Geen tweede parttimer voor Stichting Welzijn Ouderen Gemeente lijkt bezwaarden van Laone tegemoet te komen Koffie voor bloedafnemers Enkele sportrolstoelen voor de Vereniging Gehandicapten Sport Ï^Pelbu^ DE ZIERIKZEESCHE COURANT Auto over de kop en in de sloot r^lSE "ISL/ot-j, ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kinderzegels De Wieken CBTB f Scaldina De eersle kinderzegels zijn gekocht door PTT- Zorgen om bezuinigingen lopen als een rode CBTB-voorzitter Van der Wekken is nog sleeds Tegenslag achtervolgt de jeugd van tafeltennis- direcleur Verbraak. (Pag. 4). draad door hel jaarverslag van De Wieken, somber gestemd over de akkerbouw. (Pag. 9). vereniging Scaldina. (Pag. 11). (Pag. 5). DONDERDAG 17 NOVEMBER 1988 145ste jaargang Nr. 24441 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Er zijn mensen die oud geboren worden. Remy Montelee Standpunt b en w Zierikzee: ZIERIKZEE - De Stichting Welzijn Ouderen behoeft bij b en w Zierikzee niet te rekenen op steun voor haar plan om een tweede parttimer aan te stellen. Dit blijkt uit een voorstel van het college dat donderdag 24 novem ber aan de raad wordt voorgelegd. Dit gebeurt tijdens de jaarlijkse begrotingsvergadering waarin niet alleen de begroting maar ook het beleid voor '89 en het meerjaren perspectief '89 t/m '92 wordt behandeld. Deze bijeen komst begint om 14.00 uur in het stadhuis. Het ziet er naar uitdat de uitbreiding van het parkeerterrein de Laone beperkt blijft. RENESSE - De eerste indruk na afloop van de hoorzit ting over de eventuele uitbreiding van het parkeerter rein aan de Laone te Renesse is, dat het gemeentebestuur bereid is op veel punten mee te willen gaan met de twaalf bezwaarden. Deze maakten met name bezwaar te gen de behoorlijke uitbreiding van het terrein en het hiervoor te kappen groen. De hoorzitting in het gemeen tehuis te Burgh-Haamstede werd goed bezocht. wel nooit volstaat. Ook werd meer verkeer niet wenselijk geacht. De uit breiding komt verder op een mo ment, dat de aanleg van de randweg voor de deur staat en ook de verbre ding van de Helleweg op het pro gramma staat. Hiermee moet de Lao ne verkeersarm gemaakt worden. Directeur gemeentewerken W. van Meerten legde aan de hand van teke ningen uit waarom zijn dienst de uit breiding noodzakelijk acht. Duidelijk Het enige commissielid dat zich duidelijk uitsprak voor uitbreiding Het ligt in de bedoeling van het ge meentebestuur om de automobilisten in Renesse beter te verwijzen naar het terrein aan de Laone. Hiermee moet het parkeerprobleem van met name in de zomermaanden aange pakt worden. In het meest vergaande plan van de dienst gemeentewerken wordt het terrein van 84 plaatsen uit gebreid met 60 plaatsen tot 144. Hier voor dient een stuk groen te verdwij nen, waardoor tevens ruimte komt voor het verbeteren van de in- en uit rit van het terrein. Dat wordt als ge vaarlijk beschouwd. De bezwaarden brachten te berde dat het terrein vandaag de dag vrij- van het terrein was de CDA-er J. W. Geleijnse. „Door de parkeerproble men in Renesse staan de auto's bij an deren echt voor de deur. Aan die si tuatie moet een einde komen". Zijn collega-commissielid J. C. Hendrikse (PvdA) dacht er tegengesteld over. „Die paar parkeerplaatsen extra los sen geen problemen op". J. van den Berge (RU) maakte van de gelegenheid gebruik de aanwezi gen enkele alternatieven voor te leg gen, waarvoor grote belangstelling bestond. Minder uitbreiding en min der aantasting van het groen. „Maar dat er wat aan de in- en uitrit gedaan moet worden, zijn we allemaal over eens toch", aldus Van den Berge. C. W. Veerhoek (WD) kwam met een alternatief plan, waarbij een nieuwe uitgang (vanaf de Laone ge zien, verlegd naar rechts) minder in- Op grond van de begroting die de Stichting Welzijn Ouderen Schou- wen-Duiveland heeft ingediend blijkt dat voor komend jaar een ge meentelijke bijdrage van 4,28 wordt gevraagd. Uit de toelichting bij deze begroting blijkt echter dat bij deze ouderenstichting de wens leeft om een tweede administratieve parttimer aan te trekken. Hierdoor zou de gemeentelijke bijdrage echter niet 4,28 maar 4,91 per inwoner bedrag. Niet alleen vanwege de hogere kos ten, maar ook omdat de stichting vo rig jaar reeds groen