Sportzaalproblematiek zorgt voor verhitte gemoederen in raad Bru Een vrolijk Kerstfeest //II CL DE ZIERIKZEESCHE COURANT Tandarts vciffi ©e^eifefö ifen%@mi 4* ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Havenslib Reis Postzegels Korfbal Bruse raad trekt bijna een ton uit voor het stor- De Nieuwsbodereis staat weer voor de deur. Ook de postzegelrubriek staat deze keer in het Korfbalvereniging All-Ready heeft een gevoe- ten van vervuild havenslib. (Pag. 3). Vandaag de eerste aankondiging. (4). teken van de kerstdagen. (Pag. 9). lig verlies moeten incasseren. (Pag. 10). VRIJDAG 23 DECEMBER 1988 145ste jaargang Nr. 24462 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Besluiteloosheid en angst zijn voor de geest en voor de ziel, wat de pijnbank is voor het lichaam. Streven om in 1990 met de bouw te beginnen, onvoorziene omstandigheden daargelaten BRUÏNÏSSE - De gemeente Bruinisse streeft ernaar met de bouw van een sportzaal aan het dorpshuis te be ginnen in 1990. Mits onvoorziene omstandigheden geen roet in het eten gooien. Dat was de uiteindelijke uit komst van een lange discussie waarbij de gemoederen in de Bruse gemeenteraad behoorlijk verhit raakten. Ver schillende schorsingen waren nodig om tot overeenstem ming te komen. Of de Bruse sportverenigingen erg ge lukkig zijn met de uitkomst van de discussie is de vraag want met de uiteindelijke formulering van het stand punt houdt de gemeente enige slagen om de arm. Het begon allemaal vrij zakelijk en redelijk vriendelijk toen de begro ting voor 1989 aan de orde werd ge steld als agendapunt twee van de raadsvergadering'. Later zou de stem ming wat minder vriendelijk worden en zouden de verwijten over en weer over de bestuurstafel vliegen. A. J. Bal (Lijst Van de Velde) beet het spits af. Anderen zeggen dat dat een bodem loze put is, maar volgens ons is een sportzaal een oeverloze put". Fractiegenoot G. E. Houtekamer vulde aan dat er binnen de gemeente Bruinisse nu eenmaal meer wensen zijn dar} mogelijkheden. ,,En daarom moeten we voorzichtig zijn en keuze maken. Anders geven we alle speel ruimte op langere termijn uit han den", aldus Houtekamer. Een heel an- Advertentie Niet elke prijs Hij liet meteen al weten dat zijn fractie weliswaar voor de bouw van een sportzaal is, maar niet tegen elke prijs. Hij reageerde op een schrijven van de sportverenigingen met. de op merking dat als de Bruse sportver- enigingen.net. zo. ijverig hadden ge- spaard als de gemeente ze nu al 'een heel eind' de gelden bij elkaar zouden hebben voor de inrichting van de sportzaal. Bal stelde daj de constatering van de sportverenigingen dat de gemeen te de laatste jaren geen gelden meer gereserveerd heeft voor eventuele bouw van de sportzaal geen hout snijdt. Als bewijs voor deze stelling voer de hij aan dat men wel 70.000 gulden aan rente over het reeds gespaarde bedrag heeft bijgeboekt. ,,Dat had ook naar de gewone dienst gesluisd kunnen worden", aldus Bal. Wan neer wij in het najaar van 1989 zien dat de sport werkelijk activiteiten ontplooid heeft die zoden aan de dijk zetten willen wij als fractie van Lijst Van de Velde de sportverenigingen te gemoet komen door het restant van de winst verhuur jachthaven groot haast 72.000,- over te hevelen naar de sportzaal". (On)duidelijk Bal verzuimde daarbij echter uit te leggen wat zijn fractie precies ver staat onder 'activiteiten die zoden aan de dijk zetten' zodat het voor de sportverenigingen niet echt duidelijk wordt wat Lijst Van de Velde nu van hen verwacht. Kern van het betoog van Bal was echter dat zijn fractie niet eerder met de bouw van de sport zaal wil beginnen dan op het moment dat er voldoende geld beschikbaar is. Ook het CDA was niet echt duide lijk in haar houding aangaande de