f Honderdjarige in Dreischor Vlag in de top bij postkantoor ka c Bedrijf L. J. de Jager krijgt groen aanzien De eerste lentebodes <a5tBiBu55s DE ZIERIKZEESCHE COURANT van oeveren mm<&n VA DIA-PRESENTATIE Investeren De zuivelifidustrie en de melkveehouders moe ten investeren in het milieu. (Pag. 2). Jubileum Vrachtvervoer Van der Wekken bestaat 60 jabr. Zes decennia lang laden, lossen en rijden. (Pag. 3). Mosselvisserij De mosselvisserij maakt de balans op van 1988; diepere mosselgronden zijn gewenst. (Pag 5). Concours hippique Een succesvol tweedaags concours hippique in Bruinisse. (Pag. 9). De grote kunst bij het ouder worden is zich te herin neren dat men jong is geweest zonder te vergeten dat men het niet meer is. Prinses Karadja BURGH-HAAMSTEDE - Hoewel sommigen alvast hun schaatsen heb ben laten slijpen in de hoop dat er nog een flinke vorstperiode aan zit te komen zijn de eerste lentebodes al gesignaleerd. Op het landgoed bij Slo't Haamstède ontdekte de U-jarigé'~Mffi-ius Geleijnse de eerste sneeuwklokjes. We- hebben ze nog nooit eerder zo vroeg gehad", weet zijn moeder te vertellen.Veertien jaar geleden hebben we op het land goed wel al eens narcissen gezien in-januari". Blijkbaar is het vrucht bare grond in Burgh-Haamstede want behalve sneeuwklokjes zijn er ook krokussen gesignaleerd. Inmiddels zijn ook de eerste lammetjes al weer geboren. De lentebodes zijn er. Nu de lente nog. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 3 JANUARI 1989 145ste jaargang Nr. 24467 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Af en toe regen Een storing die samenhangt met een Oceaandepressie brengt veel be wolking waaruit het af en toe, regent. Na de middag klaart het op. De wind is zuid tot zuidwest 5 tot 6 Beaufort, boven zee mogelijk 6 tot 7 Beaufort, na de middag ruimend west 5 tot 6 Beaufort. Minimumtemperatuur ko mende nacht 6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 7 jan.: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: ,80% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 6 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 807c Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: west 5 Zaterdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 4 jan. Zon op 08.48, onder 16.42 Maan op 05.52, onder 13.09 5 jan. Zon op 08.47, onder 16.44 Maan op 07.09, onder 13.47 Nieuwe Maan: 7 januari (20.22) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het hogedrukgebied dat tijdens de jaarwisseling juist boven onze omgeving lag, is inmddels naar de Noordelijke Balkan weggetrok ken. Het Oceaanfromt samenhangend met een zeer diepe, bij IJsland aanwe zige depressie, heeft het westen van de Britse eilanden bereikt. Dit front wordt woensdag rond het middaguur bij onze kust verwacht. Het zal zich vervolgens van west naar oost over het land verplaatsen. Uit de bijbeho rende bewolking gaat op de meeste plaatsen waarschijnlijk wat regen vallen. Meer dan rond 2 mm neerslag wordt echter niet verwacht. De honderdjarige was gedurende zijn leven actief in allerlei verenigin gen en organisaties. Zo zong hij ruim 35 jaar lang, tot zijn 85e levensjaar, in het Hervormd Kerkkoor te Dreischor. Een van de hoogtepunten tijdens de receptie was dan ook een optreden van dit koor onder leiding van Jaap Knuist. Ook de muziekvereniging Crescendo speelde ter ere van de jari ge- ZIERIKZEE - De post gaat voortaan zelfstandig verder en dat wordt blijkbaar gevierd. Het filiaal van de PTT Nederland bv in Zierikzee heeft er zelfs de vlaggen voor in de mast gehesen en dan moet er toch iets feestelijks aan de hand zijn. „Ik heb het gevoel dat we eindelijk vol wassen zijn geworden", zei PTT-directeur A. Verbraak kortgeleden tijdens een interview in deze krant. Niet langer hoeft het bedrijf te re kenen op rijksbijdragen in