Sokkemien voor het laatst op de Zierikzeese markt DE HUUR CV KETEL Feest voor de vogelliefhebbers WATERSTANDEN WEEKENDSERVICEDIENST DEURLOO B.V. DEURLOO B.V. „Gemeente kan bevolking meer milieubewust maken" „In voorjaar '89 beginnen met riolering Kerkplein" Vergeefse zoekactie naar vermiste scheepskok Strafzaak in avonduurtjes Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Springtij: 11 december Actuele informatie over afwijkingen: 01184-15600 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 3 december 10.25 103 04.10 - 88 23.15 124 16.45 -123 4 december 11.35 110 05.25 - 94 17.55 -125 5 december 00.15 132 06.30 -104 12.35 120 18.45 -128 3 december 09.35 90 03.25 - 78 22.30 113 16.05 -112 4 december *10.50 99 04.35 - 84 23.15 124 17.05 -114 5 december 11.40 112 05.35 - 92 18.00 -116 3 december 10.30 110 04.20 - 98 23.30 133 16.50 -133 4 december 11.55 119 05.25 -103 17.55 -134 5 december 00.25 144 06.25 -112 12.45 132 18.50 -138 3 december 10.30 115 04.20 - 99 23.25 137 16.55 -133 4 december 11.45 122 05.30 -105 18.00 - 136 5 december 00.25 147 06.30 -115 12.45 134 18.55 -139 BRUSSEL - Op initiatief van de Duitse Bondsrepubliek gaat de NA VO onderzoeken of er een internatio nale luchtlandingsdivisie kan wor den samengesteld met deelname van de Bondsrepubliek, Groot-Brittan- nië, België en Nederland. Een werk groep moet hierover over een jaar een rapport klaar hebben. De ministers van defensie van de NAVO-landen hebben dat afgesproken tijdens een bijeenkomst van het Defence Plan ning Committee van het bondgenoot schap. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 Tot en met 31 december Zierikzee Wereldwinkel. Amnesty tentoonstel ling over mensenrechten. Maandag van 13.30 tot 16.30 uur; dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur en 13.30 tot 16.30 uur. Donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Burgh-Haamstede De Burght. Expositie gouaches en krijttekeningen Corinne Munne. Da gelijks van 9.00 tot 12.00 uur, 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Van 3 december tot en met 6 januari Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie kerst stallen. Dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur, behalve zondags. Vrijdag 2 december Bruinisse In De Zaete. Expositie over Kram- mer-Volkerak. Tot vrijdag 30 decem ber. Zaterdag 3 december Zierikzee UVV-gebouw. Soosavond WHSD. 20.00 uur. Burgh-Haamstede De Burght. Smalstads Mannenkoor. 20.00 uur. Brouwershaven Algemene Sportvereniging Brou wershaven haalt oud papier op. 9.00 uur. Maandag 5 december Zierikzee Stadhuis. WD-fractievergadering. 16.30 uur. Dinsdag 6 december Zierikzee Stadhuis. Vergadering commissie fi nanciën. 17.00 uur. Woensdag 7 december Zierikzee Gebouw Paternosterstraat. ANBO- themamiddag over de telefooncirkel met inleiding van mevrouw E. Osin- ga. Aanvang 14.00 uur. Hervormd Kerkcentrum. NCVB- ouderenmiddag. 14.30 uur. Stadhuis. Vergadering commissie pu blieke werken. 16.30 uur. Zweedse Rode Kruisziekenhuis. Bij eenkomst Crohnvereniging. 19.30 uur. Bruinisse Bibliotheek. Start leesprogramma papieren helden. Tijdens openingstij den. Donderdag 8 december Zierikzee Vanaf Oude Haven. Fakkeloptocht Amnesty. 19.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Commissie midden- en kleinbedrijf. 15.00 uur. Vrijdag 9 december Zierikzee Concertzaal. Miel Cools met zijn kleinkunstprogramma Wie niet weg is, is gezien. 20.00 uur. Zaterdag 10 december Zierikzee Graanbeurs. Computerdag. 10.30 uur. Renesse Dorpshuis. Tbneeluitvoering Op Drift. 20.00 uur. Dreischor Dorpshuis. PI ay-back wed strijd. 19.30 uur. Zondag 11 december Burgh-Haamstede Aan Hogezoom. Clubkampioenschap Wèrkhondenvereniging Schouwen- Duiveland. 