Korfballers All Ready incasseren een verlies Nieuw record Peter Wielaard Snookerclub gesponsord NIEUWSBODE Cees Vermeulen vierde in gewestelijke finale Andries Meyssen wint verrassend open driebandenstrijd Noordgouwe Veranderingen zaalvoetbal Zaalvoetbal senioren van SKNWK Jan van der Welle winnaar driebanden- toernooi 10 BUSSUM - De wielrenner Steven Rooks is door 45 Nederlandse sport journalisten gekozen tot sportman van het jaar 1988. Rooks eindigde dit jaar als tweede in de Ronde van Frankrijk, won de bergetappe naar l'Alpe-d'Huez en werd klimmersko ning. Sportvrouw werd drievoudig Olympisch schaatskampioene Yvon ne van Gennip. Het Nederlands voet balelftal werd uitgeroepen tot sport ploeg van dit jaar. De verkiezingen hadden plaats in een tv-uitzending van de AVRO in Bussum MIDDELBURG - Binnen het Zeeuwse zaalvoetbal gaat er heel wat veranderen volgend seizoen. In de eerste plaats heeft het afdelings bestuur besloten, dat de identiteits kaart weer verplicht wordt inge voerd voor alle zaalvoetballers. Er komt een versoepeling, want ingaan de hetzelfde seizoen is in het recrea tieve zaalvoetbal de verplichting een coach op de bank vervallen. Recrea tief zaalvoetbal wordt momenteel gespeeld in Schouwen-Duiveland, in Oostburg, in de lagere klassen in Axel en Goes. Bovendien staat er met name in Zeeuws Vlaanderen nog het een en ander te gebeuren. In de top van het zaalvoetbal zal daar ofwel worden besloten tot invoering van een klasse met alleen standaardteams (nu spe len meerdere teams van Huzavo, Za- vio en ZVA uit Axel in dezelfde hoofdklas), ofwel men komt tot een bestuursbesluit, waarbij wordt be paald, dat die grote verenigingen (van tien en meer teams) per seizoen een opgave moeten doen van een aan tal spelers, dat dan daarna niet meer voor andere teams kan uitkomen bin nen diezelfde vereniging. Over dat laatste onderwerp vergaderen de Zeeuws-Vlaamse clubs op donderdag 12 januari in de Vlaanderhal in Sas van Gent. ST. WILLEBRORD - In café-biljart Schutjeweg werd de gewestelijke finale libre 4e klas afgewerkt. Schouwen-Duivelands vertegenwoordiger Cees Vermeu len van de BV Onder Vrienden kan terugzien op een uit stekend toernooi. De eerste speeldag liep voor Ver- klopte hij Vermeulen na slechts 23 meulen niet zo voorspoedig. Van de hernemingen, twee te spelen partijen gingen er evenzoveel verloren. Respectievelijk tegen Franke en Lips. Op de tweede Herstel speeldag liet Cees Vermeulen zich echter van een andere kant zien. In Na de gevoelige tik tegen De Pun- zijn derde partij tegen Holdrop, die der herstelde Vermeulen zich weer op dat moment de ranglijst aanvoer- knap tegen P. Schrauwen en ook zijn de, wist Vermeulen in 31 beurten de laatste tegenstander, T. Laros, kon zege te behalen. Ook de volgende hin- Cees niet verontrusten. Na 32 beurten dernis, de nog ongeslagen A. Groene- had hij de 60 caramboles bijeen ge veld, werd in 35 beurten genomen. In tikt. Vermeulen: „Jammer, dat ik de vijfde ronde trof Cees heb echter zo'n slechte start had. Wellicht had er slecht met W. de Punder. Tot dan had toch meer in gezeten dan de vierde deze nog niet veel laten zien maar nu plaats. Eindstand (achtereenvolgens, punten, car., brt., alg.gem., hp.gem., hoogste score.) 