Camping Duinhoeve voor Westersehouwen een te groot financieel risico streeknieuws Buspassagiers blijven in de kou staan bij Moriaanshoofd Apparatuur vraagt om goed onderhoud ifil KLIMAATINSTALLATIES DEURLOO B.V. Ambulance in Westhoek moet blijven bestaan NOMEN NESCIO Onderzoek milieu-effecten ULV- Brouwershaven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 24 november 1988 Nr. 24445 3 WESTERSCHOUWEN Bevolking In de gemeente Westersehouwen zijn in de achterliggende maand ge boren: Patrique Wilhelmus Bernhar- dus van Rijn, Sharon van Oost, Tess Luijcx en Ilona Jannetje Pieternella van der Maas. Overleden zijn Pieter Oole, Daniël Willem Janse, Cornells Finson, Johannis Bom, Maria Berna- dette Schoots, Kornelia Machelijntje Van de Panne, Jacob Leendert de Meulmeester en Engelbartus Shu- bert. BURGH-HAAMSTEDE CFO De afdeling Westersehouwen van de CFO houdt woensdag 30 november een ledenvergadering in de Gerefor meerde kerk aan de Hogezoom in Haamstede. Deze vergadering begint om 19.30 uur. Tijdens deze bijeen komst, waarvoor ook de nieuwe voor zitter van het district Zeeland van de CFO. de heer H. van Essen.uit Zierik- zee is uitgenodigd zal. onder meer worden gesproken over het karakter en de structuur van de CFO nu en in de toekomst. Ook de gevolgen van het plan Dekker'zullen aan de leden ter discussie worden voorgelegd. DREISCHOR Sinterklaas Op zaterdag 26 november brengt Sinterklaas een bezoek aan Drei- schor. De Goedheiligman wordt om 13.45 uur door de muziekvereniging Cresendo afgehaald aan de weegbrug bij de Bogerdweg. Vanaf hier gaat men in optocht naar het dorpshuis waar burgemeester C. Slabbekoorn Sinterklaas zal verwelkomen. De Sint blijft tot ongeveer 15.30 uur in het dorpshuis. Aansluitend hierop verzorgt het poppentheater Alteklein een voorstelling voor de kinderen. Play-back wedstrijd Op zaterdag 10 december wordt in het dorpshuis te Dreischor een play back wedstrijd gehouden voor beken de en bijna bekende artiesten die strijden om de Grote Prijs 1988. Tij dens de pauze wordt een verloting ge houden met prijzen en de avond wordt besloten met een bal onder lei ding van het Schelde Trio. Belang stellenden die aan de play-back show willen deelnemen dienen zich voor 3 december aan te melden bij J. Slager. Op .dit adres zijn ook de toegangsbe wijzen voor de avon^ verkrijgbaar. En wel op woensdag 7 december tus sen 19.00 en 20.00 uur. OUWERKERK Gemeente-avond De leden van de Hervormde Ge meente in Ou werkerk hebben een uit nodiging ontvangen voor een ge meente-avond op maandag 28 november. Doel van de bijeenkomst, BURGH-HAAMSTEDE - Het zit er niet in, dat de gemeente Westersehouwen camping Duinhoeve over gaat nemen van de gemeente Rotterdam. De fracties van het CDA, de VVV en de Reformatorische Unie lieten tijdens de commissie financiën duidelijk weten niets voor dit - zo werd gesteld - financiële risico te voelen. Alleen de PvdA-fractie hield bij monde van C. Verton een politieke slag om de arm. Wel de nodige mitsen en maren overigens. De gemeente Westersehouwen praat al geruime tijd over een eventuele overname van de Rotter- J. van den Berge (RU): ,,De kans bestaat dat onze gemeente een be hoorlijk verlies gaat lijden". damse camping. Deze Zuidhol landse gemeente is de camping in dertijd gestart op Schouwen vanuit een sociaal oogpunt. De in woners van de volgepakte stad moesten voor redelijke prijzen op vakantie kunnen. Dat sociale as pect is losgelaten en andere priori teiten heeft Rotterdam doen be sluiten de camping af te stoten. De gemeente Westersehouwen haalde adviesbureau Boiten in huis om een rapport over de cam ping uit te brengen. Rapporteur J. Smit van dit bureau deed de com missieleden uit de doeken waar een en ander op neer kwam. Voor naamste conclusie van Smit was, dat de camping met de nodige mo dernisering en promotionele wer ving een omzet van 2,7 miljoen moet kunnen halen. Het in 1982 gevestigde record van 340.000 be zoekers moet te evenaren zijn. Gebeuren Maar dan moet er wel het nodige gebeuren. Het voorzieningenni veau moet aangepast worden, de