'Het instandhouden van het dierenasiel staat centraal' Gemeente zet vereniging van trainingsveldje af Geen vijf gulden maar een knaak voor kub havengrond DE ZIERIKZEESCHE COURANT Beleids- overeenkomst Schelphoek verlengen Vier jongelui aangehouden voor inbraken sportkantines ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Visserij Havenlichten 10 december Zaalvoetbal Het imago vari de visserij moet hersteld wor- De Zierikzeese gemeenteraad oordeelt over Een aangrijpend verhaal over de wandaden, De jeugdzaalvoetbalcompetitie voor D-, E- en 2). nieuwe havenlichten. (Pag. 3). die de Duitsers in Renesse op hun naam heb- F-pupillen is in Onderdak begonnen. (Pag. 9). ben gezet. (Pag. 5). den en de rust moet wederkeren. DINSDAG 6 DECEMBER 1988 145ste jaargang Nr. 24452 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Dieren beschermen, is mensen beschaven. Meester Constatijn Werkhondenvereniging op 1 april 1989 zonder eigen terrein BURGH-HAAMSTEDE - De Werkhondenvereniging Schouwen-Duiveland heeft verontwaardigd en verbaasd gereageerd op het besluit van de gemeente Westerschouwen, dat er niet langer getraind mag worden op het terrein aan de Hogezoom te Burgh-Haamstede. Protesten van omwonenden liggen aan deze gemeentelijke beslissing ten grondslag. Verenigingslid Lies Meys ver woordt de kwaadheid binnen de dertig leden tellende vereniging. „De gemeente heeft ons eigenlijk gewoon laten vallen. Eerst train den we in Haamstede, maar na klachten werden we doorgestuurd naar Noordwelle. Vervolgens weer verder naar Haamstede, waar we nu dan ook worden weggestuurd". De werkhondenvereniging is vo rig jaar aan de Hogezoom beland op advies van de gemeente Wester schouwen. De leden hebben tijd en geld gestoken in het aanpassen van het terrein en zijn bang, dit nu allemaal te verliezen. Onlangs heeft de club een kantine overge- kocht van de bouviervereniging, die voorheen op het terrein actief was. Last Meys: „We willen niemand tot last wezen. Daarom willen we zelf ook best naar een ander terrein; ergens afgelegen. Maar de ge meente gaat niet in op onze voor stellen. Als je met een suggestie komt, krijg je te horen dat het de natuur schaadt. Maar dat hoor je de gemeente niet zeggen als er een bungalowpark gebouwd gaat wor den. Dat levert natuurlijk veel geld op". Lies Meys ontkent niet, dat een werkhondenvereniging soms tot overlast kan zijn van omwonen den. De honden blaffen nu één maal. „Maar het mag niet over dreven worden. We trainen twee avonden in de week drie uurtjes. Dat valt toch wel mee. En zondag beginnen we ook expres wat later op de dag om niemand tot last te zijn". Volgens Lies Meys bestaat er veel behoefte aan een werkhon denvereniging. In haar korte be staan heeft de club al te maken met een tijdelijke ledenstop. „Wat ons ook erg dwars zit, is dat er ge suggereerd wordt dat we een club je Brabanders zijn. Ze denken ze ker zo iets van gaan jullie maar terug naar Brabant. Maar van de dertig leden komen er zestien uit Haamstede en Renesse. De andere leden komen ook uit de regio". Opgeheven? Zoals het er nu voor staat dient de club op 1 april van het volgende jaar vertrokken te zijn. Als de ver eniging geen ander veld geregeld kan krijgen, dreigt de vereniging opgeheven te worden, want hon den trainen zonder een veld is uit gesloten. „We zouden dat heel erg jammer vinden", aldus de woord voerster. Zij sluit niet uit, dat de club ludieke acties op touw gaat zetten om de aandacht van de ge meente en haar inwoners te trek ken. „Maar dat is wel het aller laatste wat we doen". Opzoek De Wërkhondenvereniging Schouwen-Duiveland is nu dus op zoek naar een andere lokatie en roept een ieder die medewerking wil verlenen op te reageren. Zierikzees college uitermate content ZIERIKZEE - Geen vijf gulden per kubieke meter bag gerspecie, maar een halvering van dit bedrag. Dat is het resultaat van de onderhandelingen die b en w van Zie- rikzee, samen met de gemeentebesturen van Goes en Bruinisse en het bestuur van de watersportvereniging Noord-Beveland (beheerder van de haven in Colijns- plaat) met Reimerswaal hadden. Derhalve moet de raad geen 245.000,- maar 122.500,- beschikbaar stellen. Of de raad daarmee akkoord gaat blijkt maandag 12 decem ber tijdens de maandelijkse raadsvergadering die om 19.30 uur in het stadhuis begint. De vergoeding van 5,- per kub me ter baggerspeciedie Reimerswaal aanvankelijk vroeg voor het opslaan van deze vervuilde specie op haar grondgebied (de vroegere voorhaven in Hansweert) was voor de Zierikzee se gemeenteraad een niet te accepte ren bedrag. Ofschoon de raadsleden