11.00 uur. Maandag 12 december Zierikzee In eigen onderkomen. Youth for Christ bijbelstudie. 20.00 uur. Dinsdag 13 december Brouwershaven Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Woensdag 14 december Zierikzee Op de zolder van obs Binnen de Veste. Kindertheater-atelier. Aanvang 13.30 uur. Vrijdag 16 december Zierikzee Concertzaal. Concert Ivo Janssen, piano. 20.00 uur. Zaterdag 17 december Zierikzee Huis van Nassau. Postzegelbeurs. Van 10.00 tot 17.00 uur. Woensdag 28 december Zierikzee Op de zolder van obs Binnen de Veste. Kindertheater-atelier. Aanvang 13.30 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS TEL. 01110-16255 Sokkemien (links) wordt in de bloemetjes gezet. Notenwillem (rechts) zorgt voor de muzikale begeleiding. ZIERIKZEE - „Komt dat zien, komt dat zien. Vandaag voor het laatst Sokkemien. Zij heeft 33 jaar lang Zierikzee van sokken voorzien". Trom melend met een schepje op een leeg notenblik liet marktkoopman 'No tenwillem' aan de bezoe kers van de weekmarkt te Zierikzee weten dat het een bijzondere dag was. Een bijzondere dag omdat de 62-jarige me vrouw W. J. M. van de Plassen uit Roosendaal na ongeveer 33 jaar voor het laatst haar kraam op de weekmarkt bemande. ,,Het is geen poëzie, maar het is wel gemeend", aldus Notenwil lem. En hij was niet de enige die van het afscheid gebruik maakte om mevrouw Van de Plassen een blijk van waardering te geven. De marktkoopvrouw werd in de bloe metjes gezet door marktmeester G. de Masier en marktkramenex- ploitant L. Kaashoek. Van haar collega's op de markt kreeg zij een enveloppe met inhoud en verder kwamen vele vaste klanten af scheid nemen. Jeugdjaren Mevrouw Van de Plassen kwam ruim 30 jaar geleden voor het eerst naar Zierikzee. ,,Dat was omdat mijn man hier vandaan komt. Ik ben getrouwd met Jacob van de Plassen en die heeft hier zijn jeugdjaren doorgebracht. Toen we voor het eerst naar de paardenmarkt kwamen verkocht ik nog schoenen. Ik kom namelijk uit een familie van schoenverko pers. Mijn ouders, mijn broers. Maar op den duur wordt de con currentie zo groot hè. Daarom heb ik na een poosje maar de sokken gepakt". Terwijl haar man een vaste baan had in Rotterdam kwam me vrouw Van de Plassen elke week na ar de Zierikzeese weekmarkt. „Mijn man zei, meid ga maar naar de markt Zierikzee". Een advies waar 'Sokkemien' nooit spijt van heeft gehad. „In al die jaren ben ik nooit met een hekel naar de markt in Zierikzee gegaan. Nooit. De mensen zijn hier eerlijk en ver trouwelijk. Ze vertellen eens wat en leven ook met je mee". Dat laatste heeft mevrouw Van de Plassen nu meer nodig dan ooit. Want zij stopt met haar werk vanwege de gezondheidstoestand van haar man. „In de tijd die we nog hebben willen we proberen om nog wat van het leven te ma ken". Toch was het met weemoed dat de 62-jarige koopvrouw don derdag afscheid nam. „Ik geef mijn vaste klanten vandaag alle maal een gehaakt hartje als af scheidscadeau. Want het is met mij net als in dat liedje: Ik heb mijn hart in Zierikzee verloren". NOORDWELLE - ..Het is gewoon feest voor de vogelliefhebbersZo omschreef de voorzitter van vogelvere niging de Schonwse Zangers het evenement dat gedurende drie dagen plaatsvindt in het dorpshuis te Noord- welle. Het gaat om'een bijzondere vogeltentoonstelling van de vogelverenigingen Schouwse Zangers en Zang en Kleur. Een jaarlijks terugkerend evenement waarbij enkele honderden, veelal zelfgekweekte, vo gels worden gekeurd door professionele keurmeesters en kunnen worden bekeken door het publiek. De 'keu ring vond gisteren (donderdag) plaats. Vanavond vanaf 19.00 uur kunnen de eigenaars van de vogels en het belangstellende publiek komen kijken hoeveel punten de diverse dieren hebben gekregen. Ook morgen is de vogeltentoonstelling geopend, van 