toiletten verwarmd, een kantine is onmisbaar, plaatsen voor cam pers horen er vandaag de dag bij en er moet het nodige geïnvesteerd worden in de aanleg van elektra, drinkwater en riolen. Al met al moet er - wil de gemeente de cam ping winstgevend maken - 2,8 mil joen gulden geïnvesteerd worden. Smit heeft ook de waarde bere kend van de camping. De grond waarde wordt geschat op 1,7 mil joen gulden en met de hierop staande voorzieningen kan de camping zo'n 4,8 miljoen waard zijn. De gemeente Rotterdam vraagt echter 7,5 miljoen gulden. Smit acht een onderhandelings ruimte tussen de 4,6 en 5 miljoen gulden reëel en schat de waarde na alle investeringen op 8 tot 10 miljoen gulden. In alle berekenin gen is bureau Boiten van teveel standplaatsen uitgegaan. Het VOP laat die uitbreiding niet toe. Dat betekent over de gehele linie een jaarlijkse inkomstenderving van ongeveer 150.000 gulden. Iets wat alle commissieleden aanvoer den. J. van den Berge (RU) was dui delijk in zijn antwoord. ,,De ge meente maakt kans een behoor lijk verlies te lijden". Dit tesamen met de stelling, dat de gemeente niet de instrumenten in huis heeft om een camping van zo'n omvang te exploiteren. Ook W. D. Scheele (CDA) dacht er zo over. De moge lijk te behalen winst weegt niet op tegen de risico's die de gemeente gaat lopen. ,,De gemeente kan be ter geld investeren in zaken van algemeen belang", aldus de chris tendemocraat. In het rapport van Boiten wor den berekeningen gemaakt op ba sis van een verkoop van 5 miljoen gulden. Maar ir C. W. Veerhoek (VVD) acht een verkoop van 6 mil joen reëler (gemiddelde tussen de werkelijke waarde van 4,8 en vraagprijs van 7,5 miljoen). Aan de hand van een aantal cijfers weerlegde Veerhoek berekeningen in het Boiten-rapport en kwam tot een jaarlijkse winst van '0l. ,,Er is geen enkel financieel of algemeen belang om hieraan te beginnen", aldus Veerhoek. Zijn fractie is ove rigens van meet af aan al tegen overname door de gemeente. PvdA-lid Verton: ,,Als het de be doeling is van de gemeente het he le spul te verkopen, verhuren of te verpachten, dan voelt onze fractie daar niets voor. Laten we ons die ellende besparen". Maar de socia listische fractie zegt niet aan stonds ja of nee als de gemeente de exploitatie zelf ter hand neemt. De fractie neemt hierover pas dan een besluit als er een duidelijke exploitatie-vorm gekozen is. Maar zover lijkt het niet te ko men. Met het negatieve advies van een meerderheid van de commis sie ziet het er naar uit, dat er geen politieke meerderheid te behalen valt in de raad. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 ROTTERDAM - De redactie van NRC Handelsblad heeft de redactie raad opgedragen in overleg met de hoofdredactie een onderzoek in te stellen naar de rechtsvorm waarin het dagblad onafhankelijk kan wor den ondergebracht. BURGH-HAAMSTEDE - De Rode Kruis Ambulance, die nu in de West hoek staat gestationeerd moet blij ven. Dat is de uitgesproken unanie me mening van de Westerschouwse commissie financiën, die de financië le consequenties van dit standpunt zonder aarzeling voor lief neemt. De ambulancedienst heeft voor 1988 een geraamd tekort van onge veer 10.000 gulden. De gemeente Wes tersehouwen gaat - als de raad met het advies instemt - garant staan voor dit bedrag. Gelijktijdig treedt Wes tersehouwen met de gemeenten Brou wershaven en Middenschouwen in overleg om ook hun aandeel in de ambulance-kosten te verhalen. Voor Brouwershaven gaat het om een bedrag van 1000 gulden en voor Middenschouwen om 2000 gulden. De resterende 7 mille komt voor reke ning van de gemeente Westersehou wen. Voorzitter van de Stichting Am bulancedienst A. J. Linden toonde zich tijdens de vergadering ingeno men met de snelle besluitvorming van de gemeente. die om 19.30 uur begint in de consisto rie, is overleg rond de kerkvoogdij, kerkeraad en notabelen. NIEUWERKERK Oud papier Ten behoeve van de zending van de Gereformeerde Gemeente in Nieu- werkerk wordt zaterdag 26 november vanaf 09.30 uur weer oud papier op gehaald. BRUINISSfc Collecte De Diabetescollecte