het even tuele exploitatietekort. Voortaan is het de PTT zelf, die de zaken op orde moet hebben. Dat vergt de nodige aanpassing. Niet alleen op manage- ment-niveau, maar ook op de werk vloer. Voor deze laatste groep is een actieve campagne gevoerd om die ver zelfstandiging onder de aandacht te brengen. Duidelijk Maar ook de consument wordt dui delijk anders benaderd. Meer dan voorheen gaat de PTT klantgericht te werk. Zo hebben in den lande nogal- wat bedrijven een gelukswens voor het nieuwe jaar ontvangen van de PTT. In voorgaande jaren geen van zelfsprekendheid. De klant speelt duidelijk een belangrijke rol bij de PTT als geprivatiseerd bedrijf. Het ambtelijke en starre bedrijf moet plaats maken voor een moderne flexibele onderneming, waarin de klant voorop staat. Die klant merkt de overgang zeer zeker. En dat niet al leen vanwege de feestelijke vlaggen, die de gehele maand januari blijven hangen. Maar ook aan bijvoorbeeld het PTT-vignet en de aangepaste briefhoofden. De vlaggen zijn in top bij de Zierikzeese PTT-vestiging. Adrie van Bloois middelpunt van feestelijkheden DREISCHOR - Sinds gisteren (maandag) telt Dreischor een honderdjarige onder zijn inwoners. Het is Adriaan Johannes van Bloois die op 2 januari 1889 werd geboren in het ringdorp waar hij nog steeds zelfstandig in een huisje woont. Behalve bij Adrie van Bloois en zijn familie, was het feest in heel Dreischor. Bij vele huizen aan de Ring hing de vlag uit en een groot aantal dorpsbewoners maakte van de gelegenheid ge bruik om de honderdjarige te feliciteren tijdens de receptie die ter ere van zijn verjaar dag werd gehouden in café-restaurant De Drie Schapen. die hij tijdens de receptie moest drukken bleef de krasse oudere ad rem reageren. ,,Hoe is het met u? Goed, maar nu begin ik toch wel een beetje een oude sok te worden". Op de opmerking ,,Ik heb nog nooit iemand van honderd jaar een hand gegeven", reageerde de honderdjarige met de vraag ,,En valt het een beetje mee?" Waarop de bezoekster moest toegeven dat het een stevige hand was die de jarige gaf. Vitaal De Commissaris van de Koningin Boertien en zijn echtgenote onder hielden zich geruime tijd met de hon derdjarige. Burgemeester Slabbe- koorn liet in een toespraak weten dat het voor het eerst in zijn 18-jarige pe riode als gemeentebestuurder was dat hij een honderdjarige kon felici teren. ,,En dan iemand die nog zo enorm vitaal is. Dat is een heel pret tig iets. Zowel voor uzelf als voor uw omgeving". Namens het gemeentebe stuur bood hij de honderdjarige een paar dozen sigaren aan. Adrie van Bloois is namelijk een fervente roker. Op zijn veertiende jaar stak hij zijn eerste sigaret op en op honderdjarige leeftijd rookt hij nog steeds op allerlei verschillende manieren. „Ik koop een pakje pijpta bak en een pakje shag in de week. Maar ik rook ook sigaretten en 's avonds een sigaartje. En iedere voor middag drink ik een glaasje jene ver". -Cadeaus die toezegging op en stelde samen met Scheele een „plan de campagne" op. Eind vorige week stroopten de „helpers" hun mouwen op en gingen aan de slag. Rond de klok van drie uur kon de „laatste boom" officieel worden geplant. Onder grote hilari teit onthulde de eigenaar een pas ge plante boom, rijkelijk voorzien van appeltjes, zodat hij zijn appeltjes voor de appelmoes voortaan dire'ct van de boom kan plukken. Na dit ludieke intermezzo werd de laatste boom door Scheele samen met drie generaties De Jager geplant. De voorzitter van de landbouwvereni- ging voorzag de boom van een storm- paal met band. Vervolgens vestigde Scheele in een korte toespraak de aandacht op de herinplanting van boerderijen op Schouwen-Duiveland, waartoe dit initiatief van de Dreis^er landbouwvereniging een eerste aan zet kan zijn. Als laatste officiële han deling werd door de dochter