sportzaalproblematiek. Wel stelt men heel duidelijk dat het CDA nog steeds achter het plan voor de bouw van een nieuwe sportaccommodatie staat. Wat uit het betoog van J. Huizer in eerste instantie niet duidelijk werd is of het CDA nu wel of niet achter het college staat voor wat betreft het streven om in 1990 met de bouw van de sportzaal te beginnen. In plaats daarvan kwam Huizer met een aantal concrete vragen over ^le verdere tot standkoming van de sportzaal. Ook plaatste hij zijn vraagtekens. ,,De sportadviescommissie is in geen jaar ZIERIKZEE - In de krant van donderdag 22 december stond in de rubriek weekend diensten abusievelijk vermeld dat tandarts J. J. Bakker. Ou de Haven 4, Zierikzec dienst heeft van zaterdag 24 decem ber t/m maandag 26 december. Dit moet echter zijn tandarts R. C. A. Backer, Poststraat 14, Bruinisse, tel. (01113) 2666. De ze tandarts neemt waar voor geheel Schouwen-Duiveland. Spreekuren van spoedgevallen van 16.30-17.00 uur. Tandarts M. F. de Booij, Oude Haven 51, Zierikzee heeft dinsdag 27 de cember t/m donderdag 29 de cember dienst. bij elkaar geweest. Is de perestroika en de glasnost die aan de Wolga be gon het Zijpe nog niet overgestoken?'. Tegen De SGP/RPF-fractie binnen de Bruse gemeenteraad heeft zich van meet af aan verzet tegen het plan om de sportzaal aan het dorpshuis vast te bouwen. ,,De sportverenigingen stel len in hun brief dat de sport achter gesteld wordt in Bruinisse. Dan ver geten ze dat de gemeente een miljoen gulden heeft gespaard voor die sport. En het gaat in Bru natuurlijk om meer dan alleen sport", aldus L. J. van den Bos. Van den Bos herhaalde nog eens dat zijn fraótiè meer'heil ziet in het opknappen van de oude gymzaal. el 01110-15036/12319 F Geniet van de VOORPRET van uw vakantie. Geniet in uw luie stoel van de videofilm van uw reisdoel. Geniet van de GRATIS VIDEO FILM uitleen service. Natuurlijk ,,van oeveren"! Postbus 18 - 4300 AA Zierikzee der geluid kwam van de kant van de fractie Algemeen Belang. Worst Woordvoerster M. C. Maaskant-Ok- kerse stelde dat haar fractie het colle ge ten volste steunt in haar streven om in 1990 met de bouw van de sport zaal te beginnen. Zij liet niet na even een kat uit te delen: ,,Nu de worst uit eindelijk opgediend kan worden blij ken andere fracties te twijfelen aan de eetlust van de hond". Vervolgens werd de vergadering geschorst om het college zich nader te laten beraden over de manier waarop men de fracties van repliek moest dienen. ,,En gebed zonder eind". Dat was de omschrijving waarmee het college na vrij lang delibereren terug kwam in de raadzaal. Raadsvoorzitter T. C. Hekman maakte eerst van de gele genheid gebruik om nog eens publie kelijk te verklaren dat de gemeente indertijd zeker niet laconiek afscheid heeft genomen van de drie ton Tfele- bingo-geld die men onder bepaalde voorwaarden binnen had kunnen sle pen. „Andere gemeenten hebben wel van dat aanbod gebruik kunnen ma ken omdat ze al iets gespaard had den. Wij hadden geen cent", aldus Hekman. Spoed Hekman stelde verder dat het colle- ge uiterste spoed wil betrachten met de bouw van de sportzaal. „We kun nen de verenigingen niet langer aan het lijntje houden, maar we moeten zekerheid scheppen. CDA-fractie- voorzitter interrumpeerde Hekman en deed de suggestie om toch weer eens te bezien of het niet mogelijk zou zijn een sportzaal in Riekusweel neer te zetten. Hekman wees de CDA-voorman er op dat deze suggestie in het verleden ook al gedaan is en dat het de raad is geweest die akkoord is gegaan met het voorstel om de sportzaal aan het dorpshuis vast te bouwen. Sportwethouder C. J. van Liere rea geerde daarop met een vrij scherp ge toonzet betoog waarin hij stelde dat men van de kant van de gemeente ze ker niet stil gezeten