tegen suiker ziekte heeft in Bruinisse 1458,70 op gebracht. Alle gevers en collectanten wordt dank gezegd. Receptie uitgesteld De receptie van woensdag 30 no vember die ter gelegenheid van het afscheid van J. Knop van Rijkswater staat zou worden gegewn wordt door omstandigheden voor onbepaalde tijd uitgesteld. Geen toestemming voor abri met reclame MORIAANSHOOFD - „Geweldig, al die plannen waar u zich voor inzet. Iedereen komt aan zijn trekken. De dorpskernen, de recreant en de passant. Alleen de kinde ren van Moriaanshoofd staan nog steeds in de kou". Dat schrijft mevrouw S. J. Moelker-Vermeulen uit Kerkwer- ve aan de gemeenteraad van Middenschouwen. Haar brief komt aan de,orde bij de behandeling van de ingeko men stukken. Maar het antwoord van de gemeente is al bekend: er komt geen abri bij Moriaanshoofd. Volgens de gemeente krijgt men geen toestemming van provinciale waterstaat. Provinciale waterstaat ontkent dat. Wie weieens een kijkje genomen heeft in de professionele studio van ziekenomroep Nomen Nescio vraagt zich terecht af hoe een niet- com merciële instelling in staat is zo'n imponerende apparatuur aan te schaffen. En hoe is het mogelijk, dat er vrijwilligers zijn die over vol doende technische kennis beschikken om nog wegwijs te kunnen in de vele tientallen kabels en nog meer knopjes en schuiven. De apparatuur is vrijwel volle dig aangeschaft uit giften van in dividuen en instellingen. Alleen op deze manier heeft Nomen Nes cio haar bezit kunnen vergroten. Maar onderhoud en vervanging komt op rekening van de zieken omroep zelf. Dure apparatuur vraagt om gespecialiseerd onder houd en dat kost geld. Daarom wil Nomen Nescio vaste inkomsten hebben. Donateurs dus en die probeert de omroep samen met de eilande- lijke Rotary te winnen. Alleen dan kunnen dé uitzendingen fi nancieel bekostigd worden. Weet U overigens, dat er vanavond, donderdag, in het ziekenhuis én in de Corneliastichting een klassiek en geestelijk programma gebracht wordt. Een programma, waarin ook gedichten worden voorgelezen en waarin de bekende Jan van den Driest informatie geeft over de di verse kerken. Steun die omroep en wordt vandaag nog donateur. U maakt hiermee nogeens kans op een waardebon van vijfentwintig gulden ook. IO 'k meld mi' nu aan als donateur van ziekenomroep Nomen \JGly Nescio voor een bedrag van 7,50 per jaar meer, namelijk per jaar. ,,Waar wij nee tegen hebben gezegd is de plaatsing van een abri waarop reclame is aangebracht. Dat brengt volgens ons de verkeersveiligheid in gevaar", aldus J. B. Katerberg, hoofd van de dienstkring Noord-Zeeland van provinciale waterstaat. Hij stelt dat provinciale waterstaat niet on welwillend staat tegenover plaatsing van een abri zonder reclame. Precedentwerking Katerberg stelt dat het toestaan van een abri voorzien van reclame bij Moriaanshoofd een precedentwer king zou hebben. ,,Als je dat toelaat willen er meer langs de weg gaan ad verteren en dan loop je de kans de er allerlei reclameborden langs dat weg komen. En dat willen wij absoluut niet" Het idee voor abri's met reclame is afkomstig van een firma die zich hierop heeft toegelegd. Zij bieden de abri's gratis aan. De enige voorwaar de is dat er ruimte wordt vrijgehou den voor reclamedoeleinden. Op zich een aanlokkelijk aanbod natuurlijk omdat de firma in kwestie ook nog eens het onderhoud en het periodiek verwisselen van de recla meboodschappen voor haar rekening neemt. In de praktijk blijken er voor een aantal mensen toch bezwaren aan te kleven. In dit specifieke geval waar het gaat om een mogelijke abri bij Moriaanshoofd zegt provinciale waterstaat resoluut nee. Naar hun zeggen in het belang van de verkeers veiligheid. Geldkwestie Katerberg stelt echter met nadruk dat plaatsing van een abri zonder re clame wel mogelijk is. ,,Dat staat 2elfs zwart op wit. De provincie wil plaatsing van een abri in welwillende overweging nemen en zelfs de secun daire werkzaamheden voor haar re kening laten verrichten". Katerberg doelt daarmee op het eventueel rooi en van beplanting, dempen van een stuk sloot