A. J. Linden benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Scholen voortgezet onderwijs pakken voorlichting over alcohol en drugs samen aan Stabilisatie werkloosheid WATERSTANDEN Verkeersdode Verkeers slachtoffer Dode door brand Milieu-organi saties tegen oeververbinding 2 drijf een diner als afscheid aangeboden. Linden begon in 1939 als direc teur/eigenaar van Linden Steril Tech. Hij heeft zich voor het bedrijf zeer verdienstelijk gemaakt. De fabriek opgebouwd van een klein bedrijf tot het bedrijf in haar huidige vorm. In de Tweede Wereldoorlog werd de fa briek platgebombardeerd en moest geheel opnieuw worden opgebouwd. Actief Burgemeester Niemantsverdriet schetste in het kort de loopbaan van Linden. Hij was actief in de Vakraad Bedrijfspensioenfonds en in de afde ling Rotterdam van de Nederlandse Vereniging voor Lastechniek. Verder was Linden van mei 1986 tot mei 1988 lid van de commissie 'Het Instrument Historia'. Verder is Linden al vanaf 26 mei 1977 voorzitter van de Deeltaken In dustrie 'De Luchthaven'. Ook in ei gen woonomgeving is Linden nog steeds actief. Vorig jaar werd hij voorzitter van Rode Kruis Ambulan ce Westhoek. Verder was Linden mede-oprichter van het in maart 1959 opgerichte Prinses Beatrix Fonds en stond hij aan de wieg van de Stichting Bevor dering Volksgezondheid die in mei 1966 in Rotterdam werd opgericht. Linden was verder mede-oprichter van de Stichting Bouwend Rotter dam en vervulde binnen die organisa tie van 1962 tot 1967 de functie van se cretaris. Hij was ook betrokken bij de oprichting in 1974 van de Stichting Sport door Gehandicapten. ZIERIKZEE - Het aantal werklozen heeft zich vorige maand min of meer op het zelfde peil (circa 3700 werklozen) gehand haafd. In vergelijking met een jaar geleden is er evenwel spra ke van een lichte stijging van 250 werkzoekenden. Dit blijkt uit het statistisch maandoverzicht van het Gewestelijk Ar beidsbureau Goes, waaronder ook de Zierikzeese vestiging ressorteert. Uit het maandoverzicht blijkt ver der dat de werkloosheid in het rayon Zierikzee met 931 werklozen veruit het hoogst is. Het aantal werkloze mannen is ten opzichte van oktober '87 licht gedaald in de rayons Zierik zee en Tholen, terwijl dit in Goes licht steeg. Het aantal werkloze vrou wen is in de drie rayons gestegen. Ook het werkloosheidspercentage vertoont in het rayon Zierikzee een stabilisatie. Dit percentage blijft met 11,1% echter wel boven het percentage dat voor geheel Zeeland geldt (9,7%). Het werkloosheidspercentage in het rayon Goes daarentegen steeg met een procent tot 8,9%. Wat de verde ling in leeftijdscategorieën van de werklozen betreft blijkt dat het per centage werkloze vrouwen tussen de 23 en 40 jaar relatief het meest is ge daald met 7%. Verder waren er in ver gelijking met oktober '87 weinig ver anderingen per leeftijdscategorie. Uit het overzicht blijkt verder dat het aantal werklozen dat nog maar kort bij het arbeidsbureau als werk zoekende staat ingeschreven (0 tot 3 maanden) behoorlijk is toegenomen, terwijl het aantal langdurige werklo zen (zij die meer dan 2 jaar ingeschre ven staan) zeker bij de vrouwen is af genomen. In totaal 440 schoolverla ters (onder wie 96 Schouwen-Duive- landers) stonden bij het gewestelijk arbeidsbureau als werkzoekend te boek. Wat de verdeling van het aantal werklozen per gemeente betreft scoort Zierikzee voor Zeeuwse be grippen hoog. In de rayons Goes, Tho len en Zierikzee neemt Zierikzee na Goes, dat alleen 621 mannelijke en 506 vrouwelijke werklozen heeft een tweede plaats in met respectievelijk 219 en 157 werklozen. Uit het over zicht blijkt verder dat er onder het vrouwelijk kantoorpersoneel in een jaar tijd yelatief de meeste werklozen bij zijn gekomen (119). Daarnaast valt ook onder het vrouwelijk sociaal en geneeskundig personeel en het hore- capersoneel een toename van het aan tal werklozen te constateren. Wat de vacatures betreft zijn er in ok tober '88 in