Begin van jeugdzaalvoetbal voor D-, E- en F-pupillen Willem Meerdink wederom winnaar bootviswedstrijd Einde, najaarscompetitie voor jeugd TTV Scaldina NIEUmBODE Diverse Schouwse tennis- selecties presteren goed J. Fondse bereikt zevende plaats gewestelijke finale Jong Zeeland Uitslagen kegelwed- strijden Kampioenen PV Zieriek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 6 december 1988 Nr. 24452 9 MINSK - Tbine Brouwers heeft in de derde ronde van het internationale damtoernooi in Minsk voor opschud ding gezorgd door oud-wereldkam pioen Anatoli Gantwarg te verslaan. De Rus kwam maandag met zwart in ernstige tijdnood. Voor zijn laatste tien zetten had hij minder dan zestig seconden op de klok. In die alarmfase beging hij een afschuwelijke blunder, waarna hij direct opgaf. MIDDELBURG - De KNVB afde ling Zeeland (de voetbalbond) heeft weer een nieuw vertegenwoordigend elftal. Na een drietal selectiewed strijden is een voorlopige selectie ge maakt van Jong Zeeland, een elftal van spelers onder 21 jaar. Die selectie ziet er als volgt uit: Jac- co Schroevers, Dies van de Ketterij en André Marteijn van Arnemuiden, Johnny Dieleman (AZVV), Jurgen de Block (Clinge), Ronald Koole (Goes), Arjan Tbllenaar en Remco van Kee- ken (Hoek), Ronnie de Bruine en Ron nie Proos van Kloetinge, Dennis But (Middelburg), Ruud Verbeek en Ron de Visser (RCS), Jos Kayser (Seroos- kerke), Bennie van Leeuwen (Sluis kil) en Roy Hendriksen van Vlissin- gen. Coach is Wies van Avermaete, verzorger Ton Sheilds en begeleider Lau Traas. Omdat zo'n veertig jongens zich in één wedstrijd moesten bewijzen is ge kozen voor een voorlopige selectie. De kans bestaat, dat in de loop van het seizoen anderen steeds beter gaan spelen, waardoor die alsnog opgeroe pen kunnen worden. De nieuwe groep Jong Zeeland speelt donderdag 8 december voor het eerst. Een oefenwedstrijd in Roo sendaal tegen BSC (aanvang half acht) en daarna op donderdag 15 de cember in Middelburg tegen de PSV- reserves. Die wedstrijd (hoofdveld aan de Nadorst) begint om zeven uur en wordt gefloten door Jan Jasperse. Op die avond ook wordt de nieuwe outfit officieel overhandigd door de nieuwe sponsor van Jong Zeeland (Proverko). Jong Zeeland speelt de komende maanden ook nog tégen de UEFA's van Lokeren en Beveren en aan het eind van het seizoen volgt dan nog een internationaal toernooi. ZIERIKZEE - Hieronder vol gen de uitslagen van de laatst gehouden kegelwedstrijden voor de H. J. Doeleman wissel- beker. De beste dames waren: 1) El- la Klompe (TOG), 48 hout; 2) Aly Tuinman (Herovema), 47 hout; 3) Carry Elenbaas (Unite) en Riekje van de Zande (Ostran) ook met 47 hout maar met één negen minder. De beste heren waren: 1) Cees Koopman (Plankhouders), 51 hout; 2) Jaap Sinke (Club X), 48 hout (met drie negens); 3) Jan Lie- vense (Baanbrekers), 48 hout (met twee negens). In sporthal Onderdak werden de eerste wedstrijden gespeeld ZIERIKZEE - Voor de jongste voetballertjes van Schouwen-Duiveland is afge lopen weekend in sporthal Onderdak het zaalvoetbal weer van start gegaan. Tijdens deze eerste goed verlopen wedstrijddag gaven net als vorig jaar weder om de meeste verenigingen acte de présence. De organisatoren van dit hele ge beuren, Joop de Wit en Dig Vleugel, kunnen terugkijken op weer een geslaagde ouverture van het jeugdzaalvoetbalseizoen. De pupillen speelden met vijf veldspelers en één keeper op een 'half' veld. Zodoende konden er dus twee wedstrijden tegelijk ge speeld worden van het overvolle programma. Het startschot werd gegeven