Zaalvoetbalprogramma bol van verrassende uitslagen Programma zaterdag en zondag-bekervoetbal NIEUWSBODE Stuivertje wisselen bij Zierikzeese Bridge Club Nacht van Haamstede door Bridgekring '68 Dammer Sjaak Douw sneldamkampioen Uitbreiding Thialf pas deze zomer mogelijk Schaken Zierikzee Volleybal- Vergadering IJsvereniging Zonnemaire Delta Sport ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag: 5 januari 1989 Nr. 24468 Een doelpuntrijk avondje zaalvoetbal in Onderdak ZIERIKZEE - Tijdens de eerste zaalvoetbalwedstrijden afgelopen woensdagavond in sporthal Onderdak hebben verschillende ploegen voor verrassingen gezorgd. Zo was het in de eerste klasse het onderaan geklasseerde De Steeg dat won van het in de kop meedraaiende Sportsurf Jonker. En in de strijd om de eerste plaats in de tweede klasse versloeg het als tweede geplaatste WIK het team van Coen Honig, zoals later bleek werd deze wedstrijd echter als niet gespeeld beschouwd. ■Peter van Vossen van Schorpioen aan de hal in het duel tegen Toren Boys, waarin hij vele kansen liet liggen. Rechts Aart van de Linde die het gat in duikt. Vandaag (donderdag) bleek dat de in de wedstrijd tussen WIK en Coen Honig bij deze laatste ploeg een onge rechtigde speler meedeed. Derhalve wordt dit duel als niet gespeeld be schouwd en wordt er als uitslag 5-0 in het voordeel van WIK genoteerd. Coen Honig krijgt vervolgens twee punten in mindering. Het is mogelijk om deze wedstrijd alsnog te spelen. Dat gebeurt dan op kosten van Coen Honig. Koploper van de eerste klasse ^Schorpioen moest aantreden tegen middenmoter Toren Boys. Bij Toren Boys speelde voor het eerst sinds lan ge tijd Theo Wittenberg weer mee. Maar ondanks zijn inzet en techniek-^ bleef Toren Boys steken op maar één doelpunt. Schorpioen presteerde be ter en stopte drie ballen achter kee per Matthée Pipping. Die trouwens een uitstekende partij stond te kee pen. Niet lukken Bij Schorpioen wilde het de gehele 40 minuten niet echt lukken. Vooral Peter van Vossen liet nogal eens een steekje vallen. Verschillende keren kreeg hij goed uitgespeelde kansen maar schoot de bal vervolgend öf kei hard over óf keihard op de paal cq. lat. Dat ging dan, na de mislukte po ging, meestal gepaard met een luide uitroep van een minder vleiend scheldwoord fctèdoeld voor hemzelf. Toch was het vAnVóssen die Schor pioen in de vierde minuut op 1-0 bracht. Hoewel de eerste echte kans, één minuut eerder, voor Toren Boys was. Vooral Eric van de Sande en Theo Wittenberg waren de mannen van Toren Boys die het gevaarlijkst waren. In de twaalfde minuut kwa men zij langszij Schorpioen: 1-1. Deze gelijkmaker had eigenlijk al eerder moeten vallen maar na een snelle uit braak van Toren Boys was het Ro nald Van Oeveren die op de doellijn redding bracht. Keer op keer zat Peter van Vossen door zijn grote wendbaarheid bij een doelpunt. Maar hij had duidelijk zijn dag niet, bijna niets lukte. Daarbij moet wel vermeld dat de keeper van Toren Boys, Matthée Pipping, uitste kend stond te keepen. Hij beschikte over katachtige" reflexen en meerdere schoten op doel redde hij middels een heuse spagaat. Hij was gisteravond een niet uit te vlakken sluitpost voor Tb ren Boys. Defensief Maar ook de andere vier spelers van Toren Boys deden goed defensief werk. Het was dan ook mede door hun sterke verdediging dat Schorpi oen de eerste helft niet meer tot sco ren kon komen. In