totaal 99 vacatures ge meld terwijl er aan het eind van die maand 118 vacatures openstonden. Linden liet het eerbetoon gelaten over zich heen komen. ,,Ik heb er zelf nooit bij stilgestaan dat dit zou kun nen gebeuren", aldus Linden. Hij dankte burgemeester Niemantsver driet en zei zeer dankbaar te zijn dat hem deze eer te beurt is gevallen. Hij dankte verder de medewerkers van het bedrijf waar hij zelf 49 jaar heeft gewerkt. Tegelijkertijd met de viering van het 155-jarig bestaan van het bedrijf werd het afscheid van Linden ge vierd. Naas\ de hoge koninklijke on derscheiding kreeg hij door het be- BURGH-HAAMSTEDE - „Ik vind het fantastisch dat jullie dit versierd hebben". Dat was dq reactie van A. J. Linden uit Burgh-Haamstede nadat burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer hem had medegedeeld dat hij benoemd is tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. In verband met het bereiken van de 70-jarige leeftijd treedt Linden af als commissaris van Linden Steril Tech, een bedrijf waar Linden begon als directeur/eigenaar. „Maar bij uw benoeming tot Ridder hebben ook uw maatschappe lijke functies een rol gespeeld", aldus burgemeester Niemantsverdriet. Een ..koninklijk" onderonsje. (S) Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zowel docenten, leerlingen en ouders bij voorlichting betrekken THOLEN - Door een frontale bot sing tussen een personenauto en een vrachtwagen in Tholen is vrijdag middag de 39-jarige G. Hoven uit Roosendaal om het leven gekomen. De man is volgens de politie vermoe delijk in een slip geraakt door slik op de weg en ernstige regenval, waar door hij op de linker weghelft be landde. De bestuurder van de tege moetkomende vrachtwagen kon hem niet meer ontwijken. OOSTBURG - De 22-jarige W. Bou- wens uit het Zeeuwsvlaamse Oost burg is door een verkeersongeval op slag gedood, aldus de politie. De man reed met zijn personenauto over de provinciale weg, komende vanuit de richting Aardenburg en raakte door onbekende oorzaak van de rijbaan en vervolgens in de berm. Nadat het voertuig enkele bomen had geschampt sloeg het over de kop. 's-HEERENHOEK - De 24-jarige J. C. Boone is bij een brand in zijn wo ning in het Zeeuwse 's-Heerenhoek gestikt. Dat heeft de politie meege deeld. De oorzaak van de brand is niet bekend. MIDDELBURG - De milieu effecten-procedure voor de aanleg van de vaste oeververbinding over de Westerschelde moet worden ge staakt. Dat zeggen de Stichting Na tuur en Milieu en de Zeeuwse Milieu federatie in de reactie op de onlangs door de provincie Zeeland gepubli ceerde tracénota voor deze oeverver binding. Als de voorgestelde procedure wordt gehandhaafd, aldus de organi saties, wordt met de oeververbinding een nieuwe autosnelweg dwars door Zeeland binnengehaald, en dat staat haaks op het vastgelegde ruimtelijk beleid. Een doorgaande wegverbin ding heeft dermate grote gevolgen voor natuur, recreatie en landbouw in het hele Deltagebied, dat een milieu effectenstudie voor de gehele verbin ding nodig is, en niet alleen voor het onderdeel van de nieuwe brug. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge 22 november 15 november 22 november 22 november Hoogwater tijd stand 02.05 14.15 00.25 12.40 01.55 13.55 02.10 14.25 Springtij; 25 november Actuele informatie over afwijkingen: 01184-15600 Laagwater tijd stand 07.55 -116 20.20 -150 06.50 -107 19.15 143 08.05 -128 20.25 -162 08.05 -131 20.25 -164 Ella Engels, preventiewerkster van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs hier bezig met het informe ren van leerlingen over de gevaren van alcohol- en drugsgebruik. (W) Contacten Dit voornemen werd in mei '88 be sproken met de rijkspolitie, het doelgericht mogelijk moeten worden opgezet. Om dat uitgangspunt te realiseren werd gekozen voor een tot nu toe in Zeeland niet toegepaste werkwijze, namelijk die van de driepoot. Behal ve het organiseren van twee trai- ningsmiddagen voor de leerkrachten