Jaarlijkse Mosselloop wederom door vele crossatleten bezocht Bruse Boys verliest van vierde klasser Duiveland door verlies uitge schakeld voor de Opelcup: 3-2 A-junioren Mevo winnen in streekderby van DFS NIEUWSBODE 10 Jan Koorevaar uit Nieuwpoort wint het felbegeerde wisselscheepje WESTENSCHOUWEN - Op het schitterende parcours in het duingebied van Westen- schouwen is afgelopen weekend de éénentwintigste editie gelopen van de door de Zie- rikzeese atletiekvereniging Delta Sport georganiseerde Mosselloop. Deze cross door de Domeinen van Westenschouwen is inmiddels uitgegroeid tot één van de bekendste wedstrijdcrossen in Nederland. Bij de heren over 9000 meter is de uit Nieuwpoort af komstige Jan Koorevaar (Sliedrecht Sport) als beste atleet uit de bus gekomen. Bij de dames over 3000 meter eindigde als eerste, met startnummer 791, Carlien Harms van Sparta. in de duinen van Westenschouwen op een derde plaats. Van de organiseren de vereniging Delta Sport kwamen er niet echt veel atleten aan de start die serieus in aanmerking konden ko men voor het felbegeerde wissel scheepje. Delta Sporter Simon Blom, negen de vorig jaar, was geblesseerd en deed derhalve niet mee. Van de Zie- rikzeese subtop kwamen aan de start Wim Provoost, Eddy Smit en Hans Saman. Saman is een veelbelovend jong talent dat aardig meeloopt de laatste tijd. Hij eindigde dan ook in de Domeinen als eerste Delta Spor ter. Ook de scholierenwedstrijd was dit jaar weer goed ontvangen. Vele jon gelingen baanden zich een weg door het mooie duingebied. Maar iedereen keek reikhalzend uit naar de start van de cracks. Het was een magnifiek fezicht om te zien en te horen hoe de 15 heren, na het startschot voor de 9000 meter, langs kwamen denderen. De start verliep feilloos. Alle atleten vertoonden een grote discipline en wachtten netjes totdat ze weggeschoten werden. ,,Dat is an dere jaren wel eens anders geweest", merkte voorzitter Schot nog op. Bij de eerste doorkomst, nadat er zo'n 3200 meter was afgelegd, waren de kaarten min of meer al geschut. De twintig-jarige winnares bij de dames over 3000 meter, Carolien Harms. In het voorjaar werd zij op de baan in Amersfoort over tien kilometer Neder lands kampioen. Ook dit jaar heeft de organisatie zich ingezet om er wederom een ge slaagd festijn van de maken. Met zo'n dertig vrijwilligers was men al dagen voor dé dag bezig geweest alles in or de te maken. ,,Er zijn er zelfs bij die een paar snipperdagen ervoor hebben opgenomen", aldus Delta Sport voor zitter Wim Schot. Zelfs een half uur voor aanvang was men nog volop be zig om het parcours vrij te maken van allerlei 'ongerechtigheden'. Enthousiasme Vol enthousiasme vertelde Wim Schot verder over de Mosselloop. ,,Door de inzet van deze vrijwilligers is het elk jaar weer een succes. Van wege de mooie ligging is het één van de schitterendste parcoursen van Ne derland. Het zou een geschikte loca tie zijn om het Nederlands kampioen schap te houden, maar jammer genoeg zijn de paadjes daar iets te smal voori'. „Verder is het unieke van deze wed strijd dat er voor iedere deelnemer een prijs is. Er staan op dit moment zo'n 160 zakken met mosselen klaar en ook nog tal van andere prijzen. Maar iedereen is ontzettend gebrand op het wisselscheepje. Op deze wis- selprijs zijn in de loop der jaren al heel wat grote namen terecht geko men". Wim Schot zo aanhorende moet geconcludeerd worden dat hij pratend over de Mosselloop duide lijk op zijn stokpaardje zit. Tijdens de Mosselloop is het altijd moeilijk om een favoriet aan te dui den. In de eerste plaats is nooit pre cies bekend of iemand al in vorm is en op de tweede