Eddy Smit wederom kampioen Goede belangstelling Taptoe-strijd Scaldina Collectief Delta Sport wint van individueel spelend EMM Zierikzees achttal speelt remise tegen Aagtekerke Kerstsnel- damtoernooi Bedrijfs- bowlen in Renesse Schaken Bruinisse Kerstdrive bridgeclub Elderschanseross Schaken Zierikzee Kerstsehaak- toernooi t 1 Dammen ZIERIKZEE - Het achttal van damvereniging Zierikzee heeft in de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen Aagtekerke een goede 8-8 uitslag behaald. Na vijf competitiewedstrijden heeft Zierikzee nu vier wedstrijdpunten en elk punt is in deze fase van de competitie meegenomen. J. Honig combineerde zich in het middenspel naar dam en won vrij snel. M. de Wild leek remise te spe len, maar moest in het eindspel toch opgeven. S. Douw kwam in de loop van de partij moeilijker te staan en verloor ook. J. de Wild dacht redelijk spel te hebben, maar stond plotseling verloren in de tijdnoodfase. Hiermee was de stand 6-2 in het voordeel van Aagtekerke en een debacle leek on vermijdelijk. Maar door enig geluk keerde het tij alsnog voor Zierikzee. J. Smalheer leek verloren te staan, maar in de tijdnoodfase won hij op miraculeuze wijze. C. Boot speelde een gelijk waardige remise en vervolgens wist M. van der Wielen te winnen door zijn positioneel voordeel goed uit te bui ten. In de slotpartij hield A. Flik- weert het hoofd koel en haalde een goede remise binnen. Zodoende kwam er een 8-8 uitslag tot stand, hetgeen voor beide partijen, gezien het geringe krachtsverschil, verdiend was. De persoonlijke uitslagen: F. Blaas- J Honig 0-2, D. Bosselaer-J. Smal heer 0-2, J. Houmes-M. de Wild 2-0, J. HILVERSUM - Jan Timman heeft tijdens de tweekamp tegen Mikhail Thl voor de tweede achtereenvolgen de keer een nederlaag geleden. Woensdag verloor hij in Hilversum de vijfde en voorlaatste partij met zwart. Het duel vergde 36 zetten. Hierdoor heeft Tal de leiding geno men met 3-2. De laatste partij is vrij dag. Engelvaart-J. de Wild 2-0, J. Maranus- S. Douw 2-0, M. de Smit-M. van der Wielen 0-2, S. de Visser-C. Boot 1-1 en A. Francke-A. Flikweert 1-1. ZIERIKZEE - Damvereni ging Zierikzee houdt ieder jaar een zogenaamd Kerstsneldam- toernooi. Dit jaar is het dam- toernooi donderdag 29 decem ber en de aanvang is bepaald op 19.00 uur. Er wordt gespeeld in het Zeeuws Pannekoeken- huis aan de Zierikzeese Appel markt. Zoals altijd zijn naast de clubdammers ook de huisdam mers welkom. Deze avond is voor de huisdammers een gele genheid om eens tegen een an der te spelen. Bij de clubspe lers verdedigt Cor Boot zijn titel, maar hij zal zware tegen stand te duchten hebben van bijvoorbeeld Jos de Wild, Ri- nus van der Wielen en Sjaak Douw. Iedereen is bij voorbaat zeker van een aardige prijs en voor de beste huis- en clubdam mer is er ,een beker. Deelne mers kunnen zich aanmelden bij Cor Boot. (01116-1374) of bij Rinus van der Wielen (01113- 2688). ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 22 december 1988 Nr. 24461 11 kreeg en na de nodige bange mo menten een fraaie gul van bijna 10 pond wist te landen, die nog maar net aan het (platvis)haakje hing. Velen meenden dat in de resteren de vistijd in verband met de inval lende duisternis nog wel meer gul gevangen zou worden, maar dit bleek een misrekening, want zo wel de gul als de rest van de vis hield het voor gezien. "Eerste junior deze wedstrijd werd Arjan Rossen op een fraaie zevende plaats. De uitslag luidt: 1. R. Timmer man 4939 punten; 2. E. W. Smit 1090; 3. C. Rossen 986; 4. C. Bolle 951; 5. W. Meerdink 941; 6. C. J. Schot 755; 7. Arjan Rossen 730 (eerste junior); 8. H. Wabeke 620; 9. F. L. Timmerman 535; 10. A. J. Verwest 515; 11. W. C. A. Dekker 460; 12. H. Pannekoek 425; 13. Jo- han Verwest jr. 415; 14. J. C. Kris- talijn 385; 15. D. v. d. Dikkenberg 321. Door deze uitslag slaagde Cees Rossen erin Leo Bolier uit de top tien te verdringen. Er vonden ove rigens nog meer interne verschui vingen plaats. De eindstand 1988 luidt: 1. E. W. Smit 11.123 punten; 2. C. Bolle 9.708; 3. J. C. Kristalijn 8.349; 4. S. den Boer 6.884; 5. R. Timmerman 6.865; 6. W. Meerdink 6.775; 7. M. Kramer 6.735; 8. C. H.. van Schelven 5.991; 9. C. J. Schot 5.747; 10. C. Rossen 5.644. Hoewel Marjan Verloo de laatste wedstrijden geen vis wist te be machtigen was haar voorsprong toch ruim voldoende voor het juni orenkampioenschap, vooral ook omdat haar naaste belagers de ge- broeder Timmers de laatste wed strijden niet aan de start versche nen. De eindstand luidt: 1. Marjan Verloo 2511 punten; 2. Pascal Tim mers 1637; 3. Johan Verwest 847. Na afloop van de laatste wed strijd overhandigde wedstrijdlei der Willem Meerdink de kampioe-, nen een bloemetje. Typerend was dat hij zich alle wedstrijden in de prijzen wist te vissen. Ook wist Smit net als vo rig jaar beslag te leggen op de Flo- hilbeker voor de beste allround visser (het Oosterscheldelid dat in .één seizoen het beste uit de bus komt in zowel de zoet- als zoutwa tercompetitie). Typerend was dat dit met precies dezelfde cijfers als vorig jaar geschiedde nl. een eer ste plaats in de zout- en een vierde plaats in de zoetwatei'competitie. Maar Ronald Timmerman wint laatste competitiewedstrijd Clubkampioen Eddy Smit met op de achtergrond Wim Meerdink. Matchwinnaar werd Ronald Timmerman, die in de slotfase nog een gul van bijna 10 pond wist te landen en daardoor nog flink opschoof in het klassement. Bij de junioren ging de titel naar Marian Verloo. De laatste competitiewedstrijd telde 41 deelnemers en werd aan het strand van Westerschouwen vervist. De vangst was redelijk en bestond uit bot, schol, schar, meun en kabeljauw, in totaal bijna 18 ki lo vis. Voor Smit begon de wedstrijd uiterst voorspoedig want reeds in het eerste half uur van de wed strijd wist hij twee maatse botten en een grote schar te landen. Toen was voor hem de koek grotendeels op want alle inspanningen daarna leverden nog slechts één vis, een meun op. Concurrent Cees Bolle ving zijn vissen pas in de tweede helft van de wedstrijd maar viel ook tegen het einde stil en werd nog voorbijgestreefd door Cees "Rossen, die in deze laatste wed strijd de derde plaats pakte. Ontknoping De wedstrijd kreeg nog een sen sationele ontknoping toen Ronald Timmerman, die tot dan toe nog geen beweging in zijn hengel ge zien had een enorme aanbeet HAAMSTEDE - Evenals vorig' jaar is Eddy Smit clubkampioen zeevissen ge worden van de Zierikzeese hengelsportvereniging Oosterschelde. Door de laat ste competitiewedstrijd,als tweede te eindigen, kwam zijn in de vorige wed strijd opgebouwde voorsprong niet meer in gevaar. ZIERIKZEE - Organisator en toernooileider Ad de Graaf van de Zierikzeese tafeltennisvereniging