f f 'f „Ik hoop dat uw opvolger ook weer zo'n rustig figuur is" Beatrixschool wil bijdrage van het rijk voor vorming startfonds Oosterïands Fanfare promoveert r f .m DE ZIERIKZEESCHE COURANT Autodieven op heterdaad betrapt Inbraak tijdens afwezigheid bewoners WA> mr Pt eitr VERWARMING UIT? BEL 01110-14739 VERWARMING AAN! V, -?0£LBV)^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kamer van Koophandel Gift Schoorsteenveger Voetbal De leden gaan akkoord met een nieuwe opzet De speel-o-theek in Zierikzee heeft van de in onze serie een dag op stap met deze Een zwaar gehavend Zierikzee is ten onder ge- van de Kamer van Koophandel. (Pag. 2). Lions-club Schouwen-Duiveland 500 gulden week de lotgevallen van een schoorsteenveger. gaan tegen Sluiskil. (Pag. 8). gekregen. (Pag. 3). (Pag. 7). MAANDAG 28 NOVEMBER 1988 145ste jaargang Nr. 24447 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een grap bewijst niets. Voltaire Burgemeester A. Bergshoeff bij afscheid hoofdbrandwacht J. van 'f Hoff: OOSTERLAND - „Ik hoop dat uw opvolger ook weer zo'n rustgevend figuur is. Het brandweerkorps zal u ze ker missen". Dat zei burgemeester A. Bergshoeff van Duiveland in zijn toespraak ter gelegenheid van het af scheid van hoofdbrandwacht J. van 't Hoff. Uit handen van Bergshoeff kreeg Van 't Hoff namens de gemeente het wapen van de gemeente in glas-in-Iood aangeboden. „En dat is een hele eer hoor, want daar zijn we heel zui nig mee", aldus Bergshoeff. dereen klaar stond. „Hadden we er nieuwe mensen bij dari werd er altijd een bij Jacob geplaatst om het hand werk te leren. Want hij zag, bij ver kenning van de brand, snel de de tails. En dat is zeer belangrijk en zo kan een adspirant brandwacht snel leren van zijn collega met veel meer ervaring". Ook brandweercommandant L. A. Ista legde in zijn toespraak de na druk op de rustige uitstraling van Van 't Hoff. „Je sterkste kant is toch wel de rust die je uitstraalde op je ka meraden bij hulpverlening of moeilij ke branden. Daar het een vast gege ven is dat bij calamiteiten altijd paniekhandelingen voor komen zijn mensen als jij juist zo belangrijk", al dus Ista. Relativeren Ista prees in zijn toespraak verder het relativeringsvermogen van Van 't Hoff. „Toen we eens na een wedstrijd in 1984, die voor ons op bepaalde pun ten niet zo goed uitpakte, in het in structielokaal aan het napraten wa ren en daarbij de desbetreffende jury luid stonden te prijzen in negatieve zin bracht Jaap ons weer allemaal op onze plaats door te zeggen: „Ik ben nü al 28 jaar bij de brandweer en met wedstrijden is het al 28 jaar wat". „Dat zijn bij ons gevleugelde woor den geworden", aldus Ista. „Woorden die de geschiedenis van onze brand weer in zullen gaan". Ista omschreef Van 't Hoff niet al leen als een uiterst rustig mens, maar ook als een soort vader voor het korps. „Tweemaal zijn we naar het buitenland geweest en jij was erbij. Je sliep door toen de over zitbanken vallende Fransen en naar hun slaap zak zoekende Denen onze nachtrust verstoorden. Of paste je op ons. Dat kan ook zijn", aldus Ista. Altijd bereid Als één van de goede eigenschap pen van Van 't Hoff noemde brand weercommandant Ista het feit dat de hoofdbrandwacht altijd en voor ie- DEN BOSCH - Provinciale staten van Noord-Brabant zijn met het colle ge van gs eens dat er maatregelen moeten worden getroffen om te voor komen dat het grondwater in de wa terwingebieden vervuilt. Dat bleek tijdens een vergadering van de sta tencommissie voor milieu. De com missie heeft zich nog niet inhoudelijk bezig gehouden met de aard van de maatregelen die noodzakelijk wor den geacht. Ista besloot zijn toespraak met het uitspreken, namens het korps Duive land, van dank aan Van 't Hoff. „Voor je zeer gewaardeerde inzet al die jaren, en natuurlijk ook aan Jan- nie, je vrouw, die hier altijd nauw bij betrokken is geweest". Na de toespraak van Ista kreeg Van 't Hoff uit handen van collega-brand- bestrijder J. Dane een aandenken aan zijn periode bij de Duivelandse brandweer uitgereikt: een bronzen beeldje van een brandweerman. Het dankwoord van Van 't Hoff was kort en werd op zeer bescheiden toon uit gesproken: „Dank voor al het goede en ik hoop er nog lang van te mogen genieten". Diploma's Voorafgaande aan het afscheid van Van 't Hoff reikte burgemeester Bergshoeff het diploma hoofdbrand wacht uit aan H. Stouten, H. Stuy, J. van den Berg, A. van Dijke en J. van der Werf. Voor het tweede certificaat onderbrandmeester slaagden