DEURLOO INTERMEUBEL deurloo mode Verzet rijschoolhouders tegen plannen van CBR om Zierikzee als examen-lokatie op te geven streeknieuws Joop van Houdt nu 50% korting BIHHHi GEISERS-B0IL B.V. Komfortabel, om te zitten of te liggen. Lazyboy. Bijdrage aan project voor recreatiecriminaliteit ter sprake in commissie Van Gils jacks Strand Ouwerkerk wordt opgehoogd CBR Wapenverkoop aan banden TROUWREPORTAGE fotostudio 11 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 6 januari 1989 Nr. 24469 Slecht nieuws deze week voor alle Schouwen-Duivelanders, die vanaf volgend jaar het rij-examen moeten afleggen. Het Centraal Bureau Rij vaardigheidsbewijzen heeft beslo ten, dat Zierikzee in de toekomst niet langer mag dienen als examen plaats. En zo verliest Schouwen- Duiveland de zoveelste centrum voorziening. Deze keer zou er niets als efficiënte bedrijfsvoering aan de grondslag liggen, maar een eisen pakket. Eisen die gesteld loorden aan de infrastructuur van een regio. Welke redenen er ook zijn, als puntje bij paaltje komt zijn het wel weer de inwoners van deze streek die finan cieel aan het kortste eind trekken. Want er zijn nog fieel wat vragen te beantwoorden. Blijft de Zeeland- brug voorlopig tol heffen en zo ja gaan de rijschoolhouders dit pittige bedrag doorberekenen aan de leer lingen? Hoe vaak moeten die leerlin gen naar Goes toe om verantwoord aan het examen te beginnen? Hoe het ook zij, het wordt er voor de leerlin gen niet eenvoudiger op. En dan de rijschoolhouders, die vandaag de dag al voldoende moeten ondernemen om het hoofd boven water te houden. Er moet meer tijd gestoken worden in ritten naar Goes en dat gaat ten koste van het aaiital lessen, dat de instructeur eigenlijk gegeven zou hebben. Per saldo vloeien er dus min der verdiensten in de bedrijfskas en wie lost dat op? Gaan ook hiermee uurtarieven naar boven? Vanuit de rijschoolwereld bezien logische maatregelen, maar het gaat hier om de zoveelste uitholling van de positie van de streek. Schouwen-Duiveland dreigt tussen wal en schip te geraken en daar vaart niemand wel bij. AvdW DEN HAAG - België legt de ver koop van ,,Riot Guns" en van wapens met een verkorte, verstelbare of ge makkelijk uitneembare kolf aan ban den. Vanaf vandag, vrijdag, is de ver koop en het bezit van dergelijke wapens verboden, behalve voor men sen die een speciale vergunning van de politie hebben. De Belgische rege ring maakt zich al jaren zorgen over de sterke toename van het aantal ge weldplegingen, waarbij gebruik ge maakt wordt van ,,Riot Guns". Dat zijn hagelgeweren met een verkorte of afgezaagde loop, die een grote vuurkracht hebben. ZIERIKZEE - De plannen van het Centraal Bureau Rij vaardigheidsbewijzen (CBR) om Zierikzee binnen af zienbare tijd te schrappen als examen-lokatie zijn bij de Schouwen-Duivelandse rijschoolhouders duidelijk in het verkeerde keelgat geschoten. Tijdens een vergade ring in sporthal Onderdak, waarbij nagenoeg alle rij-in- structeurs uit de regio aanwezig waren werd in grote lij nen een actieplan tegen dit voornemen opgezet. De precieze invulling daarvan wordt dinsdag 17 januari be paald. Zoals gisteren in de media bekend werd gemaakt is het CBR van plan om een vijftal plaatsen, waaronder ook Hulst, Oostburg en...Zierikzee als lokatie voor het afrijden te schrappen. Dit omdat deze niet meer zouden voldoen aan de wettelijke ei sen. Volgens het CBR zou het gaan om zaken als verkeerspleinen, in- en uit- voegstroken en gescheiden verkeers- soorten. Op grond van die criteria is het CBR tot de conclusie gekomen dat Schouwen-Duiveland niet langer geschikt is als examen-lokatie. Bin