plaats is het aantal na-inschrijvingen meestal enorm. Zo ook tijdens deze eenentwintigste edi tie. Voorzichtig kon misschien als fa voriet de licht geblesseerde Erwin Nederloff worden aangewezen. Deze atleet van Sliedrecht Sport had de ge- -hele zomer;, speciaal-voor dit evene ment getraind. Ereplaats Bij de dames zou Marianne Stolk (Sprint), de nummer twee van vorig jaar, waarschijnlijk weer aanspraak kunnen maken op de ereplaats. Maar het pakte anders uit. Stolk eindigde binnen. Koorevaar: „Ik heb gewoon mijn eigen race gelopen en ben dit jaar. wat eerder in vorm dan vorig jaar". Koorevaar die dit jaar voor de der de keer meedeed zou deze cross niet graag meer willen missen. ,,Het is een goed bezette wedstrijd op een mooi parcours en verder heel goed ge organiseerd", aldus Koorevaar. Hij is een echte cross-atleet. Op de weg loopt hij nauwelijks. Volgens zijn ei gen zeggen voelt hij dat er nog meer in zit. ,,Ik heb relatief weinig moeite met klimmen, wat natuurlijk in mijn voordeel werkt". De nummer twee, Erik Punt zat er na de zwaarste laatste heuvel hele maal doorheen. „Koorevaar liep toen dan ook van mij vandaan, en dankzij de aanmoedigingen van het publiek ben ik toch doorgegaan.", aldus Punt. Leon van der Velden was naar zijn zeggen 'op dit pittige parcours' best tevreden met zijn derde plaats. „Koo revaar is dit jaar erg verbeterd, vorig jaar bleef ik nog voor hem. Maar hij is een goede klimmer en bij de start was hij direct al snel weg", was zijn reactie na afloop. Bij de dames was het na de start di rect al de latere winnaar Carlien Harms die de koppositie nam. Zij de buteerde bij de Mosselloop maar was niet zomaar de eerste de beste. Harms is namelijk in Amersfoort eerder dit jaar Nederlands baankam- pioen op de tien kilometer geworden. Deze twintigjarige atlete was met een groep van negen personen de ge hele week al in het duingebied aan het trainen geweest. „Ik vind het lopen van crossen heel leuk en je wordt er ook sterker van", aldus Harms. Ze is van plan meer crossen te gaan lopen en probeert vol gend jaar weer van de partij zijn. „Het is een mooi parcours, lekker af wisselend en je hoeft alleen maar de bordjes te volgen". Zo had deze eenen twintigste editie van de Mosselloop weer voor de nodige verrassingen ge zorgd. En ondanks de op het laatst neerkletterende regen kon de organi satie weer terugkijken op de zo veelste geslaagde Mosselloop. De uitslag van de eenentwintigste Mosselloop was als volgt: heren: 1) Jan Koorevaar (Sliedr) 29.14.7; 2) Erik Punt (PAC) 29.56.50; 3) Leon van der Velden (AV 56) 30.09.9; 4) Ferry te Hove (Spark) 30.14.0; 5) Piet Wester- weele (Wielingen) 30.36; 6) Lex Vlas blom (Fortuna) 30.44; 7) Jan de Wilde (AV 56) 30.47; 8) Rachid Fadis (Spark) 30.47; 9) Peter Jansen (Sprint) 30.48; 10) Jan Guiljam (AV 56); 38) Hans Sa man (DS) 33.00; 56) Wim Provoost (DS) 33.47; 62) Arie van Dijk (DS) 34.00; 72) Dorus Breidenbach (DS) 34.27; 80) Jan Konijnenburg (DS) 34.44; 87) Jaap van Ast (DS) 35.05; 107) Peter Jordaan (DS) 35.56; 118) Gerco van Heemst (DS) 36.14; 121) Cor Mul ler (DS) 36.24; 142) Kees Reynhoud (DS) 37.10; 154) Johan van de Maas (DS) 37.50; 157) Wim Zoon (DS) 37.57; 165) Cor Duinhouwer (DS) 38.20; 173) Rudi Ravia (DS) 38.59; 175) Henk de Jong (DS) 39.04; 186) Krijn de Oude (DS) 40.13; 198) Jan Oud (DS) 41.28; 199) Jan Kloet (DS) 43.36; 205) Jaques Wildeman (DS) 45.45; 207) Koos Re- soort (DS) 46.26: Dames: 1) Carlien Harms (Sparta) 9.56.8; 2) Brenda Sleeuwenhoek (Avantri) 10.24.8; 3) Marianne Stolk (Sprint) 10.25.8; 36) Joke van de Kasteele (DS) 14.02.0; 37) Inge den Boer (DS) 14.02.0. Kopgroep Als eerste