Feest op school DE VIER WINDEN Bruse raad stelt krediet van bijna een ton beschikbaar voor storten van vervuild havenslib «SIMM© PROFI EEN GOEDE OCCASION AUTOCENTER "IRENE Jukt Burgemeesters en wethouders in regio spreken zich uit voor zelfstandige Zuidhoek Diefstal uit vakantie woningen Wijziging tijd bibliobus DEURLOO INTERMEUBEL Fietsster gewond na aanrijding Bemiddeling taxaties en advies in onroerend goed Woningen Bedrijfsobjecten Agrarische objecten Makelaardij o.g., Ing. A. J. Hanse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 december 1988 Nr. 24462 3 Dat mevrouw Van Geers zich niet langer beschikbaar houdt als direc teur van basisschool 't Kofschip is de enige juiste beslissing. Hoewel haar motieven niet bekend gemaakt zijn, mag voorzichtigheidshalve aangeno men worden, dat ze er niet veel voor voelt om in een emotioneel opgela den school aan de slag te gaan. Alle betrokkenen hebben zich via de be noemingsadviescommissie immers uitgesproken voor de benoeming van mevrouw Van Anraad. Niemand heeft iets tegen mevrouw Van Geers, maar haar benoeming impliceert au tomatisch een degradatie van Van Anraad en dat is tegen de wil van de commissie. Het basisonderwijs heeft het de laatste jaren niet gemakkelijk en er is geen reden om aan te nemen, dat hierin binnen afzienbare tijd ver andering komtJuist daarom is het van belang, dat de directeur/trice een rots inde branding vormt binnen die school. Het moet iemand zijn, waarin van alle zijden vertrouwen bestaat. En volgens de adviescom missie is dat Van Anraad. Wie het ook moet zijn, de benoeming van me vrouw Van Geers is verkeerd uitge vallen, laat staan haar definitieve installatie. De sollicitante voelde dat blijkbaar goed aan en heeft de enige juiste beslissing genomen. AvdW SCHIPHOL - De Rijkspolitie Dienst Luchtvaart op Schiphol heeft enige weken geleden van de Ameri kaanse autoriteiten het verzoek ge kregen om de waakzaamheid ten aan zien van Amerikaanse luchtvaart maatschappijen te verhogen. De ach tergrond daarvan was dat er interna tionaal bedreigingen tegen deze luchtvaartmaatschappijen waren geuit. Dit heeft woordvoerder R. Hirs van de Rijkspolitie Dienst Lucht vaart tegenover het ANP bevestigd. Raad zonder discussie of stemming akkoord BRUINISSE - Zonder discussie of hoofdelijke stem ming is de gemeenteraad van Bruinisse akkoord gegaan met het voorstel van het college om een krediet van bijna een ton beschikbaar te stellen voor het storten van ver vuild havenslib in de voormalige voorhaven van Hans- weert. „Met pijn in het hart", aldus CDA-voorman J. Huizer. Eerder wees de raad een verzoek van de gemeen te Reimerswaal, waaronder Hansweert valt, om een bij drage van vijf gulden per kubieke meter vervuild ha venslib af. Reimerswaal heeft eieren voor haar geld gekozen en er 2,50 van gemaakt. Een bedrag dus dat de gemeente Bruinisse redelijk voorkomt. Hoewel men wel aangaf dat het in feite gaat om 'slikken of stikken in het vervuil de slib'. Het gaat om een krediet van in totaal 94.250,-. Computers op scholen De gemeenteraad had evenmin moeite met het i^oorstel van het colle ge om een krediet van in totaal 15.000,- beschikbaar te stellen in het kader van het informatica-onderwijs op de scholen. Volgens het college duurt de komst van Personal Compu ters van de kant van het rijk nog wel even. „Onze scholen komen daardoor mogelijk in een achterstandssituatie te verkeren en wij achten dit niet wenselijk", aldus het college. De ba sisscholen is verzocht mede te delen of ze in aanmerking willen komen voor computers. Behoudens wat technische kantte keningen