nen afzienbare tijd zullen Schouwen- Duivelanders voor het verkrijgen van het „roze papiertje" in Goes of Mid delburg examen moeten doen. Een plan dat bij de Schouwen-Dui velandse rijschoolhouders hard is aangekomen en waartegen zij zich he vig verzetten. Tijdens de bijeenkomst in Onderdak bleek bij monde van rij schoolhouder G. de Oude dat de rij schoolhouders de plannen van het CBR uit de krant hebben moeten ver nemen. Een officiële mededeling hierover is van het CBR nog steeds niet ontvangen. Wel zijn de rijschool houders inmiddels uitgenodigd voor een aantal avonden waarop het nieu we beleidsplan van het CBR (het CBR-nieuwe stijl) nader zal worden toegelicht. Dit plan is de rijschoolhouders in de regio rauw op hun dak gevallen omdat het CBR vorig jaar de (monde linge) toezegging deed om het plan om Zierikzee nadat deze jarenlang als oproepplaats heeft gefungeerd in de la te laten verdwijnen. De rij schoolhouders bleken niet veel op te hebben met de uitlatingen van het CBR getuige de woorden van De Ou de, die zijn collega's er nog eens op wees dat het CBR een paar jaar terug te kennen gaf uit Zierikzee te willen verdwijnen omdat er geen geschikte lokatie kon worden gevonden. Een paar telefoontjes van De Oude, lever de naar zijn zeggen in slechts een uur tijd drie alternatieven op. „De bevolking op Schouwen- Duiveland moet goed op de hoogte worden gesteld welke gevolgen dit plan heeft. Globaal komt het erop neer dat het behalen van het rijbe wijs de helft meer gaat kosten. Les- sers moeten immers ook in Goes gaan lessen, waardoor niet alleen de lestijd, gezien de afstand, wordt ver lengd, maar waardoor ook de lesprij- zen opgevoerd moeten worden. Daar bij komt nog dat de route Zierikzee- Goes met zijn tolbrug over de Ooster- schelde in het zomerseizoen overvol is, waardoor voor een ritje naar Goes gerekend moet worden op dertig tot vijfenveertig minuten. Dit alles komt erop neer dat een leerling uit Haamstede voor een rij les in Goes een morgentje uit moet trekken en dat de rijschoolhouder minder leerlingen kan klaarstomen voor het examen, waardoor het ge vaar van wachtlijsten dreigt. Een en ander is dus niet alleen nadelig voor de rijschoolhouder maar zeker ook voor de klanten zelf, zo bleek tijdens deze bijeenkomst waarbij de eerste aanzet werd gemaakt om tot een ac tieplan te komen. Allereerst zal coqtact worden ge zocht met de burgemeesters van de Schouwen-Duivelandse gemeenten voor een persoonlijk onderhoud. De ze zijn inmiddels schriftelijk inge licht over de centralisatieplannen van het CBR. Daarnaast zullen ook de ANWB en de BOVAG (de bond voor rijschool- en garagehouders) worden gepolst over hun visie hier omtrent. Verder zullen de adviezen van de belangenvereniging van de rijschool houders uit Weert, die twee jaar gele den in hetzelfde schuitje zaten en die dankzij het inschakelen van een wet houder met connecties in Den Haag uiteindelijk in het gelijk werden ge steld nader worden bestudeerd. Daarnaast zal in een wat latere fase, wanneer er meer inzicht bestaat in de inhoud van het beleidsplan van het CBR, iets waarin de rijschoolhouders momenteel geen inzage krijgen, een schrijven worden gericht aan zowel de consumentenman Frits Bom als de nationale ombudsman. Hiervoor zal mogelijk een jurist in de arm worden genomen. Wat precies de inhoud van dat schrijven zal zijn kan pas na vrijdag 13 januari worden bepaald. Dan gaat een dertien man sterke delegatie naar De Doelen in Rotterdam waar het beleidsplan van het CBR-nieuwe stijl wordt toegelicht. Wanneer deze uitgangspunten bekend zijn wordt ook contact gezocht met