kwam door de Rotter dammer Erik Punt (vijfde vorig jaar) met in zijn kielzog Jan Koorevaar en Eyob Muller, die uiteindelijk op een 43e plaats eindigde. Zo'n twee kilo meter verder was Muller dan ook al uit de kopgroep gelost en had de Ka- pellenaar Leon van der Velden (AV '56) zich bij de eerste drie geschaard. Ook Van der Velden was zeer gebrand op het scheepje. Hij had de gehele voorafgaande week in de Domeinen getraind. Maar de dertig-jarige Van der Velden kon het geweld van Koore- .vaar en Punt niet bijbenen. f>[, Na 6500 meter, het punt waar vele klimpartijen in het parcours zitten, was Jan Koorevaar 50 meter wegge lopen van Erik Punt. Leon van der Velden volgde op 150 meter. Deze po sities bleven vervolgens tot aan de fi nish gehandhaafd. De zesentwintig jarige uit Nieuwpoort afkomstige timmerman Jan Koorevaar kwam in •een tijd van 29.14 minuten als eerste De start van de Mosselloop verliep dit jaar gedisciplineerd. Vijfde van links de kleine Jan Koorenaar: winnaar van de 9000 meter heren. (U) In de strijd om de Opelcup ZOUTELANDE - In een wedstrijd van de gemiste kansen is Bruse Boys door de vierde klasser Meeuwen uit gesloten voor een verder optreden in de strijd voor de Opelcup. Nadat de Bruenaren met 0-1 op voorsprong wa ren gekomen zakte de motivatie al lengs sneller. De Meeuwen maakten daar handig gebruik van en konden de overwinning geheel naar zich toe trekken: 3-2. Dertien minuten na de aftrap scoorde Teun de Ronde, na een goed opgezette aanval, .1-0. Vanaf dat mo ment gingen de Bruse Boys te gemak kelijk voetballen. Men dacht waar schijnlijk toen al de overwinning op zak te hebben. In de vijftiende mi nuut kwamen de gastheren langszij: 1-1. Twee minuten later moesten de Bruenaren zelfs tegen een achter stand aankijken: 2-1. Blessures Trainer Piet R'oks had daarbij ook te maken met een team dat door ver schillende blessures flink door el kaar was geschud. „Maar juist dan moet je de motivatie behouden", al dus Roks. Direct na rust probeerde Bruse Boys alles om nog iets aan de achterstand te doen. Maar het kwam allemaal niet zo goed uit de verf. In de achtste minuut kon Meeuwen zelfs nog verder uitlopen: 3-1. Vanaf dat moment veranderde er iets in het spel van Bruse Boys. Men ging massaal in de aanval en dat op treden werd in de elfde minuut be loond. Jacob van de Berge tekende voor 3-2. De wedstrijd werd steeds at tractiever en Meeuwen kwam niet meer over de middenlijn. Keer op keer creëerde de elf uit Bruinisse kansjes. Maar men kon geen enkele keer tot scoren komen. Het werd dui delijk de wedstrijd van de gemiste kansen. „Volgende week gaan we weer met frisse moed opnieuw aan de competi tie beginnen", aldus Piet Roks. Hij vindt het door allerlei onduidelijkhe den en vreemde voorvallen, bij de or ganisatie van de Opelcup, helemaal niet zo erg eruit te liggen. Zodoende kan alle aandacht geschonken wor den aan de competitiestrijd. VALKENSWAARD - De Australiër Wally Masur heeft zondag het met 75.000 dollar gedoteerde Challerger- toernooi in Valkenswaard gewonnen. Hij versloeg in de eindstrijd de West duitser Udo Riglewski in drie sets. KWADENDAMME - De voetballende elf van Duive- nd zijn in een uitwedstrijd tegen Kwadendamme uitge- hakeld voor de Opelcup. Door nogal wat omzettingen de opstelling was het vertrouwen bij de Oosterlanders heel weg. Het acteerde niet als één team en liet het er snel bijzitten. Trainer Ed van Lent moest jammerlijk istateren dat hij niet het echte Duiveland van de laat- paar weken had zien voetballen. efenmeester Van Lent moest door aantal blessures nogal wat A- oren inzetten. Zo was selectiespe- \drie de Jonge