14.00 tot 22.30 uur. Dit jaar zijn ongeveer 350 vogels te bezichtigen. Het gaat om tropenvogeltjes. kanaries, grasparkieten en grote parkieten. Vooral de laatste groep is goed verte genwoordigd met een grote variatie aan veelkleurige vogels. De vogelvereniging Schouwse Zangers heeft ongeveer veertig leden in Westersehouwen. En Zang en Kleur is een vogelvereniging uit Zierikzee. Men heeft het evenement samen georganiseerd om meer vogels bijeen te kunnen brengen. CDA-Bruinisse in algemene beschouwingen over milieubeleid: BRÜINISSE - „Uit educatief oog- punt kan geprobeerd worden de be volking meer milieubewust te ma ken. De gemeente kan hierin een actief beleid'voeren". Dat stelt het CDA-Bruinisse in haar algemene be schouwingen. De CDA-fractie vindt dat het hoofdstuk milieu in de aan biedingsbrief van het college niet zo goed uit de verf komt. Met een verwijzing naar het rent meesterschap van de mens stelt het CDA dat diezelfde mens in staat is de grenzen waarbinnen de wereld be woonbaar blijft te doorbreken. „Er zijn zulke machtige instrumenten in mensenhanden gekomen dat wij een bewuste keuze kunnen doen over ons verdere voortgaan", aldus de over peinzing van het CDA. Educatie Wat meer concreet stelt het CDA dat de gemeente haar steentje bij kan dragen aan het milieubewuster ma ken van de bevolking van Bruinisse en daarnaast het scheppen van voor zieningen waardoor het voor de mi lieubewuste burger mogelijk is 2'n steentje bij te dragen. „We denken daarbij aan het nog eens onder de aandacht brengen van het gescheiden huisvuil", aldus het CDA. Onder het hoofdstukje vervuilde havenbodems geeft het CDA een niet mis te verstane sneer aan het adres van een andere gemeente: „We vin den het betreurenswaardig dat een andere gemeente daar een grof slaat je uit wil slaan". „We ondersteunen van harte de po gingen van het college de sanering binnen betaalbare proporties van een kleine gemeente te krijgen", aldus het CDA. „Er zal een bepaald even wicht moeten worden gevonden tus sen de te nemen maatregelen ten be hoeve van het milieu en de financiële gevolgen daarvan voor bedrijven". Tweeslachtigheid Verder beticht het CDA het college van tweeslachtigheid voor wat be treft haar bestedingsplannen. „U stelt enerzijds voor de meerjarenbe groting waarin de bestedingsplannen staan vermeld aan te nemen en an derzijds schrijft u in uw aanbiedings brief dat realisering van die kapitaal sinvesteringen niet verstandig lijkt". „Een tweeslachtigheid die ook nog eens tot uitdrukking komt in een ge spletenheid van standpunten binnen het college over de bestedingsplan nen. Het zal u waarschijnlijk niet verbazen dat wij graag opheldering willen over uw bestedingsplannen", .aldus het CDA. ALPHEN AAN DEN RIJN - Graaf werkzaamheden op de voormalige vuilnisbelt Coupepolder in Alphen aan den Rijn hebben na twee weken ruim honderd vaten chemisch afval opgeleverd plus een hoeveelheid los gestort ziekenhuisafval. HAARLEM - De rechtbank in Haarlem behandelt een strafzaak te gen twee Israëliërs in de avonduren. Er is voor het ongebruikelijke tijd stip gekozen om veiligheidsredenen. Volgens waarnemend arrondisse mentsgriffier L. Christophe houdt justitie rekening met een mogelijke bevrijdingsactie. De beveiliging van de zitting is 's avonds volgens hem be ter te regelen omdat er dan geen an dere zaken spelen in het gerechtsge bouw. Er worden twintig mensen extra ingezet. De arrondissements griffier wil niet zeggen welke veilig heidsmaatregelen er verder nog wor den getroffen. De twee Israëliërs staan terecht, omdat ze 22 augustus dit jaar op Schiphol bijna twaalf kilo heroïne ter verzending hebben aangeboden. Bij het tweetal werd ook een grote hoeveelheid wapens in beslag geno men. De strafzaak tegen