Verzamelde handtekeningen afgegeven bij burgemeester Concreet plan moet oprichting Zierikzeese Promotiestichting een stapje dichterbij brengen Jeugdige 'klanten' bij Braber Duivelandse raadsleden bespreken tracé-nota Rabobank Schouwen druk bezig met reorganisatie Medezeggen schapsraad en ouders 't Kofschip verbijsterd en verontwaardigd 'n Mannetje (of vrouwtje) erbij op de secretarie Nieuw opleg ponton bij 't Luitje CBS schat aantal werklozen op 415.000 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 7ÏERIKZEESCHE NIEUWSRODE Donderdag 15 december 1988 Nr. 24457 3 ZIERIKZEE - De oprichting van een Zierikzeese Pro motiestichting laat op zich wachten omdat de ene parti cipant op de ander wacht. Het moment is nu echter aan gebroken om actie te ondernemen door een concreet plan op te zetten dat in handen van zowel de VVV Zierikzee, de Zierikzeese Ondernemers Centrale als de gemeente moet worden gespeeld. Dit viel te beluisteren tijdens de algemene ledenvergadering van de VVV Zierikzee in Mondragon. Een vergadering waarin voorzitter mr. W. H. Klaassen zijn voorzittershamer overdroeg aan mr G. Nij- land. op de Stichting Promotie Schouwen- Duiveland gericht. Door toedoen van een speciale werkgroep is er inmid dels een beleidsplan voor deze nog jonge stichting opgesteld. Dit plan is inmiddels ter beoordeling aan de VVV's voorgelegd. Deze reactie zal, zo verklaarde voorzitter mr. W. H. Klaassen voor 19 december bij het be stuur van deze regionale promotie stichting kenbaar worden gemaakt. In dit beleidsplan wordt nader in gegaan op de produktontwikkeling van Schouwen-Duiveland, het berei ken van de doelgroepen, de organisa tiestructuur en de geplande activitei ten. Ofschoon de scheidende VVV-voor zitter alle waardering uitsprak voor het vele voorbereidende werk dat is verricht plaatste hij daarnaast ook een kritische kanttekening.- De fuse- Deze Zierikzeese Promotiestich ting die de coördinatie en promotie van evenementen in Zierikzee moet bevorderen door een en ander beter op elkaar te laten aansluiten verkeert nog steeds in een voorbereidingsfase. Om de zaak wat te bespoedigen zou er, zo stelde Ria Geluk namens de werkgroep die de voorbereidende werkzaamheden voor de oprichting van deze werkgroep verricht, nu een concreet plan moeten komen, waar over de deelnemende partijen aan de ze stichting, te weten VW, Zierikzee se Ondernemers Centrale en bij voorkeur ook de gemeente, zich kun nen beraden. Een eerste aanzet om tot een betere afstemming van activiteiten te ko men zou een folder kunnen zijn waar in alle data van evenementen zijn op genomen en ook het foldermateriaal van verschillende organisaties en in stanties zou via deze Promotiestich ting wat beter op elkaar kunnen wor den afgestemd. Het mooiste zou vol gens penningmeester E. Romijn zijn als de opbrengsten van de exploitatie van de Dikke Toren die met ingang van komend jaar in een apart potje terecht komen hiervoor gebruikt kunnen worden. Hierover zou met het college van b en w gesproken moeten worden. Organisatie Behalve de Zierikzeese Promotie stichting werd ook de schijnwerper Vervolg van pagina 1 deelte van de raadsvergadering kon hij daar geen nadere mededelingen over doen. ,,Maar ik durf hier rustig te zeggen dat het flutargumenten zijn", aldus Groen. Behoorlijk fel is ook de reactie van de afdeling Zierikzee van de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs (VOO) bij monde van L. Kneepkens. ,,Wij vinden dit een bedroevend be sluit. Een klap in het gezicht van het openbaar onderwijs. Men is afgewe ken van het advies zonder daarvoor inhoudelijke argumenten aan te dra gen terwijl het adviezen heel zorgvul dig en integer voorbereid is". Kneepkens stelt dat deze hele kwestie weer onrust in het onderwijs brengt terwijl het toch al door bezui nigingen