Rabobank C3 Regionale Toneel Werkgroep signaleert een mannentekort Schouwen-Duiveland in Oude Ansichten Kom nu praten over onze koopsompolis dan zituer straks een stuk warmer bij. LUCHTBEHANDELING DEURLOO B.V. Rockgroep ID treedt op in de jeugdsoos Trace St. Nicolaascross Wat ête m'n Uitslagen Zang en Kleur Zierikzee weststrate verpakkingen 4 ZIERIKZEE - ,,Waar zijn alle mannen toch?". Die kreet slaakten de leden van de recent opgerichte Regionale To neel Werkgroep (RTW) tijdens de laatst gehouden verga dering. Deze werkgroep werd opgericht op initiatief van de Toneelvereniging Ouwerkerk, ingegeven door de be hoefte aan meer onderling overleg tussen de amateurto neelverenigingen op Schouwen-Duiveland en door de wens gezamenlijk diverse activiteiten zoals cursussen en workshops te kunnen organiseren. Aan de daadwerkelijke oprichting van deze RTW ging lange/tijd vooraf. Aanvankelijk werd getï-acht zoveel mogelijk groeperingen, die zich met amateurtoneel bezig houden, bij dit initiatief te betrekken. Reeds in ok tober vorig jaar werd met vijftien vertegenwoordigers van de verschil lende toneelgroepen in de regio van tedachten gewisseld. Uiteindelijk esloten zes verenigingen aan dit ei- landelijk samenwerkingsverband deel te nemen, te weten: Amateur Co- medie Zierikzee, Toneelvereniging Op Drift te Renesse, Toneelvereni ging Ouwerkerk, Toneelvereniging De Roode Lelie in Brouwershaven, Toneelvereniging Noordgouwe en de toneelgroep van muziekvereniging Crescendo te Dreischor. Verder heb ben de regiovertegenwoordigers van het Zeeuws Centrum voor het Ama teurtoneel zitting in deze werkgroep. Men is er bij de opzet van deze RTW vanuit gegaan dat de belangen van de deelnemende verenigingen kunnen verschillen. Groepen, die bijvoor beeld niet zitten te springen om acti viteiten als cursussen en dergelijke, zullen er niet met de haren worden bijgesleept. Anderzijds zullen er acti viteiten zijn, die hen wel aanspreken. Zo is het voorstel aan het einde van het seizoen een gezamenlijke excursie naar de toneelboerderij van Anne-Wil Blankers in Linschoten te maken, bij alle groepen zeer enthousiast ont vangen. Een probleem, dat bij vrijwel alle toneelverenigingen op Schouwen- Duiveland leeft, zo signaleerde de RTW, is het schreeuwend tekort aan mannelijke toneelspelers. Alleen de toneelgroep in Dreischor heeft niet met dit euvel te maken. Voor de overi ge geldt dat er vaak toneelstukken gezocht moeten worden met een zeer beperkt aantal mannelijke spelers. De RTW wil derhalve trachten man nen in de regio te stimuleren eens se rieus na te denken over toneelspelen als hobby. Blijkbaar leeft er bij man nen een veel grotere gêne dan bij vrouwen om voor het voetlicht te tre den. Jammer", vinden de leden van de RTW: ,,want ook mannen beschik ken ongetwijfeld over te ontplooien toneeltalenten. Een hobby, waar ve len onder hen zeer veel plezier aan zullen beleven". Van belang in deze is te weten, dat men beslist niet direct 'in het diepe' word gegooid. Wie be hoefte heeft aan scholing vooraf, kan meedoen met één van de korte spel- cursussen, die gedurende het winter seizoen in deze regio gegeven wordt door de Provinciale Toneeladviseurs. Een andere activiteit van de RTW betreft het samenstellen