in 3 e klas libre finale Handballers Delta Sport in de eindfase teruggefloten Zowel dames als heren Kwiek winnen in uitwedstrijd: 1-3 Aart Smits oppermachtig gsfaas63® NIEUWSBODE Dreischor domineert de gehele negentig minuten Mooiste duif Leen Fonteine Volleyballers Delphi Mevo '80 onderuit TOG speelt gelijk 4 ZIF.RIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 2d november 1988 Nr. 24448 li doorsprong van 15-12 door tegenstander Animo loeh nog gelijkgetrokken17-17 ZIEKIKZEE - Voor PV Gevleugel de Vrienden is de jaarlijkse postdui- ven-tentoonsteling, voor de eigen le den, weer succesvol geweest. Er wer den in totaal 206 duiven bekeken door keurmeester Van Vesendaal. Leen Fonteine uit Dreischor bleek uiteindelijk de mooiste duif van de tentoonstelling te bezitten. De Zie- rikzeeënaar Leen van de Hoek had het mooiste viertal. Terwijl het Rad van Avontuur rondje na rondje draai de werd langzamerhand de totale uit slag bekend. De tentoonstelling werd goed bezocht en voor de liefhebbers waren er in de loterij nog mooie prij zen te winnen. Hieronder volgt de uitslag van die loterij. Loterij Eerste prijs op nummer 820; tweede prijs op nummer 819; derde prijs op nummer 904 en de vierde prijs is ge vallen op nummer 868. De gewonnen prijzen kunnen worden afgehaald bij de secretaris van de PV Gevleugelde Vrienden, de heer L. J. de Bruijn, Zuidwellestraat 39, Zierikzee. De uitslag van de tentoonstelling was uiteindelijk als volgt: oude dof fers; 1) C. van de Hoek; 2) A. Berre- voets en Zn; 3) J. van IJsseldijk; 4) C. van de Hoek; 5) H. Kosten: oude dui- vinnen: 1) L. Fonteine; 2) D. Hartman en Zn; 3) C. van de Hoek; 4) C. van de Hoek; 5) J. van IJsseldijk: jonge dof fers: 1) L van de Hoek; 2) J. Feleus; 3) C. van de Hoek; 4) A. Verwest; 5) J. J. de Jonge: jonge duivinnen: 1) W. Blom; 2) L. van de Hoek; 3) H. Kuy- ten; 4) A. Romijn; 5) J. J. de Jonge: viertallen: 1) L. van de Hoek; 2) J. van IJsseldijk; 3) J. J. de Jonge; 4) L. Fon teine; 5) A. W. de Jonge. VLISSINGEN - Derde klasser Dreischor heeft in de uitwedstrijd te gen Dostana een riante overwinning weten te behalen. In een wedstrijd waarbij het elftal van trainer Wim Kommer de gehele negentig minuten hebben gedomineerd liep men ten slotte uit tot 1-5. Vooral door goed storend spel op het middenveld en de inzet van een ieder liet Dreischor de tegenstander het nakijken. Dostana is eigenlijk maar één keer echt gevaarlijk geweest en dat was in de elfde minuut van de eerste helft waaruit de thuisploeg dan ook het enige doelpunt kon scoren. Een dwar relend afstandschot werd door kee per Hans Hoek ietwat verkeerd be oordeeld zodat de gastheren ineens op 1-0 stonden. Maar direct na de af trap was het Dreischor dat in de ge daante van Marcel IJzenbrandt de ge lijkmaker scoorde: 1-1. Afwerken In deze eerste helft had Dreischor nog weinig geluk met het afwerken en gingen de diverse aanvallen ook over teveel schijven. Na rust verliep dat allemaal wat beter. Het spel ging stukken directer en daarbij werden de vleugels goed bediend. Tbch wist Luc Heijboer, voor de thee, middels een droge knal in de uiterste hoek, de ruststand te bepalen; 1-2. In de tweede helft was het in de twintigste minuut wederom Marcel IJzenbrandt die zijn tweede treffer scoorde: 1-3. In de vijfendertigste mi nuut bracht Dreischor een omstreden doelpunt op het scorebord. Nadat Marcel IJzenbrandt de bal in het zestienmetergebied