Fracties voor heropening van Pul maar niet tegen elke prijs 'Geen overdreven beperkingen opleggen aan watersporters' De dagprijzen (4) EEN GOEDE OCCASION AUTOCENTER "IRENE" Huwelijksjubileum in Bruinisse Sportzaal Verkoop Reparatie Commissie vergadering Zierikzee Vergadering Stichting Jeugd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 december 1988 Nr. 24450 3 Het wordt hoog tijd, dat de Bruse gemeenteraad haar ja en nee-spelle tje met de eventuele komst van de sportzaal nu eens beëindigt. Al jaren - worden argumenten over en weer aangevoerd om wel of niet voor de accommodatie te pleiten. De SGP/ RPF-fractie is van meet af aan tegen geweest en kan geen onduidelijkheid verweten worden. Maar waarom gaan CDA en Lijst van de Velde nu ineens weer twijfelen? De animo voor de zaal zou onder de verenigin gen tanende zijn. Is dat nou echt zo verwonderlijk? Al jaren worden de verenigingen aan het lijntje gehou den en dat uitgerekend in een regio, waarin mede door het tijdelijk slui ten van Krayestein goede sportac commodaties maar moeizaam af te huren zijn. Afreizen naar Flakkee is voor Bru dan één van de minder ge lukkige mogelijkheden. Als je een hond een paar jaar lang een worst voorhoudt, zonder het dier het daad werkelijk te geven, zal de hond op een zeker moment geen belangstel ling meer hebben. En zo moet het ook een beetje gezien worden met de sportzaal-discussie in Bruinisse. Als de gemeente nu eens concreet wordt dan volgt het verenigingsleven in Bruinisse ongetwijfeld in groot en thousiasme. Want een plaats als Bruinisse zonder goede accommoda tie is haast uit de tijd. Wat dat be treft is het haast een verademing om Algemeen Belang te horen, dat wél financiële mogelijkheden ziet en de zaal zo snel mogelijk gerealiseerd wil zien. Want het politieke geharre war in de Bruse raad is in allesbehal ve het algemeen belang. AvdW APELDOORN - In Apeldoorn wordt een vier jaar oude flat gesloopt om plaats te maken voor de bouw van een nieuw stadhuis. De Apeldoornse gemeenteraad is akkoord gegaan met de sloop van het gebouw dat vijf ver diepingen telt en 44 appartementen heeft. De bewoners krijgen een jaar de tijd om nieuwe huisvesting te zoe ken. De gemeente biedt hen vervan gende huisvesting aan. AMSTERDAM - Wegens het meer malen plegen van handel in Thaise vrouwen heeft de Amsterdamse offi cier van justitie mr. M. Visser-van Zwieteren twee en een half jaar on voorwaardelijke gevangenisstraf geëist tegen twee broers H. K. en R. K. en hun vriend V. Zij zouden in Thailand vrouwen hebben geworven voor Nederlandse bordelen. De vrouwen moesten hun paspoort inleveren. Alle verdiensten van het werk moesten zij aan de ver dachten geven. Bij justitie zijn zes verklaringen van Thaise vrouwen binnengekomen. Advertentie Algemene beschouwingen Bruse fracties: BRUINISSE - Alle fracties binnen de Bruse gemeente raad spreken zich in hun algemene beschouwingen uit voor heropening van jeugdsoos De Pul. Wel plaatst iede re fractie zo zijn kanttekeningen. Het algemene gevoelen is, vrij vertaald dat niemand gebaat is bij sluiting van de. soos maar dat als de soos weer open gaat dat alleen mo gelijk is als er een verantwoord beleid gevoerd wordt. De SGP/RPF gaat het verst: „Indien de jongeren aan deze regel lak hebben en niet willen horen naar de eigenaar van de lokaliteit (de gemeente, red.) moet de soos gewoon dicht blijven". .Aangezien we al dertien jaar on dervinding hebben op dit gebied en we alle problemen liever niet opsom men die er in die tijd met de jeugd soos zijn geweest hebben we moeten constateren dat men nog steeds geen orde op zaken heeft kunnen stellen", aldus de SGP/RPF-fractie. „Wanneer er geen goede basis is waarop men verder kan gaan zal het schip weer op dezelfde klip stranden". SGP/RPF stelt in haar algemene beschouwingen dat het streven naar heropening van de jeugdsoos voor hen een zwaarwegend punt is. Men stelt dat de jongeren zich aan de re gels die de gemeente stelt moeten Nog niet zo lang geleden: een demonstratie in de Bruse raadszaal. Voor heropening van de Bruse jeugdsoos. Algemeen Belang in algemene beschouwingen over Oosterschelde als natuurmonument: TECHNISCH INSTALLATIE BURO Elektrische apparaten Televisie - Video HiFi - Huishoudelijk enz. 01114-1368 - 01119-1634 BRUINISSE - De fractie van Algemeen Belang binnen de Bruse gemeenteraad is tegen het aanwijzen van de Oosterschelde als beschermd natuurmonument. Dat staat te lezen in de algemene beschouwingen van de