c Brief aan minister Deetman wordt door raad ondersteund D. Morks 25 jaar onderwijzer 3iu* 'Bijna onmogelijk Christelijke scholengemeenschap te behouden' ZIERIKZEE-RKDVC AUTO LOUIS GOEDBLOED DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanmoedi gingsprijs voor regio project alcohol en verkeer LICHT UIT? LICHT AAN! ZfERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dierenasiel Sportzaal Hospitaalschip Zaalvoetbal Het is hoogseizoen in het dierenasiel aan de Als het aan Kwiek-trainer Kees Arensman uit Hospitaalschip De Hoop is na negentig jaar De Schouwse selectie heeft met 11-9 geonnen Zandweg bij Zierikzee. Momenteel verblijven er Bruinisse ligt wordt er nu eindelijk ernst ge- dienst nu verleden tijd. Mijmeringen langs de van de Zeeuwse selectie. (Pag. 11). veertien katten en een hond. (Pag. 2). maakt met de zich al jaren voortslepende plan- waterkant. (Pag. 9). nen voor de bouw van een sportzaal. (Pag. 3). VRIJDAG 16 DECEMBER 1988 145ste jaargang Nr. 24458 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het volk dat de beste scholen heeft staat vooraanzo thans nog niet dan toch weldra. Jules Simon Duivelandse raad bezorgd over toekomst kleine scholen NIEUWERKERK - De gemeenteraad van Duiveland ondersteunt het voornemen van b en w om minister Deetman van onderwijs en wetenschappen op de hoogte te stellen van de bezorgdheid van het gemeentebestuur inzake de plannen van de minister om het aantal perso neelsleden op scholen met minder dan 125 leerlingen te rug te schroeven. Dit concludeerde burgemeester A. Bergshoeff tijdens de maandelijkse raadsvergadering naar aanleiding van de opmerkingen van PvdA en VVD. De zorg richt zich op de openbare basisschool De Dobbelsteen in de ge meente. De medezeggenschapsraad heeft eind november besloten om zijn ongenoegen met voorgenomen kor tingsplannen duidelijk te maken door deel te nemen aan de ABOP ac ties. Ook het dagelijks bestuur van de gemeente Duiveland en de raad deelt die bezorgdheid en wil zijn ver ontrusting bij de minister kenbaar maken, zolang nog niet officieel vast- ZIERIKZEE - Aan de werk groep Alcohol en Verkeer Schouwen-Duiveland is door de ROVZ een aanmoedigings prijs van 7500,- toegekend. In het juryrapport wordt gesteld dat het project alcohol en ver keer van deze werkgroep een zeer belangrijke voorbeeld functie heeft. „Zoals ook mag blijken uit de belangstelling die door diverse instanties is getoond voor dit project". Het project alcohol en ver keer is opgezet met medewer king van Veilig Verkeer Neder land, Rijkspolitie Schouwen- Duiveland, het regiobureau Voorkoming Misdrijven en het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs. Het project is gericht op ontmoedi ging van alcoholgebruik door preventief en repressief optre den. Volgens de jury heeft het project een niet onbelangrijk neveneffect en wel het terug dringen van de recreatiecrimi- naliteit. Door toekenning van de aan moedigingsprijs van 7500,- heeft het project de hoogste waardering gekregen. Aan moedigingsprijzen van 4000,- werden toegekend aan de ver- keersgroep Zeeland van de Rijkspolitie, de gemeente Vlis- singen, de groep West-Zeeuws- Vlaanderen en de groep Mid- den-Zeeuws-Vlaanderen van de rijkspolitie en de gemeente Borsele. Ideeën Naast de genoemde instan ties is ook een aantal personen en belangengroepen beloond voor hun inzet voor de ver keersveiligheid. Zo krijgt de Bewonersgroep Gerbrandy- straat een aanmoedigingsprijs van 2500,- voor haar inzet en' vasthoudendheid om te komen tot een veilige verkeerssituatie op de intensief gebruikte Ger- brandystraat. J. J. Segboer uit Kapelle krijgt een prijs van 500,- voor zijn idee om een herken ningsteken te ontwikkelen voor fietsen in georganiseerd verband. Eenzelfde bedrag krijgt M. de Putter uit Zaamslag voor haar idee om een technische oplossing te ontwikkelen om banden van tractoren te ont doen van slik bij het verlaten van landbouwpercelen. „Een goede zaak die nader onder zoek verdient", aldus het jury rapport. In totaal werden 170 ideeën ingezonden. De inzen dingen werden door een vijf koppige jury beoordeeld onder auspiciën van de ROVZ. staat dat de korting inderdaad voor de helft wordt teruggedraaid. Huur Diezelfde openbare basisschool kwam eveneens naar voren als nieuw onderkomen van de Scouting Nièu- werkerk. Het noodlokaal van deze basisschool is met ingang van dit schooljaar niet langer in in gebuik. Op grond van een prognose van de leerlingenaantallen in de komende vijftien jaar ziet het er niet naar uit dat dit noodlokaal in de komende ja ren voor onderwijsdoeleinden ge bruikt gaan worden. De Scouting Nieuwerkerk heeft in middels