de loco-bur gemeester van Goes om hem in te lichten over de verontrusting onder de Schouwen-Duivelandse rijschool houders plus de gevolgen van deze maatregel voor het verkeersbeeld in Goes. De nadere invulling van het actie plan wordt dinsdag 17 januari, wan neer de rijschoolhouders opnieuw in Onderdak samenkomen om de resul taten te bespreken, bepaald. Tijdens de tweede voorlichtingsbijeenkomst die in de derde week van januari in Einhoven wordt gehouden zullen de Schouwen-Duivelanders dan hun grieven luchten en zij waarschijnlijk niet alleen, want behalve Zierikzee staan ook plaatsen als Hulst, Oost burg, Middelharnis en Kampen op de nominatie om te verdwijnen. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 011 10-16255 LONDEN - De Britse regering heeft 3,6 miljoen gulden gereserveerd voor de wederopbouw van Lockerbie. Dat heeft de staatssecretaris voor Schotse aangelegenheden, Lord James Doug las Hamilton, bekendgemaakt. Loc kerbie werd gedeeltelijk verwoest toen eind december vorig jaar een Boeing 747 van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij PanAm op het Schotse dorpje neerstortte. Advertentie Om meer inzicht te krijgen in en om maatregelen te kunnen treffen tegen re- creatiecriminaliteit hebben gs de gemeente Zierikzee gevraagd om een bij drage van vijf mille. ZIERIKZEE - Een bedrag- van vijfduizend gulden vra gen gedeputeerde staten aan de gemeente Zierikzee als bijdrage voor het samenwerkingsproject Recreatiecrimi naliteit waaraan zo'n veertien Zeeuwse gemeenten mee doen. Bit verzoek wordt maandag 16 januari door de commissie financiën besproken. Deze vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis en begint om 20.00 uur. en w het standpunt van de commissie financiën hierover horen. Lay-out Een ander punt dat tijdens deze vergadering aan de orde komt is het kostenplaatje dat verbonden is aan de publicaties van de gemeente Zie rikzee. De totale kosten van adver tenties en publicaties inzake raads- en commissievergaderingen werden in de begroting gesteld op ruim tien duizend gulden. Gezien het streven van het gemeentebestuur om een zo breed mogelijk publiek in kennis te stellen van datgene wat zich rond de raadstafel afspeelt is inmiddels een extra bedrag van 5500,- aan het ge reserveerde bedrag toegevoegd. Nu gewerkt wordt aan een fraaiere lay out van deze inmiddels uitgedijde mededelingenrubriek moet de reser ve nog met vierduizend gulden wor den verhoogd. Behalve dit stukje voorlichting bespreekt de commissie financiën nog de ontworpen premie regeling voor zich vestigende of uit breidende bedrijven. Voorts komt tij dens deze vergadering ook de finan ciële consequenties van een ontwerp plan voor de aanleg van een riolering aan de Scheepstimmerdijk ter spra ke. Dit plan zal naar wordt verwacht 35 mille gaan kosten. PfU nu zit of achterover ligt, een Lazyboy is altijd uiterst komfortabel. Breng eens een bezoek, bij ons vindt U al dit komfort. De meest bezeten relarfauteuil aller tijden. Haringvlietplein 4, Zierikzee Telefoon 01110-12946 BURGH-HAAMSTEDE Huisvrouwen De afdeling Westerschouwen van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen houdt dinsdag 10 januari de nieuwjaarsreceptie in de Schutse te Burgh-Haamstede. De bijeenkomst begint om 14.00 uur en omvat na de pauze een optreden van de Barber shop singers onder leiding van me vrouw Vos. Op 24 januari is er in de Schutse een lezing over het leven van de Warano-indianen in Venezuela. De lezing wordt verzorgd door de heer Veldkamp uit Vlissingen en begint om 20.00 uur. MIDDELBURG Incest Op initiatief van FIOM-Zeeland wordt een