van een bro chure met een overzicht van alle at tributen, waar de verschillende to neelverenigingen over beschikken. Een brochure dus, die de mogelijk heid moet bieden tot uitwisseling van eikaars verworvenheden. Thans gebeurt het volgens de werkgroep nog te vaak, dat de ene groep zich in allerlei bochten moet wringen om een bepaald decorstuk gerealiseerd te krijgen, terwijl het elders al jaren in een kelder staat opgeslagen nadat het ooit eens werd gebruikt. Tevens zal de RTW een overzicht opstellen van alle leden, die betrok ken zijn bij de deelnemende vereni gingen. Een mogelijkheid wellicht dus ook van tijd tot tijd eens een gastrol te vervullen bij een zuster vereniging. Uiteraard worden er ook data uitgewisseld van de uitvoerin gen van de verschillende verenigin gen in de hoop, dat dit alles tot sterkere onderlinge contacten zal lei den tussen de amateurtonelisten op Schouwen-Duiveland. Mensen, en in het bijzonder man nen, gezien het tekort dat daarin heerst, die nader met toneel willen kennismaken, doen er goed aan con tact op te nemen met één der onder staande verenigingen: Amateur Comedie Zierikzee (01110-15847), To neelvereniging Ouwerkerk (01114- 1390), Toneelvereniging Noordgouwe (01112-1448), De Roode Lelie, Brou wershaven (01119-1401) en Toneelver eniging Op Drift, Renesse (01116- 1989). De RWT wordt gevormd door: Har ry van Geesbergen, tel. 01110-15958 (onafhankelijk voorzitter); Mara de Bel (Toneelvereniging Op Drift), Ri- nus Pankow (toneelvereniging Ouwerkerk). Kees van de Vreugde (Toneelgroep Crescendo), Lies Hanse; (Toneelvereniging De Roode Lelie), Marijke heuser (AmateurComedie Zierikzee), Hans Baris (Toneelvereni ging Noordgouwe), Jerry Rijstenbil en Ali Pankow (regiovertegenwoordi gers Zeeuws Centrum voor het Ama teurtoneel). Tropen hoofdgroep 19 Kampioen EK BM P. Vroegop 2, 90 punten; le prijs EK M. G. de Jonge, 90 punten; le prijs EK M. G. de Jonge, 90 punten; 2e prijs EK J. W. v. d. Zan- de, 90 punten; 3e prijs EK L. J. Lukus, 89 punten; kampioen OEK S. K. Ber- revoets, 89 punten. Tropen hoofdgroep 20 22 Kampioen EK BM J. W. v. d. Zan- de, 89 punten; le prijs EK W. Ver maas, 89 punten; 2e prijs EK J. W. v. d. Zande, 89 punten; kampioen OEK M. A. Verstrate, 90 punten. Grasparkieten Kampioen EK BM A. P. Bevelan der, 89+ punten; le prijs EK A. P. Be velander, 89 punten; 2e prijs EK A. P. Bevelander, 89 punten. Agaporniden Kampioen EK S. J. den Boer- Jakobsen, 90 punten; le prijs EK S. J. den Boer-Jakobsen, 89 punten. Grote parkieten hoofdgroep 25 Kampioen EK BM H. Bos, 91 punten; le prijs EK S. Landman, 90 punten; 2e prijs EK A. van Dalen, 90 punten; 3e prijs EK M. J. J. Duuring, 90 punten; le prijs OK L. Verkerke, 90 punten. Grote parkieten hoofdgroep 26 Kampioen EK M. G. de Jonge, 90 punten. Duiven Kampioen EK M. S. van Hekke 90 punten. Kwartels Kampioen EK BM J. D. Geel hoed, 90 punten. Hoofdgroep 23-24-26-27-28 le prijs OK M. S. van Hekke, 91 punten. Prijzenschema stammen 1988 7 stammen kanaries Kampioen pigment M. A. Landman 356 punten; kampioen vetstof N. Klippel, 360 4 punter* 4 stammen zebravinken DOMBURG - Veel jeugdige atleten van atletiekvereniging Delta Sport namen deel aan de Sint Nicolaas cross die mee telde voor de Zeeuwse