om 09.00 uur precies. Het duurde vervolgens tot voorin de middag voordat iedereen achter de bal had aangehold. Uitslagen De uitslagen van de wedstrijden waren als volgt: Bruse Boys EI- WIK El 2-0; DFS El-Zierikzee E2 1-0; Renesse El-Zierikzee El 0-0; Zierikzee E2-Brouwershaven El 1- 0; WIK El-Renesse El 2-1; SKNWK El-Zierikzee E2 0-0; Zierikzee El- Bruse Boys El 1-0; Brouwershaven El-DFS El 0-0; Bruse Boys El- Renesse El 0-0; DFS El-SKNWK El 1-1; WIK El-Zierikzee El 1-0; SKNWK El-Brouwershaven El 1- 1; Mevo E2-DFS E2 1-0; SKNWK E3-Bruse Boys E2 1-0; SKNWK E2- Duiveland E2 0-1 (zie foto); WIK E2-Mevo El 0-0; DFS E2-SKNWK E2 1-1; Bruse Boys E2-WIK E2 0-2; Duiveland E2-Mevo E2 0-0; Mevo El-SKNWK E3 0-2; Mevo E2- SKNWK E2 1-1; SKNWK E3-WIK E2 2-0; DFS E2-Duiveland E2 1-1; Bruse Boys E2-Mevo El 0-1; Mevo Fl-Zierikzee F1 0-1; DFS Fl- Duiveland F1 1-0; SKNWK Fl- Dreischor F1 0-0; Brouwershaven Fl-Bruse Boys F1 0-0; Zierikzee Fl-SKNWK F1 1-1; Duiveland Fl- Brouwershaven F1 0-0; Dreischor Fl-Mevo F1 0-1; Bruse Boys Fl- DFS F1 2-0; Mevo Fl-SKNWK F1 0-0; DFS Fl-Brouwershaven F1 0- 2; Zierikzee Fl-Dreischor F1 2-1; Duiveland Fl-Bruse Boys Fl 0-2. In de maand december zal ver der nog het volgende programma worden afgewerkt: Tien decem ber: D-pupillen in sporthal Kraye- stein, aanvang 09.00 uur; E- en F- pupillen sporthal Onderdak, aan vang 10.00 uur. Zeventien decem ber: B- en C-junioren in sporthal KrayeStein, aanvang 09.00 uur. Vierentwintig december: E- en F- pupïllen en C-juriioren in sporthal Onderdak, aanvang 09.00 uur; A- en B-junioren in sporthal Kraye- stein, aanvang 09.00 uur. Eenen dertig december: A-, B- en C- junoren in sporthal Krayestein, aanvang 09.00 uur; D-, E- en F- pupillen in sporthal Onderdak, aanvang 09.00 uur. ZIERIKZEE - De jaarlijkse bootviswedstrijd van de HSV Oosterschelde, welke trouwens zijn lustrum vierde, is evenals vorig jaar een groot succes geworden. Moest er in het verleden nogal eens met minder dan het maximale aantal deelnemers worden uitgevaren, voor deze editie was de boot al een maand van tevoren volgeboekt. Ook dit jaar werd er weer gebruik gemaakt van de sportvisboot Har poen van Moermond Sportvisserij BV. In driemaal 1Q0 minuten moest er beslist worden wie zich de beste vis ser mocht noemen. Na iedere periode werd er van plaats gewisseld volgens een tevoren opgesteld schema. Nadat de schipper ter hoogte van het Pikgat voor anker was gegaan, was het de beurt aan de hengelaars om in actie te komen. Stuurboordzijde Tijdens de eerste periode wist men vooral aan de stuurboordzijde goed te vangen. De buit bestond uit kleine schar en opvallend veel hoogzwange re puitalen. Vooral de later als num mer twee geëindigde Adrie Verwest presteerde goed door vijfentwintig maatse vissen te vangen. Opvallend was ook dat er zowel met zeepieren als zagers goed gevangen werd. Toen na een korte lunchpauze de tweede visperiode van start ging bleek de vis intussen elders zijn ver tier te hebben gezocht. Na onderling overleg werd de boot naar dieper wa ter gevaren. Dat bleek een goede zet. De haken waren nog niet in de golven verdwenen of de toppen van de hen gels bogen onder de aanbeten van scharren flink door. Er werden in vlot tempo exemplaren gevangen tussen de twintig en dertig centime ter. Soms met twee of drie gelijk wer den ze uit het water gehaald. Het was vooral in deze periode dat de latere winnaar Willem Meerdink een beslis sende voorsprong nam. Tijdens de laatse 100 minuten liep het formaat van de schar weer sterk terug. Ook werden tijdens