PUZZEL MEE MET DE NIEUWSBODE Van magnetron tot gummetjes, nagenoeg alles is voorradig BON 4 LUCHTBEHANDELING Twintigjarige Zierikzeeënaar door de politie aangehouden MAAK KANS OP ÉÉN VAN DE VELE PRIJZEN I De spelregels DONDERDAG 24 NOV. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Winkelen in Zierikzee. (A) 't Is goed winkelen in Zierikzee ZIERIKZEE - 't Is goed winkelen in Zierikzee. Een slo gan wellicht dié door een inventieve en slimme reclame bons is gelanceerd of gewoon een stukje werkelijkheid? Is Zierikzee inderdaad dat stadje waar de consument er geen moeite mee heeft om de inhoud van zijn portemon nee om zeep te helpen? Massa's bonnen, die in het kader van de Sint Nicolaasactie van de Zierikzeese Onderne mers Centrale in de rode bus op de Appelmarkt werden gedeponeerd en een praatje met enkele willekeurige on dernemers wekken inderdaad de indruk dat je hier als consument behoorlijk wat bestedingsmogelijkheden hebt. Er is al heel wat geschreven en ge discussieerd over de gevolgen die de openstelling van de weg over de Stormvloedkering voor de koop kracht op Schouwen-Duiveland zou hebben. Volgens pessimistische geesten zou dat leiden tot een een richtingsverkeer naar Walcheren waardoor deze nieuwe verbindings weg een fikse aderlating voor de mid denstand van Zierikzee zou beteke nen. Nu een jaar later blijken de gevolgen alleszins mee te vallen. Na tuurlijk loop je Zierikzeeënaars in Goes en Middelburg tegen het lijf maar met die verwachte koopkracht daling valt het, zo blijkt uit de erva ringen van de Zierikzeese onderne mers reuze mee. Er is nagenoeg niets van te merken geweest. In het begin dat de weg over de Stormvloedkering opengesteld was, was het een nieuwtje om elders bood schappen te doen. Een aantal klanten bleef in eerste instantie weg, maar keerde weer snel naar het vertrouwde Zierikzeese winkelnest terug. Van eenrichtingsverkeer is echter geen sprake geweest want door die betere verbindingen stapten, zo blijkt uit de ervaringen van een aantal Ziei ikzee- se ondernemers, pok mensen uit Bra bant (Bergen op Zoom en Steenber gen) en de Randstad in Zierikzee een winkel binnen. Geen één- maar tweerichtingsverkeer dus, doordat, zo geeft de heer T. Volkeri van Volkeri Kantorij te kennen, de mensen door dé toegenomen mobiliteit niet langer gebonden zijn om in eigen plaats of dorp te kopen. Gezellig Ofschoon dus niet langer gebonden aan de plaatselijke middenstand kiest een aanzienlijk aantal Zierik- zeeënaren toch voor het inkopen doen in de eigen plaats, gewoon omdat ze dat prettig én gezellig vinden. De heer W. Gudde, bestuurslid van de Zierikzeese Ondernemers Centrale zal nooit elders zijn inkopen doen. .Waarom zou ik, je kunt hier op je ge mak kopen zonder dat je iets opge drongen wordt. Bovendien kun je hier alles krijgen, van magnetron tot sokken, noem maar op...'t is hier alle maal voorradig". Dat ruime aanbod aan winkels, waarbij nagenoeg alle branches ver tegenwoordigd zijn blijkt hoog te sco ren. M. J. Capelle van de notenshop annex chocolaterie aan de Appel markt: ,,Die verwachte negatieve ef fecten van de Stormvloedkering zijn juist door dat goede en gevarieerde winkelaanbod in Zierikzee meegeval len". „Goes is met zijn loopstraten wel licht het gezelligst, maar dat lijkt me hier in Zierikzee niet te realiseren. Daar leent de stad zich gewoon niet toe" meent mevrouw C. M. van Gel der, werkzaam bij Holty Mode. Mid delburg en Vlissingen vindt 2ij door het ontbreken van een echte winkel kern wat minder geslaagd en zo'n winkelkern heeft Zierikzee juist wel. „Goes mag dan wel groter zijn maar Zierikzee doet er met zijn winkelap paraat niet voor onder" vat de heer H. Volkeri van de gelijknamige boek handel zijn mening samen. Een wandelingetje door de belang rijkste straten bewijst dat je hier in feite alles kunt kopen. Dames- en herenkleding en in mindere mate ook kinderkleding, lingerie, huishoude lijke en luxe artikelen, duurzame ge bruiksgoederen, bloemen en planten, meubelen en schoonheidsprodukten, snuisterijtjes en kantoorbehoeften en -meubilair. Het is slechts een wille keurige greep uit de veelheid van ar tikelen die je hier in Zierikzee kunt krijgen. Hoe positief de ondervraagden ook zijn over het Zierikzeese winkelappa raat, er worden hier en daar ook kanttekeningen geplaatst. Zo blijken de sluitingstijden, en dan met name het gebrek aan uniformiteit hierin, iets dat herhaaldelijk ter discussie staat, ook nu als een „haak en oog" te worden beoordeeld. Verder zou er hier, zo meent de heer J. Fonteine van Marskramer ook wel plaats zijn voor een vestiging van een grootwinkelbe drijf. Ook meer zaken voor betere da- mesconfectie en kinderkleding zou niet gek zijn". Het aanzicht van het winkelcen trum zou hier en daar wat aangepakt kunnen worden, zo blijkt uit de woor den van mevrouw Van Gelder en T. Volkeri, die wijzen op het verschijn sel van enkele leegstaande winkel panden. Volgens Volkeri komt dat doordat projectontwikkelaars pan den opkopen en vervolgens huurprij zen vragen die voor vele ondernemers te hoog zijn. Die leegstand schaadt de gezelligheid van het centrum. Verder zou een enkele ondernemer iets moe ten ondernemen om zijn winkel wat uitnodigender te maken. „Er zijn za ken waar je niet zomaar binnen stapt" aldus mevrouw Van Gelder. UTRECHT - In het Acadeniisch Zie kenhuis Utrecht (AZU) is een gezon de vijfling geboren, vier jongens en een meisje. De moeder, mevrouw Van den Heuvel-Van de Ven uit het Bra bantse Diessen, maakt het uitste kend, zo heeft het AZU meegedeeld. De namen van de baby's zijn Koen, Harm, Joost, Ruud en Marloes. Het echtpaar Van den Heuvel heeft al een zoon van drie jaar. De zwangerschap is met hormonen gestimuleerd. Voor de bevalling is de keizersnede toege past. