de wet verontschuldigt niemand. Rechtsspreuk Totale kosten ruim 647.000 gulden SCHARENDIJKE - De bouw van het nieuwe dorpshuis Zuudènde te Kerkwerve kostte de gemeente Midden- schouwen bijna 73.000 gulden minder dan was voorzien. In totaal was ruim 647.000 gulden nodig voor de bouw van het dorpshuis dat in 1987 werd geopend. Ruim 12.000 meer dan aanvankelijk was voorzien. Het feit dat de ge meente toch 'geld overhoudt' komt door bijdragen van het Koningin Julianafonds, de kleine kernenpot van de provincie Zeeland en het Anjerfonds. Bijdragen die in totaal 85.000 gul den omvatten. Hiermee wordt het te kort van 12.000 gulden ruimschoots gedekt en wordt het aandeel dat de gemeente in het totaalbedrag hoeft te betalen verlaagd met ruim 72.000 gul den. Dat alles blijkt uit de stukken voor de gemeenteraadsvergadering die op woensdag 25 januari wordt ge houden in het gemeentehuis te Scha- rendijke. Omdat de uitgaven en inkomsten apart geadministreerd worden moet de gemeenteraad toch instemmen met de 'overschrijding' van de kosten met ruim 12.000 gulden. Op de agen da staat verder een voorstel van het college van b en w om de huursom van de visbotensteigér met bijbeho rend havengedeelte te handhaven op het niveau van de voorgaande jaren. Aanvankelijk was besloten om de jaarlijkse huursom te verhogen met ruim 1300 gulden tot 14.575,-. De federatie van Deïtavissers heeft hiertegen geprotesteerd omdat, me de door het invoeren van de toe ristenbelasting, het varen vanuit de haven Kloosternol te Scharendijke steeds duurder wordt. De huurprijs wordt namelijk doorberekend in de liggelden. Overigens is de huurjjrijs van de visbotensteiger sinds 1972 niet meer verhoogd. Op de agenda van de raadsvergade ring staat verder het voorstel om 7000 gulden beschikbaar te stellen voor het vervangen van paalmutsen in de jachthaven van Scharendijke. En en kele bezwaar- en beroepschriften van inwoners van de gemeente. De open bare vergadering die door iedereen vanaf de publieke tribune kan wor den gevolgd begint om 19.30 uur. De bouw van het dorpshuis in Kerk werve blijkt de gemeente minder te hebben gekost dan verwacht. (Ar chieffoto) Advertentie Verkoop verhuun^^^^ Vakkundige reparatie onderhoud Schuithaven 2-4, Zierikzee Telefoon 01110-12298 Kantongerechter treedt streng op tegen onverzekerde auto's ZIERIKZEE - „Ik had een afspraak met de sloper. Maar die kwam veel later dan ik had verwacht. Daarom stond mijn auto daar zo lang op het parkeerterrein". C. A. K. uit Renesse legde precies uit aan de kantonrechter waarom zijn auto langs de openbare weg stond zonder dat er een verzekering voor was afgesloten en zonder dat er een ken tekenplaat op zat. Niettemin kreeg hij een boete van in totaal 325 gulden. Kantonrech ter mr M. E. J. Houtman-van Wijnen was tijdens de zitting van het kantongerecht in Zierikzee streng voor mensen wiens voertuig niet verzekerd was. Ook als het voertuig niet meer werd gebruikt. „Dat is zowat de ernstigste overtreding waarvoor je bij de kantonrechter terecht kunt komen". TILBURG - Bij een inbraak in een boot die ligt afgemeerd in de Tilburg- se Pius-haven zijn onbekenden ervan door gegaan met de inwerking zijnde alarminstallatie. Volgens een woord voerder van de politie werd de instal latie buiten werking gesteld, ver schaften de daders zich toegang tot het schip en namen, zonder dat ie mand het merkte, het alarm mee. Uit de boot, die is ingericht als bar/dan cing, verdween bovendien een onbe kende hoeveelheid