Nog geen oplossing voor portefeuille onderwijs Goede belangstelling voor eerste Dreister kerstmarkt Aantal werklozen laat geringe stijging zien Uii SAMAN B.V. DE ZIERIKZEESCHE COURANT van oeveren reizen NEFITTURBO RADSON VAILLANT 4, ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VVV Hobbybeurs Reisadviseuse Revanche Mr. G. Nijland is de nieuwe voorzitter van de De vijfde hobbybeurs in Bruinisse trok een In onze serie Een dag op stap met deze week Zierikzees elftal revancheert zich door een 3-0 VVV-Zierikzee. Hij wil de zaken voortvarend groot aantal belangstellenden. (Pag. 3). aanpakken. (Pag. 2). de lotgevallen van een reisadviseuse. (Pag. 4). winst op RKDVC uit Drunen. (Pag. 6). MAANDAG 19 DECEMBER 1988 145ste jaargang Nr. 24459 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De wereld moet weten dat indien zij vrede wil zij hard daarvoor zal hebben te werken. Shotwell Overleg Zierikzees college gaat voort ZIERIKZEE - Het bijna twee uur durende gesprek dat burgemeester en wethouders van Zierikzee vrijdagna middag met eikaar hebben gehad over de vraag wie de portefeuille onderwijs moet gaan behartigen nu wethou der J. Groen deze post niet langer voor zijn rekening wil nemen, heeft nog geen oplossing opgeleverd. Een tweede gesprek hierover zal op korte termijn, maar waarschijn lijk pas na de kerstdagen plaatsvinden. Ook een aantal vertegenwoordigers van de medezeggenschapsraad van 't Kofschip heeft vrijdagmiddag een gesprek gehad met de wethouders L. J. van Gastel en P. de Rijke over hun motieven om af te wijken van het unanieme advies van de benoemingscommissie. gedaan aan de democratisering bin nen het onderwijs) geen verantwoor delijkheid voor dit raadsbesluit wil en kan dragen. Groen: „Als er goede en deugdelij ke argumenten aangevoerd zouden zijn om van dit unanieme advies af te wijken zou ik bereid zijn geweest om de zaak nader te bezien. Wat precies de argumenten zijn geweest weet ik nu nog steeds niet, maar wel weet ik dat ik niet bereid ben om als wethou der onderwijs problemen rond 't Kof schip op te moeten lossen die door an deren zijn ontstaan. De portefeuille onderwijs da's voor mij over. Als de anderen voet bij stuk houden dan ontstaat er een patstelling en dat is niet mijn bedoeling" aldus Groen, *die~nlet huopt dat-er-op -hem een te grote druk zal worden uitgeoefend om toch wethouder van onderwijs te blijven. Ofschoon een eerste gesprek van burgemeester en wethouders weinig resultaat heeft opgeleverd is de hoop op een oplossing nog niet verdwenen, zo blijkt uit de woorden van zowel Groen als De Rijke en Van Gastel, ,,'t Is moeilijk maar ik blijf hopen dat collega Groen de portefeuille onder wijs weer gaat doen, omdat hij in on derwijskringen een graag geziene persoon is" aldus De Rijke die desge vraagd meedeelt dat de sfeer binnen het college er niet een van gemor en gegrom is. Ook wethouder Van Gas tel betreurt het dat Groen zijn porte feuille heeft neergelegd, maar wijst tevens op het meerderheidsbesluit van de raad om niet mevrouw Van. Anraad maar mevrouw Van Geers te benoemen als hoofd van 't Kofschip. ,,Er is gekozen, het is eerlijk en de mocratisch gegaan en dan is het zo dat men zich bij een besluit moet neerleggen" aldus Van Gastel, die hierbij aantekent dat het niet de eer ste keer is dat een nummer twee of drie van de kandidatenlijst uiteinde lijk wordt benoemd. Door dit besluit heeft de medezeg genschapsraad van 't Kofschip in middels bij het gemeentebestuur zijn ongenoegen over de gehele gang van zaken duidelijk gemaakt. Nadat eerst een officiële brief naar b en w is verstuurd heeft een delegatie van de ze raad eveneens vrijdagmiddag een gesprek gehad met de wethouders De Rijke en Van Gastel. De medezeggenschapsraad had op dit informele gesprek