ging de raad verder ak koord met het beschikbaar stellen van een krediet van 11.200,- voor de aanschaf van een kleine houtversnip- peraar. Snoeisel en kleine takken be hoeven door die aanschaf niet meer naar de afvalcontainer te worden ver voerd en dus kan er efficiënter en kostenbesparend worden gewerkt. Brandweer Voor de aanschaf van nieuwe brandweerslangen stelde de raad zon der discussie of hoofdelijke stem ming een krediet van 2.508,- be schikbaar. Ook had men weinig moeite met het voorstel om een kre diet van 954,- beschikbaar te stellen voor aankoop van een collectie an- Behandeling mogelijk in februari-raden financieel aantrekkelijk is en nie mand kan ook zeggen wat er exact gaat gebeuren". Hij gaf als zijn per soonlijke mening te kennen dat het in de lijn der verwachting ligt dat als provinciale staten geconfronteerd worden met een unanieme uitspraak tegen een mogelijke fusie zij wel bak zeil zullen halen. sichtkaarten. De collectie bestrijkt globaal de periode vanaf de eeuwwis seling tot aan de zestiger jaren van deze eeuw. Voor het aanbrengen van een veer- breukbeveiliging aan de deuren van de brandweergarage en de gemeente werkplaats stelde de raad een kre diet van 3.792,- beschikbaar. Tijdens de rondvraag sprak raads lid A. IJzelenberg, vertegenwoordi ger voor de gemeente Bruinisse in de aandeelhoudersvergadering van de Watermaatschappij Zeeland (WMZ), zijn zorg uit over de mogelijke fusie tussen WMZ en PZEM. Met name het feit dat deze fusie in het geheel niet aan de orde kwam op de aandeelhou dersvergadering noemde IJzelenberg teleurstellend. CDA-voorman J. Hui zer maakte van de rondvraag gebruik om zijn vreugde uit te spreken over het feit dat jeugdsoos De Pul dit. weekend weer open gaat. „Ik hoop al leen dat hij niet al te snel weer geslo ten wordt", aldus Huizer. BRUINISSE/BURGH/HAAM- STEDE - In de afgelopen dagen werd ingebroken in drie woningen in de re- gio. In twee gevallen betrof het va kantiewoningen. U it een zomerwoning op het terrein van een bungalowpark in Burgh werd in de nacht van woensdag op donderdag een kleurentelevisie ge stolen. In diezelfde nacht verdween uit een vakantiewoning aan de Zand weg in Haamstede een kleurentelevi sie en stofzuiger. L. van der B. uit Bruinisse deed bij de politie aangifte van diefstal uit haar woning aan de Prinses Marijkestraat. Uit de woon kamer werd een geldbedrag ont vreemd. ZIERIKZEE - Burgemeesters en wethouders van de verschillende ge meenten op Schouwen-Duiveland zijn voor een zelfstandig voortbe staan van werkvoorzieningsschap De Zuidhoek in Zierikzee. Een fusie met de Goese Betho wijzen zij van de hand. Dat werd gisteren, donderdag, bekend gemaakt op de vergadering van de commissie sociale zaken van de gemeente Zierikzee. Commissievoorzitter J. Groen deel de in eerste instantie piee dat er ei genlijk niets mede te delen viel. Er waren geen stukken beschikbaar waarin een en ander nader toegelicht werd. Wel stelde Groen dat de vereni ging van B, W en S van Schouwen- Duiveland zich uitgesproken heeft te gen een fusie tussen het Zierikzeese schap en de Betho. Zelfstandigheid Over de positie van De Zuidhoek is al veel gezegd en geschreven. „Maar de intentie om De Zuidhoek haar zelf standigheid te latfen behouden was er bij iedereen", aldus Groen. Hij vertel de dat aan alle zes gemeenteraden in de regio een gelijkluidend voorstel zal worden voorgelegd. Commissielid M. A. Bij de Vaate- Rozendaal reageerde op de woorden van Groen met de opmerking dat het zich 'en bloc' achter De Zuidhoek scharen wellicht de enige manier is om het werkvoorzieningsschap