Bruse Boys tegen WHS: 3-3 SKNWK verliest in de laatste minuten Vechtlustig DFS zet in streek- derby Mevo met 3-2 aan de kant NIEUWSBODE Duiveland krijgt zevende nederlaag te verwerken Afge lastingen Ajax-supporters aangehouden 6 Maar blijft wel als enigste ploeg ongeslagen BRUINISSE - Het eerste team van Bruse Boys heeft afgelopen weekend de eerste returnwedstrijd tegen WHS met een gelijkspel afgesloten: 3-3. Na ne gentig minuten voetbal stond het Bruse elftal nog voor met 3-2. Maar de bezoekers uit Sint-Annaland kwamen na drie minuten in blessuretijd verdienste lijk op 3-3. Koploper WHS blijft hierdoor het klasse ment aanvoeren. De Bruenaren op de tweede plaats achter zich latend. Hoewel de Bruse Boys best trots mogen zijn om na twaalf wedstrijden als enigste ploeg nog ongeslagen te zijn. Trainer Piet Roks moest weder om vier basisspelers missen. Het gemis van Klaas Verspoor, Fred van den Berge, Peter Coppoolse en Leen van der Bijl kwam in de or ganisatie van Bruse Boys duide lijk naar voren. Vooral op het mid- 'denveld liep men regelmatig te ver van zijn man vandaan en kreeg WHS daardoor alle ruimte om de aanval op te bouwen. Vooral in de tweede helft maakten de be zoekers daar dankbaar gebruik van. Kansen Tijdens de eerste 45 minuten stoorden de Bruse voetballers goed en creëerde men daardoor de meeste kansen. Bij WHS wilde het nog niet zo goed lukken. In de eer ste helft werd men maar twee echt gevaarlijk. In de zeventiende mi nuut kwam de bal uit een vrije trap van WHS bij eèn vrijstaande aanvaller vlak voor het doel van keeper Jacob Muller. De WHS'er wist op een afstand van drie meter de bal echter toch nog voorlangs te werken. De tweede kans van WHS was in de vierendertigste minuut en ont stond eveneens uit een vrije trap. Hij werd genomen op rechts rand je zestienmetergebied. De pass kwam in het centrum en keeper Jacob Muller kwam daarbij te ver zijn doel uit waardoor de spits van WHS vrij gemakkelijk kon scoren, maar het wederom ver prutste. Ook Bruse Boys kreeg in de'eerste helft genoeg kansen. In de beginfase verliep dat voorna melijk over de vleugels. In de achtste minuut kreeg Ja cob van den Berge de gelegenheid om de score voor Bruse Boys te openen. Nadat hij de bal van Tbun de Ronde had ontvangen trachtte hij uit de halve draai in te schie ten, maar hij schoot helaas naast. Na twintig minuten spelen ont dekte WHS steeds meer de gaten die de Bruenaren op het midden veld lieten vallen. Hoewel men daardoor goede aanvallen wist op te zetten schortte het - nog - aan de goede afwerking. Openingstreffer Nadat een aantal pogingen voor het doel van WHS waren mislukt hing de openingstreffer voor Bru se Boys echter toch wel in de lucht. In de negenentwintigste minuut mocht Johan Nieuwersteeg téke nen voor het eerste doelpunt. Ech ter mede dankzij voortreffelijk voorwerk van Tonnie van den Ber ge en Tteun de Ronde. Een inworp van Tonnie'van den Berge kwam in de doelmond bij Teun de Ronde terecht. De Ronde kopte de bal vervol gens mooi door waarna Nieuwer steeg keihard links in de kruising schoot: 1-0. Drie minuten later verdedigde Bru heel snel uit via onder andere Tonnie van den Ber ge die neef Jacob van den Berge diep stuurde. De WHS-keeper had dit echter goed gezien en was op tijd uit zijn doel gekomen. Vier minuten voor rust bracht weder om Tonnie van den Berge de han den van het massaal opgekomen publiek op elkaar. Vanaf eigen helft soleerde hij helemaal tot in het zestienmeter gebied van de tegenstander. De ge hele defensie, inclusief keeper, achter zich latend. Terwijl hij de bal inschoot moest hij, en dé 200 toeschouwers, met leedwezen zien hoe het één verdediger toch nog gelukte om de bal van de doellijn te halen. Met een ruststand der halve van 1-0 zochten de elkaar bestrijdende partijen vervolgens voor vijftien minuten de kleedka mers op. In de tweede helft kwam WHS direct na de aftrap al goed opzet ten. Dat resiflteerde