de tweede twintig minuten ging het spel in de beginfase wat over en weer. Peter van Vossen had zich nog steeds niet hersteld en miste weer diverse kansen. Voor To ren Boys was het Eric van de Sande die in de derde minuut zijn ploeg naar voorsprong kon brengen. De keeper van Schorpioen R. Kors- man kon nog net naast tikken. Bij Schorpioen had ook Ronald van Oe veren wat scoren betreft weinig ge luk. Ook hij zag verschillende pogin gen mislukken. In de zesde minuut was het Piet van Gelder van Schorpi oen die na voorbereidend werk van Van Vossen en Van Oeveren voor 2-1 aantekende. Toren Boys kwam steeds meer uit de defensie en via Eric van de Sande en Theo Witten berg ontstonden er enkele leuke kan sen. Wederom was het Piet van Gelder die het laatste doelpunt van de wed strijd scoorde: 3-1. Toren Boys bleef het proberen en daarbij liep Theo Wittenberg in het heetst van de strijd twee minuten straftijd op. Na een voorzet waar hij onmogelijk bij kon plukte hij de bal met de handen uit de lucht, in verband met de nog maar kort te spelen tijd dacht Wittenberg zodoende weer snel door te kunnen spelen. Spelbederf Scheidsrechter Iman Wesdorp vond dat echter spelbederf en gaf hem twee minuten straf. Schorpioen kon dit overwicht echter niet benutten. Zelfs niet toen Peter van Vossen en Piet van Gelder gezamenlijk voor een open doel stonden. Door een commu nicatiestoornis tussen beide spelers bleef de bal binnen de lijnen. De stand bij deze enerverende partij bleef dan ook bij 3-1 in het voordeel van Schorpioen. De uitslagen van de andere ge speelde wedstrijden zien er als volgt uit: Knippie-PTT 2-4 De Steeg-Sportsurf Jonker 4-3 WIK-Coen Honig 1 6-3 FC Kerkwerve-Garage Slager 8-2 Rijschool Delta-Zeelandia 10-0 Toren Boys-Schorpioen 1-3 Het programma voor de volgende ronde op woensdag 11 januari aan staande is als volgt: Sporthuis Zierikzee-Mevo Pinky Boys-Droptiek Passage De Roo Fossen-L en O Schorpioen-Bruse Boys Garage Slager-Nola Boys Stella Boys 2-Dakkie's Bar ZIERIKZEE - Het in praktijk als nog winnen van een theoretisch ge wonnen partij blijkt toch moeilijk te zijn. Dat ondervond ook M. Krijger van de schaakvereniging Zierikzee. In zijn wedstrijden tegen R. van de Veken moest hij op het eind alle zei len bijzetten. M. Krijger had al in een vroeg sta dium een lichte voorsprong. Het duurde echter nog anderhalf uur voordat hij zijn tegenstander op de knieën had. Dat lukte hem toch pas in de laatste minuten van de tijdcon- trole. De uitslagen van alle partijen wa ren als volgt: R. van de Veken-M. M. Krijger 0-1: J. van de Made-F. Baak man 1-0 (regl); G. den Broeder-A. Bloom 1-0; H. Baris-J. Verkerk V2-V2; J. Bom-J. Hoogstrate V2-V2C. van Eldik-D. van Wijck 0-1: J. van Dalsen- P. van de Schee 1-0. Echtpaar Van den Berg bezet op dit moment eerste plaats ZIERIKZEE - Na de tweede avond van de tweede competitieronde van de Zierikzeese Bridge Club hebben op de ranglijst de echtparen Kloet en Van den Berg van plaats, gewisseld. Mevrouw en meneer Van den Berg bezetten op dit moment de eerste plaats met 133,85 punten. Het echt paar Kloet volgt daarna met een pun tentotaal van 130,32. Op de derde plaats van de ranglijst volgt weder om een echtpaar, en wel de heer en mevrouw Akerboom "met 118,01 pun ten. De vierde plaats wordt bezet door het duo mevrouw Terwisscha en de heer Karstens met 118,01 punten. Op de vijfde plaats staan met 108,98 