licht kreeg om een parttime administratieve kracht aan te trekken. Nu genieten volgens het college andere zaken prioriteit. grijpende gevolgen zou hebben dan het plan van gemeentewerken. Als de gemeenteraad gaat stemmen in de lijn van de meerderheid van de com missie, lijkt behoorlijk tegemoet ge komen té worden aan de ingediende bezwaren. Tijdens de vergadering werd ook gesproken over het verzoek van een inwoner om een sta-caravancombina- tie aan het Zeepaardjesweegje om te zetten in een woningbouwmogelijk- heid. De eigenaar, die aanwezig was om zijn belangen te behartigen, sprak niet van nieuwbouw maar re novatie. Hendrikse en Geleijnse za- gep het absoluut niet zitten en waar schuwden voor precedentwerking. Van den Berge en Veerhoek onthiel den zich van een definitieve reactie en neigden er meer naar akkoord te gaan met de aanpassing. Veerhoek kreeg desgevraagd te horen, dat er nauwelijks vergelijkbare situaties zouden zijn binnen de gemeentegren zen. HENGELO - De Universiteit Twen te (UT) stelt een onderzoek in naar de mogelijkheden voor vrijwillige ruil van standplaats bij de korpsen van gemeentepolitie. Het initiatief is af komstig van de Hengelose gemeente politie. Daarbij is b en w van mening dat bij toenemende werkdruk het takenpak ket van deze administratieve kracht onder de loep genomen dient te wor den. Een zo efficiënt mogelijke tijds- invulling dient het uitgangspunt te zijn. Ook de commissie welzijn deelt de mening van het college dat die tweede parttimer geen haalbare kaart is. Ook de Stichting Reinwater en de Voetgangersvereniging VBV behoe ven volgens een meerderheid van het college niet te rekenen op een subsi die. Tot dusverre zijn subsidieverzoe ken steeds afgewezen. Alleen wethou der J. Groen staat positief tegen het verlenen van subsidie. Te laag De VVV Zierikzee kan, mits de raad daarmee akkoord gaat, rekenen op meer subsidie. De afgelopen jaren ontving de VVV jaarlijks vijf mille. Een te lage tegemoetkoming, zo luidt het oordeel van zowel het college als van de commissie ruimtelijke orde ning/toerisme en recreatie en de com missie financiën. Hoe hoog die bij gestelde subsidie dan wel moet wor den, daarover lopen de meningen ook binnen het college uiteen. Een meerderheid binnen het colle ge wil de jaarlijkse subsidie aan de VVV verhogen tot 29.700,-. Hieraan is de voorwaarde verbonden dat zo lang de VVV nog inkomsten ontvangt uit de exploitatie van de Dikke To ren, deze inkomsten worden gestort in een reservepotje van de VW. Hier van mag de VVV slechts na toestem ming van het college gebruik maken. Zeker is dat deze gelden niet gebruikt mogen worden om in het verleden ge leden verliezen te compenseren. 15 mille Wethouder J. Groen (PvdA) vindt evenals de PvdA-vertegenwoordigers in de commissies financiën, ruimte lijke ordening, toerisme en recreatie dat een jaarlijkse subsidie van 15 mille, zijnde ongeveer anderhalve Door de inzet van de Junior Kamer Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - Door het organiseren van diverse activiteiten heeft de afde ling Schouwen-Duiveland van de Junior Kamer geld bijeengebracht voor de aankoop van enkele sportrolstoelen. De rolstoelen worden op zaterdag 19 no vember in slot Moermond overhandigd aan de Vereniging Gehandicapten 'Sport Schouwen-Duiveland. Het totaalbedrag dat werd verza meld is nog niet bekend omdat het sluitstuk van de acties nog moet plaatsvinden. Dat gebeurt op zater dag 19 november in slot Moermond te Renesse met een zogenaamd slot feest. Een feestavond die wordt opge luisterd met levende muziek van de dixieland-band Salt Lake Jazz band. Naar verwachting van de Junior Ka mer zal deze avond worden bezocht door 120 gasten. Daardoor kan het be drag, dat is gereserveerd voor het goede doel zodanig worden vergroot, dat de sportrolstoelen ook kunnen worden aangeboden aan de Vereni ging Gehandicapten Sport Schou wen-Duiveland. Eerdere acties De eerste acties van de Junior Ka mer om dit doel te bereiken dateren van 1987. Men organiseerde toen in Zierikzee een verkoop van gebruikte platen en speelgoed. Een golf-promo- tiedag die op 3 september 1988 werd georganiseerd in samenwerking met de Stichting Golf Schouwen-Duive land was het tweede evenement ten bate van het