1. A. Franke, De Kastanje12 - 405 - 217 - 1.86 - 2.30 - 21 2. C. Lips, De Zwaan10 - 408 - 192 - 2.12 - 3.00 - 20 3. A. Groeneveld, OBC8 - 391 - 235 - 1.66 - 2.06 - 18 4. C. Vermeulen, Onder Vrienden8 - 348 - 215 - 1.61 - 1.93 - 12 5. J. Holdorp OBV6 - 385 - 197 - 1.95 - 3.00 - 18 6. W. de Punder, OHGL6 - 357 - 208 - 1.71 - 2.60 - 14 7. T. Laros, Ons Genoegen6 - 371 - 229 - 1.62 - 2.14 - 11 8. P. Schrauwen, DOS0 - 281 - 219 - 1.28 - - 13 RHOON - Peter Wielaard van atletiekvereniging Delta Sport heeft tijdens de 15 kilometer in Rhoon voor een uitste kende prestatie gezorgd. De 21-jarige atleet verbeterde het clubrecord op deze afstand naar een prima tijd van 48.24. Het oude clubrecord stond op naam van Simon Blom met 49.07, dat realiseerde op eenzelfde wedstrijd maar dan in 1979. Opmerkelijk is dat Wielaard afgelopen weken het tweede record van Blom afpakte. Vorige week realiseerde hij op de 20 kilometer een nieuw record. In een sterk bezette wedstrijd in Rhoon werd Wielaard met een zestiende plaats de beste Zeeuw. De winnaar was Edwin Aardenburg van DEM met een tijd van 46.47. Wim Zoon kwam in dezelfde wedstrijd tot een tijd van 58.40. NOORDGOUWE - Het Van der Weijde handicap drie- bandentoernooi heeft in de persoon van Andries Meys- sen wel een zeer verrassende winnaar opgeleverd. Als enige niet bij de KNBB aangesloten deelnemer stak hij de concurrentie de loef af. Er werd gestart met twee poules van elk vier deelnemers. Meyssen werd ingedeeld bij Leo de Munnik, Rien den Engelsman en Piet van der Hulle. Den Engelsman en Meyssen waren hier duidelijk de sterkste. Zij wisten ieder 2 partijen te winnen en in hun onderling treffen kwamen zij ïemise overeen. In de andere poule waren Richard de Bruin en Ab de Waard te sterk voor Hans Coomans en Ab Weststraa- ten. In deze poule zorgde Hans Coo mans overigens wel voor de beste par tij van het toernooi met een moyenne van 1.50. Kruisfinales In de kruisfinales zorgde Rien den Engelsman voor een daverende ver rassing door favoriet Richard de Bruin gedecideerd te kloppen. Zijn partijgemiddelde loog er niet om: 1.33. Op de andere tafel was de ver rassing niet minder. Andries Meyssen slaagde er opnieuw in de partij in winst om te zetten; nu ten koste van Ab de Waard. Finale In de finalepartij tussen Meyssen en Den Engelsman ging de laatste zondermeer als favoriet van start. De voorgaande partijen hadden echter bewezen dat de favorieten het op de beslissende momenten lieten afwe OOSTERLAND - Ter afslui ting van het voetbaljaar 1988 houdt de voetbalvereniging SKNWK zaterdag 24 december - morgen dus - een onderling zaalvoetbaltoernooi voor de senioren in het gymnastieklo kaal te Oosterland. De aanvang van de wedstrij den is 09.00 uur en volgens schema wordt de laatste wed strijd om 16.00 uur gespeeld. Er bestaat ook de gelegenheid om tussen de wedstrijden door de inwendige mens te verster ken in de aangrenzende kanti ne, waar tevens een verloting wordt gehouden. Ook de sup porters zijn vanzelfsprekend welkom. De prijsuitreiking is om 17.45 uur in de Fijnproever te Nieuwerkerk. RENESSE - Mevrouw A. Viergever van de Renesse Verhuur Centrale heeft de sponsoring op zich genomen van de Snookerclub Renesse. Het team speelt voor het