ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 december 1988 Nr. 24465 25 Linksboven: Gedeputeerde W. Don start de dagbehandeling in de Corneliastichting, rechts van boven naar beneden: Gezellig mosselen eten, een bezoekje brengen aan de kas en een tochtje door Zierikzee met de werkgroep toegankelijkheidsbevordering. aan de toonbank rijden. Maar de mensen zullen er aan moeten wennen, dat ze in Bruinisse ook wel een stukje moeten lopen". Dat is de reactie van burgemeester Hekman op vragen van D. Spelt uit deze plaats tijdens een hoorzitting over de herinrichting van Bruinisse. „Tijdens de pieken is het verkeer gewoon niet op te vangen. Er is simpelweg geen ruimte voor". In diezelfde plaats brengt 'auteur' Gerrit van der Weele zijn derde boekje uit, terwijl de Zierikzeese burgemeester zich tijdens een rondwandeling met de Werkgroep Toegankelijkheidsbevordering Schouwen-Duivéland langs de nodige hindernissen laat leiden. De bibliotheekdag is een mislukking geworden. Slechts een enkeling heeft de moeite genomen de leeszalen binnèn te lopen. Er dreigen grote problemen te ontstaan voor de Zeeuwse mosselvissers nu het ministerie van landbouw en visserij zonder overleg met het bedrijfsleven heeft besloten de huur van mosselpercelen met ruim 300% te verhogen. Dat is gebleken in Goes, waar de visserijvereniging Zevibel een vergadering heeft gehouden. Niet zozeer de komst van een tennishal als wel de lokatie en het feit, dat deze voorziening ook 's avonds wordt gebruikt waren voor twee van de vier leden van een Zierikzeese commissie aanleiding om duidelijk nee te zeggen tegen de hal. Het verenigingsgebouw aan de Nieuwstad te Brouwershaven moet te koop gezet worden. In Bruinisse wordt schoorvoetend akkoord gegaan met de komst van kabeltelevisie. In principe, want er zijn wel voorwaarden. Het CDA ondernam zonder succes een poging de beslissing uit te stellen, dat alles duidelijk was omtrent de kabel. Diezelfde raad ging verder akkoord met het beschikbaar stellen van het benodigde krediet voor het bouwrijp maken van de eerste fasé van het bestemmingsplan Riekusweel. Ook kan de raad zich vinden in het voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit om de bouw van een garage binnen het bestemmingsplan mogelij-k te maken. ,,Wij staan geen verdere uitbreiding voor van de Godslasterende en zeden-kwetsende programma's die via de televisie in de huiskamers komen en een slechte invloed hebben op de jeugd". Dat 'stelt de SGP/RPF-fractie in de Duivelandse gemeenteraad als de behandeling van de kabeltelevisie ter sprake komt. Later op het jaar zal de gemeente de kabel afwijzen. Overigens als enige, want de andere vijf gaan in meerderheid akkoord. Latijn: Aprilis, afgeleid voor een woord, dat de betekenis van 'de tweede' heeft of van Aperta, bijnaam van Apollo. Volgens de Juliaanse kalender is april de vierde, volgens de Oudromeinse de tweede maand van het jaar. Voor de invoering van de Juliaanse kalender had april 29 dagen, nu 30. GRASMAAND Kerk in Zierikzee is een nieuw leven begonnen, namelijk dat van een multi-functioneel gebouw, waar zowel bijzondere kerkdiensten als concerten en andere culturele activiteiten kunnen plaatsvinden. Het tweede brandweerkorps van Middenschouwen is tijdens provinciale wedstrijden in de eerste klasse lage druk als eerste uit de bus gekomen. De ploeg scoorde in Brouwershaven 1054 punten voor het blussen van een in scene gezette brand en redden een slachtoffer. De tweede plaats was voor het Duivelandse korps. Beide hebben zich geplaatst voor de gewestelijke wedstrijden. In Westerschouwen stemt een meerderheid van de gemeenteraad in met de komst van de golfbaan en in Zierikzee ging de kogel door de kerk voor wat het sluitingsuur betreft. De sluitingstijd wordt variabel ingevoerd, zoals dit door de horeca is voorgesteld. Het Gewestelijk Arbeidsbureau in Goes, waaronder ook Zierikzee ressorteert en de Intergemeentelijke Sociale Dienst werken nauw samen in het project heroriënteringsgesprekken voor langdurig werklozen. De eerste potentiële deelnemers zijn al opgeroepen. „Iedereen wil zijn auto het liefst tot De financiering van .de promotiefilm over de streek is rond. Er zijn voldoende bedrijven gevonden om mee te betalen aan de promotiefilm en in november van dit jaar zou de band gepresenteerd gaan worden. De nieuwe werkhondenvereniging is voor de eerste keer naar buiten getreden met een interessante demonstratie op haar eigen terrein. Over belangstelling heeft de vereniging niet te klagen gehad ondanks de slechte weersomstandigheden. De toren van de Nederlandse Hervormde kerk in Haamstede wordt gerestaureerd. Het ministerie van wvc heeft toegezegd 70%- van de kosten te willen betalen en de aannemer Geschiere-Wattel bv gaat het werk uitvoeren. Met de restauratie is een bedrag van ruim 124.000 