Mooi weer vandaag De Citrc Oprichting van een nieuwe cabaretgroep AUTO LOUIS GOEDBLOED, KORTE NOE 6 ZIERIKZEE Geslaagd Aan de Hogeschool Midden Neder land is C. L. Kouwenberg-Kleemans uit Zierikzee geslaagd voor het diplo ma Buitengewoon onderwijs, specia lisatie Zeer moeilijk lerende kinde- Airbrush Het Creatief Centrum Perspectief houdt in samenwerking met Creatief Centrum Passé Partout diverse work shops Airbrush-techniek in de Drie hoek te Zierikzee. Ditmaal voor zo wel beginners als gevorderden. Air brush is een techniek, waarbij verf en inkt met een retoucheerspuit via een compressor onder druk wordt gespo ten. Deze fijne nevel geeft een fraai resultaat en biedt vele gebruiksmo gelijkheden, zoals spuiten op papier, foto's en bijvoorbeeld auto's. De workshop voor beginners is voor die genen, die van plan zijn airbrush- materiaal aan te schaffen en van deze techniek hun hobby willen maken. Er is gelegenheid om te oefenen met materialen. De workshop voor gevor derden is een vervolg op de lessen voor beginners. Aan de orde komen het opzetten van een tekening, foto grafisch maskermateriaal, kleuren leer, speciale effecten, fotoretouche enzovoort. De airbrush-workshops worden gegeven door grafisch ont werper/tekenaar Kees van de Wete ring uit Zierikzee en zijn op zaterdag middag. Belangstellenden melden zich bij hem aan: 01110-14358. Zang en Kleur op reis Ongeveer veertig leden van de vo gelvereniging Zang en Kleur maak ten een uitstapje naar het Belgische plaatsje Hove waar een grote vogel tentoonstelling werd gehouden door de vogelvereniging de Noord vink. Sinds enkele jaren wisselen de Zie- rikzeese en Belgische vogelvereni ging ervaringen uit over hun geza menlijke hobby. De Noordvink nam deel aan een tentoonstelling die in Zierikzee werd gehouden en Zang en Kleur is uitgenodigd om deel te ne men aan het 25-jarig bestaan van de Belgische vereniging volgend jaar. De tentoonstelling in Hove omvatte ongeveer 1500 vogels. De voorzitter van de Belgische vereniging betrok ook Zang en Kleur bij de prijsuitrei king door voorzitter J,. Pipping een bordje met het wapen van de plaats Hove te overhandigen. RPF/GPV De Reformatorische Politieke Ver eniging Zierikzee en omstreken heeft het statenlid L. C. van Dijke uitgeno digd om vanavond, donderdag 17 no vember, te komen spreken over actue le zaken in de Zeeuwse politiek. De vergadering begint om 19.30 uur en is na de spreekbeurt besloten. NCVB De ouderenbijeenkomst van de NCVB is woensdag 23 november in het zalencentrum van de Nederlandse Hervormde kerk. Het begint zoals ge bruikelijk om 14.30 uur. UW De Unie Van Vrijwilligers (UW) houdt woensdag 23 november weer een contactbijeenkomst in het UVV- gebouw te Zierikzee. Vanaf 09.30 uur komt onder meer de kerstmiddag ter sprake. De UW is nog op zoek naar een werkobject-leidster voor vriend schappelijk contact. Ook voor de zie- kenbegeleiding zijn er nog vrijwilli gers nodig. Verkoop De Corneliastichting houdt woens dagmiddag 23 en donderdagmiddag 24 november een verkoping van zelf gemaakte spulletjes. Bewoners heb ben hiervoor handwerk gemaakt. De verkoop is in de recreatiezaal tussen 14.00-16.00 uur. Er zijn ook diverse Sinterklaas-cadeautjes te koop. Welfare De Zierikzeese Welfare van het Ro de Kruis houdt donderdag 24 novem ber weer een verkoop in de Wieken te Zierikzee. Iedereen is welkom tussen 14.00-17.00 uur. De bewoners zijn ac tief in de weer geweest. Ook is er een Rad van avontuur en kan er een prijs gewonnen worden met het raden van de prijs van een boodschappenmand. Wie trek in oliebollen heeft moet ook naar de Wieken. RAI Van 25 tot en met 30 november is er in de RAI te Amsterdam wederom de camping- en caravan RAI. Binnen het paviljoen van het Nederlands Bureau voor Toerisme is er ook een Zee landstand. In deze stand participeren het Veerse Meer, camping Schoneveld en de Provinciale VVV Zeeland. In overleg