in de vierde minuut bijna in de gelijkmaker. Maar de gastheren kregen goed 'hulp' van de linker doelpaal. Eén minuut later was het daarentegen wel raak. Na een aanval over de rechter vleugel werd de vrijstaan de spits Iman van de Repe in het centrum aangespeeld. Daarbij aarzelde en miste Bru laatste man Jaap van den Berge bij het ingrij pen, waardoor Van de Repe vrije lijk kon inschieten: 1-1. Steeds meer kregen de Bruena ren problemen door de slechte or ganisatie op het middenveld. De mandekking was niet kort genoeg en ook werd de tegenstander niet voldoende vastgezet. WHS voet balde frank en vrij en werd steeds gevaarlijker. In het eerste kwar tier kwamen de diverse diepte- passes, door de wind mee, té ver voor de bedoelde WHS-aanvallers terecht. Maar toen men eenmaal óók met de wind voldoende rekening ging houden werden de koplopers steeds gevaarlijker. Toch waren het de Bruenaren die in de vier entwintigste minuut 2-1 maakte. Uit een corner op links genomen door Tbnnie van den Berge plaat ste deze de bal precies op het hoofd van Jacob van den Berge die onhoudbaar voor de WHS keeper via de grond inkopte. Bijna Zes minuten later kon WHS bij na alweer langszij komen. Maar dankzij goed ingrijpen van keeper Jacob Muller lukte dat vooralsnog niet. De Bruse goalie kreeg echter weer last van zijn rechter knie waardoor hij noodgedwongen ver vangen moest worden door Martin van der Have. Bruse Boys bleef er wel voor werken en kon zelfs nog op een 3-1 voorsprong komen. Nadat Tonnie van den Berge voor de zoveelste keer weer alleen op avontuur ging kon hij de bal nu perfect in de doelmond voorge ven. Daar deed Teun de Ronde zijn naam der aan en rondde het geheel scorend af: 3-1. Deze hoe- rastemming duurde echter niet lang want amper één minuut later tilde de vrijstaande bezoeker Dies de Witte de stand naar 3-2. De jongens uit Sint-Annaland gingen met nog zo'n vijf minuten te spelen nóg een versnelling ho ger spelen. Daarbij werd de defensie dien tengevolge wat verwaarloosd waardoor Bruse Boys in de per soon van Teun de Ronde een paar goede kansjes kreeg. Maar hij kon niet tot scoren komen. Precies na negentig minuten redde Martin van der Have door de bal juist nog over de lat te tikken. En weer was het Bruse Boys dat toch ook nog van zich liet spreken aan de ande re kant, maar uit een voorzet van Tonnie van den Berge kon Tfeun de Ronde er niet goed bij. Kroon In de drieënnegentigste minuut kregen de WHS'ers de verdiende kroon op het vele werk. Na een in worp op links kwam de bal in het zestienmetergebied. Door wat pa niekerig uitverdedigen hield Jo han van de Repe het overzicht en scoorde de gelijkmaker: 3-3. Ge zien het spel en de inzet van de tweede helft een verdiende goal. Wederom hadden de onfortuinlij ke Bruse elf een riante voorsprong als sneeuw voor de zon zien ver dwijnen. Jacob van den Berge kreeg in de achtste minuut zijn eerste kans op de openingstreffer. De bal ging echter naast. KRABBENDIJKE - In een goede wedstrijd waarbij SKNWK-trainer Kees Kommer achteraf in ieder geval erg tevreden was over het spelpeil van zijn jongens, moesten de Nieuwerkerkers in de laatste minuten van de wedstrijd in Krabbendijke toch hun meerdere erkennen. De thuisspelende Krabbendijkenaren bleven tot zes mi nuten voor het eindsignaal op een 0-1 achterstand maar in de eindspurt overtrof men SKNWK en zond ze met een 2-1 eindstand huiswaarts. In de eerste helft begonnen de Nieuwerkerkers met goed gegroe peerd voetbal. Het spel van SKNWK was vooral op de defensie gericht. Waarbij het de bedoeling was om middels de counter de kansen te creë ren. Dat gelukte aardig en resulteer de in diverse goede kansjes. Zo was de eerste kans voor Adrie Matthijsse die de gehele Krabbendijkse-defen- sie op het verkeerde been zette maar te gehaast de bal helaas naast schoot. Diepgestuurd Ook Jacky de Bruine was weinig fortuinlijk. Hij werd door Charles Slotemaker op links