deze periode zeer veel aanbeten gemist. Men had vrijwel constant beet maar moest wel vijf keer aanslaan voordat de vis aan de haak zat. Vangst Terwijl de vangst bij Meerdink te rugliep begon Adrie Verwest juist BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de verschillende tennisprogramma's bij sportcentrum Krayestein volgen hieronder de diver se uitslagen. Tijdens de dames-uitwisselings wedstrijden tussen Schouwen-Duive land en Bergen op Zoom hebben de Schouwse dames met 84-66 zich de sterkste getoond. De ploeg van Schouwen bestond uit de dames: Els Gorsse, Corry de Waal, Adrie de Looff, Corry Hoogerhuis, Nelli Bleyi, Petra Pronk, Siska de Kreuk, Joke Schotte, Paula Deurloo, Yvonne Ge luk, Joke Hop en Ria de Coninck. Heren Ook de heren deden mee aan een uitwisselingswedstrijd tegen Vlissin- gen. De Schouwse heren zetten Vlis- singen met de games 176-80 aan de kant. De Schouwse heren die hier voor verantwoordelijk waren zijn: Jaap Zuiderveld, Pieter Schotte, Ernst Patisilano, Gerard Boekholt, Piet Verkaart, Arie Bos, Jaap Moer land, Daan Besuyen, Wim Haut, Eef Schönbergen, Dick Dool en Jan de Kreuk. Als laatste deed ook de jeugd mee aan een uitwisselingswedstrijd. Het jeugdteam van Allround moest aan treden tegen het team van Browing Tennisopleiding uit Bergen op Zoom. Ook de Schouwse jeugd won deze wedstrijd, namelijk met 106-78. Het team van Allround bestond uit: Ra mon Rengen, René Fondse, Jan Wil lem de Coninck, Winfred de Kreuk, Bianca den Oude, Berbel Korenhof, Catelijne Schotte Lianne de Looff, Maurice Simmerok, Rogier Koren- hof, René van Dijk, Jan Kees van de Stichel. Als laatste werd er op de tennisba nen van sportpark Krayestein nog ge speeld ten behoeve van de achtkamp waarvan de uitslagen waren: Bianca van de Ouden-Hanneke Schenk 4-14; Maurice Simmerok-Winfred de Kreuk 8-8; Paul Verspeek-Martijn van Toledo 7-11; Willy Bil-Nathalie van Toor 11-3; Marcel van Dijke-René van Dijke 3-9; Jopie van Dijke-Ria van Wijngaarden 7-5; Marcel Kats- Vincent van Toledo 1-13; Paul Sponse- lee-Herman van Beek 6-8; Patricia Kort-Femke Clerx 13-1; Maria Hart- Lianna de Looff 6-8; Henk Slootweg- Pieter Schotte 6-12; Gerard Boekholt- Arie Bos 11-8; Joop Polderman-Jack de Coninck 5-12; Els Gorsse-Adrie de Looff 4-12; Aart de Looff-Jan Willem de Coninck 4-10; Wim Hart-Ronald Haze 8-6; Wim Schenk-Aldo de Spirt 6-7; Wim van Dijke-Rob Vermeulen 8- 7; Marja Hart-Marit van der Vet 14-3; Jan Dirk Huysen-H. J. Goedegebuure 10-7. LA MANGA - Ruud Bos neemt na drie van de zes ronden in het PGA- kwalificatietoernooi voor het Euro pese Golf-circuit de dertiende plaats in. ETTEN-LEUR - Tijdens de laatste gewestelijke finale 5e klas libre waren in biljartcentrum Arnouts de beste biljarters van Brabant en Zeeland bijeen gekmen. Schouwen-Duivelands vertegenwoordiger Johan Fondse van de bv Onder Vrienden uit Burgh-Haamstede heeft daar ondervonden, dat de con currentie in deze klasse bijzonder sterk is. weer beter te vangen. Ook Cees Bolle, Eddy Smit, Cees Rossen en Arjan Rossen, die in de tweede periode veel hadden gevangen, kwamen door een goede laatste periode nog dicht in de buurt. Maar de achterstand bleek toch te groot. Zo kon wedstrijdleider Willem Meerdink voor de tweede keer (in 1985 was hij ook de beste) de beker in ontvangst nemen. Als eerste junior eindigde Arjan Rossen op een eervolle zevende plaats in het totaalklassement. De uitslag van de eerste tien luidde als volgt: 1) W. Meerdink, 5925 punten; 2) A. J. Verwest, 5645 punten; 3) E. W. Smit, 5615 punten; 4) C. Bolle, 