gulden gemoeid. Gebruik maken van de deskundigheid en toerusting van een verpleegtehuis en toch in je eigen woonomgeving blijven. Dat is het doel van de nieuwe afdeling dagbehandeling van de Corneliastichting. De afdeling werd in maart in gebruik genomen. De Westerschouwse wethouder Padmos kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat de provincie zich geen al te grote zorgen maakt over Volop knelpunten werden aan de orde gesteld tijdens het werkbezoek van de statenfractie van de SGP/GPV/RPF aan de gemeente Bruinisse. Aan de orde kwamen onderwerpen als de uitbreiding van ligplaatsen en de positie van de aalvissers. Burgemeester Hekman vestigde ook de aandacht op de onderbezetting van de politie en de gevolgen daarvan voor de gemeente Bruinisse. Naar schatting van de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland heeft het mooie weer ongeveer 70.000 bezoekers naar Schouwen- Duiveland getrokken met de paasdagen. Drie dagen lang was het vooral in de Westhoek voor de regio gezellig druk. Noemenswaardige incidenten hebben zich niet voorgedaan en dat de Duitsers in de meerderheid waren zal niemand verbazen. De enige mogelijkheid om ook Schuddebeurs en Sirjansland op te nemen in de route van het rijdend postkantoor is door te schuiven met de huidige tijden. De belangstelling voor de open dag Kom in de kas is dit jaar op Schouwen-Duiveland wat tegengevallen. „Vorig jaar zijn er driehonderd mensen bij mij komen kijken, ma&r dit jaar waren het er maar een goede honderd", aldus witlofkweker L. de Kok uit Kerkwerve. de verkeersknelpunten in de regio en aan de Kabbelaarsbank wordt het tot de verbeelding sprekende Port Zélande gebouwd. Ontwikkelaar R. Coltof: „Ik ben er zeker van dat dit project een enorme uitstraling zal hebben op Schouwen-Duiveland. Het wordt een van de grootste trekpleisters van Zeeland". De gemeenteraad van Middenschouwen is in principe voor de aanleg van kabeltelevisie. Alleen de SGP-fractie stemt tegen. De confessionele partijen doen dit in de gehele streek. April is de maand van de boomplantdag, maar ook van de reconstructie-aankondiging van de Nieuwerkerkse Weststraat. Vooral bij het napraten na afloop van de hoorzitting over de reconstructie blijkt, dat de omwonenden erg bij zijn met de gemeentelijke plannen. De Grote terrein aan de Hogezoom in Haamstede worden gezet. In maart alleen nog maar feestvreugde. De animo voor het Strao-feest is tegengevallen en de discussie over het wel of niet 'bekabelen' van de regio neemt grotere vormen aan. In Noordwelle gaat de strijd voor het schoolbehoud in alle hevigheid door en een schoonmaak-peloton raast als een witte tornado door de Grote Kerk van Zierikzee. Hans Kombrink van de PvdA-Tweede Kamer-fractie discussieert in Zierikzee over het rapport Schuivende panelen en in Scharendijke bereikt het gemeentehuis haar hoogste punt. In Westerschouwen blijft de VVD- fractie zich verzetten tegen de beheersplannen van het Schelphoekgebied tot de Stichting Schelphoek en een filmploeg van Sesamstraat filmt op scholen in Zierikzee en Kerkwerve. Ook in maart blijven er bezwaren tegen de komst van de golfbaan in Westerschouwen en de Stichting Vrijwilligers Overleg Zorgsector gaat de behoefte aan een telefooncirkel peilen. De echtgenote van burgemeester Asselbergs krijgt de eerste zomerzegels, terwijl in Bruinisse met het planten van een kastanjeboom de reconstructie van de Nieuwstraat bekroond wordt. Burgemeester Hekman spreekt van een bijzonder fraai geschenk van het Bureau Tuin- en Landschapsverzorging BTL. In Westerschouwen worden de voors en tegens van het betaald parkeren besproken, zonder dat er pasklare voorstellen op tafel komen. Geen 12.000 gulden, zoals burgemeester en wethouders voorstelden, maar 4000 gulden meer voor de speelwerktuigen voor de speeltuintjes in Oosterland en Nieuwerkerk. Dat een speeltuin in Nicuwerkerk overigens de gemoederen kan doen verhitten, zal later dit jaar blijken. Het grootste tankstation van Schouwen- Duiveland aan de provinciale weg tussen Zierikzee en Burgh- Haamstede is officieel geopend. De Westerschouwse burgemeester J. L. Niemantsverd riet-Leenheer verrichtte met een druk op de knop de opening. niets los te willen laten over de invulling van Neeltje Jans. Wat dat betreft hebben de deelnemers aan de Zierikzeesche Nieuwsbode-reis niets gemist. Bang om op zere tenen te gaan staan en het ontbreken van duidelijke prioriteiten. In dergelijke bewoordingen karakteriseerde CDA- gedeputeerde drs E E. C. Barbé zijn Bij dc oprichting van de regionale werkhondenvereniging in maart was nog niet bekend, dat de laatste maanden van dit jaar minder rooskleurig zouden worden. Uiteindelijk zal de groep van haar visie op net onlangs gepresenteerde rapport over de Stormvloedkering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 25