Zwaar gehavend Zierikzee ten onder tegen Sluiskil Bruse Boys geeft winst te gemakkelijk uit handen Zentrasport Deurloo NIEUWSBODE Trainer Mevo heeft vrede met de geleden nederlaag Adidas Quick Nike 39?° SKNWK naar vrij grote nederlaag ZSC wint uit tegen Cadzand VOETBALSCHOENEN 8 ZIERIKZEE - Het is Zierikzee in de thuiswedstrijd tegen Sluiskil niet gelukt om de opgaande lijn van de wedstrijd tegen Schijndel door te trekken. Men was wel duidelijk de betere afgelopen zondag op sport park Den Hogen Blok maar wat telt bij dit spelletje zijn uiteindelijk de doelpunten en de daarbij behorende twee winstpunten. De bezoe kers kwamen in de eerste helftral vrij snel op voorsprong en bouwde die in de tweede helft uit naar de een eindstand van 1-3. Trainer Hans van der Wekke en zijn mannen gedesillusioneerd achterlatend. Zierikzee had weer met twee ex tra blessures te kampen. Waren Freddy Kramer, Rini Verwest en Bart Helbers al langer gebles seerd, afgelopen week hebben Martin Quist en Wim van de Maas zich daar ook nog eens bijgevoegd. Op de reservebank zaten de A- junior Peter van der Zwan en de ook niet geheel fitte Rini Stoutjes- dijk. Voor trainer Hans van der Wekke en zijn ploeg dus niet zo'n hele goede uitgangspositie. In de beginfase moesten beide ploegen ontzettend wennen aan het gladde veld. Direct al in de eerste minuut trachte Sluiskil de openingstreffer te forceren mid dels een afstandsschot dat net naast zeilde. Keeper Peter Noor- dijke was echter goed attent en had de bal aan zien komen. In de zesde minuut sprong er een bal wat ongelukkig weg van de voeten van Martin de Jonge bij het uit verdedigen. De bal ging maar rakelings over de lat. In de negende minuut maakte de over de gehele wed strijd wat tegenvallende Theo Wittenberg een cruciale fout. Bij het uitverdedigen op de linker kant speelde Wittenberg de bal helemaal verkeerd terug. Het leek wel op een dieptepass voor de Sluiskilse spits. Deze pikte de bal dan ook makkelijk op en leg de hem helemaal breed naar de andere kant. Vanaf deze linker kant kwam er vervolgens een goede pass op de opkomende Bennie van Leeuwen die de bal binnen tikte: 0-1. Zierik zee kon nog niet echt in de wed strijd komen. Men had teveel pro blemen met het goed vinden van elkaar. In de twaalfde minuut kreeg Jacco Heijboer ineens een kans toen de bal door de benen van de laatste man van Sluiskil rolde. Maar hij kon door het glib berige veld niet goed overeind blijven en raakte de bal derhalve kwijt. Sluiskil was in deze fase Zierik zee duidelijk de baas. De Zierik- zeese voetballers konden elkaar niet goed vinden. Men sprong te slordig om met de kansen. Sluis kil speelde voornamelijk op de lange ballen. De technisch betere thuisploeg liet regelmatig mooie hoogstaande combinaties zien maar op de beslissende momenten werd er te slordig afgewerkt. Twee minuten voor rust kon Zie rikzee de stand nog gelijk maken. Uit een vrije trap op links kwam de bal ineens bij de in het centrum vrijstaande Leen Koster. Het luk te hem om uit de draai de gehele Sluiskilse defensie op het verkeer de been te zetten en vervolgens laag achter doelman Frans van der Veen in te schieten. Deze 1-1 was tevens de ruststand. Na de hervatting was te merken dat de elf van Zierikzee tijdens de rust de nodige instructies hadden gekregen. Direct na de aftrap wa ren het de Zierikzeeënaren die meteen flink aandrongen. In de zevende minuut kwam Martin de Jonge daardoor bijna tot scoren. Uit een voorzet van René Dekker kon De Jonge er in de doelmond net niet met het hoofd bij. In de zeventiende minuut wisselde oefenmeester Van der Wekke Jac co Heyboer voor Rini Stoutjes- dijk. Na twintig minuten ging het tot overmaat van ramp ook nog eens regenen. Hoewel