Viskampioenen 1988 HSV Dreischor bekendgemaakt Bekerhouder 1987, Toren Boys, uitgeschakeld door Nola Boys Kokende Mevo-sporters Scaldina 1 ontloopt net degradatie uit 2e klas NIEUWSBODE 11 Postduiven- tentoonstelling Open driebanden- toernooi Competitie Zierikzeese Bridge Club Laatste wedstrijd De Krabbe Davis Cup finale op televisie Salvatorloop Handbal Delta Sport ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 9 december 1988 Nr. 24454 DREISCHOR - Ter afsluiting van het visseizoen 1988 heeft de HSV Dreischor in haar jaarvergadering onder andere de kampioenen hekend gemaakt. Bij de senioren is dat geworden de heer D. Fluyt met 1190 punten. De beste junior was T. Berrevoets met 191 punten. Zij mochten tevens als eersten hun keuze maken uit de welgevulde prijzentafel. Verder werden er op de vergadering de reguliere agendapunten afgewerkt en werd door de wedstrijdcommissie de wedstrijden voor volgend jaar bekend gemaakt. Van de zes te houden wed strijden zullen er vier meetellen voor het clubkampioenschap. Verder wordt er tijdens de Nationale Hengel- dag op 27 mei 1989 gevist voor het jeugdkampioenschap van Schouwen-Duiveland. Aan dit evenement, dat door de vier gezamenlijke hengelsportverenigingen van het eiland wordt georganiseerd, zal ook HSV Drei schor wederom zijn medewerking verlenen. Vervolgens is er door het korps van de HSV Dreischor ook dit jaar weer deelgenomen aan de voorselectie kusthengelen. Men behaalde daarbij de dertigste plaats, terwijl inhet algemeen klassement R. Sorgedrager de zevenentwintigste plaats innam. In de eindronde behaalde hij de 76e plaats. De totale einduitslag over het seizoen 1988 was als volgt: 1) D. Fluyt 1190; 2) A. Broer 1126; 3) H. Quist 995; 4) J. Kommer 935; 5) W. Vermaas 845; 6) K. Vermaas 656; 7) N. Romijn 642; 8) R. Sorgedrager 612; 9) K. Romijn 556; 10) C. Kristalijn 503; 11) A. Goudswaard 498; 12) S. Visser 478; 13) T. van de Zande 471; 14) J. van Klinken 417; 15) A. van de Welle 353; 16) P. Berrevoets sr. 270; 17) K. Roggeband 259; 18) L. van de Velde 221; 19) T. Berrevoets jr. 191 (eerste junior); 20) P. Berrevoets jr. 156; 21) R. Broer jr. 109; 22) A. van de Werf 108. Tijdens laatste bekerronde van het zaalvoetbal in Onderdak ZIERIKZEE - Tijdens de laatste bekerronde van het zaalvoetbal is Toren Boys, de be kerhouder van vorig jaar, uitgeschakeld door tweede klasser Nola Boys. Bij een gelij ke stand van 3-3 lukte het Wim Ravia van Nola Boys om in de laatste seconde van de wedstrijd alsnog zijn ploeg naar de overwinning te leiden. ZIERIKZEE - Omdat mede-degradant Arnemuiden te gen koploper Goese Polder een 10-0 nederlaag leed, en Scaldina 1 tegen MZ won met 9-1, kunnen de Zierikzeese tafeltennissers zich in de 2e klasse handhaven. Het twee de team leed een kleine nederlaag tegen 't Zand: 6-4. Scaldina 3 moest zijn meerdere erkennen in MZ 12: 2-8. Tenslotte was er voor het vierde team een overwinning weggelegd tegen Kapelle 5: 4-6. MILAAN - Teleurgestelde suppor ters van Inter hebben woensdag avond na afloop van de verloren UEFA-bekerwedstrijd tegen Bayern München twee Westduitse bussen ver nield. Op een parkeerterrein werden de ruiten van een bus ingeslagen, de andere werd bij het verlaten van Mi laan uit een rijdende auto met een steen bekogeld waardoor de voorruit sneuvelde. ZIERIKZEE - Op zaterdag 10 de cember a.s. organiseert de PV Duive- land te Nieuwerkerk weer haar jaar lijkse postduivententoonstelling in Ons Dorpshuis te Nieuwerkerk. Te bezichtigen zijn circa 200 duiven die het afgelopen vliegseizoen hun lief hebbers diverse uurtjes in de lucht hebben laten turen en laten