punten de heren Van Ast en Kegels. Uitslagen De uitslagen in de diverse groepen zijn als volgt: Groep 1; NZ-lijn: 1) echtpaar Van den Berg, 155 pt; 2) echtpaar Aker boom, 141 pt; 3) echtpaar Kloet, 135 pt; 4) de heren Eekman en Meulsteu, 107 pt; 5) de dames Kops en Tuinman, 104 pt; 6) echtpaar Hollander, 78. OW- lijn; 1) de heren Van Ast en Kegels, 136 pt; 2) de dames BÖhm en De Vries, 126 pt; 3) de heren Becu en Van der Post, 124 pt; 4) de dames Gaanderse BURGH-HAAMSTEDE - Wegens enorm succes wordt onder auspiciën van Bridgekring '68 alweer de derde Nacht van Haamste de georganiseerd. In de nacht van vrijdag 13 op za terdag 14 januari aanstaan de zullen zestig paren pro beren of zo'n hele nacht een haalbare kaart voor hen is. De bedoeling is om ook nu weer te spelen in drie ronden, die telkens door een rustperiode worden geschei den. In deze pauzes worden de scores uitgerekend én bekend gemaakt. Te vens kunnen de deelnemers in de eer ste pauze genieten van een slaatje en in de tweede pauze van een kop soep. Na de laatste ronde, en tijdens het op maken van de eindstand, is er voor een ieder nog de mogelijkheid om een broodje ham of kaas en een kop thee of koffie te nuttigen. De inwendige mens hoeft tijdens deze monster drive dus niet te lijden. Dit grootse festijn wordt gehouden in het dorpshuis De Schutse, Juliana- straat 22 te Burgh-Haamstede. De eerste ronde start om 21.30 uur. Be langstellenden moeten zich uiterlijk opgeven voor zaterdagmorgen 7 ja nuari bij P. F. Mes, Bernhardstraat 10, 4328 BS Burgh-Haamstede, tele foon 01115-1449. Snel aanmelden is van belang omdat het maximum aan tal paren is gesteld op 60. Van damvereniging Zierikzee ZIERIKZEE -.Tijdens het traditionele sneldam- kampioenschap van damvereniging Zierikzee is de 31-jarige onderwijzer Sjaak Douw uit Zierikzee winnaar geworden. Het was voor Douw de eerste keer dat hij deze titel veroverde. De kampioen van vorig jaar, Cor Boot, eindigde nu als derde achter Jos de Wild. Bij de huisdammers werd J. van Snip- penberg uit Oosterland winnaar van de kampioens beker. Bij de clubspelers speelden der tien deelnemers in één enkele ron de om de titel. Van meet af aan was het duidelijk dat Jos de Wild en Sjaak Douw om het ere-metaal zouden strijden, beiden verloren namelijk weinig punten. Titelhou der Cor Boot verloor teveel punten om serieus mee te kunnen dingen. Uiteindelijk finishte Douw als eerste en won alles op twee remi ses na; Cor Boot en Jos de Wild wisten hem elk één punt te ontfut selen. Drie remises Jos de Wild moest drie remises toestaan en wel aan zijn vader Ri- nus de Wild, Cor Boot en dus ook de latere winnaar Sjaak Douw. De Wild speelde zich zodoende naar een tweede plaats. Bij de huisdammers streden zes deelnemers in een ^ubbele ronde om de titel. Na een spannende strijd won J. van Snippenberg de beker. Goede tweede werd A. Bal uit Nieuwerkerk. Na afloop was er voor een ieder een prijs be schikbaar. Hieronder volgt de to tal e uitslagenlijst. Clubspelers: 1) S. Douw 22 pun ten; 2) J. de Wild 21 punten; 3) C. Boot 18 punten; 4) J. Huigens 15 punten; 5) M. de Wild 12 punten; 6) J. Honig 12 punten; 7) J. Smalheer 11 punten; 8) A. Flikweert 10 pun ten; 9) J. P. van der Veer 8 punten; 10) C. van de Velde 8 punten. Huisdammers; 1) J. van Snip penberg 18 punten; 2) A. Bal 16 punten; 3) M. van der Veer 12 pun ten; 4) Abr. Flikweert 10 punten; 