Scaldina is blij met de aanmeldingen, die zijn binnengekomen voor het Taptoe-toernooi. De wedstrijden worden door de NTTB georganiseerd, daarbij gesteund door sponsor Uitgeverij Malmberg. De plaatselijke verenigingen doen het uitvoerende werk. De Zierikzeese club heeft vorig jaar niet meegedaan. Dit jaar doet ze voor het eerst wel mee, omdat de bond het nu anders heeft aangepakt. „Het heeft voor ons geen zin om zoiets zelf te organiseren. Ten eerste kost het dan meer tijd om alle scholen af te gaan. Maar het zou er ook op lijken, dat we aan het ledenwerven zijn", al dus De Graaf. De bond heeft de scholieren dit jaar via het jeugdblad Taptoe opgeroepen om mee te doen. Malmberg heeft alle scholen informatie toegestuurd, zo dat men de kinderen via een geadres seerde enveloppe kon aanmelden bij de plaatselijke vereniging. „Aanvan kelijk hadden we vier dagen gepland, maar omdat we nog geen idee hadden van het aantal inschrijvingen is dat nu -teruggebracht naar drie dagen". HeJ2Tiipfóeitoecö.O-Qi,js .taaa,pdag ?6, dinsdag 27 en woensdag 28 december. Alle dagen starten óm 10.00 uur. Tafels De tafels staan opgesteld in de zaal van Scaldina aan de Raamstraat. Toernooileider Ad de Graaf, tevens jeugdtrainer, hoopt dat er na het toer nooi nog wat nieuwe leden bijkomen. „Maar dat is niet de opzet. Het gaat ons erom dat in de kerstvakantie de jeugd een leuke dag heeft. Door mid del van een demonstratie krijgen ze ook nog wat extra's te zien en te ho ren". Aan het toernooi doen kinderen mee uit onder meer Renesse, Zierik zee, Oosterland, Kerkwerve, Drei- schor en Brouwershaven. RENESSE - Jerry Rijstenbil scoorde de hoogste serie van bedrijfsbowlen met totaal 633 pins voor vakantiepark Schou wen. Dat komt neer op een ge middelde van 211 pins. Wout Lokker was de tegenstander van Schouwen (1-3). Ook de zelfde uitslag werd het bij bowlingtrio André tegen Al- prokon, maar dan zeer verras send in het voordeel van trio André. De Parfumeriezaak uit Re nesse tegen de bouwvakkers uit Haamstede werd ook 3-1, terwijl de horeca uit Renesse met 4-0 verloor van de collega's uit Westerschouwen. Dat resul teerde in de volgende stand: 1) Allumium Alprokon Baren- drecht 30, 2) de Blokhut Wes terschouwen 25, 3) Belladonna Renesse 23, 4) Bijkerk Haam stede 21, 5) Wout Lokker Noordwelle 19, 6) André Renes se 18, 7) Vakantiepark Schou wen, Renesse 16, 8) Zeeuwse Stromen Renesse 9. Tweehon derd games Hans Hilgers 214 en natuurlijk Jerry Rijstenbil 253-214. Tini Staal had het hoogste gemiddelde bij de da mes: 168. Rabot liet alle punten liggen tegen de Clipper, waar door het spannend werd in de ze groep. 1) Delphi Zierikzee 22, 2) de Clipper Westerschouwen 22, 3) Romer Schiedam 22 4) Le Ra- bot Renesse 20, 5) Duin en Strand Scharendijke 18, 6) J. P. Staal Renesse 17, 7)'t Roefke Renesse 15, 8)'t Grote Zwijn Haamstede 12, 9) Belmo Oud- dorp 11. Alleen, Belmo heeft een speeldag minder dan de rest. Hoogste gemiddelde was zeer mooi van Wirri Tuk zonder 200 games toch 189 pins voor restaurant LeRabot. Tweehon derd games waren er voor twee keer Daan Blom (203-211), Hans Hilgers (213) en Jaap de Mey (244). BRUINISSE - De schaakvereni ging TOG uit Bruinisse heeft een zeer nuttige 3-2 overwinning behaald op Noord-Colijnsplaat. Jan de Korte legde op het eerste bord de basis voor die overwining door winst op P. Geelhoed. De