goede doel. Een evene ment dat zeer succesvol was. Door een vrijwillige bijdrage van de deel nemers, door de verhuur van emmert jes met golfballen en door de sponso ring van diverse bedrijven en instellingen kwam een aanzienlijk bedrag binnen. Ook het slotfeest in slot Moermond wordt gesponsord door diverse be drijven. De Junior Kamer hoopt met haar rolstoelproject daadwerkelijk gestalte te geven aan haar doelstel ling: het uitvoeren van projecten ten behoeve van de samenleving onder het motto learning by doing. Ofwel leren door te doen. BURGH-HAAMSTEDE - Voor de zestiende keer heeft het Rode Kruis, afdeling Schouw en-Westhoek, een bloedplasma-avond gehouden. Velen togen naar de voormalige Beatrixschool om daar een halve liter bloed af te staan. Medische ondersteuning werd gegeven door een afnameteam uit Amsterdam, terwijl de plaatse lijke Welfare de niet-medische begeleiding op zich nam. En voor alle hardwerkende vrijwilligers, maar ook voor bloedgevers is er al zestien jaar lang koffie. En dat geurende aroma komt je tegemoet dankzij de vrij willige inzet van de dames Merle, Tuinman en Deurloo. (zie foto Joop van Houdt). gulden per inwoner voldoende moet zijn. Wel wil Groen de WV vrijlaten in de besteding van de inkomsten uit de exploitatie van de Dikke Toren. Daarbij behoeven deze opbrengsten zijns inziens niet afgetrokken te wor den van de jaarlijkse subsidie. Minder problematisch is het ver zoek van de ziekenomroep Nomen Nescio Schouwen-Duiveland om sub sidie. Nomen Nescio heeft de ge meente Zierikzee gevraagd de subsi die van een stuiver per inwoner met honderd procent te verhogen tot een dubbeltje. Gezien het belang van het werk van de ziekenomroep en het feit dat de huidige bijdrage niet veel is, is het college bereid om een subsidie van een kleine tien mille beschik baar te stellen voor Nomen Nescio Schouwen-Duiveland. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's V/At U<jh PÊ eitr Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Enkele buien Eerst regenachtig. Morgenmiddag kouder met opklaringen en enkele buien. De zuidwestenwind neemt toe tot hard en draait in de middag naar noordwest. Minimumtempera tuur komende nacht 5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 21 nov. Zaterdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60% Min .temp.: 2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: noordwest 4 Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: noordwest 4 Maandag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 6 graden Windkracht: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 18 nov. Zon op 08.05, onder 16.45 Maan op 14.27, onder 00.57 Volle Maan: 23 november (06.29) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De weerssituatie veran dert de komende dagen ingrijpend. Een boven Noord-Engeland aanwezi ge depressie verplaatst zich het ko mende etmaal snel via Denemarken naar West-Rusland. Gelijktijdig breidt een hogedrukgebied zich van af Groenland in de richting van de Britse eilanden uit. Koude Poollucht kan door deze ontwikkelingen snel naar het zuiden gaan stromen. Eerst brengt genoemde depressie in ons land nog veel bewolking waaruit af en toe regen valt. Bij een krachtige zuidwesten wind is het daarbij in de komende nacht en vrijdagochtend nog vrij zacht. In de loop van de mid dag bereikt de koudere Poollucht vanuit het noorden ons land. Deze lucht stroomt dus via de relatief war me Noordzee het land binnen. Boven dit warme zeewater kunnen zich van af vrijdagavond talrijke buien gaan vormen, die vervolgens ons land bin nendrijven. Naast regen is later ook hagel mogelijk. Het koudere weerty pe houdt verscheidene dagen aan. ZIERIKZEE - Woensdagochtend om 8.15 uur belandde C. L. B. uit Zie rikzee met haar auto in de sloot langs de provinciale weg bij De Val na een slippartij. B. raakte licht ge wond. B. reed in de richting van de Zee- landbrug en kwam in een flauwe bocht met de auto in de berm terecht en raakte vervolgens de macht over het stuur kwijt. De auto raakte in een slip, ging een aantal keren over de kop en kwam tenslotte in de sloot te recht, B. kon na behandeling weer naar huis. De auto raakte total loss.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1