goed diep gestuurd, maar ook De Bruine knal de naast het doel. In deze fase had Krabbendijke niet veel in te brengen. Het lukte ze vooralsnog niet om de sterk defensief ingestelde Nieuwer kerkers te passeren. Drie minuten voor rust gelukte het Jacky de Brui ne door goed attent spel een verkeer de terugspeelbal te onderscheppen. De Bruine benutte déze kans wel en scoorde zo vlak voor rust de ope ningstreffer: 0-1. In de rust, onder het genot van een bakkie thee, waar schuwde oefenmeester Kees Kom mer zijn mannen voor de druk die Krabbendijke ongetwijfeld na rust teweeg zal brengen. Het was zaak nu goed geconcentreerd te blijven voet ballen. De vooruitziende blik van Kommer bleek na de hervatting in derdaad uit te komen. Krabbendijke zocht massaal de aanval op en drong SKNWK hele maal terug in de verdediging. Zelfs de twee Nieuwerkerkse spitsen wa ren genoodzaakt hun collega's in de achterhoede bij te staan. Daardoor kon derhalve niet goed meer gebruik worden gemaakt van de gevaarlijke counter. De vele aanvallen van de gastheren werden echter wel goed af gehouden door de Schouwenaren. Veel ballen werden noodgedwongen tot corner gewerkt, maar ook uit deze hoekschoppen konden de Krabben dijkenaren niet het doel van de tegen stander vinden. Het duurde tot in de negenender tigste minuut van deze tweede helft voordat de nummer twee van het klassement langszij SKNWK kon ko men. Daarbij was dit doelpunt nog uiterst gelukkig te noemen. Wederom pareerde de defensie van SKNWK de zoveelste aanval over links. Deze keer kwam de bal bij het uitverdedigen wat ongelukkig tegen de benen van een Krabbendijkse aanvaller waar door de bal alsnog het doel in caram boleerde: i-1. De pressie van de Krabbendijkena ren werd daarna nog groter en was het min of meer wachten op de twee de goal. Toch trachtten de elf van trainer Kees Kommer in een laatste verwoede poging zelf die tweede tref fer in de wacht te slepen. Jacky de Bruine kon op een gegeven moment alleen door de verdediging van Krab bendijke kruisen maar zag zijn sehot net via de voet van de keeper naast gaan. Eén minuut voor het einde benutte Krabbendijke alsnog de zoveelste hoekschop. De bal kwam goed in de doelmond en werd onhoudbaar voor keeper Richard Dalebout keihard in de kruising gekopt. Daarmee werd tevens de eindstand bepaald: 2-1. Na dat het de Nieuwerkerkers uiterst goed gelukt was om de tegenstander zolang van zich af te houden, was dit verlies een grote domper voor de Schouwse strijders. Perspectieven Trainer Kees Kommer was na af loop echter zeer te spreken over het optreden van het gehele team. ,,Dit getoonde spelpeil biedt toch zeker perspectieven voor de wedstrijd van volgende week tegen Heinkenszand", aldus een tevreden Kommer. Hein kenszand staat net als SKNWK met zeven winstpunten in de onderste re gionen van het klassement met echter een iets beter doelsaldo. ROTTERDAM - Joop Hiele mag het ziekenhuis verlaten. Hij hoeft niet te worden geopereerd. De Feyenoord- doelman moet het geblesseerde been nog wel drie weken rüst gunnen en zal zich gedurende die periode thuis moeten behelpen met krukken. ZIERIKZEE - Door de hevige regenval van het afgelopen weekend is er in de gehele af deling Zeeland niet gevoet bald. Ook in het KNVB district Zuid I bleven de voetbalschoe nen grotendeels in de kast staan. In de hoofdklasse C ging met hangen en wurgen maar één wedstrijd door: Halsteren- Geldrop 2-0. Het afgelaste pro gramma zal op een nader te be palen datum waarschijnlijk in januari 1989 worden inge haald. 