C. van Beek en H. van der Maas. Voor het on derdeel gevaarlijke stoffen slaagden K. van der Have en L. Stouten. Uit handen van J. Dane krijgt Van 't Hoff de bronzen brandweerman. (Foto: Joop van Houdt). Verhoging vergoeding administratiekosten aan gemeente Zierikzee ZIERIKZEE - De Beatrixschool dient bij het rijk een verzoek in om een financiële bijdrage van het rijk voor het vormen van een startfonds. Dat besloot het bestuur van de school op haar vergadering vrijdag. Het start fonds is nodig om de overgang van het oude naar het nieuwe vergoedingsstelsel van het rijk op te vangen. Zonder een overgangsregeling zou het verschil in vergoe ding leiden tot een ongelijke startpositie voor de scho len. Door een startfonds te vormen kan dit opgelost wor den. normeerd en hangt niet af van de ma nier waarop het schilderwerk tot 1 ja nuari 1988 werd uitgevoerd. De aan vulling is qua hoogte afhankelijk van het jaar van uitvoering. Het gaat bij dat startfonds met na me om kosten van activiteiten met een langlopend karakter zoals onder houdswerkzaamheden aan het schoolgebouw. In de ene gemeente werden in de oude situatie school besturen geacht uit de exploitatiever goeding gelden te reserveren voor on derhoudswerkzaamheden. In andere gemeenten werden ten behoeve van bepaalde onderhoudswerkzaamhe den kredieten beschikbaar gesteld. Dat laatste is steeds van toepassing geweest op de Beatrixschool. Verschil Het verschil in bekostiging op lo kaal niveau werkte door in de finan ciële relatie tussen rijk en gemeente. Wanneer op lokaal niveau kredieten voor onderhoudswerken beschikbaar werden gesteld dan werd ook de rijksvergoeding aan de gemeente ver strekt. Dit systeem wordt met de in voering van de Londo-normen losge laten. De omvang van het startfonds wordt voor het technisch onderhoud berekend op basis van het door het rijk goedgekeurde gebouwenbe stand. Met dien verstande dat het om permanente gebouwen moet gaan. Voor het buitenschilderwerk kan ten laste van het startfonds een tijde lijke toeslag 'op de rijksvergoeding worden gegeven. Deze toeslag is ge- 'AfU' i,M V1 i i «f «Ar V OOSTERLAND - De deelname aan het KNF-muziekconcours in Helmond is voor de muziekvereniging Oosterïands Fanfare zeer succesvol verlopen. Het Oosterlandse muziekgezelschap slaagde erin 292 punten te vergaren in de twee de afdeling en dat bleek voldoende voor een eerste prijs. Door dit resultaat promoveert Oosterïands Fanfare naar de eerste afdeling. Dit een jaar nadat de muziekvereniging van de derde naar de tweede afdeling promoveerde. Ooster ïands Fanfare telt 31 muzikanten en wordt geleid door dirigent Jaap Knuist. De punten in Helmond werden vergaard met het spelen van twee muzieknummers. Als verplicht werk werd Sonatina van Schoonenbeek uitgevoerd en als keuzewerk suite Symetrique van Jack de Haan. Administratiekosten Verder ging het bestuur van de Bea trixschool akkoord met het voorstel om de vergoeding aan de administra tiekosten aan de gemeente Zierikzee fors te verhogen. Het komt er in feite op neer dat de gemeente Zierikzee ei genlijk jarenlang een te lage bijdrage heeft gevraagd. Dit terwijl admi nistrateur J. de Back ongeveer 15 pro cent van zijn weektaak bij de ge meente besteedt aan administratief werk voor de Beatrixschool. Over 1987 werd een bedrag van 8.271,- doorbetaald aan de gemeen te Zierikzee. De gemeente Zierikzee heeft nu verzocht deze vergoeding te verhogen tot 15.000,- per jaar. In het per 1 januari 1988 ingevoerde nieuwe bekostigingsstelsel zijn in één programma van eisen de onder delen bestuur, beheer, administratie kosten en accountantscontrole opge nomen. Voor al deze kosten samen is in de ontwerpbegroting van de Bea trixschool voor 1988 een bedrag opge nomen van 17.730,- aan rijksvergoe ding. Zakelijker In theorie zou men dus ruim 2000,- overhouden maar dat bedrag, zo leg de administrateur De Back uit is weer nodig voor accountantscontrole, portokosten en dergelijke. Directeur J. de Jong van de Beatrixschool sprak op de bestuursvergadering zijn tevredenheid uit over het nieuwe sy steem van bekostiging. De Jong: „Het is voor de school een gunstige zaak dat we dit op een wat zakelijker manier gaan regelen. Ik denk dat dit ook een beter werkbaar systeem is". Voorzitter J. Groen stelde dat het bedrag nogal fors omhoog gaat, maar dat er ook meer werk tegenover staat. „Ik denk dat invoering van dit sy steem voor alle partijen beter is. Wc gaan nu ook dc uren veel beter bij houden". Uiteindelijk