derde seizoen in de huidige vorm en doet dit jaar voor de eerste keer mee aan de regionale teamcompetitie. De club heeft tot op heden zonder sponsor gedraaid, maar is blij met het aanbod van de verhuurcentrale. Hiermee streeft het bedrijf naar een grotere naamsbe kendheid. Ook de snooker-spelers werken hieraan mee. In het voorjaar van 1989 komt er een kennisma kingsdag binnen het bedrijf. ten. Den Engelsman startte furieus. Na 13 beurten stond hij reeds met 9-4 voor en er leek voor hem niets meer aan de hand. Opeens wilde het bij hem niet meer lukken, terwijl An dries Meyssen, ongecompliceerd spe lend, de puntjes bijeen sprokkelde. Na 25 beurten nam Meyssen zelfs een 10-11 voorsprong. Den Engelsman was duidelijk aangeslagen. Hij stond voor de bijna onmogelijke taak nog 6 caramboles te moeten produceren, terwijl Meyssen,. door het handicap systeem, nog slechtsd^punt van-de ze-, ge verwijderd was. Rien wist nog jjj'r punten aan zijn totaal t6e'te voegen maar toen was het toch gebeurd. In dè 34e beurt kreeg de altijd lachende Meyssen een schier onmogelijke op gave. De manier waarop hij er toch een gave carambole van maakte bracht de handen van het publiek op elkaar. Andries Meyssen werd de te rechte winnaar van dit door de fami lie Van der Weijde gesponsorde toer nooi en mocht uit handen van wedstrijdleider Ruud de Bruin de hoofdprijs, een CD-speler, in ont vangst nemen. Einduitslag: 1. Andries Meyssen, Zonnemaire; 2. Rien den Engelsman, Noordgouwe; 3. Ab de Waard, Wemel- dinge; 4. Richard de Bruin, Zierik- zee; 5. Ab Weststraate, Wemeldinge; 6. Leo de Munnik, Zonnemaire; 7. Piet van der Hulle, Noordgouwe; 8. Hans Coomans, Kerkwerve. HOOGEVEEN - Martin Hendriks kan nog zeker twee winters proberen wereldkampioen veldrijden te wor den. Na, zijn ontslag bij Panasonic wegens gebrek aan prestaties vond hij een privé-sponsor in Unigarant. Korfballer Wim in 't Veld kon zijn ploeg wel hoop geven, maar geen overwin ning. h Seolto maakt in tweede helft einde aan de spanning ZIERIKZEE - Korfbalvereniging All Ready heeft in een thuiswedstrijd tegen Seolto een gevoelige nederlaag moeten incasseren. Tien minuten na de rust kwam er in de tot dan toe nog open wedstrijd een keerpunt. Uitein delijk ging Seolto met een 5-10-overwinning op zak terug naar huis. De beginaanval van All Ready be stond uit Hetty Melissant, Karin den Dekker, Jaco Stoutjesdijk en Wim in 't Veld. Dezen kregen volop kansen. Na gemiste kansen van Hetty Melis sant en Wim in 't Veld was het na zes minuten raak door een afstandschot van Jaco Stoutjesdijk. Dit was tevens de enige keer dat AR een voorsprong in de wedstrijd had. In deze wedstrijd hobbelde AR steeds achter zijn tegenstander aan. Iedere keer als AR dreigde terug te komen, sloeg Seolto weer toe. Een verdedigingsfout betekende de ge lijkmaker, 1-1. Seolto nam het initia tief en gaf het niet meer uit handen. Wederom door slordig verdedigen kwam Seolto op 1-2. Na twintig mi nuten kwam Seolto via afstand op 1- 3. Hoop De hardwerkende Wim in 't Veld gaf AR weer wat hoop. Hij gooide van een flinke afstand 2-3 door de mand. K Met nog vijf minuten voor de rust liet de verdediging van AR in deze be langrijke fase van de wedstrijd hun tegenstanders teveel