en andere overheidsmaatre gelen geplaagde onderwijs nu juist rust nodig heeft. „Wat nu gebeurt gaat weer ten koste van de kwaliteit van het onderwijs", aldus Kneep kens. Over de beslissing van onder wijswethouder Groen om zijn porte feuille ter beschikking te stellen zegt hij: „Ik heb er begrip voor, maar ik betreur het enorm". „Groen heeft zich bijzonder ingezet voor het onderwijs en we verliezen door die beslissing iemand die heel veel vertrouwen genoot in de onder wijswereld. Wat dit op langere ter mijn voor het onderwijs betekent? De toekomst zal het leren". Kneepkens stelt dat de VOO even als ouders en medezeggenschapsraad haar ongenoegen over de manier waarop een en ander is gegaan aan de Zierikzeese gemeenteraad kenbaar zal maken. Op de bijeenkomst in 't Kofschip werd meermalen benadrukt dat men van de kant van de school uiterst zorgvuldig te werk is gegaan bij het samenstellen van het advies aan de gemeente. Drs. M. R. H. Broekema, sprekend namens de medezeggenschapsraad omschreef de hele kwestie als 'duis ter en laf'. „Formeel is er niets fout gegaan. Maar wij willen wel graag weten wat nu precies de argumenten zijn geweest en we willen ook weten of men terecht heeft besloten om de beraadslagingen gedeeltelijk achter gesloten deuren te hoden". Broekema stelde dat de gemeente verplicht is om op de vraag om meer openheid in te gaan. „En als het ant woord ons niet bevredigt komen we voor de keus te staan of een arbitrai re uitspraak gewenst is". In de brief aan het college is het als volgt verwoord: „Hoewel een gedeel te van de besluitvorming zich in ver band met de beslotenheid van een deel van de vergadering onttrekt aan beoordeling verwachten wij van uw kant toch een met argumenten onder bouwde verklaring over de uiteinde lijke keus van de raad. Immers een zo unaniem advies van zowel de benoe mingsadviescommissie als van de medezeggenschapsraad van 't Kof schip verplicht ons inziens tot een dergelijke verklaring". ring tussen de nieuwe promotiestich ting en de streek-WV is volgens Klaassen pas gewenst wanneer de or ganisatie, het financiële en bestuur lijke aspect van de nieuwe promotie stichting geregeld is. Dan pas kan de hechtere samenwerking meer gestal te krijgen en kunnen de zaken met in breng van de provinciale VVV wat professioneler worden aangepakt. Dat verder uitwerken van deze nieuwe stichting wordt, zo bleek tij dens de vergadering, bemoeilijkt doordat een aantal financiële ver plichtingen voor volgend jaar nu reeds zijn aangegaan. De speelruimte van de stichting wordt daardoor nu nog beperkt. Wat nu wel vaststaat is de deelname aan vier beurzen, te we ten de vakantiebeurs in Utrecht en beurzen in Stuttgart, Antwerpen en Essen. Zierikzeese bedrijven kunnen als zij daar belangstelling voor heb ben informatiemateriaal inleveren bij de VVV-informatrices die bij deze beurs aanwezig zullen zijn. Behalve een duidelijke organisatie, bepleitte mr Klaassen ook een goed onderbouwde begroting voor '89, met daarbij de aantekening dat geen van de zeven VVV's die in deze stichting participeren een veto kan uitspreken over de besteding van de gelden. Die bevoegdheid komt het bestuur toe. Behalve de promotionele ontwik kelingen werden ook de ontwikkelin gen binnen de VW Zierikzee onder de loep genomen. Nu de gemeente Zierikzee heeft toegezegd de subsidie van vijfduizend gulden op te trekken tot maximaal 29.500 is de continuï teit van de VVV-activiteiten in Zie rikzee gewaarborgd. „Dit geeft ons een solide basis om in te spelen op de nieuwe ontwikkelingen" stelde Klaassen met voldoening vast. Nu de continuïteit van de VVV gegaran deerd is kan gewerkt gaan worden aan zaken als ledenwerving, het uit breiden van het dienstenpakket, en een betere publiciteit. Ook zal een meer commerciële aanpak voor de verhoging van