werd gekozen voor één pre sentatie. De nieuwe campinggids 1989 van de Zeeuwse VVV is op de beurs verkrijgbaar. Jeugdsoos De CJV-jeugdsoos vertoont in sa menwerking met de Christelijke Ge reformeerde Jeugdsoos de film The iron eagle. De rolprent draait zater dag 26 november in de Driehoek en begint om 20.00 uur. RENESSE Oud papier Muziekvereniging Luctor et Emer- go haalt zaterdag 19 november oud papier op. Zij doet dit vanaf half ne gen en het verzoek is het papier ge bundeld gereed teezetten. De ophaal- datum van zaterdag 26 november is vervallen, omdat de Goedheiligman dan aankomt in Renesse. KERKWERVE Oliebollen Ook dit jaar weer is er in Kerkwer- ve een oliebollenactie ten bate van de Hervormde kerk. De organisatie is in handen van de onderhoudscommissie en de verkoop is zaterdag 31 decem ber. De oliebollen worden, mits besteld, gratis bezorgd in de gehele regio. OOSTERLAND ilifi' H I, Iil(. i.l' Mosselavond De afdeling Duiveland van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen houdt dinsdag 22 november in de Oosterhof te Oosterland een mossel avond. Met een film wordt getoond hoe het gaat met de mosselcultuur. Er is weliswaar geen complete mossel maaltijd, maar er is wel gezorgd voor wat mosselhapjes. Een en ander staat onder leiding van de heer Lucas van het Productschap voor Vis en Visse- rijprodukten in Bergen op Zoom. Verkoping in de Schutse Op woensdag 23 november wordt in dorpshuis Oosterhof te Oosterland een verkoping gehouden ten behoeve van de vereniging voor verstandelijk gehandicapten. Tijdens het evene ment worden zelfgemaakte artikelen en zelfgemaakte etenswaren ver kocht. Onder andere cake, babbe laars en advokaat. Verder worden kinderschoenen en pantoffels, onder goed', groente en fruit te koop aange boden. Het evenement is van 13.30 tot 16.00 uur. "Dat ziet er we Dit is de Citroen AX in de allernieuwste 1989 uitvoering Superzuinig,'onverwacht ruim van binnen, enorm degelijk vol gens de modernste produktiemethoden gebouwd dus met een minimum aan onderhoud. Maar op een aantal punten is de nieuwe Citroen AX nóg beter geworden. Zo kreeg de AX 11 RE praktische beschermstrips op de flanken, bredere 1S 5/70 banden en mooie, grote wieldoppen. ttös de Citroen AX altijd al snel, het basismodel is nu uitgerust met een grotere, schone 1.1 liter krachtbron die 13 DIN pk méér levert. Bovendien is de CttrJ completer uitgerust met onci wiel en grote wieldoppen. I En de AX 11 KE 3-dl stoelen "met geheugen", alsnl achter, een afsluitbare benzl make up spiegel aan bestuul BRUINISSE Ondernemersactie Onder de naam Sint Nicolaas Prij zen Festival organiseert de Onderne mersvereniging Bruinisse ook dit jaar weer een grote verkoopactie met ZIERIKZEE - In de Concertzaal te Zierikzee wordt zaterdag 26 november om 20.00 uur onder auspiciën van Uit op Schouwen-Duiveland de voorstelling Mooi weer vandaag gespeeld. In het stuk wordt onder meer acte de présence gegeven door Bernhard Droog, Julien Schoenaerts, Rick Nicolet en Hetty Blok. Twee keurige heren ontmoeten twee volksvrouwen op een terras. Een niet-alledaagse ontmoeting in een alledaagse omge ving. Of andersom? Het viertal wordt verrast door de krachttoeren van een jongeman. Mooi 'weer vandaag is een weemoedig verhaal over menselijke verhoudingen. Op een herkenbare manier laat het zien hoe men sen elkaar ontmoeten, struikelen over woorden en over elkaar. De oorspronkelijke titel van het stuk luidt Home en is van David Storey. veie prijzen. De deelnemende onder nemers zijn herkenbaar aan de groe ne verenigingsvlag. Bij iedere gulden aankoop ontvangt men een zegel. Vol le kaarten kunnen bij de deelnemen de bedrijven ingeleverd worden waardoor men automatisch mee- draait in de verschillende trekkings ronden. Die trekkingsavonden zijn op de vrijdagavonden 18 en 25 novem ber en 2 december, terwijl de afslui tende trekkingsronde op dinsdag 13 december