Korte, openend niet z'n geliefde Koningsambiet, profiteerde goed van het tempoverlies van z'n te genstander. Na een knappe afwikke ling op het middenveld met dame- ruil kon hij met een vrij-pion en een paard de volle winst pakken. Ad van Klinken bouwde de winst uit met knap spel tegen B. van Gilst, Na de opening met Gesloten Spaans ontspon zich een gelijkopgaande strijd. Maar na een knappe combina tie kreeg Van Klinken z'n opponent plat. Kees van den Bos kwam uit de opening met een pion achter maar on danks dat euvel knokte hij zich knap terug tot een gelijkwaardige stand. De kansen keerden zich echter in z'n voordeel toen tegenstander P. Jarise naar de voor hem verkeerde kant rok- keerde. Tben hij ook nog een toren in z'n aanval betrok was de defensie dusdanig verzwakt dat Van den Bos daar behendig van kon profiteren zo dat Janse de koning plat legde. Voorzitter Jan Reurich zette tegen I. Bout de aanval iets te doldriest in wat fatale gevolgen voor z'n verdegi- gihg had. Toen hij gedwongen was z'n dame in te leveren tegen een loper kwam hij dat kwaliteitsverlies niet meer te boven en moest opgeven. In de huishoudelijke competitie waren enkele opmerkelijke uitslagen te melden die een pluspunt voor de aanstormende jeugd betekenden. Bert Lagendijk verraste heel de ver eniging door een rasechte knock-out op de koploper van de vereniging, Ad van Klinken. Uit een schier hopeloze stelling (hij stond twee lopers achter) bereidde Lagendijk een soort kamikazie-achtige val voor waarvan dc mogelijkheid door Van Klinken zwaar werd onderschat. De mat-val slaagde formidabel en grijnzend kon Bert de volle winst opstrijken. Leen- dert Jan van den Bos wist ook de vol le winst op te eisen van routinier L. Houkamp. De partij tussen'M. Hou- kamp en K. v. d. Bos werd afgebro ken in een bijzonder moeilijke eindstelling waar volgens kenners bijna zeker remise uit moest rollen. ZIERIKZEE - Voor de Kerstdrive van de Zierikzeese Bridge Club iva- ren 27 paren komen opdagen, die el kaar onder het genot van een borrel hapje het leven-met-kaarten zo zuur mogelijk trachtten te maken. Het best slaagde daarin het paar me vrouw Terwisscha en (le heer Pom- per, die met een gemiddelde score van 68,75 de overige paren het nakij ken lieten. Het echtpaar Kloet maakte er ook iets fraais van met 63,54%. In de kleinste van de drie groepen sleepton de heren Becu en Van der Post dc eer ste plaats in de wacht met §9,38%. De detailuitslag is: Groep 1 1. hm Becu en Van der Post, 57 pf 2. hrn. K. van Ast en Kegels, 52; 3. ep. Van Assendelft, 51; 4. ep. Hollander, 48; 5. dms. Van Geesbergcn en Sluij- ter, 47; 6. ep. Hocts, 41; 7. mw. Hoger- heijde en dhr. Viergever (48 is 50%). Groep B 1-1. mw Tbrwisscha en dhr. Pomper. 132 pt.; 2. hrn. Blonk en Dc Rie, 111; 3. ep. Stokla. 107; 4. hrn. 't Hart en De Vries, 102; 5. ep. Oostwoud Wijdenes. 