en het geven van vier themalessen over deze problematiek zouden ook de ouders bij dit gezamenlijke pro ject betrokken moeten worden, zodat je, zo zegt preventiewerkster Ella En gels van het ZCAD een cirkel rond het kind bereikt. Speciaal voor de ouders van de leerlingen van ge noemde scholen wordt er woensdag 23 november een voorlichtingsbij eenkomst in het gebouw van de Christelijke Scholengemeenschap aan de Huybertstraat gehouden. Bespreekbaar Tijdens deze avond gaan ZCAD- preventiewerkster Ella Engels, Jan de Ridder, hulpverlener van het ZCAD op Schouwen-Duiveland, Jaap de Kok van de afdeling verslaving van de rijkspolitie en huisarts A. W. van Geer nader in op deze problema tiek, waarover de leerlingen inmid dels zijn geïnformeerd. Met deze avond wil de voorbereidingscommis sie, bestaande uit vertegenwoordi gers van de betrokken scholen de ou ders niet alleen informatie geven, maar meer nog de zaak bespreekbaar maken. Aan dat laatste blijkt het hier en daar nog wat te schorten. Zo merkte een leerling tijdens deze projectles- sen over verslaving op „het zo fijn te vinden wanneer deze zaken ook thuis bespreekbaar zouden zijn. Ton Bran- .denbarg, coördinator van de voorbe reidingscommissie; „Het veroor zaakt een angstige sfeer als de leerlingen wel worden ingelicht en de ouders niet. Wat we met deze avond vooral willen bereiken is de zaak be spreekbaar maken". De reactie van de ouders is tot nu toe nogal magertjes geweest. Van de circa 350 leerlingen die aan het pro ject hebben deelgenomen, te weten de vierde klassen van VWO en HAVO, de derde en vierde klassen van de MAVO en de derde klassen van het lager be roeps onderwijs (Scholengemeen schap Schouwen-Duiveland) hebben zich tot nu toe slechts 17 ouders hier voor aangemeld. Wellicht dat sommi ge ouders bang zijn door het bezoe ken van deze avond in de hoek van de „ouders van verslaafde of probleem jongeren" te worden geduwd. Een vrees die, zo blijkt uit de woorden van Ella Engels, Tien Heestermans, docente maatschappijleer aan de RSG n Tbn Brandenbarg niet gegrond is. Wegmoffelen Het probleem van verslaving (en ze ker waar het om drugs gaat) is niet te weg te moffelen door net te doen als of het niet bestaat. En juist wanneer de jongere thuis deze zaken niet kan bespreken kan dat het vroegtijdig signaleren van problemen weieens in de weg staan. Bovendien maakt het de relatie ouder-kind er vaak niet be ter op. Dat voorlichting over en het bespreken van de gevolgen van ver slaving juist nodig is om de jongere te wijzen op de gevaren van verslaving. Brandenbarg: „Bij de voorbereidin gen van het project is ook de afwe ging gemaakt of je juist door het ge ven van voorlichting over alcohol en drugs de nieuwsgierigheid van de leerlingen niet zou oproepen. Geen voorlichting geven is naar onze me ning echter gevaarlijker". ZIERIKZEE - Wie niet geconfronteerd wenst te worden met alcohol- en drugsproblemen kan maar het beste zijn heil op een onbewoond eilandje zoeken. Iedereen wordt vroeg of laat gewezen op het bestaan van verslavingspro blemen. Dat kan in de familiesfeer, maar ook gewoon op straat of in de naaste omgeving zijn. Om die reden heb ben de Rijksscholengemeenschap Professor Zeeman, de Scholengemeenschap Schouwen-Duiveland, de Christe lijke Scholengemeenschap voor MAVO en LHNO en het voortgezet speciaal onderwijs ervoor gekozen om naast de docenten en leerlingen ook de ouders bij het project alcohol en drugs te betrekken. Speciaal voor hen wordt er woensdag 23 november vanaf 19.30 uur een informatie ve bijeenkomst in het gebouw van de Christelijke Scho lengemeenschap gehouden. Ofschoon er geen sprake van is dat deze regionale scholen voor voortge zet onderwijs momenteel geconfron teerd worden met een toename van het probleem leefde al geruime tijd de wens om de leerlingen zo effectief en concreet mogelijk voor te lichten over verslaving. Toegegeven, er wor den al heel wat reclamespotjes en fol ders gewijd