wachten op hun thuiskomst van een wed strijd. Al de te bezichtigen duiven zijn dus prijsvliegers die zowel op de 135 km als op de 800 km formidabele resultaten hebben behaald. De keurmeester van deze tentoon stelling is de heer A. Hagers uit Rot- terdamBinnen de duivenwereld is hij een 'bekend persoon die bekend staat om zijn feilloze taxatie van een duif. In de loop van de avond zal de trek king plaatsvinden van de grote verlo ting. Uit de 3000 verkochte loten zul len dan diverse prijswinnaars te voorschijn komen. Deze trekking zal geschieden door de burgemeester van Duiveland, de heer Bergshoeff. Ge durende de tentoonstelling is er een doorlopende verloting met zeer veel fraaie prijzen zoals u dat bij onze ver eniging gewend bent. Tevens zijn er diverse attracties aanwezig waarbij de jeugd zeker niet wordt vergeten. Prijswinnaars Vanaf 14.00 uur is de zaal open zo dat men de duiven kan bezichtigen en de liefhebbers kan feliciteren met hun prijswinnaars. Tijdens de avond zullen op het rad van avontuur de be kende superronden worden gedraaid. Als extra attractie wordt er eenmaal op de avond aan alle aanwezigen een gratis lot uitgedeeld waarmee men dan een mooie prijs kan winnen. U ziet, er is alle reden voor om deze ge zellige tentoonstellingsavond eens te bezoeken. Het bestuur van de PV Duiveland hoopt u te mogen begroeten in Ons Dorpshuis te Nieuwerkerk. NOGRDGOUWE - Nadat in september de voorrondes zijn begonnen van het open drie banden Van der Weijde toer nooi, zijn nu inmiddels acht fi nalisten bekend. Het unieke van dit toernooi is dat ook niet-verenigiugsmensen aan dit toernooi konden meedoen. Zaterdag tien december aan staande wordt derhalve de fi nale gespeeld in hotel café res taurant Van der Weijde in Noordgouwe. De eerste stoot zal gegeven worden om 13.00 uur. De acht finalisten zijn: R. de Bruin, A. Meyssen, A. de Waard. A. Weststrate, L. de Munnik. M. den Engelsman, P. van der Hulle en H. Coomans. Ook het team van coach J. Adriaan- se, Schorpioen, wist in de laatste mi nuten tegenstander Bruse Boys van zich af te schudden. De Bruenaren be gonnen de wedstrijd direct al goed. Er waren nog geen dertig seconden gespeeld of Jos van Unen wist de ope ningstreffer al achter Schorpioenkee per R. Korsman te frommelen: 0-1. In de zesde minuut kwam Schorpioen wat gelukkig op 1-1 nadat een ver dwaalde bal via de benen van keeper Jacob Muller in het doel belandde. Afgestraft Scheidsrechter Kees Verkerke hield alles goed in het gareel en duldde ZIERIKZEE - Bij de start van de 2e ronde van de onderlinge competitie was het voor de 60 aanwezigen een aangename verrassing dat de heer Kloet, na een afwezigheid van ruim 8 maanden wegens ziekte weer present was. Hij onderstreepte dat nog eens door samen met zijn echtgenote, door met een kolossaal gemiddelde van 74,05% het beste resultaat van de avond te behalen. Zoals gebruikelijk bij een nieuwe 3ompetitie-ronde was de indeling het gevolg van loting. Als gevolg daarvan liepen de scores nogal uiteen. Nog twee paren scoorden boven de 60% (ep. Van den Berg 69,27% en mw. Kops en de heer Meulstee 60,94%); het echt paar Hollander kwam met 59,72% ook goed voor de dag. De detailuitslag is: groep A: 1. ep. Kloet 160 pnt; 2. ep. Hollander, 129; 3. dms. Gaanderseen Klompe, 115; 4. ep. Van Assendelft. 112; 5. hrn. Becu en Van der Post, 105; 6. dms. Geluk en Van de Zande, 103; 7. dms. Van Leeu wen en Van de Zande, 102; 8. mw. Schiettekatte en hr. Van Tiggelhoven en de hm. 't Hart en De Vries, 88;. 10. dms. Verschoore en De Vlieger, 78. (108 is 50%). Groep B: 1. ep. Van den Berg, 155.17 pnt; 2. mw. Tuinman en dhr. Meulstee, 136,50. 