96; 6. dms. Becu en Van der Post, 94; 7. hrn. Eekman en Meulstee, 86; 8. mw. Heuser en de heer Boot, 83; 9. ep. Phoa. 77; 10. mw. Van den Berg en dhr. Does, 72. (96 is 50%). Groep C 1. ep. Kloet, 122 pt.; 2. dms. Kops en Tuinman, 116; 3. dms. Van 't Leven en Schaalje, 106; 4. dms. Van Oeveren en Tbnnekes en dms. Van Leeuwen en van deZande, 98; 6. ep. Akerboom, 92; 7. hrn. Hendrikse en Sweere, 90; 8. dms. Brinckman en Heijeneman, 86; 9. dms. Does en Eekman, 81; 10. ep. Evenwel, 71. (96 is 50%). (Door een technische fout is dit verhaal eerder fouttief afgedrukt) MIDDELBURG - Voor de Zierikzeese handballers van Delta Sport was het lang- geleden dat men had gewonnen van het Middelburgse EMM. Voor rust was de thuisploeg duidelijk de betere wat dan ook in de ruststand van 10-6 tot uitdrukking kwam. Na rust vervielen de Middelbur gers in persoonlijke fouten en trad men te individueel op. Coach Rob de Vos was na afloop ontzettend tevreden over het optre den van zijn team. „We hebben nu uit negen wedstrijden negen punten we ten te bemachtigen. Tevens hebben we vandaag van de beste Zeeuwse ploeg gewonnen en derhalve zie ik vol vertrouwen het restant van de competitie tegemoet", aldus een op getogen De Vos. EMM begon de wed strijd overtuigend en liep al snel uit naar 4-0. Afwachtend Delta Sport speelde in de beginfa se, waarschijnlijk door de spanning, te afwachtend. Via de standen 6-1 en 6-3 kropen de Zierikzeeenaren echter langzaam terug. Totdat een ruststand van 10-6 was bereikt. Tijdens de pau ze werd afgesproken dat de beste spe- AARDENBURG - De 16-jarige at leet Michel Coolbergen van atletiek vereniging Delta Sport zorgde voor een uitstekend resultaat tijdens de 4e Elderschanseross in Aardenburg. De eerstejaars B-junior liep in een zeer sterke race naar de derde plaats. Hij moest in (le laatste meters nog wel een eindsprintje trekken om zijn goede klassering veilig te stellen. Coolbergen liep prima over het smal le en bochtige parcours rondom het kasteel Elderschans. Hij wist in (le kop mee te blijven draaien. Door her haaldelijke ontsnappingspogingen van dc koplopers moest Coolbergen steeds een tandje bij zetten wat hem overigens uitstekend lukte. De Zie rikzeese loper had 12.54.4 minuten nodig voor het 3300 meter lange par cours. De D-junior Ramses Bekkenk werd vierde en Tanja Gcrards kwam in dc grote groep meisjes A-pupillen tot een mooie vijfde plaats. In het kleine groepje meisjes pupillen C liep Saskia Nieuwenhuyzc naar een derde plaats. Bij de senioren ging de overwin ning naar Leon van der Velden uit Ka pel le. De atleet van AV '56 had na éér. ronde lopen, er moesten acht ronden worden gelopen over het smalle en bochtige parcours, de strijd al beslist door een paar honderd meter voor sprong. De beste Delta Sport atleet was Wim Provoost uit Renesse die op een keurige 23e plaats eindigde in 34.17.5. Jan Hoek maakte zijn rentree na een langdurige blessure (scheurtje in buikwand). Hoek liep niet onver dienstelijk naar een 25e plaats in 34.37.6. Ier van EMM een vaste mandëkker zou krijgen. Bert de Vos moest ver volgens als tweede cirkelspeler gaan opereren. In de tweede helft werden de gemaakte afspraken goed nage leefd. Het spelpeil van EMM liep terug en door collectief optreden van Delta Sport waren de rollen al snel omge draaid. In de laatste drie minuten kwamen de mannen van coach Rob de Vos zelfs op voorsprong en gaven die niet meer uit handen. Er werd goed verdedigd. Delta Sport scoorde in de tweede helft negen doelpunten terwijl EMM met maar vier doelpun ten daar ver achterbleef: 14-15. De doelpuntenmakers van Delta Sport waren: Bert de Vos 6x, Peter Lefèvre 4x, Erwin Schaalje 3x en Bert Nuij- ens 2x. ZIERIKZEE - Zowel R. van der Ve- ken als M. Krijger wonnen hun partij in de huishoudelijke schaakcompeti tie. Met een gering onderling verschil staan