geld uit speel- en sigarettenautomaten. De omvang van de buit is niet bekend. De diefstal moet zijn gepleegd tussen maandag ochtend en woensdagochtend. C. A. K. uit Renesse kwam bij de kantonrechter terecht nadat hij in de cember 1987 een ongeluk had waarbij zijn auto zodanig werd beschadigd dat het niet meer de moeite loonde fyem op te lappen. Hij kocht een ande re auto en liet de verzekering daarop overschrijven. „Ik maakte een af spraak met de sloper om de oude auto op te halen en sloopte de kenteken plaat eraf, want die zat toch los". Ter wijl de sloper op zich liet wachten stond het vehikel bijna een maand op een parkeerplaats langs de Maurits- weg te Renesse. Op 26 januari werd het opgemerkt door de politie. Dezelfde dag „Hij is nog dezelfde dag opgehaald door de sloper", aldus C. A. K. Maar dat kwam hem bij de zitting van het kantongerecht niet meer van pas. „Een auto die onverzekerd op de weg staat is uw verantwoording. Als be zitter van een auto hoort u te weten dat dat niet mag. Zij legde C. A. K. een boete van 250 gulden of vijf da gen vervangende hechtenis op voor het niet verzekerde voertuig. En 75 Advertentie ECHTE VERWARMINGSSERVICE BEL 01110-14739 (ÓÓK 'S AVONDS EN IN HET WEEKEND) BURGH-HAAMSTEDE - Er staat van alles te gebeuren in Burgh-Haamstede. Op donderdag 12 januari 1989 was hrt namelijk 20 jaar geleden dat jeugdsoos Big S voor de eerste keer haar deuren opende. Ter gelegenheid hiervan gsaat de oudste soos van Schouwen-Duiveland een groot aantal activiteiten beginnen in 1989. Op 14 januari komt de Ox.r- band naar Big S om hun kunsten te vertonen. Geen onbekenden in Burgh-Haamstede. Op 21 januari is het open huis in de jeugdsoos. Vanaf 15.00 uur is iedereen welkom. Voor hapjes en drankjes wordt gezorgd. Verder zijn plannen voor een groots opgezet dorpsfeest. gulden of twee dagen voor het ontbre ken van de kentekenplaat. Een boete die nog aanzienlijk lager lag dan de 500 gulden plus vier maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar die officier van justitie mr J. J. A. Groen eistte. Ook P. H. J. L. uit Kerkwerve moest voorkomen vanwege een on verzekerde auto. Hij werd op 3 april 1988 in de Nieuwe Bogerdstraat te Zierikzee aangehouden met het voer tuig. „Ik had de auto gekocht van mijn moeder en wist niet anders dan dat hij verzekerd was. Ik heb er nog voor opgebeld naar de verzekering". Dat bleek echter niet het geval om dat de verzekeringsmaatschappij eerst het APK-keuringsbewijs wilde zien van de (oude) auto zoals zij later lieten weten aan P. H. J. L. zijn moe der. „Het is allemaal op een wat won derlijke manier gegaan", aldus de kantonrechter. Zij legde een boete op van 250 gulden plus een voorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor vier maanden. Voor W. C. de B. uit Rotterdam be droeg de boete 350 gulden plus vier maanden voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Zijn on verzekerde auto stond op 19 april 1988 langs de Noordelijke parallel weg van de dammenweg bij Scharen dijke. „Ik head hem die dag eenmalig in gebruik voor een proefrit. Hij stond in Rotterdam al ruim een half jaar onverzekerd voor mijn deur om dat hij kapot was. Ik wist niet dat dat niet mocht". Advertentie 3 kwaliteits C.V.