cross kampioenschappen. Saskia Nieuwenhuyse won bij de meisjes pupillen C, ze had voor de 1000 meter een tijd nodig van 7.24.3. Ramses Bekkenk zorgde voor een keurige tweede plaats bij de grote groep D- junioren. Bekkenk liep een snelle tijd op het pittige parcours van 1000 meter (4.29.). Tanja Gerards behaal de een vijfde plaats bij de meisjes pu pillen A. Leonie Klompe bleef in de schaduw van haar clubgenote met een zesde plaats. Bij de Jongens C kwam Leon Loeve tot een achtste stek in het sterke deelnemersveld (6.28). Erwin Gerards had bij de B- junioren een tijd nodig van 15.15 over de 3000 meter. Dit leverde hem een prima negende plaats op. Bij de senioren ging de overwinning naar Kim Reijnierse uit Middelburg. De beste Delta Sporter was Arie van Dijk uit Middelharnis met een 35e plaats. Uitslagen Delta Sporters: Meisjes pup. C: 1. Saskia Nieuwenhuyse 7.24. Meisjes Pup. B: 10. Karin van Dongen 5.43. Meisjes Pup. A: 5. Thnja Gerards 5.21; 6. Leonie Klompe 5,32, 8. Anja Stouten 5.37, 12. Santina Breiden- bach 5.41, 14. Frouke Kneepkens 5.55. Meisjes D: 18. Nelleke Sins 5.37, 24. Joske Klompe 5.55, 22. Loes van Don gen 5.51, 21. Miranda Nieuwenhuyse 5.47. Jongens D: 2. Ramses Bekkenk 4.29, 32. Ronald Henning 6.04, 24. Berry Lindenbergh 5.24. Jongens C: 18. Ralph Gerards 7.19, 23. Stevan Sijswerda 7.42, 8. Leon Loeve 6.28, 15. Michiel van de Ruyt 10.06, 16. Michel Coolbergen 10.07. Jongens B: 9. Er- win Gerards 15.15. Heren: 35. Ari van Dijk 40.45, 40. Wim Provoost 41.10, 42. Doris Brei- denbach 41.17, 52. Peter Jordaan De Rabo Lijfrente Koopsompolis biedt u straks een welkome aanvulling op uw pensioen en nu een interessante aftrekpost van maximaal f 16.812 op uw inkomstenbelas ting 1988. Plus nog een aantal andere aan trekkelijke voordelen. Allereerst hebt u de zekerheid van een van te voren afgesproken eindbedrag op een van tevoren af te spreken einddatum. Dit eindbedrag is zeer aantrekkelijk dank zij een hoog spaardeel en een hoog rendement. Ook wat het verzekeringsaspect betreft, bent u in vertrouwde handen.' De Rabobank iseen bemiddelaar voor Interpolis. Avcro Vcr/ckcnngcncn f)c TnmmIIGewesten, in samenwerking waarmee de Rabo Lijfrcnlc Koopsompolis wordt aangeboden Zeer bijzonder is tenslotte dat de Rabo Lijf rente Koopsompolis geheel op üw situatie kan worden afgestemd. Als u nu een afspraak maakt, rekent de Rabobank u snel de mogelijkheden voor,waar door u er straks een stuk warnier bij kunt zitten. RABOBANK OOST-DUIVELAND Telefoon 01113-1540 J. A. Holleman RABOBANK ZIERIKZEE Telefoon 01110-13955 J. N. Bil RABOBANK SCHOUWEN Telefoon 01116-2110 J. M. Degen geld en goede raad Kanaries pigment met rood Kampioen EK BM P. Aarnoutse, 90 punten; le prijs EK N. van Burg, 89 punten; 2e prijs EK N. van Burg, 89 punten. Kanaries vetstof zonder rood Kampioen EK BM N. Klippel, 91 punten; le prijs EK A. van Dalen, 90 punten; le prijs EK N. Klippel, 90 punten; 2e prijs EK M. A. Landman, 90 punten; 3e prijs EK D. H. Hooger- wef, 90 punten. Kanaries vetstof met rood Kampioen EK N. van Burg, 88 pun ten. Kanaries Phaeo's INO Kampioen EK," M. A. Landman, 89 punten. Postuurkanaries hoofdgroep 9-10-11-13 Kampioen EK BM C. C. J. Eve- raers, 89+ punten; le prijs EK C. C. J. Everaers, 89 punten. Postuurkanaries hoofdgroep 12 Kampioen F,K BM P. Aarnoutse, 90 punten. Bastaarden Japanse Meeuwen Kampioen EK Jacky van Belzen, 90 punten. Zebravinken hoofdgroep 17 Kampioen EK BM A. Stoel, 88 punten; le prijs EK A. Stoel, 88 pun ten; 2e prijs C. L. Schults, 88 punten. Zebravinken hoofdgroep 18 Kampioen EK BM J. Vis, 88 pun ten. le prijs A. Stoel 350 1 punten. 