de Israëliërs is in principe openbaar. Bezoekers van de zitting zullen uitvoerig worden ge fouilleerd. Lijst Van de Velde in algemene beschouwingen: BRUINISSE - De fractie van Lijst van de Velde stelt in haar algemene beschouwingen voor in het voorjaar van 1989 de vernieuwing van de riole ring aan het Kerkplein ter hand te nemen. Dit vooruitlopend op de tweede fase van de reconstructie van het Bruse centrum. Dé socialisten stellen dat in de eer ste fase van de reconstructie heel dui delijk te zien is dat de middenstand al heel wat verbeteringen heeft aan gebracht. „Vooruitlopend op fase twee hebben in dat gebied ook al een paar middenstanders hun gevels ver nieuwd of verbeterd". Niets gebeurd „Onze fractie heeft toen tegenover de middenstanders een belofte ge daan en die willen wij graag handha ven", aldus Lijst Van de Velde. Met die belofte doelt de fractie op het plan om de reconstructie in vier opeenvolgende fasen uit te voeren. „Nu is er omdat er geen gelden voor 1988 beschikbaar zijn gesteld uit de knelpuntenpot een jaar voorbij ge gaan waarin niets is gebeurd". Lijst Van de Velde stelt voor om na de voltooiing van de vernieuwing van de riolering aan het Kerkplein door te gaan met vernieuwing van de riolering in de richting van de Lange Ring. In de algemene beschouwingen van Lijst Van de Velde ook aandacht voor bedrijfsvestigingen in de gemeente. „Wij zijn er met u van overtuigd dat het noodzakelijk is bedrijfsterrein in voorraad te hebben om eventuele be drijven tegemoet te komen. Er is op dit moment een zeer geringe voor raad". Zorgen Verder spreekt Lijst Van de Velde haar grote bezorgdheid uit over de gang van zaken in visserij en land bouw. „Het EG-beleid dat momenteel gevoerd wordt, daar kunnen wij niet meer uit komen, en zeker de land- en tuinbouw niét". Voor wat betreft de visserij breekt Lijst Van de Velde een lans voor de aalvissers. „Zij verdie nen zeker onze steun. Daarom willen wij ook voor een betere compensatie regeling voor hun visgronden plei ten", aldus Lijst Van de Velde. VLISSINGEN - Duikers van de Unie voor Redding- en Sleepdiensten Union uit Antwerpen hebben ver geefs gezocht naar een 30-jarige Bel gische scheepskok die sinds woens dagavond Iaat wordt vermist na een aanvaring op de Westerschelde. De kok, een bemanningslid van de zand zuiger Schelde II, is vermoedelijk nog aan boord van het zwaar bescha digde schip. Sleepboten hebben het schip in de nacht van woensdag op donderdag met de neus vastgelegd tegen een zandbank in een vaargeul bij Hans- weert. Het wrak is door getijbewegingen erg wankel, wat het karwei voor de duikers levensgevaarlijk maakt. De hefbok Norma van de Union zou in de loop van de nacht, bij laag water, stroppen onder het schip leggen om het weer drijvend te krijgen. Deze tijdrovende klus hoopte de Union vrijdagochtend geklaard te hebben. Nadat het gat enigszins is gedicht en de Schelde II van zijn zandlading is ontdaan, wordt het schip vermoede lijk naar de Vlissingse reparatiewerf Scheldepoort gesleept. De Schelde II kwam op de Wester schelde ter hoogte van Hansweert in botsing met het zeeschip Scamber Universal uit Sri Lanka. Beide kapi teins hadden een manoeuvre afge sproken om elkaar te kruisen. De ka pitein van de zandzuiger zag daarvan af nadat hij tevergeefs had gepro beerd contact te zoeken met de twee schepen die achter de Scamber Uni versal voeren. Hij probeerde de zee vaarder te waarschuwen maar toen was het al te laat. De 150 meter lange Scamber Universal had de manoeu vre al ingezet. Het Srilankaanse zee schip liep bij de botsing eveneens schade op, maar de scheepvaartin spectie achtte het schip nog zeewaar dig genoeg om door te varen naar Antwerpen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2