zelf standig te laten blijven. Groen: „Niemand zegt dat een fusie Advertentie ZIERIKZEE - In verband met een kleine wijziging in het rooster van de bibliobus per 1 januari 1989 volgt hier éénmalig de thans geldende tijden. De bibliobus bevat zo'n 3000 boeken en een aantal diaseries en geluidscassettes. Een publicatie die niet voorhanden is, kaïi wel aange vraagd worden. Gemeente Brouweshaven Brouwershaven Kerkplein/Schuitkade dinsdag Markt donderdag Dreischor Nieuwe Schoolstraat vrijdag Noordgouwe Vijverbergstraat donderdag Schuddebeurs Donkereweg woensdag Zonnemaire I.M. v.d. Bijlstraat dinsdag Gemeente Duiveland Nieuwerkerk Dorpshuis dinsdag Burg. van Eetenstr. vrijdag Oosterland Markt vrijdag Sporthal woensdag Ouwerkerk Ring woensdag Sirjansland Lage weg vrijdag Gemeente Middenschouwen Ellemeet Deensestraat dinsdag Kerkwerve Beatrixstraat donderdag Scharendijke Dijkstraat maandag Gemeente Westerschouwen Noordwelle Ingridstraat maandag Renesse Mauritsweg maandag Postkantoor donderdag Serooskerke Dorpsplein donderdag 13.00-14.00 uur 19.00-20.00 uur 14.45-15.45 uur 13.30-14.15 uur 15.30-16.00 uur 15.30-16.15 uur 16.30-17.30 uur 12.45-13.45 uur 16.15-17.15-uur 13.00-14.00 uur 14.15-14.45 uur 14.00-14.30 uur 14.15-14.45 uur 14.30-15.30 uur 15.15-16.15 uur 16.30-17.00 uur 13.30-14.45 uur 17.45-18.30 uur 16.00-16.30 uur GUW EEM weex*oeu HET eew ATHOSTÊÊB SSéwg ÏJAASLOH E&JS E&W "seïoeK AAM OW^E. TOOM KAMERS HARINGVLIETPLEIN 4, ZIERIKZEE TELEFOON 01110-12946 Advertentie verdient zorg en aandacht Daarom staan onze inruilauto's, zowel uiterlijk als technisch in topconditie, in een speciaal hiervoor gebouwde en ingerichte OCCASIONHAL. Hier kunt u in alle rust, zonder last te hebben van weer en wind, vergelij ken en kijken welke auto het meest aan uw wensen tegemoet komt. U wordt niets opgedrongen; alleen geïnformeerd en desgewenst geadvi seerd. Alle auto's worden, voorzien van 3 maanden of 1 jaar schriftelijke garantie, door ons tegen uitermate redelijke prijzen verkocht. Ook kunnen wij u informeren over de voor u meest aantrekkelijke financierings-mogelijkheden. Bel op voor informatie, of kom gewoon bij ons langs. Industrieweg (achter BOOI), Pr. Irenestraat 1 (bij het sportterrein) Bruinisse, telefoon 01113-1292-2409 n BURGH-HAAMSTEDE - Het was feest op de openbare basisschool de Kirreweie te Burgh-Haamstede. Juf Willie Boot trad in het huwelijk met Paul van der Reijnst en dat moet natuurlijk gevierd worden. De' kleuters van de groepen 1 en 2 verrasten het kersverse paar bij het ge meentehuis in Burgh-Haamstede. 's Middags was er nog een kinderre ceptie in de Zeeuwse Stromen. Het paar heeft zich genesteld in Seroos kerke. ZIERIKZEE - Fietsster W. M. B. uit Zierikzee raakte bij een aanrijding met de auto van A. W. V. uit Zierikzee gewond aan het hoofd. Na behande ling door een arts kon zij naar huis. De dertienjarige fietsster stak de kruising Laan van St. Hilaire-Ha- ringvlietstraat over en verzuimde daarbij voorrang te verlenen aan de auto bestuurd door V. De aanrijding vond plaats om 16.30 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Advertentie Ring 19,4328 AE BURGH-HAAMSTEDE jijF Telefoon 01115-3424 Qfl Ing. A.J. Hanse. beëdigd rentmeester, makelaar o.g. 27 „Ja, zwijg maar liever. Dat was gis teravond, omdat ik moe was, omdat ik er niet meer tegenin wou gaan. Jij praatte je moeder praatte daar kan een gewoon mens, die de he le dag hard gewerkt heeft, niet tegen op. Maar 't is natuurlijk onzin) Non sens is 't Je weet niet, wat je wilt. Tekenen, schilderen toe maar) Wie garandeert je, dat je wat bereikt? Een