6 stammen tropen Kampioen hoofdgroep 19 M. G. de jonge, 352 punten; kampioen hoofd groep 20 W. Vermaas, 355 1 punten. 1 stam agaporniden Kampioen S. J. den Boer-Jakob sen, 358 3 punten. Derby-kampioen N. Klippel, 91 punten 65+ prijs le prijs P. Aarnoutse, 90 punten; le prijs S. Landman, 90 punten; 2e prijs N. A. Mol, 88 punten. Jeugdprijzen Kampioen Jacky van Belzen, 90 punten; le prijs M. A. Verstrate, 90 punten; 2e prijs P. M. Berrevoets, 90 punten; 3e prijs C. L. Schults, 90 pun ten; 3e prijs James van Belzen, 87 punten; 3e prijs A- Berrevoets, 87 punten; 3e prijs R. Hillebrand, 87 punten; 3e prijs M. Plaating, 87 pun ten; 3e prijs P. Vroegop 1. 86 punten; 3e prijs M. Schouwenburg, 85 punten. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL 01110-16255 't Is d lank e lêê dak in 'n krante las dat de Nederlanders nie de hrooste vlijseters binne. Mê stienhe nie öóhe op de lieste. Ik bluve dae vaerder van buuten. Toch vraeg je j'n eihe wellis of oe zit t noe mee dat vlijs. Toen de meeste maensen op durp nog 'n keutje slachte, waere a'r toen drie slachters. Noe öörter nie mee slacht in noe binder nog arie. Ik weet wê in de meeste wienicels kaje vlijs kaope. Ik ao dat aoltied raor vonde daje in de meeste wienkels ao lus kan kaope. Vroeher zag je dat nie. Dan bleef 'n ieder in z'n eihe stijl. Neem noe 'n maelkboer, dat waere vroeher inkel zuvelprodukten, noe kaje d'r aolus kriehe. Wê makkeluk voo auwe maensen, at noe de maelk boer komt kaje aolus neme, wat aje nodig eit, in zaelf oef je nie deu weer in wind. 't Öör wee winter, je hae wee mee hladde wehen zitte, in at 'n aore böóschappen vöö je mot doe, beije ofankeluk, in dat is 'n maens nie hraeg. Vlijswaeren zie je nog a is op taefel stae. 'k Was pas nog in 'n hroot uus- souwen. 'n Mooi hezicht rond zoon taefel, aol die kopjes dae boven. Dae stieng aok van dat velletjes spul op taefel, in moeder zei wat mot jie ao, in wat jie. Je behrieptut wê zeker, d'n enen lust dit nie in d'n aoren dat nie. Mê moeders was zöö flauw nie, atte ze nie hauw d'r mond. open dêê leide ze d'r wat op in dae konne ze 't dan mee doe. Eên waster die zei, ister heen jam. Möje noe wee jam ao? Jie êêt aoltied jam, je mond öör nog 'n vliehevanher, in je öór vee te dikke. Op d'n duur möje nog hae leine, in kom je nog bie 'n dëettiste te rechte. 'k Zei kiek mê nae mien, 'n buukje eije nog nie, eet jie mê jam, dat slier hoed, in mee 'n potje doe je lank. Lest sprak ik nog 'n auwe man, die zei teken mien Wullum wat aomen dat tehenwoordig hoed Je kan kaope wat aje wil. Vroeher mocht ik aolus ete in drienke, mê dat kon nie, want ik aode heen senten. Noe aok de senten d'r vöö in noe bin ik ver schillende dienhen verböö van d'n dokter, in zöö is 't aoltied wat. Dus zei ik tehen die vrouê, tied henog atte ze wat vurbóó óóre. Mê attut nie mee mag, of kan, möje 't aok nie doe. 