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Verdacht van tientallen diefstallen van auto's en gereedschappen met groep jonge Brabanders ZIERIKZEE - Een speciaal team bestaande uit negen mensen van de rijkspolitie in Zeeland en West-Brabant heeft de 20-jarige C. A. de C. uit Zierikzee aangehouden op verdenking van diefstal van tientallen auto's en aan hangwagens, allerlei soorten duur gereedschap uit con tainers en bouwketen op bouwterreinen en vele diefstal len uit auto's. Onder andere in Renesse, Bruinisse, Roo sendaal en Steenbergen. De Zierikzeeënaar zou hierbij heb ben samengewerkt met een groep jon ge Brabanders. In totaal zijn acht ver dachten aangehouden. Behalve C. A. de C. uit Zierikzee ook de twintigja rige J. S. L. O., de I9-jarig J. A. O., de 19-jarige T. C. M. S. en een 17-jarige jongen, allen uit Oud-Gastel. De 19- jarige J. M. O. en de 28-jarige M. V. uit Hoogerheide. En de 20-jarige F. A. C. I. van A. uit Roosendaal. Het politie team sluit niet uit dat-er nog meer aanhoudingen worden verricht in de komende dagen. Het onderzoek spitst zich toe op ruim 130 diefstallen van auto's en inbraken in auto's in het afgelopen jaar. Daarbij werd voor meer dan een miljoen gulden gesto len en schade aangericht. Dagelijks op stap Volgens de politie gingen de man nen vanaf begin 1988 bijna dagelijks, in wisselende combinaties 'op stap'. Zij maakten gebruik van gestolen auto's om naar de auto's te rijden waarin zij wilden inbreken om de ge luidsapparatuur te bemachtigen. Soms werden voor dit doel op één dag vier auto's gestolen. Na gebruik lieten ze de gestolen auto's ergens achter. Vaak nadat er nog onderdelen vanaf waren ge sloopt. Drie auto's werden gedumpt in het Mark-Vlietkanaal bij Oud- Gastel. Dit werd afgelopen zaterdag ontdekt bij de intocht van Sinter klaas in die plaats. De boot van de Goedheiligman stootte op een van de autowrakken zodat de Sint genood zaakt was verderop af te meren. De zaak kwam al eerder aan het rollen toen de 20-jarige J. S. L. O. uit Oud-Gastel op 7 oktober in Tholen werd betrapt terwijl hij een auto openbrak. Tijdens het daaropvolgen de verhoor bekende hij meerdere diefstallen uit auto's te hebben ge pleegd samen met C. A. de C. uit Zie rikzee. De Zierikzeeënaar werd daar na op 28 oktober op heterdaad be trapt in Bergen op Zoom bij diefstal van een auto en een grote partij ge reedschap. C. A. de C. werd ook al ge ruime tijd door de politie gezocht op verdenking van diefstal van een auto te Zierikzee. Team Omdat bleek dat het een veelom vattend onderzoek zou worden, werd een team opgesteld bestaande uit ne gen politiemensen van korpsen uit West-Brabant en Zeeland. Met de aan houding van de acht verdachten is het onderzoek nog niet afgelopen. Er worden nog meer aanhoudingen ver wacht. Buiten de teruggevonden auto's is van de buit nagenoeg niets terecht. Het onderzoek wordt voort gezet. Waardecheque van f 750,- Waardecheque van f 500,- Waardecheque van f 250- 10 levensmiddelenpakketten ter waarde van f 100,— 40 levensmiddelenpakketten ter waarde van f 35,— De spelregels van onze foto-puzzel zijn vrij eenvoudig. U neemt foto fragment nummer één en zoekt de volledige foto op in deze krant. On der de foto staat een korte beschrij ving van het nieuwsfeit. Achteraan deze tekst vindt U een letter. Als U alle foto-fragmenten hebt opgespoord heeft U een woord. Dat meldt U in de bon en als U ook de slagzin afmaakt, dan maakt U kans op één van de vele prijzen. Misschien bent U gedurende de week één van de veertig prijswin naars van het levensmiddelenpakket ter waarde van 35 gulden. Doet U ech ter vier keer mee deze week, dan maakt U kans op één van de hoofd prijzen in de vorm van levensmidde len of waardecheques. U moet wel ie dere dag de bon insturen, zodat U ook kans maakt op de dagprijzen. Een jury beoordeelt tenslotte de slag zinnen en bepaalt de winnaars. Veel succes ermee. Deze puzzel dient vóór donderdag 1 december in ons bezit te zijn. Dan worden de prijswinnaars bekend gemaakt. mijn oplossing is (woord) slagzin; Als je wilt weten wat er in je eigen straat gebeurt, dan Naam: Straat: Postcode: Plaats: Opsturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode Postbus 1, 4300 AA Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 4