aangedrongen om uitsluitsel te krijgen over de mo tieven van beide wethouders om af te wijken van het unanieme advies van de benoemingscommissie en om dui delijk te maken hoeveel commotie het raadsbesluit binnen 't Kofschip en bij de ouders heeft losgemaakt. Zoals het er nu naar uitziet zal dit, zo werd tijdens de vorige week woens dag gehouden ouderavond bekend ge maakt, het ontslag van een onder wijskracht tot gevolg hebben. Het beperken van het aantal leerkrachten op wat kleinere scholen, zoals minis- ZIERIKZEE - In de afgelopen maand is het aantal werklozen in het gewest Goes ten opzichte van de maand oktober licht gestegen. Die kleine toename is toe te schrijven aan de stijgende werkloosheid onder mannen. In een maand tijd steeg deze met vijftig. Dit blijkt uit het statistisch maandoverzicht van het Gewestelijk Ar beidsbureau in Goes, waaronder ook het arbeidsbureau in Zierikzee ressorteert. Wethouder J. Groen (PvdA): ,,Het is niet mijn bedoeling om de zaak klem te zettener valt met mij over van al les te praten. Alleen de portefeuille onderwijs is voor mij over". De problemen rond de portefeuille onderwijs ontstonden een week gele den toen de raad gevraagd werd een nieuwe directeur voor de openbare basisschool 't Kofschip te benoemen. Een benoemingscommissie onder voorzitterschap van onderwijswet houder J. Groen en samengesteld uit onder andere vertegenwoordigers van het onderwijsteam, de medezeg genschapsraad, een gemeente-ambte naar en de inspectrice voor het basis onderwijs had unaniem de huidige adjunct-directrice van 't Kofschip, mevrouw J. van Anraad-Goosen op de eerste plaats gezet. Dit mede ge zien de rechtspositionele gevolgen van het benoemen van iemand buiten de school. Dit unanieme advies werd niet door de wethouders Van Gastel en De Rijke overgenomen. Deze vonden zo wel mevrouw Van Anraad als kandi daat mevrouw F. C. M. van Geers ge lijkwaardig en wensten een voor dracht op alfabetische volgorde te doen. Toen PvdA raadslid D. van der Wekken tijdens de openbare vergade ring naar de motieven voor deze af wijkende mening vroeg wilden beide wethouders dit alleen achter gesloten deuren doen, omdat deze argumenten van persoonlijke aard waren. Toen een krappe meerderheid bin nen de raad uiteindelijk mevrouw Van Geers tot directeur van 't Kof schip benoemde was dat voor onder wijswethouder Groen, die reeds eer der te kennen had gegeven dat hij aan het niet opvolgen van het unanieme advies van de benoemingscommissie persoonlijke consequenties verbond, reden om deze portefeuille beschik baar te stellen. Dit omdat hij als wet houder onderwijs om principiële re denen de afbreuk die hiermee wordt Wethouder L. J. van Gastel (VVD): ,,Er is op 'n democratische wijze door de raad besloten. Het is alle maal eerlijk gegaan en dan is het zo dat men zich bij een besluit moet neerleggen". Wethouder P. de Rijke (CDA): ,,Ik blijf hopen dat wethouder Groen de portefeuille onderwijs weer gaat doen". ter Deetman wil zou door de benoe ming van de huidige adjunct-direc teur tot directeur opgevangen kunnen worden. Ook dit gesprek tussen medezeg genschapsraad en wethouders heeft volgens de voorzitter van de mede zeggenschapsraad, M. Broekema geen resultaat gehad. ,,Het was een moeilijk gesprek waaruit is gebleken dat bij beide wethouders geen bereid heid bestaat om onze bezwaren te be grijpen. Wat hun argumenten om in een zo laat stadium af te wijken van het unanieme standpunt van de be noemingscommissie betreft hebben beiden zich steeds verscholen achter datgene wat in het besloten deel van de raadsvergadering is gezegd. Wel is gevraagd om een punt achter deze i zaak te zetten, gezien het meerder heidsstandpunt", aldus Broekema. Ofschoon de bereidheid om tot een "oplossing te komen bij alle