SKNWK haalt weer eens lekker ouderwets uit tegen Wissenkerke Zierikzee terug van wegge weest: winst tegen Schijndel Gehavend Bruse Boys onverdiend gelijk NIEUWSBODE SCHIJNDEL-ZIERIKZEE 2-3 Mevo in eerste helft wederom onderuit: 1-3 AUTO LOUIS GOEDBLOED 6 SCHIJNDEL - Na een paar weken achter elkaar zeer ongelukkig te zijn geweest, waar bij met name het afwerken problemen opleverde, zijn de beste elf van Zierikzee weer aan het terugkomen. In de uitwedstrijd tegen Schijndel hebben de Zierikzeeënaren gek nokt als beren. Iedereen hield zich strak aan de door trainer Hans van der Wekke op gestelde afspraken. ,,Ik moet echter mijn complimenten maken aan de hele ploeg. Ze hebben allemaal goed ggwerkt en dat heeft geresulteerd in een 2-3 overwinning", al dus Van der Wekke. Het zat er een keer aan te komen. Het elftal van Zierikzee is al een hele tijd hard bezig om terug te komen. Ie dereen vond het natuurlijk fantas tisch dat het juist bij het treffen tegen de koploper Schijndel moest gebeu ren. Na een lange tijd van afwezig heid stond ook Rini Stoutjesdijk weer opgesteld. Oefenmeester Van der Wekke had hem terug gehaald uit het tweede team en was achteraf heel tevreden over zijn optreden. ,,Hij heeft het prima gedaan", liet Hans van der Wekke weten. Handenbinder Samen met Theo Wittenberg was Rini Stoutjesdijk een goede handen binder voor de achterhoede van Schijndel. Door een grote mobiliteit creëerden zij de echte kansen. Na de aftrap waren er van beide teams goe de aanvallen. Waarbij ook de verdedi ging van Zierikzee uitstekend werk verrichtte. Wat ongelukkig kwam men al in de derde minuut op een 1:0 ZIERIKZEE - Lijdzaam heeft trai ner Ko Willemse van Mevo voor de zoveelste keer dit voetbalseizoen moeten toezien hoe zijn elftal in de eerste helft een wedstrijd verloor. In een thuistreffen tegen de als tweede geklasseerde SPS kwam men niet verder dan een 1-3. Willemse hoopt echter na deze competitie genoeg punten te hebben vergaard om in de vierde klasse te blijven. ,,We hebben genoeg kwaliteiten in huis, maar het beetje geluk dat je nodig hebt missen wij gewoon op dit moment", aldus Ko Willemse. De eerste tien minuten ging de strijd gelijk op. In de twaalfde mi nuut werd een kans door SPS omge zet in een doelpunt. Omdat de defen sie van Mevo elkaar verkeerd begreep kon SPS de openingstreffer scoren: 0- 1. Ook na dit doelpunt creeërden zo wel SPS als Mevo evenveel kansen. Alleen bij. de Zierikzeeënaren lukte er totaal niets. Men was helemaal niet gelukkig in het spel. Bij SPS liep het allemaal wat roos kleuriger. In de twintigste minuut konden de bezoekers, na een goed uit gespeelde aanval, de stand op 2-0 brengen. Hoe Mevo het ook bleef pro beren, de ballen wilden er niet. Uit aanvallen over rechts creeërde Mevo de meeste kansen. Zo belandde een voorzet van Leon Hendrikse bij de vrijstaande Marco Does in de doel- mond. Deze presteerde het echter om twee meter van de goal over te schie ten. Na deze toch wel gevaarlijke acties van Mevo zette SPS in de veertigste minuut alles weer op een rij en schroefde de stand nog iets omhoog. Na een aanval over de linker vleugel, waarbij drie Zierikzeese'verdedigers werden uitgespeeld, kwam de bal in de doelmond om vervolgens in de netten te worden gewerkt: 0-3. Op slag van rust kreeg Marco Does zijn tweede kans om te scoren. Marco speelde voor het eerst sinds lange tijd weer mee. Na een tijd ge blesseerd te zijn geweest miste hij nu nog duidelijk het wedstrijdritme. Misschien dat hij daardoor ook deze kans verspeelde. Hij kon namelijk in vrijstaande positie de bal inkoppen. Maar hij