armoedzaaier zou je worden, een kale jakhals, die de hand moet op houden. .Terwijl hier de kost voor 't ophalen ligt. Als je werken wilt ten minste. We gaan in 't hele dorp over de tong. ik merk 't aan de knechts. Ze krijgen meelij met me. En dat is fout, helemaal fout! Een baas moet geen meelij opwekken, een baas is baas, anders niet. Grote Geurt, zeggen ze, die over zijn eigen jong niks meer heeft te zeggen. Grote Geurt moet 't afleggen tegen zijn kind, dat 't ver tikt om te werken. Ja, 't is mooi, als je zoiets ervaart! Had je Kors de Jong vanochtend moeten horen. Recht streeks durft-ie 't niet te zeggen, hij denkt nog aan z'n hypotheek, maar heel geniepig laat-ie *t wel merken, wat voor een kerel zijn zoon is! Daar kan ik mijn zoon natuurlijk niet bij halen!" ,,'t Gaat toch niet om de eer van de vaders. Geurt, 't Gaat er toch om, dat de kinderen hun eigen weg vinden, die voor hen werkelijk leven bete kent?" „Hè? Wat? Dat is een filosofie, waar ik niet bij kan. Is 't soms niet de eer Door M. A. M. RENES-BOLDINGH van de vader, dat de zoon goed te rechtkomt? En zolang de zoon van moeders pappot mee eet, heeft de va der het voor 't zeggen". „Voldoen aan de familie-eer hoeft niet per sé via de molen te gaan, dat kan ook anders", zegt Thea vast. „In dit geval niet, en hierin heb ik te beslissen", „Geurt, dat is toch zo zeker niet! De zoon moet toch ook een woord meespreken heden nog toe, in on ze tijd!" Dan ziet ze met diep erbarmen, dat jong Geurt zijn zenuwen niet meer baas kan. Zijn hele gelaat is één ze nuwtrekking, alle schaduwen zijn te ruggekeerd, de jeugd is weg. „Er moet een eind aan komen", denkt ze in panieksstemming. „Maar hoe. maar hoe! Ik kan toch Geurt de mond niet snoeren we kunnen hier ook geen ruzie ontketenen". Voor het einde zorgt de jongen zelf. Bruusk staat hij op. gooit onhandig zijn stoel tegen de grond en rent de kamer uit. Met een dreunende klap slaat de deur achter hem dicht; de buitendeur. „Wat krijgen we nou weer", infor meert Geurt nors. „Zeker ook de veelgeroemde nieuwe tijd?" Zwijgend zet Thea de stoel op zijn poten. „Och, hij kan niet meer eten, ik merkte 't al lang. Zenuwen; die wer ken op zijn slikbeweging, vroeger was dat ook al zo. Hij kan dat niet meer slikken en dat gevoel maakt hem doodsbang, 't Stotteren zopas was er een voorbode van. Waarom moest dit nou ook net precies onder 't eten losbarsten? Je vraagt God om een zegen, maar zelf bederf je die. 't Voedsel kan gewoon niet verteren in je maag. Je vraagt om leiding van de Heilige Geest en zelf ga je dwars op de weg staan". „Tbe maar, nog meer kritiek?" „Geurt, de Heilige Geest wil liefde, en dit van jou is geen liefde meer. Nee! Laat de jongen nou, hij komt zo wel terug!" „Ja maar, wat mankeert hem dan! Wat betekent dat met dat slikken! Is z'n keel niet in orde? Dan moet-ie naar de dokter, naar een specialist desnoods". Als een weldaad bespeurt Thea opeens de vaderlijke bezorgdheid in Geurts stem. Dus toch wél liefde, al vertoont die zich in een vreemde vorm? „Hij kon wel eens ziek zijn, of ziek worden, waaraan een dokter niets kan doen. 't Is niet zijn lichaam, 't zijn de zenuwen, die deze spanningen niet verdragen. Je had hem gister avond hoop gegeven. Geurt, ik nam 't ook zo op. Dat voortdurend heen en weer schommelen houdt geen sterve ling uit. En we zijn gewaarschuwd; Geurt verdraagt op dat punt niet zo veel als iemand, die nuchter in 't le ven staat. Ik ben soms zo bezorgd over hem (wordt vervolgd) Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 42,25; per jaar 1 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3