van de eigenaar en zijn kleinzoon Hans een plaatje met het opschrift Jagerlinde bij de laatste boom geplaatst. De Ja ger zelf tenslotte sprak zijn dank uit voor de hulp van zijn collega's en hoopte dat de samenwerking tussen boeren in de toekomst zal worden versterkt. De honderdjarige in een gesprek verwikkeld met de Zeeuwse Commissaris van de Koningin. Onder hen bevond zich de Commis saris van de Koningin in Zeeland dr C. Boertien met zijn echtgenote J. B. Boertien-Velema. En de burgemees ter van Brouwershaven C. Slabbe- koom met zijn echtgenote T. Slabbe- koom-Rijn. Een van de andere gasten die door de honderdjarige verrast werd begroet was zijn vroegere schoolkameraad» de 96-jarige A. Deïst die momenteel in verpleeghuis de Comeliastichting te Zierikzee ver blijft. Strijd De krasse honderdjarige die nog Advertentie tl Oil 10-15016112319 Op maandag, 16 januari a.s. grote over INDONESIË in Middelburg. Kaarten f 2,50 per persoon. GRATIS vervoer naar/van Middelburg Opgaven via uw reisburo! dagelijks zijn eigen potje kookt, twee kranten doorneemt en zomers in zijn bloementuin werkt, liet alle feeste lijkheden rustig over zich heen ko men. „Het is een strijd want ik ben een verlegen mannetje. Maar ik kom er wel doorheen". Om één uur 's mid dags werd hij bij zijn huis aan de Da niël Ockersestraat opgehaald met een open rijtuig getrokken door twee paarden. Tijdens de tocht naar café restaurant De Drie Schapen bleek dat het hele dorp meeleefde met het eeuwfeest van Van Bloois. Bij vele huizen langs de Ring hing de vlag uit en tientallen dorpsbewoners stonden op de stoep voor hun huis of voor hun raam om de honderdjarige toe te wui ven. Boven de toegangsdeur van het café-restaurant was een bord aange bracht met de tekst 'hulde aan de honderdjarige' en alles was feeste lijk versierd. Van Bloois, die heel zijn leven in Dreischor werkzaam was als landbouwer, kreeg twee kin deren waarvan een op achtjarige leeftijd overleed. Zijn andere zoon Leendert Marinus van Bloois is nu 65 jaar en heeft een landbouwbedrijf in de Noordoostpolder. Hij was samen met zijn echtgenote A. 'van Bloois- van der Hoek bij het feest aanwezig. Evenals hun zeven kinderen met aan hang waaronder vier achterkleinkin deren van de 'eeuweling. Enkele schoonzusters van de jarige waren vanuit Duitsland overgekomen om hem te kunnen feliciteren. „Het is een echt familiefeest, aanwezig". Iedereen is Ondanks de vele tientallen handen Adrie van Bloois kreeg vele ca deaus waaronder een pop gemaakt van huishoudelijke artikelen omdat hij nog zijn eigen huishouding doet. Een zilveren lepeltje met het familie wapen erop en een videoband met op namen van de feestelijke dag. Idee min of meer uit grapje geboren DREISCHOR - Het bedrijf van L. J. de Jager in Drei schor heeft sinds eind vorige week een groen aanzien. Onder toeziend oog en vooral ook veel hulp van een aan tal leden met de Landbouwvereniging Dreischor werd afgelopen week een serie van zevenhonderd bomen en struiken geplant. Het idee om de herbouwde schuur in een „groen jasje" te steken is min of meer uit een grapje geboren. Een jaar geleden trok de Dreister land bouwvereniging er onder leiding van de heer J. Scheele, hoofd Tfechnische Dienst van het Waterschap „Schou wen en Duiveland" op uit. Na afloop van deze excursie kwam de na een fel le brand verwoeste en opnieuw opge trokken schuur van L. J. de Jager ter sprake. Voor de zoveelste keer stelden de aanwezigen vast dat het jammer was dat er geen bomen en struiken rond het bedrijf waren aangeplant. Dit bracht de eigenaar ertoe om te be loven plantgoed aan te schaffen dat vervolgens door de leden zelf geplant zou moeten worden. Plan de campagne De voorzitter van de landbouwver eniging, K. L. van Langeraad pikte

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1