incestverwerkingsgroep voor meisjes van 12 tot 18 jaar op gestart. De groep is bedoeld voor meisjes in Zeeland die ervaringen hebben met incest en die daar in groepsverband over willen en kun nen praten. Volgens het FIOM kan door het uitwisselen van ervaringen het isolement worden doorbroken waarin deze meisjes zich vaak bevin den wanneer ze sexueel zijn mis bruikt door familieleden. De groep kan een manier zijn om hun weer baarheid en vertrouwen te vergroten en daardoor tot verwerking van de ervaringen te komen. Behalve FIOM- Zeeland werken ook de Stichting Jeugd en Gezin en VSK-Zeelanc} mee aan het opstarten van de groep. Voor nadere informatie en aanmelding kan men belleri1Ö1180-27311. Advertentie NOORDGOUWE TELEFOON 01112-2178 Voor dit samenwerkingsproject dat inmiddels door de Commissaris van de Koningin in Zeeland, dr C. Boer- Advertentie Mol 5-7, Zierikzee tien aan de landelijke Stuurgroep Be stuurlijke Preventie van Criminali teit is aangeboden, heeft minister Van Dijk van binnenlandse zaken een bijdrage van maximaal 250.000,- toegezegd. Een deel van dit bedrag zal worden besteed aan wetenschap pelijk onderzoek. Vijfduizend Voor dit wetenschappelijke onder zoek hebben gs van Zeeland inmid dels besloten om 75 mille beschik baar te stellen. Zij het met dien verstande dat ook de deelnemende gemeenten (onder andere Wester schouwen en Zierikzee) en de Stuur groep Bestuurlijke Preventie van Cri minaliteit hun financiële steentje bij zullen dragen. Dit komt erop neer dat de veertien participerende gemeen ten samen zo'n zeventig mille (vijf duizend gulden per gemeente) op ta fel moeten leggen. Het college van b en w van Zierik zee heeft in zijn beleidstoelichting bij de begroting voor '89 enige terughou dendheid inzake deze bijdrage ge toond. Dit omdat het college van me ning is dat het financieren van een dergelijk wetenschappelijk onder zoek een specifieke taak is van rijk en provincie die met de coördinatie belast zijn. Nu het officiële verzoek van de provincie binnen is, willen b OUWERKERK - De plannen om het strandje aan de Oosterschelde bij Ouwerkerk van een nieuwe zandlaag te voorzien hebben weer vastere vorm aangenomen. Tijdens een openbare vergadering van de adviescom missie financiën en onderwijs in het gemeentehuis te Nieuwerkerk kwamen de commissieleden unaniem tot het advies om 50.000 gulden ter beschikking te stellen voor dit doel. Dit bedrag is een vierde deel van het totaalbedrag van 200.000 gulden dat naar verwachting nodig is voor de werkzaamheden. De overige 150.000 gulden wordt naar verwachting betaald door het ministerie van landbouw en visserij dat het strandopho- gingsproject heeft opgenomen in zijn programma Openluchtrecreatie 1990. Dat betekent dat het geld ook pas in dat jaar beschikbaar komt. Daarom is de gemeente Duiveland van plan om het totale bedrag zelf voor te financieren. Het strandje heeft voor het laatst een grote onderhoudsbeurt gehad in 1980. Het wordt inde zomermaanden regelmatig bezocht door bewoners van Zierikzee en Ouwerkerk en toeristen. Het zand dat voor de ophoging zal worden gebruikt is afkomstig van de bodem van de Oosterschelde. De Heidemij maakt momenteel een bestek om de exacte kosten van de operatie te bepalen. Als alles volgens plan verloopt tvil men het ophogen van het strandje nog voor het nieuwe zomerseizoen uitvoeren. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) t 43.50; per jaar f 166.00; fosse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.60. Contracttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. MM

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3