men er zo te zien niet echt hinder van ondervond. Sluiskil werd weer zienderogen sterker en probeerde het weer meer via lange ballen over de vleugels. Aangezien men daar, vooral op links, een nogal snelle man had staan werd Sluiskil af en toe weer knap gevaarlijk. In de vierendertigste minuut werd het aandringen van de bezoekers be loond. Linker vleugel Wederom probeerde Sluiskil het via de linker vleugel. Deze keer werd de snelle spits door de verde diger Marco Saman ietwat te hardhandig van de bal gezet. Scheidsrechter Broeken gaf Sluis kil een vrije trap mee. De bal werd neergelegd op het randje van het zestienmetergebied. Hij werd ver volgens voorgegeven, en omdat de Zierikzeese goalie Peter Noordij- ke misstompte kon Gerardi Deal- laert met het hoofd zijn team naar 1-2 tillen. Zierikzee was duidelijk aan geslagen. Sluiskil maakte hier van dankbaar gebruik en scoorde enkele minuten later het derde doelpunt. Uit een verwarde situa tie voor het Zierikzeese doel en door flink wat misverstanden schoot Bennie van Leeuwen de bal laag achter Peter Noordijke in: 1- 3. De gastheren probeerden in de laatste minuten van de wedstrijd nog alles uit de kast te halen. Daarbij kwamen René Dekker en invaller Rini Stoutjesdijk bijna tot scoren, maar men miste net dat kleine beetje geluk. Eind stand derhalve 1-3. Ook de Zierikzeese technisch begaafde middenvelder Marco van Oeveren kwam tegen Sluiskil niet echt goed uit de verf. (Foto: Joop van Houdt) Verlies tegen Meeuwen met 0-1 ZOUTELANDE - In de uitwedstrijd tegen Meeuwen heeft Mevo ondanks het betere spel de winst aan de te genstander moeten laten. De eindstand van 1-0 was vol gens Mevo-trainer Ko Willemse een flink geflatteerde uitslag. „Ik moet mijn complimenten maken aan het ge hele team. Men heeft zich vanaf het begin grandioos in gezet. Ook was er weer eens goed naar de wedstrijd toe- geleefd". aldus Willemse. Vanaf het begin was er de wil om te winnen. Ook de twee ingepaste A- junioren Richard van Luik en Friso de Jonge pasten zich moeiteloos aan. Oefenmeester Willemse dacht zelfs te moeten constateren dat zij het waren geweest die de hele ploeg inspireerde en op sleeptouw nam. Meeuwen was de eerste tien minuten wat meer in de aanval. Daarna kwam Mevo echter opzetten en creëerde vooral Richard van Luik en Friso de Jonge door mid del van goede combinaties de kans jes. Geluk Maar helaas kon er niet gescoord worden. Men miste net dat beetje ge luk. Het spel ging vervolgens op en neer. Het verliep allemaal ontzettend sportief en het was een leukte partij om te zien. In de achtendertigste mi nuut reageerde Mevo-keeper Jaap Knop op een afstandsschot van zo'n veertig meter iets te laat waardoor de bal achter hem in de netten ver-, dween: 1-0. In de rust benaderde Ko Willemse zijn jongens positief. Hij verzekerde ze dat met dezelfde inzet het in de tweede helft wel goed zou komen. Maar na de hervatting ging Meeuwen teveel defensief spelen waardoor het heel moeilijk werd voor de elf van Mevo. Men kreeg nog enkele kansjes maar kon daaruit niet scoren. Oefen meester Willemse had een gelijkspel verdienstelijker gevonden, maar ge zien het goede spel had hij vrede met de nederlaag. VLISSINGEN - In een nog niet eens zo'n slechte wedstrijd is het team van SKNWK in de uitwedstrijd tegen GPC toch naar een directe 5-0 nederlaag gespeeld. Een verlies zat er bij voorbaat al wel in want het Vlissingse GPC is toch een ploeg die in de top drie staat genoteerd. Maar het technisch begaafde Nieuwer- kerkse team kwam op beslissende momenten iets tekort. Tot in de twintigste minuut verliep het allemaal nog vrij redelijk. Maar nadat door een misverstand GPC op 1-0 kwam begonnen de problemen voor SKNWK pas goed. Men gokte natuurlijk