't beste is om aolus mee maete te hebruken, in aje wat nie mee mag ao j'n eihe d'r bie neer lae. Dat vaol aoltied wê nie mee, mê je mot tut zaelf bezure. Dus 'n maens mot oppasse dammen nie van d'n re- hen in d'n drop komme. 't Hoeije. WULLUM Op zaterdag 17 december SCHARENDIJKE - Voor de tweede keer dit jaar ver zorgt de rockgroep ID een optreden in de jeugdsoos Trace. Op zaterdag 17 december is de rockgroep te horen in het gebouw van Trace. Het concert begint om 21.00 uur. ID oogstte op 2 januari van dit jaar veel succes met zijn optreden in Trace en dat was aanleiding voor het be stuur om de Vlissingse formatie uit te nodigen voor een tweede optreden. De rockgroep bestaat uit vijf muzi kanten die afkomstig zijn uit Vlissin- gen. ID maakt al zo'n vijf jaar melo dieuze rockmuziek. De muzieknum mers variëren van easy ballads tot heavy rock en worden ondersteund door sterke zangpartijen die regelma tig vierstemmig zijn. Effect- en lichtshow Het optreden van ID wordt visueel ondersteund door een effect- en licht show. De muzikanten van de rock band zijn Geert van Enckevort (zang), Rinus Wijman (gitaar en zang), Leon Caron (basgitaar en zang), Frank En gels (toetsen en zang) en Rein Corbijn (drums). Het concert begint met een optre den van een andere band uit Vlissin- gen: Second Chance. Een powerpop band die afgelopen zomer zijn de buut maakte bij een afsluit-act tij dens een popfestival in Axel. Na af loop van het optreden van ID vindt een rocksessie plaats met leden van ID en Second Chance. De popgroepen hebben enkele klassieke rockcovers ingestudeerd om hun gezamenlijk optreden mee te besluiten. ZIERIKZEE - Door onduidelijkhe den over de juistheid van de uitsla gen van vogelvereniging Zang en Kleur zijn deze enige tijd achter ge bleven. Zang en Kleur heeft een vo geltentoonstelling gehouden in de Graanbeurs, zoals eerder bericht. Het bestuur heeft te kennen gegeven vast te houden aan de uitslag, zodat die nu gepubliceerd kan worden. Kanaries pigment zonder rood Kampioen EK Bondskruis N. van Burg, 90+ punten; le prijs EK M. A. Landman, 90 punten; le prijs EK M. A. Landman 90 punten; 2e prijs EK G. Collignon 89 punten; 3e prijs EK C. C. J. Everaers, 89 punten. Correspondentie over deze rubriek: Cor Pols, Postbus 30, 4300 AA Zierikzee. Tel. (01110) 12754. 41.54, 74. Hans Saman 43.43, 78. Cor Muller (vet.) 44.32, 90. Cor Duinhou wer (vet.) 45.44, 93. Wim Zoom (vet.) 46.22, 97. Ab Heijboer 46.58, 105. Krijn de Oude 48.30 (vet. 3), 108. Leo Stoutjesdijk 49.26. Dames: 8. Greetje Smit 16.25. Advertentie 88/211. Deze keer een foto - ergens op Schouwen-Duiveland genomen - die we absoluut niet thuis kunnen brengen. Wie meent er iets van te herkennen mag ons dat laten weten en kan eventueel de originele foto ko men bekijken. Aktief als altijd biedt Weststrate Verpakkingen ook dit jaar weer een uitzonderlijk mooie kollektie van dekoraties, passend bij de komende decembermaand. Weststrate Verpakkingen aan de OOSTPERKWEG 20, MIDDELBURG is dagelijks geopend van 8-12 en van 13-17 uur, bovendien op de koopavonden (donderdag) van 27 okt. t/m 15 dec. a.s. van 19-21 uur, dus: Postbus 247 4330 AE MIDDELBURG Telefoon 01180-28453

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 4