Medezeggenschapsraad en ouders verbijsterd en verontwaardigd Kamperen bij de boer in Westerschouwen uitgebreid Fitness-Bru verhuisd naar kerkgebouw Margrietstraat aipng auronde CL> DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> pa 81 ir i NIEUWSBODE Burgemeester Oe Brouwse gemeenteraad heeft zich duidelijk uitgesproken voor een burgemeester uit PvdA- kringen. (Pag. 2). PTT Met ingang van 1989 is de PTT niet langer een staatsbedrijf. Over de consequenties een ge sprek met postkantoor-directeur J. M. Ver braak. (Pag. 3). Origami Hengelsport „Alles wat |e ziet kun je ook vouwen". Dat zegt J. de Koning neemt afscheid als voorzitter van C. Schuurman over de Japanse vouwkunst ori- hengelsportvereniging Het Zijpe. (Pag. 11). gami. (Pag. 6). DONDERDAG 15 DECEMBER 1988 145ste jaargang: Nr. 24457 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Van alle moeilijkheden waarvoor men komt te staan is vaak het allermoeilijkste: het besluit. Geibel Kofschip wil openheid over motieven raad inzake negeren voorkeur adviescommissie ZIERIKZEE - In een brief vraagt de medezeggen schapsraad van basisschool 't Kofschip in Zierikzee op heldering over de motieven die ten grondslag liggen aan het feit dat de gemeenteraad meende te moeten afwijken van het unanieme advies inzake de benoeming van een nieuwe directeur voor de basisschool. Men wil op zo kort mogelijke termijn een gesprek met het college. Dat werd gisteravond, woensdag, besloten op de ouderavond van 't Kofschip en de medezeggenschapsraad kon zich daarbij verheugen in de onvoorwaardelijke steun van de aanwe zige ouders. Verbijstering en verontwaardiging streden om voorrang op wat anders een gezhllige avond heet te zijn voor de ouders. Maar deze keer ging het op de ouderavond op 't Kofschip niet om gezelligheid maar werd er naar een manier gezocht om uiting te geven aan de gevoelens die de handelwijze van de Zierikzeese gemeenteraad heeft opgeroepen bij, zo bleek op de bijeenkomst, niet alleen de medezeg genschapsraad maar ook de ouders. Advies genegeerd Voor alle duidelijkheid nog even heel kort waar het allemaal om draait. De huidige directeur M. Vaar- zon Morel maakt gebruik van de DOP-regeling (Doorstroming Onder wijzend Personeel) en neemt, als er een opvolger in' dienst treedt, af scheid als directeur van basisschool 't Kofschip in Zierikzee. Na een zeer uitgebreide procedure is de benoe mingsadviescommissie die tot taak heeft een advies uit te brengen over de opvolging van Vaarzon Morel ge komen tot een voordracht van twee personen. Benoemen dient te gebeuren door de gemeenteraad en dus kwam het advies in eerste instantie terecht bij het college van b en w en zij waren het onderling niet eens over de door de adviescommissie aangegeven voorkeur. Onderwijswethouder J. Groen (PvdA) en burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs sloten zich aan bij het unanieme advies van de benoeming sadviescommissie om de raad voor te stellen mevrouw J. A. van Anraad- Goossen uit Zierikzee te benoemen. De wethouders P. de Rijke (CDA) en L. J. van Gastel (VVD) wilden geen voorkeur uitspreken maar stelden voor bij de voordyacht de alfabeti sche volgorde aan te houden. Grens overschreden Na een vijf kwartier durende schor sing tijdens de raadsvergadering af gelopen maandag draaide het uit op stemming en besloot de raad met 7 stemmen voor en 6 stemmen tegen niet mevrouw Van Anraad maar de door de benoemingsadviescommissie als tweede kandidaat genoemde me vrouw F. C. M. Heers uit Maarssen te benoemen. Waarmee dus het advies- van de benoemingsadviescommissie werd genegeerd. Reden voor onderwijswethouder Groen om zijn portefeuille ter be schikking te stellen. Groen was ook aanwezig op de bijeenkomst in 't Kofschip: ,,In die vijf kwartier die de besloten vergadering duurde heb ik geen goede argumenten gehoord om af te wijken van het advies en daar mee was er voor mij een grens over schreden". Groen blijkt bepaald niet alleen te staan in deze opvatting. Op de door ruim zestig ouders bezochte ouder avond bleek overduidelijk dat men zeer gebelgd is over de handelwijze van de Zierikzeese gemeenteraad. Er gingen stemmen op om een open brief aan de gemeenteraad te schrijven of een demonstratie op poten te zetten. Men besloot tenslotte eerst de uit komst van het in de brief verwoorde dringende verzoek om openheid van zaken af te wachten. Kwaad Maar het is zonneklaar dat degenen die tegen het advies van de commis sie in hebben gestemd geen beste beurt hebben gemaakt bij medezeg genschapsraad