verspeelde, en vervolgens zijn tegenstander vast hield, kwam de bal bij Wim van der Linde terecht die niet draalde en in- schoot:l-4. Twee minuten voor het eindsignaal was het tenslotte Dennis Dijst die de zegetocht afsloot met het laatste doel punt: 1-5. Trainer Wim Kommer had eigenlijk wat meer tegenstand ver wacht tegen Dostana. Volgende week tegen Luctor '88 zullen het waarschijnlijk wel moeilijker krij gen", aldus Kommer. ZIERIKZEE - In een onbestendig treffen tussen het thuisspelende Zierikzeese handbalteam Delta Sport tegen Animo is men niet verder gekomen dan een puntendeling. In het eerste half uur ging het scoreverloop gelijkmatig op. Delta Sport wist in de tweede helft uit te lopen naar 15-12 maar Animo kwam in een laatste krachtsinspanning uiteindelijk nog langszij: 17-17. Delta Sport bungelde samen met onder andere ook tegenstan der Animo onderaan het klasse ment. Beide ploegen hadden dus de puntjes hard nodig. In de eerste helft ging de strijd gelijk op. Men scoorde om en om waarbij de Zie- rikzeeënaren steeds één puntje voorstonden. De Delta Sporters hadden vooral veel problemen met één cirkelspeler van Animo die men slecht kon opvangen. Met een voorsprong van 9-8 voor Delta Sport ging men rusten. Ook na rust speelde Delta Sport niet echt overtuigend. Het lukte de ploeg van coach Rob de Vos echter wel om weg te lopen van Animo. Maar in de laatste seconden van de wedstrijd zette Animo een eindspurt in en besliste de eind stand: 17-17. Delta Sport liet net als de vorige wedstrijden weder om hetzelfde spelpeil zien. Toen men eenmaal voorstond liep de spanning bij de Zierikzeeë- narén zo hoog op dat er vervolgens aan de lopende band zowel aanval lend als verdedigend fouten wer den gemaakt. De enige die daarbij het hoofd goed koel hield was de vijfenveertig-jarige keeper Koos van Zwieten. Hij zorgde ervoor dat Animo niet nog verder uit kon lopen. ,,We gaan een'zware periode tegemoet. Nu we onderaan staan hebben we alle puntjes nodig die er vallen te behalen", verzuchtte coach Rob de Vos na afloop. WELLINGTON - Het Nieuwzee- landse nationale voetbalelftal zit ruim twee weken voor het eerste kwalificatieduel voor de wereldti telstrijd zonder trainer. Kevin Fallon nam donderdag ontslag omdat de bond weigert voor de duels tegen Tai wan, 11 en 18 december, premies uit te betalen. MELBOURNE - De Nederlandse damestennisploeg begint het toer nooi om de federatie-beker, dat van 6 tot en met- 11 december in Melbourne wordt gehouden, met een wedstrijd tegen het als zesde geplaatste Spanje. Voor Nederland komen uit Brenda Schultz, Karin Bakkum, Manon Bol- legraf en Caroline Vis. Als coach fun geert Marian Laudin. Tegen eveneens laag geklasseerd Rowido 's-GRAVENDEEL - De volleybal heren van het eerste team van Delphi Mevo '80 hebben de uitwedstrijd te gen Rowido niet in winst weten af te sluiten. Het eveneens onderaan staande Rowido hield de winst in ei gen huis: 3-2. De dit keer als coach meegereisde trainer Kees Arensman kon het niet begrijpen. „Rowido staat zelfs nog een paar puntjes on der ons". De eerste set begon Delphi Mevo '80 met het inmiddels zo karakteristieke matte en tamme spel. Men speelde met te weinig vertrouwen en enthou siasme. Bij een achterstand van 10-5 probeerde coach Arensman zijn team wat op te peppen. Maar de Zierik- zeeënaren speelden niet agressief ge noeg en moesten lijdzaam zien hoe Rowido de set winnend