partijen1" aanwezig lijkt te zijn zal het op grond van de huidige standpunten niet een voudig zijn om alsnog tot een verge lijk te komen. Wethouder Groen heeft duidelijk te kennen gegeven de porte feuille onderwijs voor gezien te hou den, terwijl de wethouders Van Gas tel en De Rijke bepaald niet staan te dringen om onderwijszaken te gaan behartigen, nu de medezeggen schapsraad van 't Kofschip te kennen, heeft gegeven dat wanneer een van de twee wethouder van onderwijs zou worden, deze met de „nodige arg waan zal worden ontvangen" aldus Broekema. Vandaag (maandag 19 december) worden de ouders via een schrijven op de hoogte gesteld van het verloop van dit gesprek met de wethouders. In januari zal, wanneer het officiële antwoord van het college van b en w binnen is, met de ouders van gedach ten worden gewisseld over mogelijke andere stappen. Het aantal werkloze mannen nam in een maand tijd met vijftig toe en bedraagt nu 2056. Bij de vrouwen daarentegen zakte het aantal werklo zen van 1640 naar 1604. In vergelij king met een jaar geleden nam het aantal werkloze mannen en vrouwen met honderdveertig toe. In november '87 was er sprake van een grotere stij ging (89). Wat de werkloosheid in het rayon Zierikzee betreft is er sprake van een stijging. In vergelijking met oktober zijn er nu 64 werklozen meer. Ten op zichte van november '87 is die stijging minder, namelijk achttien werklozen meer. Bij de mannen in de regio Schouwen-Duiveland is het aantal werklozen licht gedaald (21). Bij de vrouwen daarentegen is de werkloos heid met 39 gestegen. Uit de werkloosheidscijfers per be roepsgroep blijkt dat met name on der bouwvakarbeiders (B&U en GWW) spake is van een aanzienlijke afname van het aantal werklozen ten opzichte van november '87. Onder het kantoorpersoneel vielen in een jaar tijd meer werklozen. De meeste vrou welijke werklozen zijn te vinden in de sector kantoor- en horecapersoneel terwijl ook onder het sociaal en ge neeskundig personeel sprake is van een toenemend aantal werklozen. Het werkloosheidspercentage is in het gewest Goes (93%) nog altijd lager dan het provinciaal gemiddelde van 9,7%. Ook in vergelijking met het landelijk werkloosheidspercentage (13,9%) komt Zeeland er gunstig van af. Wat de Zeeuwse situatie betreft blijkt dat het percentage werklozen op Schouwen-Duiveland (11,9%) het hoogste is binnen het gewest Goes, waartoe behalve de Bevelanden en Schouwen-Duiveland ook Tholen be hoort. Het aantal werklozen jonger dan 23 jaar is in vergelijking met november '87 licht gestegen. Het percentage oudere werklozen ouder dan veertig jaar) is bij de mannen licht gedaald, hetgeen ook geldt voor het aantal werklozen in de leeftijd van 23 tot en met 39 jaar. Verder vertoont ook het percentage werklozen dat slechts en kele maanden (0 tot 3 maanden) bij DREISCHOR - Het idee van een vijftal ondernemers uit Dreischor om een kerst markt te organiseren is goed ontvangen. Zaterdag heerste er in en rond de Cebecohal aan de Bogerdweg in Dreischor niet alleen een prettige kerstsfeer maar ook een gezel lige drukte. Advertentie NEISSUftO VAN otvtntN Dim 1 irf OMIO.ISOJ*'UJI» Geniet van de VOORPRET van uw vakantie. Geniet in uw luie stoel van de videofilm van uw reisdoel. Geniet van de GRATIS VIDEO FILM uitleen service. Natuurlijk ,,van oeveren"! gotdvcrzDryd, wttg>itotdndt M Ponbui I» OOO AA Zfcfikm het arbeidsbureau staat ingeschreven een toename van vier tot vijf procent. Bij de mannen is het percentage lang durig werklozen (zij die een jaar of langer staan ingeschreven) een daling van twee procent. Bij de vrouwen is deze daling van het aantal langdurig werklozen aanzienlijker (4%>). Wat het aanbod van werk betreft meldt het statistisch maandoverzicht dat in de maand november 119 vacatures zijn