-ketels! Vraag offerte bij: Julianastraat 40.4301 NC Zierikzee Constructeurs/Installateurs Depót AGA-industriegassen Ook voor: Dakbedekking en goten 01110-12647 01110-12647 R. J. D. uit Dreischor kreeg een boe te van 90 gulden of twee dagen ver vangende hechtenis. Op 18 maart 1988 reed hij vanuit zijn woonplaats met een onverzekerde bromfiets naar Zie rikzee. „Om medicijnen te halen voor mijn moeder. Die was door haar rug fegaan. Met de bus kon ik wel naar ierikzee maar niet meer terug". Vol gens R. J. D. was de bromfiets niet verzekerd omdat het voertuig heel oud was en hij er nooit meer op reed. „Nadat ik bekeurd was heb ik hem verzekerd. Maar de boete heb ik niet betaald want dat zou dubbel op zijn". De officier van justitie zag dat dub bel op niet zo zitten. „Een verzeke ring moet altijd. Ook al rijdt u er maar één keer op". De boete erbij is niet dubbel op. Maar een extra waar schuwing". Hij eiste een boete van 130 gulden of drie dagen vervangen de hechtenis. Maar de rechter hield het op twee dagen omdat ze rekening wilde houden met de financiële om standigheden van R. J. D. Advertentie Dit nummer bestaat uit 10 pagina's tl. 01110-15036112319 VOLOP ZOMER NU reeds vele reisgidsen voor uw zomervakantie Postbus 18-4300 AA Zlenkiet WA> ffih P£ Bli-h ZIERIKZEE - Op de hoek van de Maarstraat/Melkmarkt in Zierikzee werd de 14-jarige fietser E. van de VV. uit Zierikzee aangereden door auto- bestuurster A. van G. uit Zierikzee. De fietser kwam uit de Maarstraat cn wilde rechtdoor de Verrenieuw- straat inrijden toen mevrouw Van G uit de Melkstraat de Beddeweeg in wilde rijden en daarbij de jongen schepte. De fietser zou geen voorrang aan de autobestuurster hebben ver leend. De jongen kwam er met een schrik vanaf. BURGH-HAAMSTEDE - De Wcs- terschouwsc commissie grond- cn pachtzaken vergadert woensdag 18 januari in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede. De openbaar toe gankelijke vergadering begint om 19.30 uur. De leden spreken onder meer over de verwerving van grond ten behoeve van de aanleg van de randweg rond Renesse en dc eventuele verplaatsing van bakkerij Hogenaar te Haamste de. Mogelijk zijn er ook nog verder voorkomende zaken. Verwachting Deltagebied tot zaterdagavond: Wisselend bewolkt Een rug van hoge druk trekt in onze richting. De verwachting voor van avond: zonnig weer met geleidelijk toenemende bewolking. De wind is zuidwest, draaiend naar zuid. Maxi mumtemperatuur zeven graden. De verwachting tot morgenavond: wis selende bewolking met kans op een bui. Minimumtemperatuur komende nacht 6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 17 jan.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 6 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 4 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 14 jan. Zon op 08.42, onder 16.57 Maan op 11.18, onder 00.49 15 jan. Zon op 08.41, onder 16.58 Maan op 11.34, onder 02.15 16 jan. Zon op 08.40, onder 17.00 Maan op 11.55, onder 03.43 Eerste Kwartier: 14 januari (14.58) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Morgen komt ons land onder invloed van een diepe Oceaan depressie, die in de richting van IJs land koerst. Het frontensysteem, met het bijbehorende regengebied, trekt via de Britse eilanden oost waarts en passeert ons de komende nacht. Hoewel het echte stormveld van de depressie ruim benoorden ons land blijft, gaat de wind die overwegend uit het zuidwesten gaat waaien, toe nemen en kan langs de kust op het IJsselmeer tijdelijk toenemen tot stormachtig. Advertentie THE NEW GIANT SUZUKI Raaazend knap!! Raaazend ruim!! Raaazend snel!! Raaazend veelzijdig!! St. Joostdijk 41 - Oosterland 01114-1495

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1