frac tie. „Onze fractie vindt dit niet nodig. We moeten geen overdreven beperkingen opleggen aan watersporters en sportvissers die onze mooie Oosterschelde in groten ge tale bezoeken en voor onze gemeente van groot econo misch belang zijn", aldus Algemeen Belang. rugkerende vraag naar diepere mos- selgronden wordt door het ministerie steeds afgewezen. Het beleid van het ministerie is er blijkbaar op gericht om de gehele Nederlandse visserij te beperken", aldus Algemeen Belang. De liberale fractie stelt in haar al gemene beschouwingen dat de priori teiten natuur, visserij en recreatie in het beleidsplan Oosterschelde vol doende naar voren komen. „Naar on ze mening is er momenteel een rede lijk evenwicht". Vrij veel aandacht in de algemene beschouwingen van Algemeen Be lang voor landbouw en visserij. De fractie onthoudt zich daarbij niet van kritiek op de regering. „De steeds te- ZIERIKZEE - Vandaag, vrijdag, de laatste tien dagprijzen van de fo topuzzel, zoals die vorige week in de krant heeft gestaan. De belang stelling is erg groot geweest, waarover in een later stadium meer. Zaterdag 10 december namelijk maakt een jury de dertien hoofdprijs winnaars bekend. Dat gebeurt tijdens een feestelijk samenzijn op het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Maar zover is het dus nog niet. De dagprijzen (levensmiddelenpakketten ter waarde van 35 gulden) gaan vandaag naar: J. Verkerk, Regenboogstraat 8, Zierikzee J. den Haan-Deurloo, Hoge Molenstraat 13, Zierikzee A. Jonker, Grevelingenstraat 41, Sirjansland Heieen van der Linde, Langeweg 7, Dreischor E. Bouwens, Keetenstraat 94a, Zierikzee M. Stouten-Knop, Burg. v. d. Havestraat 42, Oosterland M. de Bruine, Lijsterbesstraat 19, Nieuwerkerk A. van Nieuwenhuize, Frederikstraat 18, Serooskerke M. v. d. Wielen, Dorpsweg 14, Bruinisse Mevrouw Bergmans, Jannewekken 15, Zierikzee De dagprijzen worden vandaag, vrijdag, automatisch thuis afgeleverd. De fractie stelt dat de palingvisse rij ook dit jaar weer ver is achterge bleven bij de verwachtingen en vraagt het college hoe het staat met de besprekingen met betrekking tot mogelijke compensatiegronden. Over oestervisserij en kokkelvisse rij is men minder pessimistisch. Wel stelt de fractie dat de zeevisserij door allerhande beperkingen nog verder in het slop is geraakt. „Wij betreuren het dat het voor de kleinere bedrijven nog moeilijker geworden is het hoofd houden. „Ook wij als raad hebben de goedkeuring aan deze regels gegeven. Indien we dan de door ons zelf in gestelde regels niet meer zouden handhaven of omzeilen dan lijkt het ons beter de bestuursverantwoorde- lijkheid te laten varen en af te ha ken". „Sluiting is ook geen op lossing", stelt Lijst Van de Velde in haar alge mene beschouwingen. „Dan gaat het in zekere zin toch weer verplaatsen naar een andere lokaliteit zonder vergunning". Van de fractie Lijst Van de Velde mag De Pul meteen weer open. „Maar niet tegen elke prijs. Het moet geen rotzooi worden, maar een gezel lige opvang voor de jeugd. Zoals we de laatste vergadering hebben ge hoord hebben wij als fractie hoop dat het de bedoeling is alles weer in goe de banen te leiden. Maar er zal zeker in het begin af en toe begeleiding van ouderen moeten zijn". Verantwoord beleid Ook de CDA-fractie stelt dat er sprake moet zijn van een verant woord beleid. „Het zal in een proces van geleidelijkheid en evenwicht moeten voeren tot een zinvolle invul ling van het jeugdwerk in ons dorp", aldus het CDA. „Ook wij erkennen dat de verantwoordelijkheid voor de opgroeiende jeugd in de eerste plaats bij de ouders ligt, maar ook de over heid heeft daarin een verantwoor ding waar de ogen niet voor gesloten mogen worden" „Wij hebben vertrouwen in de jeugd en we hebben tijdens de laatste besprekingen duidelijk de intentie gevoeld van zowel het ouderen- als het jongerenbestuur om een verant woord en positief beleid te voeren", aldus het CDA. De fractie van Algemeen Belang stelt dat er alleen sprake van een jeugdsociëteit kan zijn indien er een verantwoord beleid gevoerd wordt. „Met een verantwoord beleid bedoe len wij het handhaven van de orde zo wel binnen als buiten De Pul. Indien het bestuur van de bestaande socië teit geen verantwoordelijk beleid voert dan moeten wij achter de be slissing van uw college staan". Niet thuis De fractie van Algemeen Belang bekritiseert niet alleen de jeugd, maar spreekt ook vermanende woor den tot de ouders. „Het moet ons van het hart dat er zo ontzettend veel ou ders niet thuis geven als er iets dege lijks voor onze jeugd op poten gezet moet worden. Wij denken dan met na me aan de 16 en 17-jarigen. Want voor een disco moeten deze jongeren naar elders met openbaar of 'ouderlijk' vervoer". Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF pp B.V. SCHUDDEBEUnS - TEL. 01110-16255 DRACHTEN - Burgmeester en wet houders van Smallingerland hebben voor het eerst deze maand kort met elkaar vergaderd. Wethouder drs. G. W. Lammers heeft dit desgevraagd bevestigd. De vergadering was be doeld om alle besluiten die de afgelo pen weken zijn genomen volgens de zogenaamde mandatering alsnog of ficieel door b en w te bekrachtigen. ZIERIKZEE - De betaling aan de gemeente Reimerswaal vanwege het storten van verontreinigde bag gerspecie in de voormalige voorha ven van Hansweert. Dat is het enige agendapunt dat aan de orde komt tijdens een openba re vergadering van de Zierikzeese ad viescommissie publieke werken. De bijeenkomst is op woensdag 7 decem ber in het stadhuis te Zierikzee en be gint om 16.30 uur. Iedere belangstel lende kan de openbare vergadering bijwonen en desgewenst, vooraf gaand aan de bespreking van het agendapunt, het woord voeren. ZIERIKZEE - In de Balkenzaal van de Driehoek te Zierikzee wordt op dinsdag 13 december een vergade ring gehouden van het algemeen be stuur van de Stichting Jeugd. Op de agenda staat onder andere het beleidsplan van de Stichting Jeugd, de werkzaamheden van het af gelopen jaar en een bestuursbenoe- ming. Namens de Classis van de Her vormde Kerk wordt voorgesteld J. Blom te benoemen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Advertentie boven water te houden". Over de posi tie van de landbouw is Algemeen Be lang zeer kort: „Het lijkt wel of er een koude sanering plaats moet vin den. Recht wordt averecht". Kabeltelevisie In de algemene beschouwingen van de liberalen ook aandacht voor de mogelijke komst van kabeltelevisie op Schouwen-Duiveland. „Na de po sitieve principe-uitspraak van alle gemeentebsturen op Schouwen-Dui veland vinden wij dat er gelijke rech ten voor iedereen moeten komen". Overigens wordt niet uitgelegd wat men daar precies mee bedoelt. Wel stelt de fractie van Algemeen Belang dat kabeltelevisie in 1989 ter beschikking dient te zijn voor diege nen die er behoefte aan hebben. „Kabeltelevisie brengt niet alleen programma's voor ontspanning, maar ook wetenschappelijke en edu catieve programma's., Juist de educa tieve uitzendingen zullen een steeds belangrijker onderdeel vormen, me de gezien de trend naar steeds meer vrije tijd", aldus Algemeen Belang. De fractie stelt verder dat kabeltele visie een prima eik-weer voorziening is voor de recréant. verdient zorg en aandacht Daarom staan onze inruilauto's, zowel uiterlijk als technisch in topconditie, in een speciaal hiervoor gebouwde en ingerichte OCCASIONHAL. Hier kunt u in alle rust, zonder last te hebben van weer en wind, vergelij ken en kijken welke auto het meest aan uw wensen tegemoet komt. U wordt niets opgedrongen; alleen geïnformeerd en desgewenst geadvi seerd. Alle auto's worden, voorzien van 3 maanden of 1 jaar schriftelijke garantie, door ons tegen uitermate redelijke prijzen verkocht. Ook kunnen wij u informeren over de voor u meest aantrekkelijke financierings-mogelijkheden. Bel op voor informatie, of kom gewoon bij ons langs. Industrieweg (achter BOOI), Pr. Irenestraat 1 (bij het sportterrein) Bruinisse, telefoon 01113-1292-2409 BRUINISSE - Ruim 58 jaar geleden ontmoetten ze elkaar op de kermis te Bruinisse. En gisteren, donderdag, was het precies 55 jaar geleden dat zij in het huwelijksbootje stapten. Een jubileum dat het echtpaar P. Bal en M. A. Bal- IJzelenberg niet ongemerkt voorbij Hot gaan. In gezelschap van kinderen en familie ging men gezellig uit eten en in café-restaurant Storm werd een receptie gehouden waarbij vele dorpsgenoten het jubilerende paar kwamen felicite ren. P. Bal werd 78 jaar geleden geboren in Bruinisse en zijn vrouw zag 77 jaar geleden het levenslicht, eveneens in Bruinisse. P. Bal was indertijd werkzaam als landarbeider en grondwerker en ook M. A. Bal-IJzelenberg hielp tijdens haar huwelijksjaren vaak mee met de werkzaamheden op het land. Het echtpaar Bal heeft vijf kinderen en zes klein kinderen. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.30 tot 19.00 uur): 01113-1766 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6°/o B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3