afsloot met 15-7. Voortvarender Zoals al in zoveel wedstrijden van Delphi Mevo '80 was te aanschouwen verliep het in de tweede set allemaal wat voortvarender. Na een ietwat stroef begin, waarbij de score gelijk- opging, werd er in de Schouwse gele deren bij een stand van 6-6 een scha kelaar omgezet. Men was weer vol vertrouwen en middels goed volley bal stevende men af op de setwinst: 10-15. In de derde set kon men duidelijk moed putten uit de voorgaande set. Het begon allemaal als een trein. Bij een voorsprong van 0-4 gebruikte Arensman toch nog zijn time-out om dat hij weer een paar dingetjes mis zag gaan. Hij probeerde de concen tratie in het team te houden en Mevo liep daardoor uit tot 1-7. Onbegrijpe lijk was het dat Rowido toch nog de set met 15-8 wist te winnen. Kees Arensman gebruikte zijn time-out en al zijn wissels, maar De nummer negen van Delta Sport probeert uit alle macht door de verdediging van Animo te breken. Bert de Vos (nummer vijf) en Peter Lefèvre kijken rechts gespannen toe. (Foto: Joop van Houdt). fouten, enzovoort werden totaal ver keerd beoordeeld. Met de hulp van de scheidsrechter bracht Kwiek het er deze set toch nog goed vanaf: 13-15. In de derde set continueerde Kwiek het zelfde spelletje. En wederom zorgde de scheidsrechter voor zeker vier punten. Apollo raakte daardoor zo geprikkeld dat men ineens beter ging spelen. De thuisploeg sloot de set dan ook winnend af met 15-12. In de vijfde set kwam Kwiek alweer snel voor te staan. Apollo was nog steeds flink geërgerd en liep uit naar 11-6. Kwiek kwam toch nog terug (wéér met de hulp van de leiding) en won de vijfde set met 13-15. De spelers waren het er allemaal over eens dat de scheids rechter een té grote stempel had ge drukt op deze wedstrijd. Ook de dames van Kwiek wisten te winnen met 1-3. In de uitwedstrijd te gen Hollemare in Zwartewaal werd er met veel pijn en moeite gestreden om de winst. De eerste set kwam er niet uit wat erin zat. Het was zelfs een slome partij te noemen. Wel speelden de Bruse dames zich regel recht naar een setwinst van 12-15. Ook in de tweede set liep het alle maal nog niet lekker en kon men niet echt op gang komen. Problemen Na een voorsprong van 8-11 kreeg Kwiek rare en vreemde ballen te ver werken waar de verdediging nogal wat problemen mee had. Hollemare maakte hier dankbaar gebruik van en won de set met 15-12. In de derde set ging de strijd gelijk op. Maar weer klopte het verdedigend bij Kwiek niet helemaal. Maar aanvallend lie ten de dames de grote steken vallen. De bal werd of in het net geslagen, of uitgeslagen, en niet in de gaten van de verdediging van de tegenstander. Bij de setstanden van 7-6 en 12-8 werden de beste dames van Kwiek weer wat opgepept. Het ging daarna weer iets beter waardoor toch deze derde set met winst kon worden afge sloten: 14-16. In de vierde set was het duidelijk te merken dat het Bruse team het zat was. Men maakte in de ze voorbeeldige set er dan ook snel een eind aan. Door goede passes, een goede set-up en een prima aanval liep Kwiek uit naar 4-15. BRUINISSE - Het competitieteam van schaakvereniging TOG heeft de thuiswedstrijd tegen Colijnsplaat I niet winnend af kunnen sluiten. Na een spannende strijd met wisselende kansen werd met 2Vz tegen gelijk gespeeld. Het Bruse team heeft enke le gevoelige aderlatingen ondergaan doordat Jan de Jonge door studie af wezig was en Martin van Driel die