op "de gelijkmaker waar door er in de defensie logischerwijs wat mazen ontstonden. De gastheren wisten deze mazen goed te benutten en stopten er voor rust nog even snel twee ballen in: 3-0. Organisatie Ook in de tweede helft was het ge mis van een organiserende midden velder bij SKNWK duidelijk te mer ken. Men creëerde weer wel de kansen maar het goed afmaken was er niet bij. Ondanks het inbrengen van een extra invaller in de gedaante van Jan Tierie wilde SKNWK het toch nog graag proberen. Maar het te gendeel gebeurde want GPC kwam middels een afstandsschot, precies in de kruising, al vrij snel op 4-0. En ook eigenlijk de vijfde kans van de thuisploeg werd benut, waardoor de eindstand op 5-0 terecht kwam. Hoewel de Nieuwerkerkers niet echt slecht hadden gespeeld moest voor de zoveelste keer de winst aan de te genstander worden gelaten. DEN BOSCH - Schaatsen. De Haagse kunstrijdster Jeltje Schuiten heeft zaterdag in Den Bosch een na tionale kurwedstrijd gewonnen. Het was haar tweede zege in de confronta tie met Astrid Winkelman in de strijd om een plaats bij internationale kam pioenschappen. CADZAND - Het eerste elf tal van de Scharendijkse voet balvereniging ZSC heeft de goede weg ingeslagen. Na een wat moeizame start van de competitie is men nu weer in de race voor in ieder geval de middenmoot. In de uitwed strijd tegen Cadzand werd moeiteloos twee punten verza meld. In een redelijke wed strijd werd Cadzand met 0-3 aan de kant gezet. Drie minuten na de aftrap was het direct al raak. Uit een aanval van ZSC over rechts door Martin van der Weele kreeg Edwin van Oeveren de bal ineens op de slof. Hij zag zijp schot gestopt door een spe ler. Een duidelijk geval van hands. Van Oeveren mocht zelf de penalty inschieten en voor 0-1 aantekenen. ZSC bleef van af dat moment volop in de aan val. In de dertiende minuut kopte Rini van den Hoek zijn team naar 0-2. Geen vuist Cadzand kon geen vuist ma ken en werd totaal niet gevaar lijk. Het was ZSC dat de wed strijd controleerde. Vijf minuten na rust ging Cadzand het toch proberen en wist zeker een kwartier lang pressie uit te oefenen. De ZSC-ers hielden het defensief echter goed dicht. En langzamerhand kwam men toch weer terug. In de twin tigste minuut scoorde Niels van de Moezel na een aanval over links en een combinatie van Rini van den Hoek en Rob Wening: 0-3. Daarna zakte Cadzand hele maal in elkaar en was het voor namelijk ZSC wat de klok sloeg Maarten van der Weele en Niels van de Moezel kregen nog een aantal kansen maar scoorden niet meer. Trainer Kees Snoek zal zeker proberen om zijn jongens te motiveren voor het vervolg van de compe titie. Hij hoopt volgende week tegen Spui weer twee puntjes te kunnen pakken. „Als dat wil lukken maken we zeker aanspraak op een plaatsje in de middenmoot", aldus Snoek. Na riante voorsprong van 3-1 toch nog puntendeling: 3-3 BRUINISSE - Met een totaal ontwricht elftal heeft KNVB-derde klasser Bruse Boys in de thuiswedstrijd tegen middenmoter Nieuwdorp na een 3-1 voorsprong uiteinde lijk toch de punten moeten delen: 3-3. Vooral in de staart van de strijd waren het de Bruenaren die het initiatief teveel aan de bezoekers liet. Keer op keer drongen de Nieuwdorpers aan en ook de prima keepende Martin van der Have kon niet voorko men dat men langszij kwam. Gezien het verloop van de gehele wedstrijd, waarin over het algemeen Bruse Boys de sterkste was, hebben de elf jongens van trainer Biet Roks de winst toch min of meer uit handen gegeven. Het is te hopen dat Bruse Boys vol gende week tegen medekoploper WHS weer een beetje op sterkte is. In de thuiswedstrijd tegen Nieuwdorp kwam men ernstig gehavend het veld op. Blessures van Klaas Verspoor, Fred van de Berge, Peter