5390 punten; 5) C. Rossen, 5225 punten; 6) D. van de Dikkenberg, 4935 punten; 7) Arjan Rossen, 4850 punten (eerste junior); 8) M. Oostdijk, 4435 punten; 9) A. Verloo, 4275 punten; 10) C. Hille- man, 4200 punten. Aan de voorbereiding heeft het in ieder geval niet gelegen, dat slechts een zevende plaats voor hem was weggelegd. Reeds vier uur voor aan vang van de .wedstrijd was hij aanwe zig, ondersteund door zijn verloofde, óm alvast wat sfeer te proeven en zich mentaal voor te bereiden. Pech Na in zijn eerste partij een kleine nederlaag te hebben geleden boekte hij in de tweede ronde een overwin ning op Goossen met een moyenne van 1.17 Er zat dus nog van alles in en de aanwezige biljartcollega's van bv Onder Vrienden gingen er eens goed voor zitten. Helaas kwam toen het pechduiveltje om de hoek kijken. Partijen waarbij de winst voor het grijpen lag gingen schlemielig verlo ren. Tegen Adriaanse stond Johan op 7 punten van het einde. Adriaanse moest nog 16 caramboles maar was 3 beurten later wel uit. Hetzelfde over kwam hem later tegen Van Melik en een partij daarna maakte Pellis de te maken 40 caramboles vol met een slotserie van 11. Eindresultaat Johan: „Ach, het heeft wat tegen gezeten, maar ik speelde niet goed genoeg. Ik ben met een moyenne van 1.16 als vierde geplaatste speler deze finale binnengekomen. Als je dan uiteindelijk op 0.98 uitkomt kan je moeilijk zeggen dat je de sterren van de hemel hebt gespeeld. In ieder ge val ben ik weer een ervaring rijker. Volgende keer beter". Dat er nog een volgende keer voor Johan Fondse komt lijkt wel zeker. Johan besloot in het begin van het seizoen ook eens aan KNBB- wedstrijden mee te doen. Het was meteen raak. Hij haalde de districts finale 5e klas libre en werd naar het gewest afgevaardigd. Via voorwed strijden'plaatste hij zich eveneens voor de districtsfinale 5e klasse bandstoten op 10 februari 1989. Aan deze finale zal hij echter niet mee doen omdat hij op die datum met zijn Nel in het huwelijksbootje stapt. „Als het aan mij lag deed ik in trouw- kostuum aan die wedstrijd mee maar ik geloof dat Nel het daar niet mee eens is", besloot de fanatieke biljar ter lachend. (achtereenvolgens punten, moyenne). 1. P. Wentink, bv Marissa12 - 1.25 2. K. Adriaanse, bv Scheldezicht11 - 1.44 3. D. v. Melik, bv WBT9-1.23 4. M. Pellis, bv DVP8 - 1.26 5. C. Matthijssen, bv ZBGG6 - 1.18 6. W. Goossen, bv Nasa4 - 1.16 7. J. Fondse, bv Onder Vrienden2 - 0.98 8. F. Smits, bv KOT2 - 0.96 ZIERIKZEE - Voor de Zierikzeese postduivenvereniging Zieriek is het vliegseizoen ook weer achter de rug. Ook 1988 heeft weer diverse kam pioenen voortgebracht. Hieronder volgen de diverse winnaars in de ver schillende catgorieën. Vitesse-hok: DL. L. de Hooge; 2) J. den Hengst; 3) G. van de Kamp. Midfond-hok: 1) J. den Hengst; 2) L. L. de Hooge; 3) G. van de Kamp. Fond-hok: 1) F. Maijs; 2) G. van de Kamp; 3) J. den Hengst. Jong-hok: 1) G. van de Kamp; 2) M. K. Krijger; 3) Gebroeders Bolle. Navluchten-hok: 1) G. Bakker; 2) M. K. Krijger; 3) G. van de Kamp. Generaal niet-aangewezen: 1) G. van de Kamp; 2) J. den Hengst; 3) M. K. Krijger; 4) J. Verwijs; 5) Ge broeders Bolle. Generaal aangewe zen: 1)M. K. Krijger; 2) J. den Hengst; 3) G. van de Kamp; 4) G. Bakker; 5) L. L. de Hooge. Vitesse-duif: 1) L. L. dc Hooge; 2) M. K. Krijger; 3) L. L. de Hooge. Midfond-duif: 1) L. L. de Hooge; 2) G. van de Kamp; 3) G. van de Kamp. Fond-duif: 1) G. van dc Kamp; 2) J. den Hengst; 3) J. den Hengst. Jong- duif: 1) G. van dc Kamp; 2) G. Bak ker; 3) Gebroeders