heeft. „We zitten met een erfenis uit het verleden en de raad vindt het blijkbaar moeilijk om knopen door te hakken. Ik vind het betreurenswaardig dat Lijst Van de Velde streeft naar een honderd procents-dekking alvorens men wil gaan bouwen". Beloftes Van Liere stelde dat hier sprake is van een nogal extreem uitgangspunt. „Bij welke investering spreek je nu van een honderd procents-dekking, ik zou er niet één weten op te noe men", aldus Van Liere. Zijn opmer king dat er eigenlijk maar twee raadsfracties duidelijke taal spreken voor wat betreft de sportzaalproble matiek schoot zowel bij Lijst van de Velde als bij het CDA in het verkeer de keelgat. Een en ander resulteerde in een ta melijk felle woordenwisseling tus sen Van Liere enerzijds en Huizer en Bal anderzijds. Uiteindelijk werd wat meer duidelijkheid over het CDA-standpunt verkregen toen Hui zer verklaarde achter het college te staan in haar streven tot bouw in 1990. Van Liere stelde zonder omwegen dat het standpunt van Lijst Van de Velde inhoudt dat deze fractie een en ander op de lange baan wil schuiven. „Het kan wel 1992 of 1994 worden voor we genoeg geld hebben", aldus Van Liere. Een gepikeerde Bal vroeg vervolgens om een schorsing van de vergadering. Na enig gekissebis na de schorsing kwam men uiteindelijk tot een compromis. Het college houdt vast aan haar streven om in 1990 met de bouw van de sportzaal te begin nen. Onvoorziene omstandigheden daargelaten. Advertentie ECHTE VERWARMINGSSERVICE BEL 01110-14739 (ÓÓK S AVONDS EN IN HET WEEKEND) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WA> mr ffc tn,r Verwachting Deltagebied tot zaterdagavond: Veel bewolking Het front blijft in onze omgeving vertoeven. Vandaar dat we veel be wolking verwachten en vooral mor genmiddag kans op wat regen. Mati ge soms krachtige zuidwestelijke wind. Minimumtemperatuur komen de nacht 7 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 27 dec.: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 5 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 24 dec. Zon op 08.46, onder 16.29 Maan op 17.27, onder 10.17 25 dec. Zon op 08.46, onder 16.30 Maan op 18.45, onder 10.46 26 dec. Zon op 08.47, onder 16.31 Maan op 20.03, onder 11.05 27 dec. Zon op 08.47, onder 16.32 Maan op 21.18, onder 11.19 Laatste Kwartier: 31 december (05.56) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het komende etmaal verandert er nog maar weinig in het onrustige weerbeeld. Ons weer wordt bepaald door oceaandepres sies die over het noordelijke deel van de Noordzee en Zuid-Scandinavië naar Rusland koersen. Met een forse westelijke stroming wordt vrij zach te en vochtige lucht aangevoerd. Vannacht worden er enkele opklarin gen verwacht, waarbij het kwik tot rond 7 graden daalt. Morgenoverdag is er weer veel bewolking. Er valt hier en daar wat regen of motregen, maar naar het zich laat aanzien zijn dat geen grote hoeveelheden. De mid- dagtemperatuur is ongeveer 9 gra den. Er is tamelijk veel wind. Deze waait in hoofdzaak uit het westen en is boven land vrij krachtig tot hard, windkracht 6 a 7. In het Waddenge bied is de wind mogelijk zelfs enige tijd stormachtig, windkracht 8. Eer ste kerstdag wordt er wat vriendelij ker weer verwacht, maar de tweede kerstdag is het opnieuw somber weer met een grote kans op regen. ROME - Een „Trident" van de Brit se luchtvaartmaatschappij British Airways heeft een noodlanding ge maakt op de luchthaven van Rome. Er was gemeld dat zich een bom aan boord van het vliegtuig bevond. Dat hebben de Romeinse luchthavenauto riteiten bekendgemaakt. De gemeente Bruinisse streeft ernaar om in 19$0 met zaal, vastgebouwd aan het dorpshuis, te starten. bouw van de sport-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1