5) L. Picard 2 punten; 6) Chr. Bil 2 punten. en Klompe, 117 pt; 5) de dames Hoger- heijde en Van der Wekken, 114 pt; 6) de heren Hendriks© en Sweere, 103 pt. (120 punten is 50%) Groep 2; NZ-lijn: 1) mevrouw Ter wisscha en de heer Karstens, 160 pt; 2) de dames Van Geesbergen en Sluijter, 131 pt; 3) echtpaar Van Assendelft, 121 pt; 4) mevrouw Heuser en de heer Boot, 108 pt; 5) echtpaar Stokla, 101 pt; 6) mevrouw Eekman en de heer Viergever, 99 pt. OW-lijn: 1) de heren Blonk en De Rie, 141 pt; 2) echtpaar Pomper, 131 pt; 3) mevrouw Van den Berg en de heer Does, 125 pt; 4) de da mes Boers en Zwiep, 122 pt; 5) de da mes Becu en Van der Post, 117 pt; 6) de dames Brinckman en Heijneman, 84 pt (120 punten is 50%), Groep 3; NZ-lijn: 1) de heren 't Hart en De Vries, 103 pt; 2) mevrouw Van der Valk en de heer Schot, 86 pt; 3) echtpaar Phoa, 79 pt; 4) echtpaar Evenwel, 76 pt; 5) echtpaar Hoets, 66 pt; 6) de dames Kotoun en Plaating, 64 pt. (80 punten is 50%) OW-lijn: 1) de dames Van 't Leven en Schaal je, 111 pt; 2) echtpaar Schell, 106 pt; 3) de da mes De Graag en Lepelaars, 93 pt; 4) mevrouw Schiettekatte en de heer Van Tiggelhoven, 89 pt; 5) de dames Van Oeveren en Tennekes, 87 pt. (96 punten is 50 ROME - De oud-bokskampioen van Italië Domenico Tiberia is in de nacht van dinsdag op woensdag bij een ver keersongeluk even ten zuiden van Ro me om het leven gekomen. Hij is 50 jaar geworden. HEERENVEEN - Het toernooi om de wereldkampioen schappen sprint kan over twee dagen gerekend door niet meer dan 25.000 toeschouwers worden bijgewoond. De voorgenomen uitbreiding van de capaciteit tot 18.000 plaatsen zal niet eerder dan deze zomer worden verwe zenlijkt. Bij een uitverkocht Thialf zullen volgend jaar, bij het eerste gemengde (dames en heren) Europees kam pioenschap (19 tot 21 januari) en in 1991 bij het WK heren 36.000 kijkers aanwezig zijn. Voor het sprinttoemooi, dat op 25 en 26 februari plaats vindt, is nog een aantal staanplaatsen beschikbaar. De KNSB heeft het complex dat week einde tegen een vergoeding van 100.000 gulden van Thialf gehuurd. De ijsbaan dient de baan zonder re clame op te leveren. Bij toegangsprij zen van 50 gulden voor een zitplaats en 25 gulden voor een staanplaats kan de toeschouwersrecette voor de schaatsbond oplopen tot 720.000 gul den bruto. Niettemin is Thialf-directeur Jan Wagenaar tevreden over de afspraak, die tijdens het eerste grote toernooi (WK heren van 1987) wrevel wekte bij de toenmalige directie. ,,Wij profite ren van de publiciteit die een derge lijk groot evenement teweeg brengt", aldus Wagenaar, die sinds maart vo rig jaar de zakelijke leiding van het ijspaleis in handen heeft. De schaats verenigingen en -gewesten hebben bij de kaartverkoop voorrang gekregen. Bij de bouw van het overdekte schaatsstadion is van een toeschou werscapaciteit van 18.000 tot 20.000 uitgegaan. Wagenaar: ,,die zijn er nooit geweest. Uit cijfers is gebleken dat er bij het WK van 1987 nooit meer dan 13.000 zijn geweest. Die zaten als sardines in een blik." Door een andere constructie van de staantribunes kan volgens Wagenaar zestig procent meer plaatsen worden gecreëerd. Voltooiing van de entree en verbetering van de toegangswegen had het afgelopen najaar prioriteit, waardoor de reconstructie nog niet ter hand kon worden genomen. ZIERIKZEE - Ook de volley ballers beginnen het komende weekend weer aan de competi tie. De