is de tos vixïï' energie overdag m Honden voorlopig aan de lijn! Vijfduizend oliebollen over Schouwen-Duiveland verdeeld Rustige jaarwisseling op Schouwen-Duiveland Dodelijke aanrijding Zonnemaire Drieluik over eenzaamheid Auto-inbraak Westenschouwen Jongen valt van paard ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Inbraak in Zierikzees restaurant Aanzienlijk - geldbedrag gestolen Sieraden uit auto ontvreemd Tasje uit auto meegenomen en teruggevonden Rijbewijs uit auto gestolen Man rijdt tegen boom Twee Duitsers bedreigd met een gaspistool Grove vernielingen aan auto ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag: 2 januari 1989 Nr. 24466 DE BEDDERIE SPECIALIST WEET ALLES OVER EEN GEZONDE NACHTRUST. Haringvlietplein 4 Zierikzee Telefoon 01110-12946 ZIERIKZEE - Er is door een aantal Zierikzeese schapenhouders direct gehoor gegeven aan het verzoek van de politie om met grote borden kenbaar te maken, dat de schapen drachtig zijn. Afgelopen week is het enke le keren fout gelopen, toen loslopende honden - vaak uit speelsheid - achter de schapen aanrenden. Met name rondom de Zierikzeese Havendijk liep dat deze week uit de hand, toen de daaraan grenzende boer twee waarschuwingsschoten loste en dreigde met het neerschieten van een hond als die niet snel zou verdwijnen. De nieuw geplaatste borden moeten voorkomen, dat de honden in onwetendheid losgelaten worden. Hevig geschrokken drachtige schapen kunnen een spontane abortus krijgen, waardoor de eigenaar heel snel enke le tienduizenden guldens armer kan zijn. Er is vooralsnog geen aanlijn-gebod buiten de bebouwde kom. Fo toJoop van Houdt RENESSE - Terwijl hij een eindje was gaan wandelen aan het strand werd de personenauto van A. K. uit Dinslaken op een grove manier be schadigd. De schade bedraagt enkele duizenden guldens. A. K. had zijn voertuig tussen 15.00 en 16.00 uur voor een wandeling neer gezet op een parkeerplaats langs de Rampweg bij Renesse. Toen hij terug kwam bleken alle vier de banden lek gestoken te zijn en was de lak van de auto op vele plaatsen beschadigd door .diepe krassen dié met een scherp voorwerp werden aanger bracht. ZONNEMAIRE - De 74-jari- ge W. H. Capelle uit Zierikzee is zaterdag omstreeks 11.20 uur in zijn auto aan de Zuid- weg in Zonnemaire door een hartaanval om het leven geko men. De automobilist reed via de Zuidweg in de richting van Noordgouwe en kwam door een directe hartaanval in de rechtersloot terecht. De heer Capelle was overleden alvo rens hij de sloot inreed. Het voertuig heeft nagenoeg geen schade. De brandweer was aan wezig, maar behoefde geen as sistentie te verlenen. In Zierikzee moest een ruit van ijssalon Capri het ontgelden. (Foto: Joop van Houdt). Vervolg van pagina 1 februari spreekt is ook Louise Groen man van D'66 uitgenodigd, Samen met Theo de Waal zal zij de inhoud van de derde avond die donderdag 30 maart wordt gehouden, verzorgen. Het Tweede Kamerlid zal de proble matiek van het eenzaam zijn in een „politiek jasje" gieten. Theo de Waal: „In de jaren zestig en zeventig is de professionele hulpverlening aanzien lijk uitgebreid. De zorgverlening werd uit de familiesfeer gehaald en toegeschoven naar professionele in stanties. De. gedachte van zelfont plooiing speelde hierbij een rol plus ook het feit dat men niet goed raad bleek te weten met het verdriet van anderen. De vraag is of je deze ten dens moet bevorderen of dat men voor elkaar zorg moet dragen, in de vorm van een zorgzame samenleving. Een idee dat door het CDA wordt ge propageerd, maar waarbij De Waal zo zijn bedenkingen heeft omdat het in feite neerkomt op een bezuiniging. Isoleren Ook De Waal zelf zal tijdens deze laatste avond eén bébaald aspect van het eenzaam zijn'töélichten. De maat schappelijk werker heeft hierbij zijn oog laten vallen op de wijze waarop de samenleving mensen soms iso- leért. De weduwe die na -eenhalf jaartje'TOüWen;,nog steeds volopan het rouwproces zit, de pas gescheiden man of vrouw zien hun kennissenk ring geleidelijk aan versmallen, om dat een alleenstaande nog maar al te vaak als een bed2-eiging wordt gezien door echtparen. -..Door de normen en waarden die de '^arfiènleving oplegt krijgen mensen een etiketje opge plakt waardoor ze in een bepaalde rol worden geduwd, waardoor eenzaam heid kan ontstaan" aldus Theo de Waal over dit verschijnsel waarmee iedereen op zijn tijd wordt geconfron teerd. