mei 26 BLOEIMAAND Latijn: Mgius, naar de godin Maia. Mei was in de Oudromeinse kalender de derde maand van het jaar. De bloeimaand heeft en had ook voor Iulius Caesar 31 dagen. Het idee dat het langer handhaven van de tol op de Zeelandbrug een van de mogelijkheden kan zijn om de de Zeeuwse financiële bijdrage aan de Westerschelde Oeververbinding bijeen te brengen, leeft nog steeds bij het provinciaal bestuur. „Het is een van de zeven mogelijkheden die enkele jaren geleden werden besproken. En sindsdien liggen de ideeën er nog steeds", aldus gedeputeerde J. D. de Voogd. De Zeelandbrug met haar tol zal het nieuws nog vele keren halen. Ondernemers hebben kritiek op het herinrichtingsplan van de Zierikzeese binnenstad. Hoe moet het nu met laden en lossen als er voor de ingang van de winkel een vier meter brede voetgangerszone komt? We vrezen, dat die niet gemarkeerde paaltjes straks beenbrekertjes worden. Een hoorzitting over dit onderwerp werd slechts door enkelen bezocht. In Zierikzee en Renesse werden de mensen uit de regio herdacht, die het slachtoffer werden van het geweld in de Tweede Wereldoorlog. Mede door de aanwezigheid van enkele tientallen schoolkinderen en de avondsfeer van de maand mei waren het sfeervolle en ingetogen bijeenkomsten. 'Nog deze week' zo werd gesteld komt er duidelijkheid over de inrichting van Neeltje Jans. Dat stelt gedeputeerde Ventevogel tijdens de officiële ingebruikname van de uitgebreide Delta Expo. De uitbreiding is in drie maanden gerealiseerd en moet ruimte bieden aan de sterke toeloop van belangstellenden. Het invoeren van de 120 kilometer op autosnelwegen leidt in de regio hier en daar tot onduidelijkheden. De streek telt geen wegen, waar deze snelheid is toegestaan. Sterker nog, het gros van de wegen staat slechts 80 kilometer per uur toe. Eamstierock trekt ruim 300 enthousiaste muziekliefhebbers. Neusje van de muzikale zalm was de OXX-band. Het gaat ook goed in Brouwershaven, waar de club van Ultra Lichte Vliegtuigjes (ULV) een eigen terrein in gebruik neemt aan de Zuidernieuwlandweg. Dit tegen de zin van omwonenden die bezwaar hebben aangetekend tegen het ULV-gebeuren. De derde Renessedag wordt een Rechtsboven: sportcomplex Krayestein komt in het nieuws door verontruste zaalgebruikers. Onder vlnr de dodenherdenking, ULV-vliegtuigjes in Brouwershaven en de opening van de Zierikzeese bedrijven-expo. groot succes. Vooral in de ochtenduren was het erg druk. Er werd meer dan 26.000 gulden opgehaald en dat is erg veel voor soortgelijke evenementen. Variatie. Dat is het sleutelwoord dat van toepassing is op de muziekdag in Zierikzee, waarvan de organisatie in handen van de eilandelijke Rotary was. De opbrengst kwam ten goede aan de actie Polio de wereld uit. Eindexamen doen terwijl buiten de stralende zon uitnodigt tot hele andere activiteiten. Dat is de realiteit voor in totaal 464 leerlingen van het eilandelijk voortgezet onderwijs. Twee weken ploeteren voor het felbegeerde diploma. Zierikzee heeft nog steeds Met de nodige mitsen en maren gaat ook de gemeente Westerschouwen akkoord met de komst van kabeltelevisie. In tegenstelling tot Schouwen-Duiveland was de belangstelling op Goeree- Overflakkee voor de nationale molendag een groot succes. Met fiks getoeter, gevolgd door een aantal kinderen dat al toeterend door een gordijn van kranten naar buiten stormde, heeft burgemeester Asselbergs van Zierikzee het startsein gegeven voor een derde Expo Zierikzee. Vier dagen lang stonden de bedrijven aan de Scheldestraat. Het aantal bezoekers is behoorlijk tegengevallen en de organisatie geeft te kennen zich geen duidelijk en actief beleid voor het aantrekken en behouden van bedrijven. Deze constatering was voor de PvdA-fractie aanleiding om dit inmiddels veel besproken acquisitiebeleid aan te zwengelen. Dat gebeurde in een schrijven aan de raad. ,,Op de bovenverdieping waaf we slapen klinkt het net of ze over mijn stoep heenrijden. Dat gezoem van die luxe wagens gaat nog wel. Daar val je van in slaap. Maar dan ben je bijna vertrokken en dan jakkert er weer zo'n zware voorbij". Dat zegt een van de inwoners van Haamstede, die langs de druk bereden Krayesteinweg wonen. De Stormvloedkering maakt het er de bewoners niet rustiger op. hh>! ZOMERMAAND Latijn: Iunius, waarschijnlijk naar de godin Iuno. Juni is in de Juliaanse kalender de zesdein de