beide heren nu ruim bovenaan de ranglijst. H. Uil, die een derde plaats bezet, is nu op afstand ge speeld. Uitslagen R. van der Veken-H. Uil 1-Ü M. M. Krijger-A. M. van dc Westenl-0 J. van de Made-G. den Broeder S. Stoel-J. Verkerk 1-0 A. Bloom-J. Dopper 1-0 J. Bom-H. Baris 0-1 O. Vleeshouwer-C. van Eldik 1-0 D. van Wijck-J. Hoogst rate 0-1 J. van Dalsen-Mw. E. Ribbens 1-0 In de tweede en derde ï-onde promo tieklas ZSB hebben de Schouwso schakers goed gespeeld, maar geen loon naar werken gekregen. In de tweede ronde werd bij Terneuzen 2 met het kleinst mogelijke verschil verloren. In de derde rondo mochten de bezoekers uit Kruiningen blij zijn met een remise huiswaarts te kunnen keren. Topscorer was II Uil. die bei de partijen won. Ook Van der Veken deed het uitstekend Hij won in Terncuzen en .in dc thuiswedstrijd tegen Kruiningen be haalde hij remise tegen de snelscha- ker-pur-sang Van der Borgt. Zierik zee is nu geklommen naar dc zevende plaats. De volgende wedstrijd is te gen koploper Middelburg 2. Voor de laatste ronden staan er wat gemak kelijkere tegenstanders op het pro gramma. Derhalve is een plaats bij dc bovensten nog mogelijk. Persoonlijke uitslagen: Terncuzen 2-Zierikzce 1 K. Cohen-M. Krijger 4>A-3Vi 1-0 J. Kctelaar-H. Uil 0-1 M. Dieleman-A. van de Westen 1-0 K. Kraak-J. van de Made 0 1 J. Miedema-H. Baris E. de Ruyter-R. van der Veken 0-1 J. Oostdijk-J. Dopper 1-0 J. Dieleman-G. den Broeder 1-0 Zierikzee 1-DZD 1 R. van der Veken- P. van de Borgt M. Krijger-R. den Hollander H. Uil-B. Koeman 4-4 1-0 1-0 G. den Broeder-W. van Stel V2-V2 J. Dopper-J. Jansen 0-1 H. Baris-C. Heijboer 0-1 A. van de Westen-H. van Iwaarden0-1 A. Bloom-F. Frèrejean 1-0 Stand promotieklasse ZSB Middelburg 2 6 15,5 DZD Kruiningen 1 5 15,5 Temeuzen 2 4 12,5 Souburg 2 3 11 Koudekerke 2 2 11 HWP Sas van Gent 4 2 11 Zierikzee 1 1 9,5 Vlissingen 2 19 KOUDEKERKE - Het jaarlijkse kersttoernooi van de schaakvereni ging Koudekerke is achter de rug. Het toernooi, dat als de grootste tra ditie in de Zeeuwse schaakwereld geldt, had een recorddeclnainc van ruim 200 deelnemers. De drie deelne mers van dc Schaakvereniging Zie rikzee behaalden een tweede, derde en vierde plaats. ledereen was van tevoren ingedeeld in groepen van vier. Om de beker van dc gemeente Valkenisse werd gestre den door dc winnaars van de groepen IA on 1B. Dat waren Johan de Wolf, uitkomend voor het Sas van Gentse HWP en oud-Vlissinger Hans Grof- fen, spelend bij het Utrechtse Paul Keres. vorig jaar nog winnaar. Na een spannen dc finale van drie vlugger tjes trok De Wolf verdiend aan het langste eind. Krijger kwam uit in groep 3, ver loor de eerste partij, won de tweede en remiseerde tegen de winnaar van zijn groep Dit alles was goed voor een tweede plaats. Dopper was ingedeeld in groep 14. maar was die dag niet erg op dreef en verloor al zijn partijen. Een vierde plaats was zijn deel. Baris, gestationeerd in groep 15, be gon mot een overwinning. Helaas ver loor hij de beide partijen en moest te vreden zijn met een derde plaats. De uitslagen waren niet zo belang rijk. Iedereen was het erover eens dat het een heel gezellig toernooi was. In vergelijking tot andere jaren was de Zierikzee opkomst wat mager. Dit evenement verdient ook van de Sehouwénaren een grote belangstel ling.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 11