zijn oog op dit lokaal laten vallen, omdat het huidige onderko men De Kêête te wensen over laat. Gelet op de onmogelijkheid om het noodlokaal momenteel een andere bestemming te geven had de gemeen teraad er geen moeite mee om dit .lo kaal met ingang van januari '89 voor een prijs van duizend gulden per jaar te verhuren. De enige die nog wat over deze huurprijs aarzelde was de CDA-er A. van den Hoek. Deze vroeg zich af of deze huurprijs voor de Scoutring, een vrij beperkte groep niet, te hoog zou zijn. Van den Hoek vroeg dan ook of die huur niet wat verlaagd kon worden of dat er in de subsidiesfeer wellicht iets te doen zou zijn. Dat die huurprijs voor de Scouting te hoog zou zijn werd door de VVD-er W. P. Stouten en wethou der J. Op 't Hof in twijfel getrokken. De Scouting heeft in ieder geval nog niet laten weten die duizend gulden bezwaarlijk te vinden. Tracé drie Een ander punt waarover de raads leden van de gedachten wisselden was de Milieu effectrapportage (eer ste fase) behorende bij de Tracénota. Op grond van de in deze fase genoem de mogelijkheden voor een vaste oe ververbinding bleek het college het meest te voelen voor het derde tracé dat even ten westen van Tferneuzen begint en eveneens ten westen van El- lewoutsdijk weer aanlandt. Als twee de alternatief heeft het college het oog laten vallen op het ti-acé dat ten oosten van Terneuzen begint en door de Zak van Zuid-Beveland. Dit tra ject heeft gezien de aantasting van het landschap nogal wat kritiek ont lokt. Die keuze van het college werd door alle fracties onderschreven. De PvdA- er C. J. Hillebrand vond die eerste keuze een goede zet, omdat hierdoor de industriegebieden in Zeeland re delijk goed met elkaar verbonden worden en hiermee tevens het behoud van het karakteristieke landschap van de Zak van Zuid-Beveland gega randeerd is. De liberaal W. P. Stouten vond het moeilijk om en juiste keuze te maken gezien de vele omstandigheden. Uit economisch oogpunt bleek de VVD-er meer te voelen voor het tracé ooste lijk van Terneuzen. Deze route zou de Dammenroute ontlasten en goed aan sluiten op de bestaande wegen. Ook voor de eerste keuze, waarmee de VVD het eens bleek te zijn, noemde Stouten eveneens een paar voordelen. Zo wordt hiermee een goede aanslui ting met de industriegebieden be werkstelligd en blijft de Zak van Zuid-Beveland behouden. Ook 'de SGP-er L. Meerman deelde de voor keur van het college voor traject drie;> dat 'westelijk van Terneuzen begint. Wel vond Meerman het, gezien moge- OOSTERLAND - De ds J. Bogermanschool in Oosterland heeft het feit herdacht, dat directeur D. Morks vijf entwintig jaar in dienst van het onderwijs staat. Op zijn jubileumdag werd hij in de ochtenduren op school in de bloemetjes gezet, waarna het 's middags in de Oosterhof aan de volwassenen was om de carrière van Morks de revue te laten passeren. Verschillende sprekers roemden Morks' integriteit. Morks brengt kinde ren de eerste beginselen van God's woord bij en beschouwt de school als een kweekschool van de kerk. Na mens de gemeente sprak wethouder J. op 't Hof. Een kritische noot van hem betrof het vandalisme-project, waaraan de Oosterlandse school niet heeft deelgenomen. Maar Morks reageerde hierop met.uitstel is nog geen afstel". Het ligt in de bedoeling om volgend jaar met het project te starten. Advertentie BEL 01110-14739 (ÓÓK S AVONDS EN IN HET WEEKEND) lijke calamiteiten wel een punt van overweging dat deze route zo dicht langs de industriegebieden N 59 Dat bij deze bespreking van moge lijke locatie van een vaste oeverver binding ook tegelijkertijd de aan dacht wordt gevestigd op de gewenste aanpassingen van de N59 tussen Bruinisse en Zierikzee werd een goe de zaak gevonden. De liberaal Stou ten betwijfelde het in dit verband of de verkeersintensiteit af gaat nemen, zoals uit prognoses af te lezen valt. De knelpunten die er nu zijn moeten volgens de liberaal hoe dan ook wor den opgelost. Iets dat volgens Bergs hoeff ook moet gebeuren wanneer de intensiteit volgens de ramingen in derdaad afneemt. DEN HAAG - Philips verwacht na de verzelfstandiging van de PTT een prijzenslag op de markt voor tele foons en centrales voor de particulie re en kleinzakelijke gebruikers. Op de midden- en grootzakelijke markt komt minder druk te staan. Dit zei directeur C. H. M. Osnaburg van Phi lips telecommunicatie en informatie systemen op een persbijeenkomst. DEN HAAG - Met de aanhouding van zes inwoners van Den Haag heeft de Haagse politie ruim tweehonderd inbraken en diefstallen opgelost. De totale schade bedraagt volgens een woordvoerder van de politie ruim een 'half miljoen gulden. De politie betrapte