en omleggen van het fietspad. Dat laatste is volgens Katerberg noodzakelijk om ter plaatse een abri op verantwoorde wijze neer te zet ten. Mevrouw Moelker geeft in haar brief aan de gemeenteraad van Mid denschouwen aan dat de huidige bus halte in feite te dicht langs de weg staat. Katerberg onderschrijft dat. Uiteindelijk is het een geldkwestie. De provincie wil wel wat kosten op zich nemen, maar de gemeente moet ook haar steentje bijdragen. Een woordvoerder van de ZWN stelt dat de streekvervoersmaatschappij vroe ger zelf in ieder geval een deel van de kosten voor plaatsing van een abri betaalde. ,,Maar door bezuinigingen op het openbaar vervoer mogen wij die kosten niet meer declareren". De ZWN staat het vrij om op eigen hout je een financiële bijdrage te verlenen, maar men krijgt niets terug van het rijk. Prioriteiten ,,De enige mogelijkheid is dat de gemeente zelf die kosten betaalt", al dus de ZWN-woordvoerder. Maar of dat erin zit valt te betwijfelen. ,,Ik denk dat de gemeente er niet aan be gint", stelt hoofd van de dienst ge meentewerken Middenschouwen, P. van Beveren. Hij stelt dat het hier in feite om een politieke keuze gaat. Hetgeen er op neer komt dat er pri oriteiten gesteld moéten worden. En bij de behandeling van de begroting voor 1989 van de gemeente Midden schouwen werd duidelijk dat men op de kleintjes zal moeten letten tenein de het hoofd boven water te houden. Het ziet er naar uit dat de kinderen van Moriaanshoofd het, zoals de za ken er nu voor staan, zonder schuil- mogelijkheid moeten stellen. Me vrouw Moelker stelt in haar brief dat ook de veiligheid van de kinderen in het geding is. Zij verwijst in haar brief naar de recente discussie binnen de raad over de mogelijke aanleg van een windmolenparkje langs de pro- vincialeweg. Gevaarlijk ,,Het windmolenpark moet niet bij de provincialeweg komen. Te gevaar lijk voor het wegverkeer. Teveel la waai voor de vogeltjes. Ook daaraan wordt gedacht. Maar denkt u ook aan het welzijn van de kinderen die juist op een gevaarlijke plaats op de bus moeten wachten", aldus de brief. ,,Ik hoop dat u als gemeenteraad aan deze noodsituatie iets doet". BROUWERSHAVEN - Gedepu teerde staten van Zeeland hebben de minister van vrom verzocht er bij zijn collega van verkeer en water staat op aan te dringen dat het on derzoek naar beïnvloeding van het milieu door het ULV-vliegen bij Brouwershaven spoedig wordt uitge voerd. Op 23 maart van dit jaar heeft de Rijksluchtvaartdienst een tijdelijke ontheffing afgegeven voor het vlie gen met Ultra Lichte Vliegtuigen (ULV's) bij Brouwershaven. Deze ont heffing geldt voor één jaar. In deze proefperiode - zo is vastgelegd in de circulaire Ultra Lichte Vliegtuigen - zouden onder meer de gevolgen voor het milieu moeten worden bezien. Tot op heden zijn gs niet geïnfor meerd over opzet en uitvoering van het onderzoek. Omdat de tijd gaat dringen - 23 maart 1989 loopt de proefperiode af - is de uitvoering van het onderzoek dringend noodzake lijk. Het college merkt er nog bij op dat het al enkele klachten van streek- bewoners over het ULV-vliegen heeft ontvangen. In hun brief aan de minister van vrom plaatsen gedeputeerde staten ook al een kanttekening bij het nog uit te voeren onderzoek. Het versto rend effect van het ULV-vliegen in ge bieden als de Oosterschelde (aange wezen als wetland en op de nominatie als stiltegebied) en de Kop van Schouwen (stiltegebied) kan al niet meer worden gerelateerd aan de nul situatie, aldus gs, omdat er al wordt gevlogen. Naam: Adres: Postcode en woonplaats: Telefoon: Deze bon kan in een open enveloppe zonder postzegel verstuurd wor den naar Nomen Nescio, Antwoordnummer 2750, 4300 WZ Burgh- Haamstede. In februari 1989 ontvangt u onze accept-giro-kaart. -§<- Als het aan de belanghebbenden ligt komt er een abri nabij Moriaanshoofd. (T) Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.30 tot 19.00 uur): 01113-1766 Redactie (na 1730 uur): 01110-15071 en 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; ,,succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3