schieten. Het le verde Seolto vlak voor rust een be langrijk doelpunt op, 2-4. Eén minuut na rust scoorde de niet geheel fitte Martin Rijn van afstand 3-4. Iedere keer dat AR naderbij sloop, sloeg Seolto weer toe. Met twee snel le doelpunten was het weer 3-6. Weer was het In 't Veld, die van afstand scoorde, 4-6. De aanval (Esther Schcr- penisse, Annc-Marie van Goudoever, Arjan Hagc en Martin Rijn) rook de aansluiting. Esther Schcrpcnissc miste een prachtige doorloopbal, maar in de volgende aanval maakte zij haar fout goed. Nadat zij haar te genstander achter zich had gelaten, gooide zij 5-6 door de mand. Tien minuten na de rust kwam het cruciale moment van de wedstrijd. Anne-Marie van Goudoever werd ver keerd afgestopt. Martin Rijn miste op de strafworpstip de kans op de ge lijkmaker. Twee minuten later kreeg NOORDGOUWE - Het open Van der Weijde driebandentoernooi werd afgesloten met een troosttoernooi voor de afvallers van het eerste uur. Jan van der Welle uit Zonnemaire werd uiteindelijk verdiend winnaar in deze handicap wedstrijd. In de voorronde van zijn poule liet hij in zijn eerste partij reeds zien, dat er met hem terdege rekening gehou den moest worden. Met een partijge middelde van 0.769 klopte hij favo riet Rinus de Rijke. Ook bond hij daarna Rinus Hoogstraate aan zijn zegekar. Tbgen Bert van Blooys wilde het echter niet lukken. Hij kreeg slechts 2 caramboles, hetgeen net ge noeg was om de kruisfinales te halen al scheelde het met Van Blooys slechts vierduizendste punt. De Rijke won moeiteloos zijn overige partijen Seolto een strafschop, die wel werd benut, 5-7. AR was definitief versla gen. Martin Rijn liet zijn tegenstan der twee keer gaan, 5-9. Rijn had dui delijk te kampen met een slépende keelontsteking. Zijn* vervanger Ron- ny Pantekoek kon aan de stand niets meer veranderen. Het laatste wapen feit was voor Seolto, 5-10. Zaterdag 7 januari speelt AR zijn wedstrijd te gen Luctor in Tbrneuzen. Uitslagen Overige uitslagen:Atlas 1 - Luctor 1 (10-10) en Animo 3 - Zuidwesten 2 (3- 6). De stand:Luctor 1 5-9, Atlas 1 5-8, All Ready 1 5-6, Seolto 1 5-5, Animo 3 5-4, Blauwwit 1 5-2 en Zuid Westers 2 6-2. en wist zich hierdoor verzekerd van een plaats bij de laatste vier. In de andere poule won Ben Witten berg al zijn partijen met grote over macht. De strijd om de tweede plaats in die poule ging tussen Jan Meganck en Adrie Timmermans. Meganck slaagde er in zijn partij tegen Nico de Jonge zelfs in zijn tegenstander geen enkele carambole te gunnen. De par tij tegen Timmermans besliste Me ganck ook in zijn voordeel. Kruisfinales In de kruisfinale zorgde Van der Welle voor een daverende verrassing door Wittenberg te kloppen. Rinus de Rijke gaf Jan Meganck geen kans, hetgeen betekende dat Van der Welle en De Rijke elkaar opnieuw in de fi nale zouden bestrijden. Opnieuw toonde Van der Welle zich de sterkste en mocht zich kampioen van het ..Tbernooi der kanonnen" noemen. Eindstand: 1. J. v. d. Welle, Zonne maire; 2. M. de Rijke, Kerkwerve; 3. J. Meganck. Renesse; 4. B. Witten berg, Kerkwerve; 5. N, de Jonge, Noordgouwe; 6. M. Hoogstraate, Noordgouwe; 7. B. van Blooys, Zon nemaire; 8. A. Timmermans, Zonne maire.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 10