's-ffeer Arendskerke met 5-1 de sterkste 's HEER ARENDSKERKE - Na in de eerste wedstrijd tegen 's-Heer Arendskerke op eigen veld met 2-3 versla gen te zijn is het de Duivelandse voetbalploeg niet ge lukt om zich in de return te revancheren. Sterker nog, de Oosterlanders zijn met een vrij zware nederlaag van 5-1 naar Schouwen-Duiveland teruggestuurd. Toch blijft trainer Ed van Lent vasthouden aan zijn eerder geuite overtuiging dat Duiveland thuishoort in de eerste klas afdeling, waarin men op dit moment vrij matig acteert. Maar gastheren 's-Heer Arendsker ke waren in deze laatste wedstrijd op alle fronten toch duidelijk weer de betere van Duiveland. Hoewel men in de eerste helft maar eenmaal tot sco ren kon komen. De Oosterlanders wa ren waarschijnlijk door de vele schor singen van de laatste tijd stukken voorzichtiger gaan spelen. Men was te angstig en durfde amper een sli ding te nemen of een bal goed te blok ken. Goede partij 's-Heer Arendskerke liet daarente gen een goede partij voetbal zien. Vooral via een goede middelvelder gelukte het de gastheren regelmatig gevaarlijk te worden. Deze midden velder kon prima in de rugdekking een bal aannemen, kappen, zich vrij spelen en de vleugelspitsen tenslotte bedienen. Toch bleef het de eerste helft zoals gezegd maar bij die 1-0 voorsprong. Voor Duiveland was de zaak dus nog eigenlijk helemaal niet verloren. Direct na de thee stevende André van den Berge af op de gelijkmaker maar de grensrechter constateerde buitenspel en liet vrolijk zijn vlagge tje wapperen. Hierna namen de thuisspclers razendsnel het initiatief over en maakte 2-0. Duiveland ging toen de fout maken door massaal in de aanval te gaan. Derhalve was het voor 's-Heer Arendskerke niet echt moeilijk meer om nog drie doelpun ten te scoren. De Oosterlanders konden in de twintigste minuut door een doelpunt van Jacco de Bruine toch nog iets aan de nul op het scorebord doen. De Bruine kon op een voorzet vanaf links met het hoofd de stand op 3-1 brengen. Ook via onder andere Adrie Bal kon Duiveland nog wel enkele speldeprikjes uitdelen maar 's-Heer Arendskerke kwam toch eigenlijk geen enkel moment meer echt in ge vaar. Debuut Tijdens deze wedstrijd maakte ex- Zierikzee-speler Rob Wijnstekers zijn debuut in het elftal van Duiveland. Het was voor hem echter een grote omschakeling. De laatste twee jaar heeft hij voornamelijk in de zaal ge voetbald en moest nu op het veld dan ook weer ontzettend wennen aan on der andere de korte mandekking. Maar gezien zijn goede balvaardig heid moest ook trainer Van Lent con stateren een goede voetballer in huis gekregen te hebben. ,,Ik heb ook veel waardering voor deze jongen. Hij woont namelijk nog in Dordrecht maar komt wel voor de training 'even' zestig kilometer heen en zestig kilometer terug gereden", aldus Ed van Lent. Hij heeft tevens een extra bijeenkomst ingelast voor volgende weck om samen met zijn mannen te praten over het wel en wee van Duiveland. Verder hoopt hij dat het volgende week tegen VCK einde lijk weer eens gaat gebeuren. LIVERPOOL - Jan Mölby, die don derdag de gevangenis mocht verlaten waar hij een straf had uitgezeten we gens roekeloos rijden, kan komend weekeinde zijn rentree maken op het voetbalveld. Liverpool heeft hem zijn gedrag vergeven en overweegt de oud- Ajacied zaterdag in te zetten tegen lo kale rivaal Everton. HAARLEM - De Haarlemse politie heeft zondagmiddag tijdens en na de voetbalwedstrijd Haarlem-Ajax drie Ajax-supporters aangehouden. Vol gens een politiewoordvoerder is de Haamstedenaars vooraf al erg gebrand op de overwinning BURGH-HAAMSTEDE - In het derby-duel tussen DFS en Mevo hebben de Zierik- zeeënaren aan het kortste eind getrokken. In deze toch wel belangrijke wedstrijd, waarbij beide ploegen in de degradatiezone vertoeven, was het voor DFS-trainer Peter Goedegebuure en zijn mannen een must om deze thuiswedstrijd te winnen. De wed strijd ontpopte zich in een spannend duel waarbij de werklust van de Haamstedenaars de doorslag heeft gegeven. situatie rond het duel erg rustig ge weest. Tijdens de wedstrijd werd een 21- jarige Amsterdammer in de boeien geslagen. De rftan zorgde voor onrust in een vak vol Haarlem-supporters. Vlak na de wedstrijd werden twee 23- jarige Amsterdammers gearresteerd, die volgens de politie .volledig door het lint" gingen. Een