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF WESTENSCHOUWEN - Aan de ro tonde in Westenschouwen, bij de gro te trap, werd vrijdag omstreeks 13.00 uur door middel van braak bij de auto van J. A. A. K. uit Amsterdam ingebroken. Uit de Landrover werd een tas met daarin een paspoort ontvreemd en di verse andere bescheiden. De dieven kwamen binnen door de achterruit in te slaan. Vervolg van pagina 1 zeker een lokatie waar de harde knal len klonken, die ongetwijfeld de toe gestane decibellen te boven gingen. Het Havenplein liep langzaam vol met voornamelijk jongeren die niet alleen vuurwerk kwamen afsteken, maar ook naar het Havenpark kwa men voor de Pinky-bus. Zij wilden schijnbaar het nieuwe jaar in de dis cotheken in Renesse gaan vieren. Een grote groep jongeren stond geduldig te wachten tot de busjes ze kwam op halen. Eenmaal in Renesse beland stond het vuurwerk-plezier op een laag pit je en zocht iedereen de warmte in de disco's op om daar de toost op het nieuwe jaar uit te brengen. Het afste ken van grote partijen vuurwerk was overigens overal vrij snel afgelopen. Na 01.30 uur klonk er soms nog eens een harde knal, maar de sierlijke vuurregen aan een donkere hemel was geheel verdwenen. RENESSE - P. B. uit Noord- weile is vrijdag aan de Brem- weg in Renesse van een paard gevallen. Door onbekende re den sloeg het paard op hol, waardoor de paardrijder op de grond viel. De jongen moest zich onder behandeling laten stellen van de huisarts. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur); 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contractlarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW. Oliebollenactie van de Nederlandse Hervormde Kerlt in Kerkwerve Lattenbodem, spiraal, boxspring of een natuurlijk waterbed. Met die keus legt u de basis voor komfort en gezondheid. De Bedderie specialist geeft u graag persoonlijk advies. KERKWERVE - De Nederlandse Hervormde Kerk in Kerkwerve heeft het jaar 1988 niet ontevreden afgeslo ten. De onderhoudscommissie van de kerk haalde een bruto bedrag van drieduizend gulden binnen. Dat kwam in het laadje door middel van een inmiddels traditionele oliebollenactie. In totaal zijn er 5000 gebakken. „En we hadden er gerust nog wel 500 bij kunnen bakken, want we hebben nog vele mensen teleur moeten stellen", ver telt de secretaresse van de onderhoudscommissie, W. den Boer-Beeke uit Kerkwerve. Er is de hele nacht menig zweet druppeltje gerold om alle bestellin gen af te werken. Daarvoor was heel wat deeg nodig. Voor het verkregen aantal was ongeveer 104 kilo bloem nodig, ongeveer tachtig liter water en plus/minus veertig kilo rozijnen. •Gelokt' In de buurt van de kerk werd de voorbijganger al door een geur van warme oliebollen naar de consistorie gelokt waar alles werd gebakken, maar helaas, rond 10.30 uur, was er niks meer te krijgen. De bestelde oliebollen werden nog ingepakt en de andere bollen waren bedoeld voor de lijst met bestellingen. ,,We moesten veel mensen teleurstellen en dat is jammer. We hebben vooraf nog een advertentie in de krant geplaatst, om teleurstelling te voorkomen, maar het is blijkbaar niet bij iedereen goed overgekomen", laat de secretaresse weten. De olicbollenactie van de Neder landse Hervormde Kerk in Kerkwer ve is één van de grootste van Schou wen-Duiveland, zoniet (le grootste. Ongeveer twintig jaar geleden begon de vrouwenvereniging van de kerk met de verkoop van oliebollen. „Toen werd er nog in kleine pannen gebakken, maar dat is nu wel an ders", vertelt mevrouw Den Boer. In het midden van het bijgebouw van de kerk hangt een geïmproviseerde afzuigkap, die de warme en heerlijke lucht met de buitenlucht vermengt. Onder de afzuigkap stond een grote