schaarden .de bestuursleden zich unaniem achter het voorstel tot verhoging van de bij drage aan de gemeente Zierikzee. AMSTERDAM - Advocaten mogen voortaan reclame maken. Het recla meverbod voor die beroepsgroep werd door het college van afgevaar digden van de Nederlandse Orde van Advocaten opgeheven. Dit heeft het college bekend gemaakt. DEN HAAG - „De manier waarop land- en tuinbouw in verband met het milieu steeds in een kwaad daglicht wordt gesteld of gemanipuleerd, is voor boeren en tuinders om doodziek van te worden". ZIERIKZEE - De Rijkspolitie Schouwen-Duiveland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag drie jeugdige Zierikzeeënaren betrapt bij het openbreken van personenauto's. De Zierikzeeënaren waren om onge veer 03.50 uur aan 'het werk' in het centrum Zierikzee. Uit diverse aangiftes bleek dat zij in totaal zeven auto's hadden openge broken op het moment dat ze door de politie werden aangehouden. De ge stolen geluidsapparatuur die ze bij zich hadden, in totaal zes autora dio's/cassetterecorders, wordt aan de eigenaars teruggegeven. De diefstal len werden gepleegd door de 18-jarige A. V., de 20-jarige D, D. en de 18- jarige R. J. A. van de Z., allen uit Zie rikzee. De inbraken werden gepleegd bij auto's die stonden geparkeerd aan de wandeling, bij de Noordhaven poort, dé Oude en de Nieuwe Haven. De activiteiten van de jeugdige die ven. werden opgemerkt door omwo nenden. Toen die naar buiten kwa men sloegen de jongens op de vlucht. Zij werden staande gehouden door een surveillance-wagen van de rijks politie die juist op dat moment pas seerde. Bij het verhoor op het politie bureau in Zierikzee legden alle drie een bekentenis af. Zij zullen zich te zijner tijd voor de rechter moeten ver antwoorden voor hun daden. ZIERIKZEE - Tijdens afwezigheid van de familie T. uit Zierikzee werd zaterdag ingebroken in hun woning aan de Kaersemakerstraat te Zierik zee. De dieven slaagden erin om tussen 17.00 en 20.00 uur de woning binnen te komen via het openbreken van de achterdeur. Zij haalden alles over hoop en namen voor een waarde van 880 gulden aan oude munten en con tant geld mee. En verder bankpasjes, girobetaalkaarten en kascheques. De aangifte van de diefstal werd gedaan door S. M. B. uit Zierikzee die de wo ning tijdens afwezigheid van de fami lie T. beheerde. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Perioden met regen Veel bewolking en perioden met re gen. De wind zuidwest tot west 5 tot 6 Beaufort, aan de kust 6 tot 7, gelei delijk afnemend 4 tot 5, aan de kust 5 tot 6 Beaufort. Matig zicht. Mini mumtemperatuur komende nacht 6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 2 dec.: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuid 4 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70%> Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 29 nov. Zon op 08.22, onder 16.34 Maan op 22.25, onder 13.03 Laatste Kwartier: 1 december (07.49) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het hogedrukgebied dat enige dagen het weer in onze omge ving bepaalde is naar zuidelijke stre ken getrokken. Oceaandepressies gaan nu hun invloed uitoefenen. De eerste van deze depressies trekt maandag over de Noordzee naar het oosten in de richting van Zuid- Scandinavië. Morgen zorgt dit systeen voor veel bewolking en perio den met regen. Ook is er veel wind, aan de kust is de westelijke wind zelfs krachtig. In de loop van de dag neemt de wind iets af op de nadering van een zwakke rug van hoge druk. Omdat dan alweer bewolking van een depressie nadert blijft het bewolkt en regenachtig. Het ziet er naar uit dat het bewolk te weer met regen enige dagen blijft aanhouden. Advertentie (ÖÖK S AVONDS EN IN HET WEEKEN0) BRUSSEL - De Westvlaamse ja gersvereniging heeft al haar leden ge vraagd niet langer hazen te schieten. Een groot deel van het hazenbestand (60 tot 90 procent) in het zuidweste lijk deel van België is namelijk aan getast door een geheimzinnige ziekte die zich razendsnel uitbreidt. Zieke hazen werden het eerst aangetroffen in de kuststreek. Maar nu vindt men ze ook al veel verder in het achter land. DEN HAAG - Het aantal valse briefjes van honderd („snippen) dat in omloop is, heeft al voor meer dan een miljoen gulden economische schade aangericht. Dit blijkt uit ge gevens van de Centrale Recherche In formatiedienst (CRI), zo heeft een woordvoerder van het ministerie van justitie bevestigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1