aan zijn enkelban- geblesseerd. En was Nico Meys een hond gegrepen. Waa/door )n het ziekenhuis terecht kwam, ar diverse hechtingen werden ;ebracht om een en ander weer kaar te houden. Verderop in de Jtrijd moesten vervolgens ook Je Duivelandse keeper en laatste geblesseerd het veld verlaten. Meegereisd nVle ir^,;zette A-spelers hebben ^Ve^P°Zen goed hun best ge- aldus Van Lent. In de twin tigste minuut moest keeper Marco van de Linde vanwege een ongelukki ge schop in het gezicht de grasmat verlaten. De meegereisde keeper Jaap de Bruin, van het vierde elftal, viel voor Van de Linde in. In de tien de minuut van de eerste helft kwa men de elf van Duiveland, op het ver schrikkelijk zware veld, al op een 1-0 achterstand. De gastheren Kwadendamme wa ren stukken fanatieker dan de Oosterlanders. De motivatie van Duiveland was ver te zoeken en trai ner Van Lent noemde het zelf een on samenhangend geheel. In de der tigste minuut lukte het André van de Berge om zijn ploeg langszij Kwa dendamme te brengen. Hij ving op het middenveld de bal keurig op. In het persoonlijke duel met de laatste man bleek Van de Berge de sterkste en scoorde beheerst: 1-1. Ook na rust kon Duiveland niet zijn draai vinden. Kwadendamme had er zin in en kon in de tiende mi nuut na de hervatting door een mis verstand in de defensie wederom sco ren: 2-1. Vanaf dat moment kwamen de Oosterlanders iets terug. Dat re sulteerde in de vijfentwintigste mi nuut in de gelijkmaker. Uit een vrije trap op 40 meter van het doel wist Jaap Brekelmans in één keer de bal in de uiterste bovenhoek te depone ren: 2-2. Tien man In het laatste kwartier moest Dui veland noodgedwongen met maar tien man de wedstrijd uitspelen. We gens spelbederf (bal wegtrappen) moest een A-junior voortijdig gaan douchen. Door deze ongelijke verde ling kon Kwadendamme nog één keer scoren. Zodoende wisten de gasthe ren verdiend met 3-2 te winnen. „Vol gende week gaan we gewoon weer lekker de competitie in en zullen we proberen 'aartsvijand' Dauwendaele te verschalken", aldus Ed van Lent na afloop. BURGH-HAAMSTEDE - Ook in de derde bekerronde is het Mevo Al gelukt kanshebber te blijven voor de finale. In de uitwedstrijden tegen DFS Al wisten de Zierikzeeënaren ruimschoots overeind te blijven. Na de vorige wedstrijden met 15-0 en 3-1, respectievelijk tegen Kloetinge en Robur, gewonnen te hebben kon ook nu weer een overwinning aan de zegekar worden gebonden: 3-5. Na dit goede optreden behoort Mevo Al tot de laatste acht teams die verder om de beker blijven strijden. Vo rig jaar viel de Zierikzeese jeugd net buiten de boot toen men in de fi nale verloor en derhalve genoegen moest nemen met een tweede plaats. Omdat Ronald van Dongen door een aanrijding niet mee kon spe len en omdat Marcel Schouls eri Pieter van de Neut vanwege knie blessures niet helemaal voor 100% inzetbaar waren, kon trainer Tig- gelman maar net met twaalf ge zonde spelers afreizen naar Burgh-Haamstede. Omzettingen Derhalve was hij ook genood zaakt om wat omzettingen in het elftal toe te passen. Zo mocht Pe ter van Essen als libero gaan op treden en werd Nicolai Schiette- katte als voorstopper opgesteld. Ook verdedigend liep het bij Mevo allemaal uitstekend. Daar bij speelde spits Richard van Luik ook een betere wedstrijd als de vorigen. Direct al in het eerste kwartier vertoonde Mevo het be tere spel. Veel balbezit en leuke combinaties zorgden in de tiende minuut voor de eerste kans. Uit een voorzet van links miste Ri chard van Luik net de ope ningstreffer. Vooral in dit begin werd er veel op het middenveld gevoetbald. In de tweeëntwintigste minuut werd het aandringen