vereniging Delphi Mevo '80 begint de volgende ronde op eigen terrein in sporthal Onderdak. Ook voor de Bruse vereniging Kwiek start de tweede helft van de volleybal competitie. Hieronder volgt het programma. Delphi Mevo '80 Heren: 070189 Delphi Mevo '80-WIK/OVM 1; Delphi Mevo '80 2-Intermezzo 2; Delphi Me vo '80 3-Kangoeroes 4. Dames: 070189 Delphi Mevo '80-Intermezzo 2; Delphi Mevo '80 2-Intermezzo 4. SV Kwiek Heren; 070189 SV Kwiek- DDL 1. Dames: 070189 SV Kwiek- Holy. ZONNEMAIRE - IJsvereni ging Zonnemaire houdt ook alt jaar weer haar jaarlijkse ledenvergadering. Deze zal ge houden worden op donderdag 12 januari aanstaande in hef clublokaal van de voetbalver eniging Zonnemaire. Aanvang 29.0# uar. Op de agenda staat onder andere de hestuursver* kiezing waarhij aftredend en niet herkiesbaar is S. Duin houwer. Verder komt de plan ning van een alternatief pro gramma voor 1989 aan boa. ZIERIKZEE - Voor de dames en he ren handballers van de Zierikzeese vereniging Delta Sport begint aan staand weekend de competitie weer. Hopelijk is men na dc kalkoen en de oliebollen weer gemotiveerd genoeg om 2ich te storten op het handbal. Het programma voor de heren op zondag 8 januari aanstaande in sport hal Onderdak ziet er als volgt uit: 13.15 uur Delta Sport 1-DES '72; 14.25 uur Delta Sport 2-Walcheren 3; 15.35 uur Delta Sport 3-Hontenisse 1; 16.50 uur Delta Sport 2-DeIta Sport 3. Da mes: 14.00 uur KHV-Delta Sport (Sporthal Hulst). Standen De standen bij het begin van de tweede ronde zijn als volgt: Heren 2e divisie C Groene Ster Saturnus '72 WIK Animo Delta Sport EMM DES '72 9-14 9-13 9-12 9-11 "9- 9 9- 8 9- 8 Walcheren 9- 6 Snelwiek :9- 6 Wings 9- 3 Heren le klasse afdeling HVSV 8-14 Olympus 8-12 Walcheren 2 8-10 EMM 2 8-10 Delta Sport 2 8-8 EMM 3 8-4 GSC 2 8-4 Walcheren 3 8-2 Heren 2c klasse afdeling Olympus 2 7-12 Hontenisse 7-12 Delta Sport 3 7-12 Operatie '71 7-8 Olympus 4 7-8 GSC 3 8-8 Olympus 3 7-3 Hontenisse 2 8-1 HVSV 2 7-0 Dames 2e klasse afdeling Olympus 2 8-15 GSC 2 8-13 Olympus 3 8-10 Hontenisse 2 8-6 Delta Sport 8- 2 KHV 8- 2 Zaterdagbeker vijfde ronde Corn. Boys-VCK Hoek 3-Dauwendaele Tèrn. Boys 3-GPC Zeelandia-VCK 2 Bruse Boys 3- Serooskerke 3 Kapelle 4-Heinkenszand 2 Duiveland 3-Apollo Kruiningen 2-Rillandia SSV 2's-H.Arendskerke SKNWK 2-Colpl. Boys Veere 3-Wissenkerke Kloetinge 4-Krabbendijke Kloetinge 6-Heinkenszand Ritthem-Nieuwdorp 2 Rillandia 2-Yerseke 3 Spui-Wemeldinge 2 GPC 3-Hoedekenskerke 's-H.Arendskerke 2-SVD Waarde-Kloetingé 3 WIK 2-Kats Dauwendaele 3-ZSC Meeuwen 4-Brouwershaven Bevelanders 2-Mevo 2 Kloetinge 5-SKNWK Apollo 2-Duiveland Opel-cup derde ronde DFS-Serooskerke Zondagbeker vierde ronde RCS 4-Jong Ambon Renesse 2-Noormannen Luctor 2-Zld. Sport Zld. Sport 3-Vlissingen 3 Domburg 3-Middelburg 3 Domburg 2-Renesse Middelburg 5-Volharding Zierikzee 4-Goes 2 Dreischor-Robur 2 Luctor 3-Patrijzen 2 Vlissingen 4-Luctor Hansw. Boys 2-Kwadendamme IJzendijke 3-Aardenburg Walcheren 2-Groede (za.7/1) Steen 5-SDO Ria 2-Graauw Jong Ambon 3-Breskens 2 Philippine 3-Axel 2 Sluis- Aardenburg 2 (vr.6/1/) Clinge 3-Philippine 2 Hontenisse 3-Terneuzen Vogelwaarde 3-Ria Steen 3-Biervliet Oostburg 2-Schoondijke Schoondijke 2-Koewacht 2 Goes 3-Hansw. Boys Opel-cup tweede ronde Ou werkerk-Domburg Opel-cup derde ronde Lewed. Boys-Vlissingen Vogelwaarde-Clinge Zeelandia-RCS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 7