aan de gevaren van over matig drankgebruik en ook over drugs wordt tegenwoordig de nodige informatie verstrekt. Vrij algemene informatie allemaal. Om meer aan sluiting te krijgen bij de leefwereld van de leerlingen van het voortgezet onderwijs op Schouwen-Duiveland en om de zaak zo concreet mogelijk te maken zou ook de situatie op Schou wen-Duiveland onder de loep geno men moeten worden. Zeeuws Consultatiebureau voor Al cohol en Drugs (ZCAD). Uit die ge sprekken bleek dat het drugspro bleem op Schouwen-Duiveland zich nu nog beperkt tot incidentele geval len maar dat er wel sprake is van eni ge toename van het aantal gebruikers van met name soft drugs. Alcohol misbruik en gokverslaving daarente gen zijn onder de schoolbevolking meer verbreid. Om ze zaak zo effec tief mogelijk aan te kunnen pakken zou de voorlichtingscampagne zo Zierikzee Huis van Nassau. Vergadering Phila- telica. 20.00 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Verkoop Welfa re Rode Kruis. Van 14.00 tot 16.00 uur. Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Dinsdag 22 november Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Commissie financiën. 19.30 uur. Scharendijke Zaaltje Gereformeerde kerk. Schrijf avond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Nieuwerkerk Gereformeerde kerk, zaaltje Bad huisstraat. Schrijfavond Amnesty In ternational. Van 19.00 tot 21.00 uur. Oosterland Oosterhof. Mosselavond van de Plat telandsvrouwen. 19.30 uur. Hervormde kerk, consistorie. Schrijf avond Amnesty International. Van 20.00 tot 21.00 uur. Woensdag 23 november Zierikzee In eigen onderkomen. Vergadering UW. 09.30 uur. Corneliastichting. Verkoping. 14.00- 16.00 uur. Hervormd Kerkcentrum. Ouderen- bijeenkomst NCVB. 14.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Vergadering commis sie algemene en bestuurlijke zaken. 16.00 uur. Brou wersha ven Jeugdgebouw aan de Nieuwstad. Le denvergadering ANBO. 14.30 uur. Oosterland Dorpshuis OosterhofVerkoping. Van 13.30 tot 16.00 uur. Bruinisse Leeszaal openbare bibliotheek. Schrijfavond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Donderdag 24 november Zierikzee Corneliastichting. Verkoping. 14.00 uur. De Wieken. Verkoping. 14.00-17.00 uur. Zaal Christelijke Gereformeerde kerk. Algemene ledenvergadering Kruisvereniging Schouwen-Duive land. 19.30 uur. Zonnemaire Dorpshuis. Lezing over dichter Nij- hoff, Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen Noordgouwe e.o. 13.30 uur. Vrijdag 25 november Zierikzee Huis van Nassau. Regionale vogel tentoonstelling Vogelvereniging Zang en Kleur. 19.30-22.30 uur. Renesse In de Herberg. Lezing zeevogels vo gelwerkgroep Schouwen-Duiveland. 20.30 uur (19.45 uur vergaderen). Oosterland Voorkerk, tussen Hervormde kerk en toren. Verkoping Herv. handwerk- club. 14.00-16.00 uur en 19.00-21.00 uur. Dorpshuis. Vogeltentoonstelling. Van 19.00 tot 24.00 uur. Zaterdag 26 november Zierikzee Huis van Nassau. Regionale vogel tentoonstelling Vogelvereniging Zang en Kleur. 13.00-22.30 uur. Concertzaal. Toneelvoorstelling Mooi weer vandaag door David Storey. 20.00 uur. In de Driehoek. Rolprent The iron eagle van CJV en Chr. Ger. jeugdsoos. 20.00 uur. Kerkwerve Consistorie Hervormde kerk. Ver koopmiddag Hervormde Vrouwen groep. 13.30 uur. Renesse De Zeeuwse Stromen. Ledenvergade ring Zeeuwse Kruis. 10.00 tot 13.00 uur. Oosterland Dorpshuis. Vogeltentoonstelling. Van 10.00 tot 22.00 uur. Maandag 28 november Zierikzee Prinses Julianaschool, Jannewekken 19. Schrijfavond Amnesty Internatio nal. Van 19.00 tot 21.00 uur. Huis van Nassau. Ledenvergadering Beter Wonen. 19.30 uur. Haamstede Gereformeerde kerk, recreatiezaal. Schrijfavond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Brouwershaven Gereformeerde kerk. Bostonplein. Schrijfavond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Ouwerkerk Fam. v. d. Linde, Baalpapenweg 2. Schrijfavond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2