de inkomsten nader worden bekeken. Voorzitter Klaassen hanteerde tij dens deze vergadering de voorzitters hamer voor het laatst. Als zijn opvol ger werd bij acclamatie mr. G. Nij- land benoemd. Mevrouw A. den Breejen neemt in het bestuur de plaats in van mevrouw J. de Raaf, die niet herkiesbaar was, terwijl me vrouw L. A. van der Schelde herko zen werd. Kinderen zetten actie voor skateboardbaan voort ZIERIKZEE - De kinderen die vorige week hun 'nij pende' probleem kenbaar maakten via deze krant, heb ben handtekeningen overhandigd aan mr. J. J. P. M. As- selbergs, burgemeester van Zierikzee. De schoolgaande jeugd wil proberen om een skateboardbaan te krijgen in Zierikzee. „Onze meester wil niet dat we op het school plein skateboarden", aldus één van de jonge actievoer- dertjes. Het was een drukte van jewelste in de raadzaal van het stadhuis in Zie rikzee. Plusminus vijftien kinderen hadden zich daar verzameld om de burgemeester er van te overtuigen dat het niet hebben van een skatebo ardbaan een groot gemis is voor de schoolgaande jeugd. De kinderen kwamen niet alleen vertellen dat ze graag zo'n baan wilden, ze hadden te keningen gemaakt hoe de baan eruit moest komen te zien en waar dat deze het beste kon komen. „Op het par keerterrein aan de Scheldestraat is plaats genoeg. Dit is een grasveld en daar wordt toch niets mee gedaan". Asselbergs reageerde hierop dat er iets meer voor gedaan moest worden dan alleen maar asfalt neerleggen. Een teleurgesteld „oh" was toen hoorbaar. Handtekeningen De kinderen zijn een week lang op pad gegaan om handtekeningen te verzamelen. ^Nadat ze geteld waren, bleken het er 504 te zijn. „Maar dit zijn- nog niet alle handtekeningen''. Eén jongen bleek zijn neus gebles seerd te hebben. Zijn blaadje waarop de handtekeningen verzameld moes ten worden zat helemaal onder .het bloed. Er waren ook nog een paar kinderen die hun handtekeningen vergeten waren. „Dus die moeten er nog bij opgeteld worden. Nou en dan hebben we wel zo'n 700 handtekenin gen", aldus één van de kinderen. Het was voor de jonge actievoerdertjes wel duidelijk dat de hoeveelheid van de opgehaalde handtekeningen niet betekende, dat er dan een skatebo ardbaan zou komen. Wel probeerden ze met de nodige argumenten de bur gemeester te overtuigen van het feit dat zo'n baan er moet komen. „Op straat is het veel te gevaarlijk en op het schoolplein mogen we niet REN ESSE - De 'gewone' klanten die gisteren, woensdag, tuincentrum Braber in Retiesse met een bezoek ver eerden keken wel even raar op toen zij aan lange tafels een flink aantal kinderen aantroffen. Toch is het al bijna een traditie dat het bedrijf elk jaar de basisschoolleerlingen uit de gemeente uitnodigt om in het tuin centrum hun eigen kerststukje te komen maken. ..Wij zorgen dat er voldoende materiaal is", aldus Braber- medewerker Perry Besling. ..Ze krijgen van ons allemaal een kaars en verschillende andere dingen waar ze een kerststukje mee kunnen maken. En wij zorgen ook dat ze allemaal een traktatie en een bekertje warme chocolademelk krijgen". Besling schat het aantal leerlingen dat op bezoek geweest is in het tuincentrum op 125 d 150. ..We hebben de kinderen dit jaar in twee groepen laten komen omdat de toeloop zo groot was", al dus Besling. Twee medewerkers van het tuincentrum hielden een oogje in het zeil. (foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - Gezien het feit dat het college van b en w van Duiveland zijn reactie over het milieu effectrapport (eerste fase) over de tracé-nota WOV voor zaterdag 24 december bij gs van Zeeland kenbaar moeten maken, wordt dit rapport donderdag 15 december tij dens de raadsvergadering besproken. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur in het gemeentehuis in Nieuwer- jcerk. ZIERIKZEE - De gemeente Zierik zee moet er 'n mannetje (of vrouwtje) bij nemen om het werk, dat de ge meente in toenemende mate van va dertje staat krijgt toebedeeld naar behoren af te kunnen werken. Die toenemende berg werkzaamhe den en nieuwe taken is iets van de laatste jaren. Nu is echter het mo ment aangebroken dat er aan een uit breiding van het personeelsbestand niet meer te ontkomen valt. Met na me op de afdelingen burger- en inter ne zaken en welzijn zitten de ambte naren tot hun nek in het werk. Met de aanstelling van die nieuwe ambte naar/ambtenares is in het bestedings plan voor '89 reeds rekening gehou den. Een en ander kost 35.500 mille. Het rapport is medio november in handen gekomen van het Duiveland se college. Dit rapport is een onder deel van de procedure waarbij een rapport wordt opgesteld over de ge volgen van de aanleg van een vaste oeververbinding voor het milieu. In de eerste fase is een aantal tracé alternatieven geselecteerd dat vervol gens in de tweede fase nader wordt uitgewerkt. In de tweede helft van januari '89 moeten gedeputeerde staten een be slissing nemen over alternatieven die op grond van de eerste fase uit de bus zijn gerold. Om die reden moeten de reacties van gemeentebesturen en in stellingen die op enige wijze te ma ken hebben met de aanleg van de WOV voor eind dit jaar bij het provin ciaal bestuur binnen zijn. In de tracé-nota WOV worden acht mogelijke lokaties voor een vaste oe ververbinding geanalyseerd op grond van bereikbaarheid van voorzienin gen, milieu, landschap en natuur, eco nomie, landbouw, recreatie en toe risme. Het college van Duiveland heeft inmiddels zijn keuze bepaald. Op grond van de kosten en gelet op het uitgangspunt van de milieu-ef fectrapportage verdient het tracé dat ten westen van Terneuzen begint en eveneens ten westen van Ellewouts- dijk verder gaat, de voorkeur. Als tweede mogelijkheid denkt het colle ge aan het tracé lopende van de oost kant van Terneuzen naar de Zak van Zuid-Beveland (tussen Oudelande en Baarland). Behalve het bepalen van het meest wenselijke WOV-tracé is het volgens het college ook noodzakelijk om de structuur van de N59 aan te passen. Het college denkt daarbij aan het creëren van een auto(snel)weg, zodat op het traject Bruinisse-Zierikzee een aantal gevaarlijke verkeerssitua ties weggewerkt kan worden. Deze structuuraanpassing van de N59 moet volgens b en w worden gezien als een vervolg op de keuze van het WOV-tracé. skateboarden, want dat is weer te ge vaarlijk voor de andere kinderen die er aan het spelen zijn". Het ligt ook niet in de bedoeling van de club, dat de baan alleen voor kinderen met een skateboard is. „Het is ook voor kin deren met.rollerskates en skeelers", vertelt Coen Legemate. Hij wist ook te vertellen dat het door hun uitgeko zen terrein geschikt is voor een ska teboardterrein. Asselbergs wilde graag van de kin deren weten hoe de baan beheerd zou gaan worden. De burgemeester dacht hierbij aan de fietscrossbaan van een paar jaar geleden, waar maar twee weken gebruik van is gemaakt. „On ze ouders willen ook graag dat er een skateboardbaan komt. Zij zullen ons helpen met het stichten van een ver eniging en met ons zorgen dat de baan goed onderhouden blijft". De burgemeester heeft de kinderen niets toegezegd, maar hij heeft de kinde ren wel uitgenodigd om naar de com missievergadering te komen in half februari. „Daar kunnen jullie je wen sen nog een keer kenbaar maken", al dus de burgemeester, die inziet dat de kinderen hard gewerkt hebben voor de baan. Dat het enthousiasme niet was weggeëbt na het bezoek aan de burgemeester, was te horen toen de kinderen weer buiten stonden. „We zullen ze eens een lesje leren als we naar de vergadering gaan", lieten zij vol goede moed weten. ZIERIKZEE - Er komt een nieuw oplegponton bij 't Luitje in Zierik