Coppoolse en Jacob Muller, noopten oefenmees ter Roks tot diverse omzettingen. En met twee A-junioren op de bank kan niet echt van een goede uitgangsposi tie gesproken worden. Bandage Verder was ook de nummer zeven van de paarshemden, Tonny van de Berge, niet helemaal fit. Een bandage om zijn rechter knie en het trekken van dit been verraadde de mindere vorm van de Bruse middenvelder. Maar ondanks deze blessure maakte goaltjesdief Van de Berge toch aan spraak op het merendeel van de Bru se doelpunten. Tbt twee keer toe wist hij de tegenstander, en de toeschou wers, met zijn vermeende knieblessu re in de luren te leggen. Bruse Boys kwam direct na de af trap goed uit de startblokken. Het was al in de derde minuut dat Teun de Ronde de kans kreeg op de ope ningstreffer. Uit een vrije trap op rechts, 25 meter van de doellijn, ge nomen door Johan Nieuwerstecg kopte Jacob van de Berge de bal door naar De Ronde. Deze nam de bal in eens op de schoen en knalde keihard naast. Vijf minuten later schoot Ja cob van de Berge ineens van dertig meter op goal, maar de bal ging net over. Bruse Boys zette de tegenstander goed onder druk. In de elfde minuut gelukte het Tbnny van de Berge op het middenveld de bal te bemachti gen. Hij soleerde vervolgens richting zestienmetergebied en van een af stand van zo'n 25 meter haalde hij on zichtbaar voor de keeper ineens uit. Dit verdekte schot belandde netjes laag in de uiterste linkse hoek van het Nieuwdorpse doel: 1-0. Gevaarlijk Direct daarop werd ineens Nieuw dorp gevaarlijk, maar keeper Martin van der Have sloot zijn eerste optre den van de wedstrijd goed af middels een fraaie safe. In de zeventiende mi nuut kwam linker vleugelverdediger Leen van der Bijl onzacht in aanva ring met een tegenstander. Hij bles seerde zich daarbij op een dusdanige manier waardoor trainer Roks ge noodzaakt was zijn twee man sterke reservebank aan te spreken. De zestien-jarige A-junior Harold van de Berge mocht de plaats van Van der Bijl gaan innemen. Na deze wissel viel Bruse Boys wat terug en kwam Nieuwdorp steviger opzetten. Vooral via rechts ontstonden regel matig de openingen. Invaller Harold van de Berge moest nog duidelijk aan zijn plaatsje wennen. In de zes entwintigste minuut kwam derhalve via links een goede kans voor de ge lijkmaker. De bal werd daarbij in het centrum geplaatst en ingekopt. Doelman Mar tin van der Have deed zijn werk goed en bracht de redding. Twee minuten later was het dezelfde goalie die nu echter een steek liet vallen. Een uit trap van de Nieuwdorpse keeper werd door de linker middenvelder Piet Goeree op de Bruse helft opge vangen. Hij speelde zich vrij en wist het zestienmetergebied binnen te dringen. Verwoestend Goeree haalde vervolgens ver woestend uit en liet keeper Van der Have het nakijken. De Bruse keeper zat ér echter wel goed bij maar dook er net overheen: 1-1. Nieuwdorp pro beerde Bruse Boys de baas te blijven. Mede omdat bij de Bruenaren ver schillende passes niet goed aankwa men lukte het de bezoekers inder daad om regelmatig gevaarlijk te worden. Bruse Boj's liet echter niet te lang met zich sollen en nam de laatste tien minuten van de eerste helft het initiatief weer over. In de zesendertigste minuut resul teerde dat in het tweede doelpunt. Na voorbereidend werk van Jacob van de Berge en Jos van Unen kon de opgekomen Kees Stout in de uiterste hoek laag inschieten: 2-1. Bruse Boys was weer nadrukkelijk aanwezig. Ook achterin verliep het redelijk. De buitenspelval via Jaap van de Berge lukte aardig en ook Harold van de Berge vond geleidelijk zijn draai. Ook na de hervatting was het Bruse Boys dat verder ging met het spel van voor rust. In de eerste minuut creëer de men al direct twee kansen, die maar