om niet-schaaktechnische redenen de club verliet. Jan de Korte speelde sterk als vanouds. Tegen R. Vermeu len opende hij met een Frans Gam biet. Met een tweetal pionoffers creëerde hij zich een grote ontwikke- lingsvoorsprong die hij niet meer uit handen gaf. A. van Klinken opende goed en kon een licht voordeel veroveren tegen M. Ferming. Maar ondanks een pion voorsprong kon hij dat voordeel niet omzetten in de volledige winst en moest remise toestaan. Kees van den Bos speelde een van z'n betere partij en tegen N. Houteman. Hij offerde in de beginstelling een loper tegen drie pionnen en kreeg daardoor meer grip op de defensie van de tegenstander. Tben hij ook nog eens z'n stukken zo kon manoeuvreren dat de toren viel die Houtemans dame beschermde was het pleit beslecht. Uitslagen: J. de Korte-R. A. Ver meulen 1-0; A. van Klinken-M. Fer ming V2-V2; K. van den Bos-N. Houte man 1-0; C. van den Berge-H. Paanakker 0-1 en J. Reurich-W. Bur ger 0-1. NUMANSDORP - In de uitwedstrijd van het eerste volleybalteam van Kwiek, tegen Apollo, hebben de Bru- enaren in de vorm van een curieus fluitende scheidsrech ter een beschamende 'medespeler' gehad: 1-3. In de twee de set ging de scheidsrechter kuren vertonen. Daarbij floot hij zo opvallend in het voordeel van Kwiek dat zelfs zij het af en toe te bont vonden. Wel mede dankzij deze hulp kon men de tweede set in winst omzetten. In de eerste set liep het Bruse team slaap. Apollo kwam allengs dichter- vrij gemakkelijk uit naar de setwinst bij tot 9-11. van 10-15. De serve was goed, er werd goed afgeblokt en verder ook goed verdedigd. In de tweede set werd dit Curieus spel voortgezet en liep men al snel uit naar 0-6. Omdat het allemaal zo ge- Vanaf dat moment werden de makkelijk ging vielen de heren bij beslissingen van de scheidsrechter _egfl_ voorsprong van 1-10 langzaam in nogal curieus. Netfouten, techniek- Beslissing De zesdce ronde bracht de definitie ve beslissing van het toernooi. Een ij- £3k i £~>4 I J stond toen voor de lastige taak niets hielp. In de vierde set ging alles weer op rolletjes. Er werden weinig fouten gemaakt, het vertrouwen was weer terug en er werd goed geprofi teerd van de fouten van de tegenstan der. Probleemloos liep Delphi Mevo '80 uit naar een setwinst van 4-15. Onbegrijpelijk In de vijfde en tevens laatste set zakte het Zierikzeese team weer hele maal in elkaar. Er deden zich onbe grijpelijke misverstanden voor en de karakteristieke wisselvalligheid kwam weer naar boven drijven. Ro wido won uiteindelijk de set met 15- 6. Als einduitslag kon derhalve geno teerd worden: 3-2. De acht finalisten in de 3e klas libre: A. Smits, M. de RijkeM. Capelle, A. de Bic. A. de Jonge. P. van Mierlo, J. Hart, J. Everaers. (Foto: Joop van Houdt). NOORDGOUWE - In hotel-restaurant Van der Weijde in Noordgouwe werd dit weekend het districtskampioen schap libre 3e klas verspeeld. In dit door de BV KVL ge organiseerde toernooi, waarin als primeur voor Schou wen- Duiveland het AVÉ-systeem d.m.v. de computer werd geïntroduceerd, is Aart Smits van de BV Bomme- nede als overtuigd winnaar uit de bus gekomen. De eerste ronde begon al direct met een verrassing. Eén van de favorie ten, Peter van Mierlo, ging onderuit tegen Martin Capelle (49-80 in 23 beurten). Capelle scoorde daarmee een partij-gemiddelde van 3.47. Naar later bleek de beste partij van het ge hele toernooi. Dat biljart een grillig spelletje