bak met honderd liter olie. Thrwijl de secretaresse verslag doet van de actie is er al volop opgeruimd en zit ieder een moe, maar voldaan bij te praten. Van de ruim veertig vrijwilligers, die zich inzetten voor de actie, zijn enke len al om 02.00 uur uit bed gegaan om het deeg bij de molenaar in Kerkwer ve te halen. De 'stoker' die de liters olie ver warmde begon om 03.00 uur, terwijl om 04.00 uur met bakken werd begon nen. „Om 05.00 uur ben ik gaan tellen en'toen hadden we er duizend gebak ken", laat mevrouw Den Boer weten. In de bak met olie gingen er 150.tege- lijk. Rond 10.30 uur werd het vuur ge doofd en waren de meeste oliebollen al bij de kopers beland. Hoewel er ieder jaar weer nieuwe klanten opbellen om oliebollen te be stellen, belt de vaste kern zeker ieder jaar voor de oliebollen, die zestig cent per stuk kosten. Mevrouw Den Boer krijgt zelf ook regelmatig tele foontjes om bestellingen op tc nemen en dan heeft ze vaak weer mensen aan de telefoon, die zc voorheen ook wel eens aan de telefoon heeft gehad. De oliebollen worden niet alleen in en rondom Kerkwerve verkocht, maar heel Schouwen-Duiveland wordt aangedaan. ,,Van Bruinisse tot en met Burgh-Haamstede", aldus me vrouw Den Boer. De opbrengst is be doeld voor het onderhoud van de kerk. Door de komst van het nieuwe orgel moeten de ramen geïsoleerd worden om zoveel mogelijk vocht buiten de kerk te houden. Isolatie ,,Het orgel is erg vochtgevoelig en Met man en macht werd er gewerk-t aan vijfduizend oliebollen (Foto: Joop van Houdt). we willen hem toch wel zo lang moge- houden we ook de stookkosten van de lijk houden. Dus waren we eigenlijk kerk laag", aldus een tevreden vrij- genoodzaakt om te gaan isoleren. Zo williger van de oliebollenactie. ZIERIKZEE - Uit een restaurant aan de Nieuwe Haven in Zierikzee werd in de nacht van vrijdag op za terdag een antieke klok en een radio cassetterecorder gestolen. De dieven zijn waarschijnlijk bin nengekomen door de kelderdeur open te breken. De eigenaar van het restaurant, J. M, G. B. uit Dreischor deed aangifte. ZIERIKZEE - Aan het Kraanplein in Zierikzee werd een aanzienlijk geldbedrag en sieraden bij A. H. H. H. gestolen. De dieven kwamen door de achterdeur open te breken naar binnen. RENESSE - Aan de Rampweg in Renesse werden uit de personenauto van E. M. S. uit Vlijmen sieraden uit het dashboard-kastje ontvreemd. Naast de sieraden werd er ook nog een polstasje meegenomen met daar in een rijbewijs, paspoort en kente kenbewijs. Het slot van de auto werd met een breekvoorwerp kapot ge maakt. WESTENSCHOUWEN - Nadat vrijdag omstreeks 13.00 uur een tasje uit de auto van G. S. uit Wuppertal werd gestolen is deze even later weer teruggevonden aan de Rampweg in Renesse. NIEUW-HAAMSTEDE - Door de linker achterruit van de personenau to van R. R. P. uit Mers (Duitsland) in te slaan werd er een zwarte tas met daarin een rijbewijs gestolen. Dat gebeurde vrijdag om ongeveer 13.00 uur aan de Strandweg in Nieuw- Haamstede. BURGH-HAAMSTEDE - N. H. uit Burgh-Haamstede reed zaterdag even na middernacht op de Hoge zoom, ter hoogte van Klein Poelland, in Renesse tegen een boom. H. kwam vanuit de richting Burgh- Haamstede en reed naar Renesse. Aan de Hogezoom raakte hij met zijn auto van het wegdek en week uit voor een lantaarnpaal Toen hij wilde cor rigeren reed hij aan de andere kant van de weg tegen een boom. De be stuurder werd meegenomen naar het politiebureau voor het ademanalyse apparaat, waaruit bleek dat de man teveel gedronken zou hebben. De auto werd total loss afgevoerd. Advertentie RENESSE - Aan de Oude Moolweg in Renesse zijn twee Duitsers door P. B. uit Renesse bedreigd met een gaspistool omdat zij tot ergernis van B. in zijn tuin liepen. De twee Duitsers liepen met een ge vonden kerstboom en met wat ru moer over de Oude Moolweg. Toen zij de tuin van B. inliepen bedreigde B. ze met een gaspistool. De Duitsers de den aangifte bij de politie, waarna de politie proces-verbaal opmaakte en het pistool in beslag nam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3