net doel misten. Binnen vijf mi nuten kreeg rechterspits Teun de Ronde twee keer de kans om zijn ploeg in hogere sferen te brengen. De eerste kans werkte hij echter naast en bij de tweede kans, in de doelmond, miste hij de bal finaal. Terugval Net zoals in de eerste helft vielen de Bruenaren weer wat terug. Vooral op het middenveld werd er niet attent genoeg gespeeld en liet men Nieuw dorp teveel voetballen. Daardoor was het in deze fase van de wed§trijd dat Nieuwdorp de meeste kansen kreeg. Maar het lukte - nog - niet om er echt doorheen te komen. In de zestiende minuut vervolgens was het toch weer Bruse Boys dat wist te scoren. Deze keer lukte het de Bruenaren om uit een goed ingestudeerde vrije trap te scoren. Op dertig meter van de doellijn maakte Nieuwdorp een overtreding. Men stelde een muur van zes man op en zo te zien ging Ja cob van de Berge de vrije trap ne men. Maar deze stapte onverwachts over de bal heen waarna Tonny van de Berge met veel effect om de muur en via de paal wist te scoren: 3-1. Het publiek genoot zichtbaar van dit mooie doelpunt. Advertentie Senior Junior NU v.a Schuithaven 2-4 - Zierikzee Telefoon 01110-12298 Nieuwdorp gaf de moed nog niet op en bleef aandringen. Daarbij waren het met name rechter vleugel verdedi ger Johnny van Dijke en laatste man Jaap van de Berge die goed werk ver zette. Tbch konden ook zij niet verhin deren dat Nieuwdorp in de zeven- twintigste minuut weer wat dichter bij kwam. Bezoeker Ronald de Jonge schoot vanaf dertig meter keihard te gen oiiderkant lat. Daarbij stuiterde de bal weer terug het veld in waarna Mart van de Huchte met hét hoofd 3-2 maakte. Gelijkmaker In de dertigste minuut had de Nieuwdorpse spits de gelijkmaker kunnen scoren. Omdat Martin van der Have de bal bij een redding niet klemvast had kon de spits vrijelijk inschieten, hij knalde echter over. Nieuwdorp voelde dat er nog meer in zat en bleef het Bruse doel bestoken. Daarbij moest doelman Van der Have een aantal kereivheel zijn hebben en houden in de strijd gooien, om erger te voorkomen. Tien minuten voor het eindsignaal kwam Bruse Boys weer iets terug. Tonny van de Berge brak in de éénen- veertigste minuut door. Vanaf eigen helft soleerde hij richting Nieuw- dorps doel. Het scoren werd hem ech ter door de defensie belet. Van de Berge probeerder er nog een vrije trap uit te slepen door zich te laten vallen. Maar de Sleeuwijkse scheids rechter Cees Duyzer kende zijn spe lers en liet gewoon doorgaan. Drie minuten voor het einde werd het aandringen van de tegenstanders vervolgens beloond. Na een inworp op rechts werd de bal helemaal breed gelegd naar links. Een aanvaller tik te de bal naar de opkomende Mart van de Huchte die vrij voor het doel een hoek kon uitzoeken en zijn twee de doelpunt scoorde 3-3. In blessure tijd probeerde Bruse Boys met man en macht om nog een goal te forceren. Naast Daarbij was het nog Jacob van de Berge die net naast schoot. Maar het mocht niet meer baten want liet eind signaal van arbiter Duyzer was on verbiddelijk. Zo had Bruse Boys een riante voorsprong toch nog uit han den gegeven. En had de inzet van de Nieuwdorpers, vooral in de tweede helft, zijn vruchten afgeworpen. Met iets meer geluk had men zelfs met twee punten huiswaarts kunnen ke- DEN HAAG - Het „geval" Delgado, uit de Ronde van Frankrijk 1988, zal zich in de toekomst niet kunnen her halen. De internationale wielerfede ratie heeft zijn reglementen over het gebruik van verboden stimulerende middelen aangescherpt. Net als in voorgaande jaren zal de lijst van het internationaal Olympisch Comité (IOC) gehanteerd worden, maar uit sluitend die lijst, die voor 1 januari beschikbaar is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 8