Oudromeinse de vierde maand van het jaar en heeft 30 dagen. Er komt een trambaan op de Brouwersdam. Er is inmiddels een eerste aanzet gegeven aan de werkzaamheden bij de Punt. Deze eerste fase omvat onder meer de bouw van een lijnwerkplaats/remise waar de stoomtreinen in worden geplaatst en tevens dienst doet als werkplaats en stalling voor het museummateriaal. „Ook dat is na de voltooiing voor het publiek toegankelijk", meldt A. A. Baars van de Stichting Recreatief Toeristische Museumlijn Grevelingen. De bouwkosten worden geraamd op 350.000 gulden. Momenteel wordt het landschap van waar een nieuw beheersplan is Schouwen-Duiveland nog vooral vastgesteld. Eén ding lijkt nooit te gekenmerkt door veldiepen en veranderen en dat is de populieren. Maar het ziet er naar Paardenmarkt in Zierikzee. Mooi uit, dat dat over achttien jaar heel weer en gezellig druk, dat is de anders is. Zo is gebleken tijdens een beste en kortste omschrijving van vergadering van het waterschap, het evenement. De historie herleefde toen twee commissarissen van de Slavenkas het 1,70 meter lange model van de achttiende eeuwse koopvaardij-hoeker 't Welvaren der stad Zierickzee de raadzaal van het stadhuis binnendroegen. De jubilerende woningbouwvereniging Beter Wonen kampt met ruimtegebrek. Voor de eerste keer kondigt voorzitter F. K. Vos aan, dat de vereniging voornemens is de oude Fina-garage aan de Calandweg op te kopen. Later in het jaar zou dat daadwerkelijk gebeuren. Gezelligheid was troef in het directiekantoor Sluizen en Stuwen op Neeltje Jans. Daar werd afscheid genomen van drie VUT-ers en nogeens vier man personeel. Per 1 juli wordt het bureau opgeheven. Een geslaagd muziekfestival voor het Zonnemairse Nut en Uitspanning, dat het 115-jarig jubileum te vieren had. Op datzelfde moment wordt de Bruse Rode Kruis Colonne uitgeroepen tot de beste van Zeeland. Terwijl in Haamstede de bezwaren tegen de golfbaan gehandhaafd blijven, wordt de eerste fase van het recreatiegebied de Schelphoek officieel geopend. De leefbaarheid in een kleine kern wordt bepaald door een scala van factoren en dg school neemt hier een belangrijke plaats irf. Dat stelt de Westerschouwse wethouder Padmos tijdens een forumdiscussie in Serooskerke. De brandweer van Duiveland wint de gewestelijke wedstrijden in Dreischor. Reactie van L. P. Stouten: ,,Nee, dit had ik zeker niet verwacht". De Jeugd Natuur- en Vogelwacht sluit het seizoen af met een schoonmaakbeurt van het dijkgedeelte tussen het Eerste Weegje en het strandje van Rechtsboven: Any wave festival in Brogummidden: De Slavenkas onthult 't Welvaren der stad. Onder vlnr de Elkerzeeseweg, een nieuw beheersplan voor het waterschap voor bomenbestand en de avondvierdaagse in Zierikzee, die wederom veel mensen op de been brengt. Borrendamme. Ook wordt afscheid genomen van Rita de Ligt, die zich lange tijd heeft ingezet voor de vogelwacht. ,,Die bomen zijn gewoon te hoog. Er komt veel te weinig zon op de huizen. En je kunt ook niet eens de kerk zien". Dat is de kritiek van inwoners van Serooskerke op de overlast door bomen aan de Ring. Een mensenmassa van een kleine tweeduizend zielen neemt deel aan de 43e editie van de Avondvierdaagse in Zierikzee. De eindexamens zijn achter de rug en voor zowel de leerlingen als de scholen is het nu tijd om de balans op te maken. De resultaten vertonen kleine verschillen tussen de scholen onderling, maar over het algemeen kan toch gesproken worden van goede tot zeer goede resultaten. De Stichting Ouwerkerk komt zelf met een plan voor de verbouwing van het dorpshuis. De Stichting Ontwikkeling Ouwerkerk presenteerde in de persoon van voorzitter W. H. Kuiper het alternatief tijdens een Duivelandse commissievergadering. Diezelfde week gaat in Zierikzee de wijkbus 60 plus van start onder grote belangstelling. Een particulier initiatief van de ANBO en de Stichting Welzijn Ouderen, dat er voor zorgt dat de oudere en de slecht ter been zijnde mensen op donderdag de markt kunnen bezoeken. Ze kunnen gerust zijn, de kerkvoogdij, leden van de orgelcommissie en de lidstaten van de Nederlandse Hervormde Kerk in Haamstede. Na jarenlang tobben met het van 1920 daterende Dekker orgel bezit deze gemeente nu een nieuw vijftienstemmig mechanisch orgel. Ook Kerkwerve gaat het goed met het instrument. Een

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 26