zee. Althans het geld voor die ver nieuwing is er. Begin deze week stel de de gemeenteraad hiervoor een 135.000,- beschikbaar. Hoe het nieuwe oplegponton er uit komt te zien is nu nog niet bekend. Bij verschillende bedrijven is inmid dels offerte gevraagd. Deze aanbie dingen zijn nog niet allemaal binnen maar om toch wat vaart achter de zaak te zetten heeft de raad inmid dels het geld hiervoor vrijgemaakt. Ook voor de havenlichten had de raad geld over. Deze nieuwe lichtpun ten die op zonne-energie werken kos ten niet zoals aanvankelijk werd aan genomen vijftig mille maar 63.000 gulden. ZIERIKZEE - Volgens schattingen die het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS) bekend maakte, be droeg het aantal werklozen in de pe riode september tot en met novem ber gemiddeld 415.000. In de periode tussen augustus en oktober was dat aantal 417.000. Volgens de gegevens van de ar beidsbureaus, die door het ministerie van sociale zaken en werkgelegen heid bekend worden gemaakt, telde ons land eind november 678.600 werklozen. Vestigingen in Scharendijkeen .f! JY. H 0171370 Brouwershaven voortaan idinsaag- en donderdagmiddag dicht SCHARENDIJKE/BURGH- HAAMSTEDE - Rabobank Schou wen is druk bezig met reorganisatie. Een van de consequenties van deze reorganisatie is dat de Rabo-vesti- gingen in Scharendijke en Brouwers haven voortaan op dinsdag- en don derdagmiddag gesloten zijn. Direc teur E. Hop: „Verder heeft de reorga nisatie voor de klant weinig conse quenties". Het is wel de bedoeling dat de men sen voor bepaalde informatie naar het hoofdkantoor in Renesse moeten. „Op die manier willen we meer een duidigheid en betere advieskracht creëren", aldus directeur Hop. Voor de normale lokethandelingen kan de klant ook na de reorganisatie gewoon terecht bij het kantoor in de eigen kern. Herverdeling Naast een inkrimping van de openstellingsuren in Scharendijke en Brouwershaven betekent de reorgani satie ook een herverdeling van taken onder het personeel. Hop stelt dat die herverdeling van taken noch het te rugschroeven van de openingsuren inhoudt dat er gedwongen ontslagen gaan vallen. Wel is het zo dat functies binnen de Rabobank Schouwen die door na tuurlijk verloop vacant komen niet meer opgevuld gaan worden. „Dan praten we over in totaal vier mensja ren", aldus Hop. „We lopen hiermee voorop", aldus Hop. Hij stelt dat met de reorganisa tie verschillende belangen gediend worden. Allereerst wil men de effi ciency van de bank verbeteren door het administratieve werk te verschui ven van de verschillende vestigingen naar de hoofdvestiging van Rabo- Schouwen in Renesse. Bedrijven Hop stelt verder dat men met de re organisatie ook de bedrijven van dienst wil zijn. „Zij zijn gediend bij een deskundig advies en door de des kundigheid te centraliseren kom je tot betere advisering en daarmee tot een reductie van de kosten voor de klant", aldus Hop. Hop verwacht dat in de toekomst ook de andere Rabo-banken op Schouwen-Duiveland over zullen gaan tot reorganisatie. Hij zegt niet te verwachten dat dat ten koste zal gaan van de dienstverlening aan de klant. Voor alle duidelijkheid nog even de openingstijden van de vestigingen in Scharendijke en Brouwershaven zo als die ingaan per 1 januari 1989: 10.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 15.00 uur op maandag, woensdag en vrij dag en van 10.00 tot 12.30 uur op dins dag en donderdag. De kantoren in Haamstede en Renesse zijn op werk dagen open van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.00 uur. Advertentie SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee: telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 1900 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingtn dienen een maand. voor het eir^e van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3