instemden met het saneringsplan dat de hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat heeft opgesteld bleek die vergoeding van vijf gulden per kub meter voor zowel college als raad hét grote struikelblok te zijn. Ofschoon Reimerswaal aanvanke lijk vasthield aan die vijf gulden heb ben de onderhandelingen tussen deze gemeente die de verontreinigde spe cie van verschillende Oosterschelde- havens op haar grondgebied toelaat ertoe geleid dat die vijf gulden eerst verlaagd werd tot drie gulden per m3. Eind november berichtte de gemeen te Reimerswaal, na raadpleging van haar commissie, dat de uiteindelijke vergoeding 2,50 zou worden. Een bedrag dat door b en w Zierikzee van meet af aan als redelijk werd om schreven. Dit heeft tot gevolg dat de gehele saneringsoperatie waarbij de Zierikzeese havens worden uitgebag gerd en worden ontdaan van het ver vuilde slib geen 7,5 ton gaat kosten, zoals aanvankelijk werd aangeno men, maar dat gerekend moet wor den op 527.500,-, waarvan 122.500,- ten goede komt aan Reimerswaal. AMSTERDAM - Reclamebureaus, adverteerders en kabelexploitanten hebben een kort geding aangespan nen tegen minister Brinkman (WVC) en het Commissariaat voor de Media. Ze vechten de rechtsgeldigheid aan van artikel 66 in de mediawet. Dit ar tikel verbiedt het doorgeven van bui tenlandse programma's met op Ne derland gerichte reclame. SEROOSKERKE - Westerschou wen moet de beleidsovereenkomst die zij met de Stichting Renesse heeft afgesloten ten behoeve van het Schelphoek-beheer gaan verlengen. Althans als de gemeente de ingesla gen weg wil blijven volgen. Geble ken is, dat de totstandkoming van een en ander meer tijd vergt dan ver wacht. De beleidsovereenkomst is een voorloper van de uiteindelijke be heersovereenkomst. Die is er nog niet, omdat er nog aan de erfpacht- voorwaarden wordt gewerkt. Als de beleidsovereenkomst niet verlengd wordt, dan moet de gemeente het be heer in eigen hand gaan nemen. Een en ander komt ter sprake tijdens de gemeenteraadsvergadering op maan dag 12 december in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede. De vergadering is openbaar toegankelijk en begint om 19.30 uur. Nieuwe voorzitter Stichting Dierenasyl Schouwen-Duiveland: ZIERIKZEE - „We beginnen gewoon weer met een schone lei en de instandhouding van het dierenasiel staat daarbij natuurlijk voorop". Aan het woord is A. J. Hoeijmans uit Zierikzee, de kersverse nieuwe voorzitter van de Stichting Dierenasyl Schouwen-Duiveland. Hèt heeft enige tijd gerommeld binnen de gelederen van de dierenbescherming en de stichting, maar Hoeijmans is vastbesloten om orde op zaken te stellen en in de aller eerste plaats een goede basis te leggen waarop verder ge bouwd kan worden. Nu alweer dik drie jaar geleden werd het dierenasiel aan de Zandweg bij Zierikzee geopend. Veel van het werk werd toen gedaan door een en thousiaste groep vrijwilligers die zich op allerlei manieren inzette om van het dierenasiel een succes te ma ken. Zij waren de motoren achter de Elf inbraken in de maand november ZIERIKZEE - Met de aanhouding van vier jonge lui is waarschijnlijk een einde gekomen aan een reeks van inbraken in sportkantines die de afgelo pen maand in diverse plaatsen in de regio plaats vonden. De totale waarde van de goederen die hier bij buit werd gemaakt wordt geschat op 3000 gulden. Er is bijna niets van terug gevonden. Na een uitvoerig onderzoek slaagde de Rijkspolitie Schou wen-Duiveland erin de vier da ders te achterhalen. De 20-jarige J. B. bekende bij alle zaken betrok ken te zijn geweest. Hij pleegde in de maand november in totaal elf inbraken in sportkantines in Zie rikzee, Oosterland, Dreischor, Ouwerkerk en Nieuwerkerk. J. B. werd daarbij in wisselende sa menstelling vergezeld door drie andere jongens. Snoep en rookwaren Het gaat om de 18-jarige P. D. M. uit Renesse en twee minderjarige jongens die afkomstig zijn uit Ouwerkerk en Zierikzee. Weer twee andere minderjarigen wer den aangehouden voor heling van de gestolen goederen. De goederen die bij de inbraken werden buitge maakt bestonden vooral uit snoep en rookwaren. Uit de sporthal te Zierikzee werd ook geluidsappa ratuur gestolen. In totaal werd voor een waarde van ongeveer 3000 gulden gesto len. Bij huiszoeking bij de diverse jongens zijn van de buit alleen wat cassettebandjes en singles ge vonden. De rest van de buit werd opgemaakt zoals bleek uit het verhoor. Nadat de toedracht van de diefstallen duidelijk was ge worden zijn de jongens weer op vrije voeten gesteld. Tegen hen werd proces-verbaal opgemaakt. Zij zullen zich te zijner tijd voor de