van de arrestan ten werd door een politiehond in zijn been gebeten. ROTTERDAM - De Zweed Stefan Edberg neemt deel aan het Grand Prix-tennistoernooi. dat van 6 tot en met 12 februari in sportpaleis Ahoy' in Rotterdam wordt gehouden. In de beginfase was het een gelijk opgaande strijd waarbij Mevo duide lijk de beste kwaliteiten in huis had. In de vijfde minuut kwam het Zierik- zeese team goed weg. Uit een corner van DFS, genomen door Marco Jon ker, kon Martin Kooman bij de eerste paal de bal inkoppen. Maar Mevo-speler Rudi Vercruysse verij delde dit doelpunt en haalde de bal van de doellijn. Geluk Daarna kregen ook nog Leo Rijn berg en Clement Rijnberg kansen om te scoren maar men miste net dat beetje geluk. Ook Mevo kreeg via Marco Does de kans op de ope ningstreffer. Maar keeper Eric Schot bracht goed redding. Zes minuten voor de rust begon Mevo aan een ge vaarlijke aanval maar verloor op een nogal slordige manier de bal. Marco Kooman wist vervolgens op links door te breken maar werkte in eerste instantie niet goed af. Nadat ook Zicrikzeeënaar Erik- Jan Kort niet goed wist weg te wer ken kwam Marco Kooman voor de tweede keer aan de bal. Deze keer werkte hij wél goed af en scoorde de openingstreffer voor DFS; 1-0. Door de vele kansen die DFS vlak voor rust nog creëerde zat een tweede doelpunt er ook nog wel in. Maar dat lukte niet en zodoende zocht men met een 1-0 ruststand de kleedka mers op. Ook in de tweede helft was het weer DFS dat het initiatief nam. Dat resulteerde in de vijfde minuut in een 2-0 voorsprong. Dit doelpunt kwam uit een hoekschop op rechts tot stand. Daarbij kwam de bal bij Leo Rijn berg in de doelmond terecht. Hij kop te de bal richting doel maar net te zacht om te scoren. Gelukkig stond daar Martin Kooman die nog net met het puntje van zijn schoen de bal kon aanraken en wel kon scoren: 2-0. Bij de spelers van DFS kon het niet meer stuk. Men dacht nu echt gebak ken te zitten. Maar. terwijl deze ge dachten nog boven het veld rond dwaalden, scoorde Mevo haar eerste doelpunt. Erik-Jan Kort wist goed zijn medespeler Marco Does te vin den. Deze laatste op zijn beurt draai de in een vloeiende beweging om^ waarna het hem gelukte de bal in de uiterste bovenhoek te deponeren: 2-1. Mevo kreeg er zin in want amper één minuut later was het weer raak. De Zierikzeese aanval verliep nu over de linker vleugel en de voorzet werd in eerste inzet door de defensie van DFS weggewerkt. Maar dat luk te maar half want de bal belandde precies voor de voeten van Rini de Looze die middels een schitterend schot in de kruising zijn ploeg langs zij DFS bracht: 2-2. Vanaf dat mo ment had Mevo door moeten druk ken want de Haamstedenaars waren duidelijk aangeslagen. Maar het leek wel of het Zierikzee se elftal tevreden was met dit gelijk spel en men zakte qua inzet dan ook behoorlijk terug. DFS daarentegen was zeer gebrand op de overwinning in deze derby en vertoonde steeds meer vechtlust. Het duurde echter toch nog tot in de drieëndertigste mi nuut vooraleer de elf uit Haamstede weer op voorsprong konden komen. Boze tongen Het was volgens vele boze tongen echter een doelpunt met een luchtje. Uit een vrije trap op de rand van het strafschopgebied belandde de bal via de muur en een voet van een Mevo- verdediger bij Martin Kooman die buiten het spel gestaan zou hebben. De scheidsrechter liet echter doorspe len en Kooman schroomde niet om deze kans te verzilveren: 3-2. Trainer Peter Goedegebuure was na afloop zeer te spreken over de in zet van zijn jongens. Vooraf waren zijn mannen zeer gebrand op een overwinning in deze typische streck- derby. Uiteindelijk had toch weer de vechtlust van de Haamstedenaars de doorslag gegeven. „Wc zullen blijven proberen om zoveel mogelijk puntjes bij elkaar te sprokkelen. Wc staan nu in ieder geval vijf punten voor op de hckkesluitcr", aldus Goedegebuure.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6