van Mevo be loond. Peter van Essen wist een vrije trap net buiten het zestien metergebied te benutten door hard laag om de muur heen in te schieten: 0-1. Mevo-spits Richard van Luik bewoog zich goed en speelde zich in de zesentwintigste minuut goed vrij maar schoot net naast. Eén kwartier voor de rust kreeg DFS'er Anko van de Linde de kans van zijn leven. Maar deze eerste echte kans voor DFS werd door Van de Linde, hoewel alleen voor de keeper, naast geschoten. In de vijfender tigste minuut scoorde Mevo de tweede goal. Na een goede combi natie tussen Richard van Luik, Pe ter van Essen en Leon de Jonge maakte deze laatste het geheel af en tilde zijn team naar 2-0. Vlak voor rust deelde DFS nog een plaagstootje uit op het Zierikzee se doel. Maar het kwam niet tot scoren. In de tweede helft probeerde DFS duidelijk meer aan te vallen. Maar door het goede spel op het middenveld bleef Mevo alles con troleren. In de vijfde minuut na de hervatting kreeg Leon de Jon ge de kans zijn tweede doelpunt te scoren. Maar door goed ingrijpen van de Burghse keeper lukte dat niet. In de achtste minuut kreeg Mevo op vijfendertig meter van de doellijn een vrije trap mee. Jos Heyboer bracht de bal voor en Friso de Jonge maakte keurig af: 0-3. Twee minuten later was één van de spaarzame kansjes van DFS te aanschouwen. Na een goe de aanval werd de bal door Rafaël Kik hard in de rechter bovenhoek geschoten. Maar Mevo-goalie Mark Tiggelman tikte in een enor me reflex de bal tot corner. Uit de corner kopte Anko van de Linde van DFS de bal in, maer wederom schitterde doelman Tiggelman door met een katachtige beweging redding te brengen. Tweelingbroer In de zestiende minuut kwam DFS eindelijk tot scoren. Uit een vrije trap, genomen door Marco van de Have, wist tweelingbroer Arnold de bal onhoudbaar in te koppen: 1-3. Vanaf dat moment lukte het DFS aardig om Mevo on der druk fe zetten. In de twin tigste minuut welliswaar waren het toch weer de Zierikzeeënaren die konden scoren. De invaller Marcel Schouls gaf een goede dieptepass op Leon de Jonge. De Jonge speelde de keeper uit en tikte de bal binnen: 1-4. In de vierentwintigste minuut brak een aanvaller van DFS door de defen sie van Mevo. Keeper Mark Tig gelman greep daarbij iets te hard in zodat de scheidsrechter de bal op de stip legde. Via de paal werd deze strafschop toch benut: 2-4. De elf van Mevo leken daarna iets aangeslagen en DFS maakte hier van gretig gebruik. Rafaël Kik stifte de bal over de Zierikzeese defensie waarna Bram Nortier beheerst afmaakte: 3-4. In de dertigste minuut pikte Friso de Jonge van Mevo de bal op het middenveld op en soleerde door de defensie van DFS. Daarbij werd hij in het zestienmeterge bied neergelegd, waarna de arbi ter wederom een penalty moest geven. Dick van Splunder benutte deze zodat de stand 3-5 werd. Indirect Vijf minuten later deed zich pre cies eenzelfde situatie voor maar nu gaf de referee een indirecte vrije trap. De scheidsrechter leid de het geheel echter uitstekend. Hij hield alles goed in de hand en liet de spelers niet teveel ruimte. Daarbij moet gezegd dat beide ploegen er zelf ook een sportieve en faire strijd van maakten. Mevo- trainer Tiggelman moest na af loop de gehele ploeg zijn compli menten maken. „Ze hebben uitstekend ge speeld. Vooral aanvoerder Nicolai Schiettekatte nam het gehele team goed op sleeptouw. Verder vond ik Leon de Jonge dé man van de wedstrijd", aldus een tevreden Tiggelman. Ook in de competitie draait het bij de A-junioren van Mevo allemaal naar wens. Reden genoeg dus voor een en al opti misme.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 10