eind november viers inbrekers op heterdaad. Dit leidde tot nog twee andere arresta ties. Advertentie REISBURO MM rr™ Êmam oiiio- isoun n f vofii Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WA> 1B6* m Gedeputeerde Barbé in de Putmeet te Scharendijke: SCHARENDIJKE - „Ik denk dat het bijna onmogelijk is om de Christelijke Scho lengemeenschap te Zierikzee in zijn huidige vorm te behouden". Dat zei drs R. C. E. Barbé tijdens de ledenvergadering van de CDA-afdeling Middenschouwen in de Put meet te Scharendijke. Als lid van gedeputeerde staten van Zeeland heeft Barbé onder andere onderwijs in zijn portefeuille. In niets aan duidelijkheid te wensen overlatende bewoordingen liet hij weten dat de enige overlevingskans voor de school aan de Huy- bertstraat te Zierikzee bestaat uit een fusie. „Men zou zo slim moeten zijn om onderhandelingen te gaan voeren met een andere middelbare school. Om tot een samenwerkingsvorm te Gedeputeerde drs. R. C. E. Barbé. komen met behoud van eigen indenti- teit. Anders is de school over een paar jaar verloren". Zoals bekend heeft de minister een normgetal gesteld be treffende het minimum aantal leer lingen dat de school moet hebben. Als men daaraan, niet voldoet moet de school binnen enkele jaren ver dwijnen. De Christelijke scholenge meenschap, die een MAVO en een LHNO-opleiding omvat, heeft niet voldoende leerlingen. Willen Burgemeester W. den Boer, die ook in de Putmeet aanwezig was, zei het te betreuren dat het schoolbestuur tot nu toe niet bereid is gebleken tot overleg met andere scholen. „Het is mogelijk om de school mét eigen identiteit te behouden. Maar dan moet men wel willen. Dan moet men bereid zijn concessies te doen". Het was het geen vrolijk verhaal dat gedeputeerde Barbé over het on derwijs op Schouwen-Duiveland liet horen. Hij sprak de verwachting uit dat de 50 miljoen (eerst was het 100 miljoen) die het ministerie wil bezui nigen op het basisonderwijs in Ne derland ook hun sporen zullen nala ten op Schouwen-Duiveland. „Het feit dat er minder kinderen worden geboren en dus minder leerlingen zijn geeft vooral problemen op het platteland. Van de 29 basisscholen in de regio worden de meeste getroffen door de maatregelen van de minis ter". Negentien scholen met minder dan 125 leerlingen moeten formatieplaat sen inleveren. En dat kan nogal wat arbeidskrachten kosten. En een aan tal basischolen met minder dan 23 leerlingen zal worden opgeheven". Barbé gaf daarbij aan dat vooral de basisscholen in Noord wel) e en Se- rooskerke zich in de gevarenzone be vinden. En dat ook de Beatrixschool voor bijzonder onderwijs in Zierik zee erg onder druk staat. „De enige mogelijkheid voor de scholen is om de kwaliteit van het onderwijs te ver beteren zodat het aantal leerlingen dat men aantrekt in de toekomst gro ter wordt". Zorgen Hij zegde toe dat de provinciale CDA-fractie het voortouw zal nemen om met argumenten naar Den Haag te gaan om al deze bedreigingen te keren. „Vooral om de laatste christe lijke middelbare school op het eiland te behouden. Maar ik maak mij zor gen. Ik weet niet of het lukt". Verwachting Deltagebied tot zaterdagavond: Buien Er valt eerst nog wat regen, later ge volgd door wisselende bewolking met enkele buien. In de middag neemt dit iets af en komen er wat opklaringen. De minimumtemperatuur komende nacht is 4 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 20 dec.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: west 3 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: west 6 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: noordwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 17 dec. Zon op 08.43, onder 16.26 Maan op 12.56, onder 01.33 18 dec. Zon op 08.43, onder 16.26 Maan op 13.09, onder 02.59 19 dec. Zon op 08.44, onder 16.27 Maan op 13.26, onder 04.27 Volle Maan: 23 december (06.29) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De vrij zachte lucht die gisteren over ons land stroomde werd in de loop van de dag in de oos telijke provincie verdrongen door koudere lucht uit Duitsland. Het ziet er naar uit dat morgen overal in het land koelere lucht binnen gaat stro men. Deze lucht wordt voorafgegaan door het front van een oceaandepres sie nabij Noord-Noordwegen. Dit front passeert onze kustgebieden in de nachtelijke uren en brengt wat re gen en motregen met zich mee. Later op de dag komen buien vanuit de Noordzee binnendrijven. Deze buien gaan mogelijk vergezeld met hagel en natte sneeuw. Advertentie hoofdsponsor v.v. Zierikzee Let op: in de maand december uitverkoop gebruikte wagens. Doe uw voordeel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1