3. dms. Hogerheide en Van der Wekken, 128,33; 4. hrn. Hendrikse en Sweere, 116,67; 5. mw. Tbrwisscha en dhr. Karstens, 115; 6. mw. Does en dhr. Boot, 113,17; 7. mw. Van den Berg en dhr. Does, 112; 8. mw. Van der Valk en dhr. Schot, 98; 9. dms. De Graag en Lepelaars, 97; 10. dms. Van Oeveren en Tbnnekes. 87; 11. dms. Kotoun en Plaating, 79,33. (112 is 50%). Groep C: 1. ep. Akkerboom, 128 pnt; 2. dms. Böhm en De Vries, 118; 3. hrn. Van Ast en Kegels, 113; 4. dms. Becu en Van der Post, 112; 5. ep. Sto- kla, 110; 6. dms. Van Geesbergen en Sluijter, 109; 7. dms. Brinckman en Heijneman, 107; 8. dms. Boers en Zwiep. 105; 9. mw. Van der Duijn en hr. Viergever, 90;. 10. ep. Phoa, 88. (108 is 50%). geen enkel lichamelijk contact. Me nigeen maakte zich daar echter toch schuldig aan (met of zonder opzet)'en werd derhalve direct afgestraft. Zo liep Peter van Vossen, wegens duwen, in de negende minuut van de eerste helft tegen twee strafminuten op. Bruse Boys kon zich de eerste helft aardig weren en brak regelmatig ge vaarlijk uit. Bij Schorpioen wilde het allemaal niet zo best lukken. Ook de vele so lo's van Peter van Vossen, welke trou wens mooi waren om te aanschou wen, liepen helaas op niets uit. Daarbij stond Bru-keeper Jacob Mul ler ook nog eens uitstekend te kee pen. Ook de vele afstandsschoten van Schorpioen werden of gestopt, gingen net naast, of belandden op de paal. Ook een ware zware belegering op het Bruse doel in de zeventiende minuut liep op niets uit. Schorpioen tekende zich kwa tech niek duidelijk beter af tegen het werkvoetbal van Bruse Boys. Daar bij viel op dat de meeste Bruse spe lers gewend waren aan het veldvoet- bal en problemen hadden met het korte spel dat het zaalvoetbal zo ty peert. Na de veldwisseling lukte het Jacob van den Berge echter om na een aanval van Schorpioen snel alleen uit te breken. De laatste hindernis was keeper R. Korsman. Penalty Deze liet zich niet passeren en legde Jacob van den Berge neer. Korsman liep daarvoor twee minuten straf op en Bruse Boys sleepte een penalty in de wacht. Inmiddels had Ronald van Oeveren plaats genomen in het doel van Schorpioen. Van den Berge mocht zelf de strafschop trachten te verzilveren maar zag zijn keiharde schot gestopt door Van Oeveren. De stand bleef derhalve 1-1. Schorpioen liet ook in deze tweede helft de mooiste combinaties zien maar het lukte ze vooralsnog niet om te scoren. In de vijftiende minuut kwamen ze zelfs op achterstand. Weer was het Bruenaar Jos van Unen die zijn team op voorsprong bracht: 1-2. Met nog vier minuten te spelen gooiden de Schorpioenen nog eens wat meer hout op het vuur. Ronald van Oeveren zag in de zeventiende minuut zijn schot op doel gestuit door een aantal Bruse benen. In de rebound was zijn schot wel raak: 2-2. Nog geen minuut later scoorde Schorpioen haar derde doel punt. Na een bekeken combinatie tussen Ronald van Oeveren en Peter van Vossen tilde deze laatste zijn team naar 2-3. Bruse Boys probeerde er in de laatste minuten nog van alles aan te doen wat bijna ook lukte. Maar men moest uiteindelijk toch in het Zierikzeese vijftal hun meerdere er kennen en zich uitgeschakeld zien MELBOURNE - Het Nederlandse gplfduo Willem Swart en Kees Borst bezet na de eerste ronde van de strijd om de wereldbeker de 32e plaats met 160 slagen. Swart kwam rond in 82 slagen, Borst had vier pogingen min der nodig. Japan leidt na de eerste dag met 138. BURGH-HAAMSTEDE - Voor de hengelsportvereniging De Krabbe uit Burgh-Haamstede is de laatste competitiewedstrijd inmiddels ver- vist. Tijdens deze laatste vis wedstrijd werd er meer gevangen