Bolle. Navluch- tcn-duif: zowel eerste, tweede als der de: G. Bakker. NEW YORK - De doorsnee professi onele honkballer in de Verenigde Sta ten heeft het afgelopen seizoen ge middeld 438.729 dollar verdiend. Dat was een verhoging van het gemiddel-' de salaris met 6,4 procent. Scaldina 1 verliest in goede wedstrijd van koploper Wilno ZIERIKZEE - Voor de vier jeugdtafeltennisteams van de Zierikzeese TTV Scaldina zijn inmiddels de laatste wedstrijden van de najaarscompetitie ge speeld. Scaldina 1 sloot, ondanks een 6-4 verlies, met een goede wedstrijd de competitie af. Het twee de team was reeds eerder al uitgespeeld en Scaldina 3 verloor tegen Arnemuiden 2 met 2-8. Het vierde drietal moest op bezoek bij Slagvast en speelde daar gelijk: 5-5. Scaldina 1 ontving thuis Wilno 1 uit Vlissingen. Wilno stond onbe dreigd aan de kop van het klasse ment terwijl Scaldina deze compe titie in de onderste regionen vertoefde. Als men echter achteraf deze laatste wedstrijd analyseert moet geconcludeerd worden dat men best bij de bovenste thuis hoort. De eerste twee partijen gin gen verloren. Arjan Bom scoorde vervolgens het eerste punt. Het dubbel werd in de derde ga- Dc volgende partijen van zowel me verloren met 22-24. Ook Reitse van der Wekken had drie games nodig om uiteindelijk toch dc winst uit handen te geven: 21-17, 19-21 en 17-21. Wilno stond op dat moment inmiddels voor met 1-4. Vanaf dat moment ging Scaldina echter van start en scoorde drie keer achter elkaar. Het begon bij Ralph van Dijk, en na Arjan Bom won ook Reitse van der Wekken zijn partij: 4-4. Bom als Van Dijk gingen weer verloren. Wat uiteindelijk resul teerde in een verlies van 4-6. Ech ter gezien het spelpeil is er gedu rende dc gehele competitie duide lijk onder het kunnen gespeeld. Een goede motivatie en coaching is bij dit team het belangrijkste. Voor het derde team stond de thuiswedstrijd tegen Arnemuiden op het programma. Scaldina 3 had nog steeds te kampen met de afwe zigheid van Mario van Popering. Deze keer verving Sandor Schre- gardus de zieke Popering. Daniël- le Castel speelde acceptabel en won één keer. Zij sloot een compe titie af waarin het allemaal niet zo lekker was verlopen. Jeremy van Dijk won ook één keer dankzij zijn strijdbare mentaliteit. Incompleet team Maar zowel Jeremy van Dijk als Daniëlle Castel hadden tijdens de gehele competitie te lijden gehad van een incompleet team. Sandor Schregardus kwam helaas niet tot winst. Maar gezien zijn spel zal hij in de toekomst zeker tot betere prestaties komen. Arnemuiden bleek duidelijk de sterkste en won uiteindelijk met 2-8. Daarbij miste het Zierikzeese team toch zeker wel de inbreng van Mario van Popering die normaal toch drie winstpartijen voor zijn reke ning neemt. Het vierde team sloot dc na jaarscompetitie af met een uit wedstrijd in Kamperland tegen Slagvast. Zij kwamen terug met een 5-5 gelijkspel. Saskia van Po pering kwam tot geen enkel winstpunt. Zij speelde één driega- mer. Sandor Schregardus won één keer. Wat voor hem iets te weinig was. Volgens zijn coach kan San dor beter als hij maar iets meer durf en lef in zijn spel brengt. Sytse van der Wekken vertoont dat duidelijk wel in zijn spel maar hij komt iets techniek tekort. Maar door zijn grote strijdbaar heid won hij wel drie games. En in het dubbel met Sandor Schregar dus kwamen zij ook als winnaar uit de bus. Dc jeugd van Scaldina gaat zich nu opmaken voor de Zeeuwse kampioenschappen op veertien januari 1989 in Middel burg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 9