kan zijn ondervond Capelle een ronde later. Tegen clubgenoot Adrie de Jonge kreeg hij slechts 44 ca ramboles toebedeeld. In 34 beurten was de partij uit waardoor het mooie gemiddelde van Capelle een geduchte knauw kreeg. Peter van Mierlo incas seerde zijn tweede nederlaag, nu te gen Aart Smits. Smits en De Rijke waren op dat moment de enigen zon der puntenverlies. De derde ronde bracht geen noe menswaardige verrassingen. Smits en De Rijke zetten hun zegereeks voort. Van Mierlo pakte zijn eerste twee punten tegen De Jonge en De Bie speelde voor de tweede keer een remise-partij, ditmaal tegen Martin Capelle. Aart Smits kwam in de 4e ronde redelijk op fluweel te zitten toen Rinus de Rijke van Capelle ver loor. Smits kwam hierdoor alleen aan de leiding op 2 punten gevolgd door De Rijke en Ton de Bie. Ook in de 5e ronde maakte Smits geen fout. Capelle werd in 29 beurten resoluut teruggewezen. Rinus de Rij ke had evenveel beurten nodig om concurrent De Bie van zich af te hou den. zersterke Smits wees De Bie in 27 beurten terug, waardoor deze defini tief kansloos voor de titel werd. Ri nus de Rijke klopte Van Mierlo. Ca pelle klom door zijn overwinning op Johan Everaers naar de 3e plaats. Smits en De Rijke konden toen niet meer achterhaald worden. Finale De finalepartij tussen Smits en De Rijke was in feite alleen voor de sta tistieken van belang. Smits stond twee punten voor met een aanzienlijk beter algemeen gemiddelde. Rinus de Rijke was er echter toch op gebrand zijn clubgenoot de enige nederlaag toe te brengen. Rinus introduceerde geheel nieuwe trekstoten tot grote be wondering van het talrijke publiek. Aart Smits was duidelijk onder de in druk van wat. zijn clubgenoot pres teerde, want na 22 beurten keek hij tegen een achterstand van 36-57 aan. De Rijke waande zich al zeker van de overwinning. Toen hij zich echter 3 poedels achter elkaar permitteerde rook Smits zijn kans. Na 29 beurten was de stand nog 57-69 in zijn nadeel doch twee beurten later was de zaak bekeken. Met series van 12 en 11 maakte Smits, tot grote ontsteltenis van De Rijke, de partij uit. Rinus Aart Smits werd de terechte kam pioen en zal het district Schouwen- Duiveland in de gewestelijke finale vertegenwoordigen. Deze finale zal van 13 t/m 15 januari 1989 plaatsvin den bij de BV Bommenede te Zonne- maire. Namens het district overhan digde Wim Hanse de kampioen de medaille en de wisselbeker. Voorts dankte hij de familie Van der Weijde voor het beschikbaar stellen van het goede materiaal en gaf hij Ruud de Bruin een pluim voor zijn werk als wedstrijdleider. De Bruin bedankte hierna districtsarbiters J. Stols en H. Reede voor hun deskundige begelei ding van de wedstrijden. Namens de spelersgroep sprak Aarts Smits nog enkele lovende woorden tot de orga niserende vereniging. Eindstand (achtereenvolgens: caramboles, beurten, gemiddelde, H.R gemiddelde, H.se rie, punten). 1. A. Smits, Bommenede560 - 232 - 2.41 - 2.96 - 14 - 14 2 M. de Rijke, Bommenede541 - 252 - 2.14 - 2.75 - 16 - 10 3. M. Capelle, d'Eule511 - 236 - 2.16 - 3.47 - 13 -9 4. A. de Bie. KVL499 - 286 - 1.74 - 1.95 - 12 - 8 5 A. de Jonge, d'Eule509 - 267 - 1.90 - 1.25 - 12 - 6 6. P. van Mierlo, Onder Vrienden441 - 249 - 1.77 - 2.42 - 22 - 6 7. J. Hart, Onder Vrienden459 - 272 - 1.68 - 2.00 - 11 - 2 8. J. Everaers, Renesse496 - 280 - 1.77 - 2.16 - 10 - 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 11