is. Steeds om half acht bij de muziektent op het Kerkplein. Naast de vele andere prijzen zal er el ke trekkingsronde een hoofdprijs van 1000,- getrokken worden. Maar ook het aanwezig zijn bij de trekkin gen kan prijs opleveren want onder de aanwezigen borden vijf extra bo terletters verloot. Intocht Sint Nicolaas De stoomboot van Sinterklaas loopt op zaterdag 26 november in Bruinisse binnen. Na het van boord gaan om 14.00 uur kan het kinder feest beginnen. Burgemeester Hek man zal de grote kindervriend wel kom heten, terwijl 6e muziekkorpsen Nu met Hope en Oefening en Uit spanning de muzikale noten niet zul len vergeten. De Spaanse jeugdleider zal te paard waarschijnlijk de burger vader niet voor de voeten willen rij den, door overeen mogelijke surprise voor de jeugdsoos uit te wijden. Na de rondrit van Klaas en de Pieten, kunnen de kinderen van de laagste sehoolgroepen in het dorpshuis van Will Marvin's kindershow genieten. Opbrengst collecte De collecte voor het Prinses Bea- trixfonds heeft in Bruintsse een netto bedrag van 1732,60 opgebracht. Alle mensen die aan dit resultaat hebben meegewerkt worden hiervoor harte lijk bedankt. GOES Tropenjaren Voor de leerlingen en docenten van de Zeeuwse Dag- en Avonóscholenge- meenschap wordt vrijdag 18 novem ber in 't Beest te Goes het toneelstuk Tropenjaren van Adriaan van Dis op gevoerd. Het toneelspel begint om 21.00 uur en wordt gebracht door de toneelgroep Split. 'Deze vorm van theater hadden we nog niet in de regio ZIERIKZEE - Sinds enkele weken heeft de regio er een nieuwe vorm van amateur-theater bij. Op ini tiatief van M. P. Pankow uit Zierikzee werd de caba retgroep Schouwen-Duiveland opgericht. De groep omvat twaalf deelnemers uit allerlei kernen van het eiland. Plus drie musici voor de begeleiding. Uit een toelichting van Pankow blijkt dat de groep is ontstaan vanuit een ZVU-cursus stemtrai- ningstechniek. ,,Aan het eind van de cursus za ten we er over te praten hoe de aangeleerde technieken in de praktijk zouden kunnen worden toegepast. Toen ontstond het idee van cabaretliedjes". Muzikale begeleiding Een idee dat aan bleek te slaan. Twaalf mensen wilden meedoen en drie muzikanten toonden zich bereid voor de muzikale begelei ding te zorgen. De meeste deelnemers aan de ca baretgroep zijn óok al actief in een van de toneelverenigingen in de regio. ,,Een cabaretgroep was er nog niet in de regio. Dat ontbrak nog. En dat terwijl het best een boeien de vorm van theater is. Omdat je cr een stukje maatschappij-kri tiek in kwijt kunt en gevoelens. Het is allemaal wat vrijer dan to neelspel. Maar zeker niet gemak kelijker", aldus Pankow. Een en ander hebben de cabaretspelers ondervonden tijdens de werk- shops die zij volgden in Goes. „Maar toch is het enthousiasme daardoor nog gegroeid. Wc heb ben toen besloten door te gaan". Dat doorgaan zal het eerste jaar nog in de beslotenheid gebeuren. „Wij willen verkennen en herken nen waar ieders sterke kanten lig gen. Wat we het liefste willen doen". De nieuwe cabaretgroep komt daarvoor een keer in de drie we ken bijeen in het dorpshuis Zuu- dènde in Kerkwerve. ,,In Kerkwerve omdat Zierikzee geen eigen cultureel centrum heeft dat betaalbaar is voor ama- teurgroepen", aldus Pankow. Artistiek leider Hij sprak de verwachting uit dat na die aanloopperiode in beslotenheid de cabaretgroep een artistiek leider zal aantrekken voor de begeleiding. „Dan treden we naar buiten met een .cabaretprogramma". Het is mogelijk dat de nieuwe groep dat ook al eerder af en toe zal doen om persoonlijke redenen. Zoals dat woensdagavond gebeurde in de foyer van restaurant Mondragon bij de overhandiging van de Beau- jolais Primeur aan de werkgroep Schouwen-Duiveland van Am nesty International. „We hebben speciaal voor hen drie voordrachten gemaakt om on ze waardering voor hun werk te laten blijken".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6