en ouders. Groen ver keerde wat dat betreft in een lastig parket want iedereen wilde weten wat nu eigenlijk de argumenten zijn geweest die men aanvoerde om af te wijken van het advies. Aangezien deze motieven uitge sproken zijn tijdens een besloten ge- vervolg pagina 3 Advertentie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's BURGH-HAAMSTEDE - Met een klein voorbehoud van de PvdA-fractie gaat de voltallige commissie ruim telijke ordening in Westerschouwen akkoord met een maximale uitbreiding van het kamperen bij de boer. Dat betekent, dat de huidige vaste staanplaatsen behouden blijven, de boeren er vijf toeristische eenheden mogen bijzetten van maart tot oktober en nogeens vijf in de zes weken van het hoogseizoen. - Een en ander betekent dat de com missie ruimtelijke ordening zich schaart achter het 'college-voorstel, zoals dat tijdens de begrotingsbehan deling al was aangekondigd. De eer ste vijf plaatsen (van maart tot okto- Advertentie De verbouwing van ons restaurant, met alle rompslomp van dien is geluk kig achter de rug Het resultaat mag door u gezien worden. Gaarne nodigen wij u dan ook uit om van de HEROPENING een „HAPPENING" te maken. Wij houden daarom OPEN HUIS op vrijdag 16 december vanaf 16.00 uur. U bent bij voorbaat hartelijk welkom. Restaurant ,,De Beuze", Havenplein 7 - Zierikzee, Marleen en Marcel ber) kunnen gerealiseerd worden op grond van artikel 21 van de betreffen de wet. Artikel 22 maakt de uitbrei ding voor het hoogseizoen mogelijk. J. C. Hendrikse (PvdA): Artikel 21 is geen enkel punt, maar met 22 komt mijn fractie wat in de knoei. Het houdt namelijk nogalwat in". De so cialist zei een en ander eerst in de fractie te willen bespreken. De frac ties van het CDA (J. W. Geleijnse), VVD (ir C. W. Veerhoek) en RU J. van den Berge) stemden in met het maxi maal haalbare. Unaniem Unaniem waren de leden van de commissie over de komst van een fietsenherstel- en verhuurinrichting aan de Hogezoom 135 te Renesse. Na dat de leden van initiatiefnemer Van Zoelen meer duidelijkheid hadden gekregen over de toekomstige bereik baarheid van het pand, gingen zij al len akkoord met de nodige bestem mingsplanwijziging. Veerhoek: „Als je als gemeente voorstander bent van meer fietspaden, dan spreekt dit ui teraard voor zich". Met de Reformatorische Unie als uitzondering wil de commissie ruim telijke ordening vooralsnog nielT dat de gemeente grond en opstal koopt aan de Noordstraat ('t Oude kerkje). Dat zou eventueel gesloopt kunnen worden ten behoeve van een voetpad. Maar daaTaan bestaat volgens CDA. VVD en PvdA vooralsnog geen enke le behoefte. Mogelijk, dat bij de bespreking van het verkeersplan al daar eeil andere gedachte gaat over heersen. J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, voorzitter van de commissie: „"De ver keersproblemen in de Noordstraat zijn groter dan U denkt. We hebben van de week de eerste tellingen bin nen gekregen en meerdere dagen van het jaar telt de Noordstraat meer dan 10.000 motorvoertuigen per dag. We zijn daar van geschrokken". Ambtelijk Westerschouwen kan verder met de uitwerking van het be stemmingsplan Burgh. Ten westen van de Weeldeweg komt namelijk nieuwbouw. De gemeente is voorne mens ruim dertig woningen te bou wen in een speels en ruim opgezette wijk. Daarbij wordt de oude struc tuur van het toenmalige kerkepad naar slot Krayestein in ere hersteld Zo kan de samensmelting van twee verschillende plannen worden om schreven, zoals de commissie het wenselijk acht. De vergadering werd voorafgegaan door een hoorzitting met betrekking Voorzitter Nievuintsverdriet: 10.000 motorvoertuigen per dag over de Noordstraat! tot de eerste herziening van het be stemmingsplan Renesse Kom. Renes- ser ondernemer Hoogerhuis had be zwaar aangetekend, omdat de herzie ning hem niet de mogelijkheid biedt om het verenigingslokaal aldaar in te richten als showroom. „En daar heb ben we dringend behoefte aan". Hij werd door de commissie op zijn wen ken bediend. Ook exploitant Verboom (de Wig) had de aandacht gevraagd van de commissie. Hij ziet in de toekomst graag de mogelijkheid geopend om zijn terras te moderniseren. Dat houdt voor hem in, dat er twee vaste punten op de grond komen, waarmee zijn terras een semi-permanent ka rakter gaat dragen. Dat is vooralsnog verboden in het bestemmingsplan. Maar de commissie zegde Verboom toe hierover te willen nadenken. Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Toenemende bewolking Hogedrukgebied neemt in beteke nis af en via de Britse eilanden trekt een storing naderbij die ons van avond zal passeren. Op de nadering ervan neemt de bewolking toe en la ter op de dag gaat het regenen. Mini mumtemperatuur komende nacht 6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 19 dec. Zaterdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: noordwest 4 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.; 5 graden Windkracht: west 3 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 16 dec. Zon op 08.42, onder 16.26 Maan op 12.45, onder 00.08 Eerste Kwartier: 16 december (06.40) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De vrij zachte lucht die de afgelopen nacht en vanochtend over ons land stroomde blijft morgen ook nog binnen komen. Vooral de temperatuur in de komende nacht is hoger dan in deze tijd van het jaar normaal is, namelijk rond zes graden tegen één graad die gemiddeld ver wacht mag worden. Ook komt er veel bewolking voor. Later op de dag na dert een regengebied over de Noord zee ons land. Deze regen gaat bij ons pas na de middag vallen. Het hoge drukgebied boven zuid-Engeland be weegt langzaam zuidwaarts maar zorgt er toch nog voor dat er aanvan kelijk weinig wind is. Eveneens gaat op nadering van het regengebied de wind uit het zuidwesten waaien en is zwak tot matig, kracht 3 tot ,4. ROTTERDAM - In de Dr. Daniël den Hoed kliniek in Rotterdam is een nieuwe computert om ograaf in ge bruik genomen. Het apparaat werkt sneller en beter dan de oude compu- tertomograaf. Bovendien kan het tu moren in het hele lichaam aantonen of juist uitsluiten zodat onnodige operaties kunnen worden voorko men, zo zei hoofd radiodiagnostiek dr. M. Oudkerk van de kliniek. Een computertomograaf (CT) wordt ge bruikt bij röntgenonderzoeken en kan een dwarsdoorsnede van het li chaam maken. Een gezonde geest in een gezond lichaam BRUINISSE - ,,Ik ben erg blij met deze ruimte, want ik zou het toch zonde hebben gevonden als de fitness uit Bruinisse had moeten verdwijnen", aldus J. van der Klooster uit Bruinisse. Na drie jaar 'ingewoond' te heb ben bij tandarts Bakker heeft Fitness-Bru nu de beschik king over een eigen ruimte. Morgen, vrijdag, mag ieder een een kijkje komen nemen in het nieuwe onderkomen: het kerkgebouw aan de Margrietstraat. „Nee hoor, ik vind het niet zo gek om in een kerkgebouw te trainen", aldus Van der Klooster. „Zodra het geestelijke terug treedt is een kerkgebouw tenslotte een gewoon gebouw". „Ik stond eigenlijk een beetje op een splitsing. Ik heb het fitness centrum drie jaar geleden overgeno men van Chris de Jonge maar het feit dat wij een ruimte huurden begon toch wat problemen te geven. Er komt weieens een halter op de vloer terecht en dan wordt er weieens wat beschadigd. Nu hebben we ook meer ruimte en meer mogelijkheden". Het kerkgebouw kwam in 1987 leeg te staan. Omdat het ledental van de Oud-Gereformeerde Gemeente steeds verder teruggelopen was kon de ker kelijke gemeente niet langer in stand worden gehouden. „Voor mij is het eigenlijk als een hobby begonnen", aldus Van der Klooster. „Ik trainde al bij Chris de Jonge en toen die ermee stopte vond ik dat het fitness-centrum gewoon voortgezet moest worden. Er komt wat mij betreft ook een stukje idea lisme om de hoek kijken". Van der Klooster trok de stoute schoenen aan en besloot het mate riaal van De Jonge over te nemen cn het fitness-centrum voort te zetten. Zoals gemeld gebeurde dat eerst in een ruimte bij tandarts Bakker in Bruinisse. Met de koop van het kerk gebouw aan de Margrietstraat be schikt Fitness-Bru over een vloerop pervlak van 100 vierkante meter. Een ruimte die Van der Klooster in staat stelt de verschillende trainingstoe stellen zo op te stellen dat men ge makkelijk kan trainen zonder hinder te hebben van elkaar. Schilderwerk Samen met een aantal vaste bezoe kers van het fitness-centrum ging Van der Klooster aan de slag toen de ko gel eenmaal door de kerk was. „De ruimte was al leeg. De preekstoel is al eerder verkocht en ook de banken waren eruit. Boven stond alleen nog een harmonium". Het voormalige kerkgebouw werd in record-tijd ge schikt gemaakt voor plaatsing van de toestellen. Daar kwam het nodige schilder werk aan te pas. De houten vloer kreeg een nieuwe verflaag en ook de wanden werden flink onder handen genomen. Alleen de bouwstijl herin nert nog aan het feit dat men een voormalig kerkgebouw betreedt. vervolg pagina 4 Het kerkgebouw aan de Margrietstraai: sinds kort het onderkomen van Fithess-tiru. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1