rechter moeten verantwoorden voor hun daden. jaarlijkse rommelmarkt onder de Beuze en veel vrije tijd werd bijvoor beeld ook opgeofferd om een stand op Ring Promotion- of Toeristendag te bemannen. Vooruitzien Hoeijmans is de laatste om te ont kennen dat het allemaal heel spijtig is dat het zo gelopen is. „Maar ik ben niet van plan om terug te blikken. Er moet nu gewerkt worden aan een goe de structuur, een goede opzet waar we verder mee kunnen", aldus Hoeij mans. In feite zijn het dierenasiel en de ter ziele gegane werkgroep twee op zichzelf staande zaken. Maar nie mand zal ontkennen dat er een nauw verband tussen de twee bestaat. Naast Hoeijmans zijn als nieuwe le den van het bestuur aangetreden J. D. C. Berrevoets en mevrouw Koelemij. „Feitelijk zitten wij als bestuur nog in een oriëntatiefase. We moeten eerst de boel nog verkennen voor we definitieve plannen op tafel kunnen leggen", aldus Hoeijmans. Hij stelt dat het dierenasiel in feite financieel gevoed wordt door drie hoofdbronnen. Allereerst de jaarlijk se bijdrage van de gemeenten op Schouwen-Duiveland. Die is vooral de laatste jaren aanmerkelijk toege nomen. De gemeenten dragen 40 cent per inwoner bij in de kosten van het dierenasiel. Daarbij staan zij geza menlijk garant voor dekking van een exploitatietekort tot 22.000,- per jaar. Vergoeding" Een tweede bron van inkomsten voor het dierenasiel is de vergoeding die gevraagd wordt voor een hond of kat. Iets waar door sommige mensen nog steeds vreemd tegenaan gekeken wordt terwijl het uiteindelijk toch niet meer dan billijk is dat men be taalt voor de verzorging van het dier tijdens zijn verblijf in het asiel. En uiteraard heeft men ook te maken met energiekosten en onderhouds kosten. „Ik wil ook graag dat mensen be seffen dat ze voor die vergoeding een gezond dier krijgen", benadrukt Hoeijmans. „Een dier dat ingeënt is en getatoeëerd. Er bestaat een erg goede samenwerking met de dieren artsen, en trouwens ook met de poli tie en de gemeenten". Hoewel al behoorlijk wat mensen de weg naar het dierenasiel weten te vinden stelt Hoeijmans dat je als be stuur toch aan de weg moet blijven timmeren. Moet zorgen dat iedereen weet waar hij terecht kan. „En ik denk dat het dierenasiel ook zeker een maatschappelijke functie heeft. Het komt nog veel te veel voor dat mensen in een opwelling een dier aanschaffen terwijl ze eigenlijk niet weten waar ze aan beginnen", aldus Hoeijmans. „En dan komt zo'n dier bij het dierenasiel terecht". Een belangrijke bron van inkom sten voor het dierenasiel wordt ge vormd door de donateurs. Hoeveel dat er op dit moment zijn weet Hoeij mans niet zo een, twee, drie te vertel len maar wel is hij ervan overtuigd dat het er veel meer kunnen en moe ten worden. „En daar moet aan ge werkt worden. Hoe we dat precies in het vat moeten gieten weet ik nu nog niet maar we denken als bestuur bij voorbeeld aan dingen als een open dag". In het verleden heeft de open dag haar nut reeds bewezen. Op der gelijke dagen vonden veel dieren een nieuw plaatsje. Naast donateurs wil Hoeijmans ook zijn uiterste best doen om vrij willigers te werven die beheerster vervolg pagina 3 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WAÏ Wf PÊ 81 tr Dierenasiel-voorzitter Hoeijmans uit Zierikzee. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Minder buien De wind neemt af en de buien wor den minder in omvang. Wisselende bewölking. De temperatuur om streeks 7 graden. Minimumtempera tuur komende nacht 4 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 10 dec.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: noordwest 4 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: noordwest 4 Zaterdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 7 dec. Zon op 08.33, onder 16.27 Maan op 06.56, onder 14.40 8 dec. Zon op 08.34, onder 16.27 Maan op 08.15, onder 15.11 Nieuwe Maan: 9 december (06.36) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook morgen blijft de aanvoer van onstabiele lucht over de Noordzee voortduren. Deze circulatie wordt in stand gehouden door een la gedrukgebied dat dinsdag boven de Oostzee lag en een hogedrukgebied ten westen van de Golf van Biscaye. Woensdag trekt het lagedrukgebied verder in oostelijke richting en komt het hogedrukgebied wat in onze rich ting. Door deze ontwikkeling nemen de buien, waar nog af en toe hagel in voorkomt, langzaam in betekenis af. Het is half tot zwaar bewolkt en de zon is af en toe te zien. De wind blijft uit het noordwesten waaien maar neemt in de loop van de dag iets af.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1