dan de vorige keer. De dertig deelne mers, waaronder drie dhmes en zes junioren, haalden met elkaar 33 bo venmaatse botten uit het water. De uitslag was als volgt: Senioren: 1) Dries van der Bijl 1163; 2) Ad Deur- loo 1117; 3) Hans Wandel 821; 4) Kees van der Velde 473; 5) Jan Hart 401; 6) Arno Kenters 361; 7) Anton Deurloo 282; 8) Jaap van Leenen 276; 9) Maris van der Wielen 185. Dames: 1) Hanne- ke Kenters 643; 2) Anneke van der Bijl 589; 3) Elma Deurloo 288. Junio ren: 1) Peter Kloet 1007; 2) Patrick van der Bijl 626; 3) René Brussé 545; 4) Maurits Wandel 400; 5) Jeroen van der Bijl 278. STOCKHOLM - De Zweedse televi sie heeft donderdag besloten de fina le om de Davis Cup tussen Zweden en West-Duitsland uit te zenden. De te levisie weerstaat daarmee druk van de anti-apartheidsbeweging. Boris Becker was in 1983 als jeugdspeler actief in Zuid-Afrika. Hij staat op de zwarte lijst van de Verenigde Naties. Van Becker werd geëist, dat hij spijt zou betuigen en niet meer in Zuid-Afrika zou spelen. De Westduit ser weigerde. Zweden is een van de grootste critici van apartheid. Het land heeft richtlijnen die het uitzen den van evenementen waarin spelers of artiesten die op de zwarte lijst voorkomen, ontmoedigen. voor verdere deelname de beker- competitie. De totale uitslag van het gehele laatste bekerprogramma was als volgt: Zeelandia-Mevo 2-3; Tbren Boys-Npla Boys 3-4; De Keien-FC Kerkwerve 3-4; Schorpioen-Bruse Boys 3-2; Rijschool Delta-PJZ 3-1; Stella Boys 1-PZEM 2-3; Bijmake laardij-De Roo Fossen 5-4. Het, gewijzigde, programma voor de volgende competitiewedstrijden op veertien december aanstaande ziet er als volgt uit: 19.00 uur Stella Boys 2-De Roo Fossen; 19.40 uur Schouwse selectie-Zeeuwse selectie; 21.40 uur Braber Groenvoorziening- Dakkie's Bar; 22.20 uur Bijmakelaar- dij-PZEM. Scaldina 2 moest gehavend afreizen naar Middelburg. Omdat Jan Kik ge blesseerd was werd hij vervangen door Rob van de Noord uit het vierde team. Smalheer won drie partijen. Faber won één wedstrijd. Rob van de Noord bood wel wat tegenstand maar kon geen enkele partij winnen. Maar ondanks de nederlaag van 6-4 blijft het drietal van Scaldina 2 toch op de tweede plaats in de 3e klasse staan. Rita van de Zande, Mar Holkers en Bram Vroegop, de sterren van het derde team, hebben gevochten voor wat ze waard waren maar konden niet winnen van een sterk MZ 12. Al leen Mar Holkers en Bram Vroegop wonnen ieder één partij en wel van J. Heykans. Einduitslag derhalve 2-8. Het vierde team deed goede zaken door te winnen met 4-6 van Kapelle 5. Rob van de Noord, Rinus Labeur en Henk Goudzwaard waren verant woordelijk voor deze overwinning. De sterkste man van Scaldina- zijde was Rinus Labeur met drie overwinningen. Rob van de Noord en Henk Goudzwaard wonnen ieder één partij. Het dubbel Van de Noord/ Goudzwaard deed mede goed werk voor de overwinning door ook deze partij te winnen. Einduitslag 4-6. Het eerste team van de Zierikzeese tafeltennisvereniging wist vooraf goed wat men te doen stond. Deze wedstrijd tegen MZ moest gewonnen worden om niet te degraderen. Aan gezien de eerdere uitwedstrijd tegen MZ met 7-3 werd gewonnen, was men min of meer ook nu verzekerd van een overwinning. John van Veen had weinig moeite met Jos van Loon en Alex von Berswordt won ook in twee games van Bram Houterman. OUWERKERK - Atletiekvereni ging Delta Sport houdt zaterdag (10 december) de traditionele Salvator loop in Ouwerkerk. De 20 kilometer wegwedstrijd, die over de polderwe gen rond Ouwerkerk gaat, is sinds kort op de nationale wedstrijdkalen der gezet. In eeerste instantie was de loop een