binnengekomen. Eind november stonden er bij het arbeidsbureau nog 125 vacatures open. In vergelijking met november vorig jaar is het aantal vacatures toegenomen. Alleen in het rayon Tholen is er spake van een af name van 11 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WA> U6Ï PE 811» 7* De eerste Dreister kerstmarkt is 'n succes geworden. Rond de vijfhonderd bezoekers keken hun ogen uit naar alles wat de plaatselijke ondernemers daar hadden uitgestald. Het idee om als kleine gemeen schap wat sjeu aan het kerstgebeuren te geven ontstond nog maar kort gele den. ,,Een week of drie geleden zijn we voor het eerst bij elkaar geweest om dit idee nader uit te werken" ver telt slager Cees van Velzen die voor deze gelegenheid in de huid van Kerstman is gekropen en die samen met G. van de Velde, C. Slager, F. Kok en B. de Rijke verantwoordelijk is voor deze eerste Dreister Kerst markt, die in korte tijd gerealiseerd Ofschoon het in deze tijd van het jaar hard aanpoten is voor onderne mers bleek de animo om aan dit kerstevenement deel te nemen ruim schoots aanwezig te zijn. Blijkbaar was ondernemend Dreischor het roe rend met elkaar eens dat een stukje promotie door gezamenlijk naar bui ten te treden niet alleen voorbehou den is aan de zomermaanden. In totaal dertien ondernemers had den zaterdag hun koopwaar naar de grote hal in het dorp gebracht, die Ce- bcco hiervoor belangeloos ter be schikking had gesteld om samen voor een stukje kerstsfeer te zorgen. Die gene die nog zaterdag nog wat aarzel de over het kerstmenu en de kerstver siering kon daar voldoende inspiratie opdoen. Een schitterende hors d'oeu vre. tongstrelende gourmetschotels en goudbruine feuilleté hapjes aange vuld met glimmend rode appelen, maagdelijk witte lof en andere culi naire onontbeerlijkheden leverden wat dat betreft ideeën genoeg en voor wie dorst had of zin in iets warms kon zich bij de bar tegoed doen aan een kop snert of een cognac grog of gewoon een bakje koffie. Engeltjes Wie nog op zoek was naar een kerst versiering kwam haast automatisch bij de standjes van bloemisterij De Rijke, poppenmaakster Sara van Roon en orchideeënkwekerij Klompe terecht waar niet alleen kant en klare versieringen zoals een mobile van stro-engeltjes, tricot knuffelpopjes, vervolg pagina 3 Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Enkele buien Boven Engeland ontwikkelt zich een rug van hogedruk die voorafgaat aan een volgende actieve Oceaande pressie. Er zijn enkele buien en er wordt koude lucht aangevoerd. De temperatuur wordt 6 graden. De wind is noordwest tot noord en neemt belangrijk af. Minimumtemperatuur komende nacht 5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 23 dec.: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 1 graad. Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht; zuidwest 5 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 20 dec. Zon op 08.44, onder 16.27 Maan op 13.49, onder 05.56 Volle Maan: 23 december (06.29) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ons land blijft ook mor gen nog onder de invloed van een de pressie nabij Zuid-Scandinavie, die zich in oostelijke richting verplaatst. Achter het front, dat ons met vrij veel wind en vooral veel regen passeerde, stroomt koelere en onstabiele lucht over het land. In deze lucht ontstaan boven de Noordzee buien, mogelijk met hagel, die binnen komen drijven. Er staat een noordwestelijke wind, die boven het land matig is, maar aan de kust en op het IJsselmeer krachtig tot hard. Advertentie 3 kwaliteits C.V.-ketels! Vraag offerte bij: Julianastraat 40,4301 NC Zierikzee Constructeurs/Installateurs Depót AGA-industriegassen Ook voor: Dakbedekking en goten 01110-12647 01110-12647

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1