onderling clubgebeuren, maar door de vele belangstelling van lange afstandlopers(sters) groeide de loop uit naar een echte wedstrijd. Het bijzondere is dat zowel KNAU- wedstrijd atleten als recreatieve lo- pers(sters) kunnen deelnemen. Er worden tijdsmeldingen gedaan op de 5, 10 en 15 kilometer. Achter de laat ste loper(ster) rijdt een bezemwagen. De start vindt plaats bij de kantine van voetbalvereniging Ouwerkerk om 14.30 uur. Inschrijven is mogelijk een uur voor aanvang van de wed strijd in de kantine. Voor Delta Sportleden is er een kampioenstitel op de weg te winnen. Michel Holm versloeg vervolgens ook simpel in twee games Jo Kleine- pier. Het dubbel van Scaldina bracht 4-0 op de borden. Na het dubbel was het Alex von Berswordt die voor het eerst een steekje liet vallen door in drie games te verliezen van Jos van Loon. Alex von Berswordt: ,,Ik speel de het spelletje van Van Loon mee. Dat had ik beter niet kunnen doen, omdat Van Loon steeds vaster ging slaan. Als ik gewoon mijn eigen spel letje had gespeeld had ik waarschijn lijk niet verloren". John van Veen zorgde voor het vijf de punt door Kleinepier te verslaan. Michel Holm tekende voor het beslis sende zesde punt, wat automatisch de overwinning betekende en behoud in de 2e klasse. Zo werd wat men al bevroedde ook bewaarheid. Holm versloeg nog Houterman in twee ga mes en de resterende drie partijen werden eveneens met winst afgeslo ten. Einduitslage derhalve zeer over tuigend: 9-1. ZIERIKZEE - De heren handballers van Delta Sport boekten tegen hekkesluiter Wings, uit Den Haag, een ver dienstelijke 17-20 overwin ning. Men bleek sterk genoeg om één keer een achterstand van 6-3, en één keer een achter stand van 14-10 toch weer om te buigen naar eigen voordeel. Het was vooral de goede disci pline en het benutten van over- talsituaties, in het laatste kwartier van de wedstrijd, dat de uiteindelijke overwinning bracht. Aanstaande zondag elf de cember moeten de heren van het eerste team van Delta Sport in sporthal Onderdak aantreden tegen Snelwiek. De wedstrijd begint 's middags om 13.15 uur en is voor een ieder toegankelijk. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF ZIERIKZEE - Ik hoor het u al denken... Wat heeft bovenstaande foto nu met sport te maken. Zo op het eerste gezicht misschien inderdaad helemaal niets. Maar bij nader inzien toch weer meer dan men verwacht. Op de foto zijji namelijk onder andere te herkennen Dirk van der Sleen. Kees Verwijs, Jan Heikamp en echtge notes. Deze heren zijn namelijk allen betrokken bij de VV Mevo. Twee jaar aeleden werd het ludieke idee geopperd om met het gehele elftal op kookles te gaan. De mannen wilden wet eens aan de vrouw laten zien welk een culinaire talenten er onder hen schuilging. Zodoende bereidde men onder leiding van Jannie Quant en Tineke van de Sande elke keer weer een andere lekkernij. Van eenvoudige tomatensoep en gekookte aardappelen tot varkenshaassurprise en een Valenciaans rijstgerecht, paella genaamd. Op de laatste man- nenkookcursus waren de echtgenotes uitgenodigd om samen met de sportieve kokers het heerlijk bereide voedsel te verorberen. Men schroomde niet om daarbij ook een heerlijk wijntje te ontkurken. Want ook dat hoort bij een professioneel menu. Op deze laatste avond zag de menukaart er als volgt uit: krabcocktail - kippesoep - varkenshaassurprise - brussels lof- gebakken krieltjes - boerenjongenspudding en koffie na. Zo iverd weer een leerzame kookcursus door de hapgrage Mevo-sporters met succes afgerond. Iedereen liet het zich naar behoren smaken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 11