kopte naast. In de rust praatte oefenmeester Willemse op zijn mannen in. Hij zette Dirk van de Sleen, Bert Goudzwaard en Erik Jan Kort, als laatste man, erin. Prima Na deze omzetting en de nodige in- structies liep het na rust in navolging van de vorige wedstrijden wederom prima. Men beukte telkens weer op het doel van SPS en maakte steeds dringender aanspraak op een treffer. Meerdere leuke en goede aanvallen liepen jammerlijk op niets uit. Zo wilde ook een mooie kopbal van Kees de Ruiter er niet in. Het duurde tot de vijfentachtigste minuut voordat Me vo kon scoren. Na weer een prima aanval door het midden paste René Verwijs de bal op Marco Does. Deze maakte zijn vorige gemiste kansen goed en middels een droge knal besliste hij de eindstand: 1-3. Tot aan het eindsignaal bleef Me vo drukken maar men kwam niet meer tot scoren. Mevo moest weder om een verliespartij incasseren. Van de nu tien gespeelde wedstrijden zijn er zeven verloren. Advertentie achterstand. In de dertigste minuut kon Zierikzee langszij komen. Na een aanval over de rechter kant via diverse schijven werd de bal voorgezet door de uitblinkende Rini Stoutjesdijk. Leen Koster die in kwam lopen zag de bal jammerlijk geblokt op de doellijn. Daarbij sprong de bal echter omhoog en wist de attente Patrick de Broekert als nog te scoren: 1-0. Twee minuten voor rust kon Stoutjesdijk weer een bal vanaf rechts goed voorgeven. De in komende Theo Wittenberg nam deze hoge lange bal ineens op zijn pantof fel en verstevigde de positie van zijn team: 1-2. Na rust ging de defensie van Zierik zee nog korter verdedigen. Men kon de aanvallen van Schijndel heel lang goed opvangen. Omdat Schijndel na rust natuurlijk graag wilde scoren kreeg Zierikzee regelmatig de kans doormiddel van de counter. Zo waren er zeker vier kansen die echter onbe nut bleven. Tijdens één zo'n kans kwam Marco Saman alleen voor de keeper maar schoot in plaats van naast tegen de doelman van Schijn del. Verspeelde Een half uur na de hervatting ver speelde Kees Verkaart nabij het 'vij andelijk' zestienmetergebied de bal. De laatste man van Schijndel schoot in één keer de bal naar voren. De daar opgestelde Theo van Geffen kreeg de bal wat gelukkig mee en scoorde: 2-2. Vooral in de tweede helft wist de gehele achterhoede onder lei ding van keeper Peter Noordijke de Zierikzeese toegangspoort goed ge sloten te houden. Vijftien minuten voor het einde zag trainer Hans van der Wekke dat Rini Stoutjesdijk helemaal stuk zat. Derhalve werd Rini gewisseld en kwam René Dekker er in. Twee mi nuten voor het einde werd good-old Kees Verkaart op zo'n twintig meter van de doellijn onderuit gelopen. Verkaart mocht zelf de directe vrije trap uitvoeren. Middels zijn befaam de afstandsschot knalde hij de bal in eens precies in de kruising. De Schijndelse keeper stond erbij en keek erna: 2-3. Na afloop hoopte Hans van der Wekke, middels dit goede optreden, voorgoed de afgelopen zwakkere pe riode achter zich gelaten te hebben. Hij durfde voorzichtig te beweren dat het Zierikzeese team nu definitief de goede weg is ingeslagen. Voor vol gend weekend staat er - nog - geen wedstrijd op het programma. Als ook een oefenpartij niet wil lukken, zal oefenmeester Van der Wekke een ex tra training inlassen. Advertentie Hoofdsponsor v.v.Zierikzee KAMPERLAND - Met een door blessures gehavend team moest trainer Piet Roks met zijn Bruse Boys aan treden tegen de als tweede gerangschikte Bevelanders. Door goed optreden in vooral de tweede helft was het jammer dat er in Kamperland één puntje achtergelaten moest worden. Gezien de inzet en werklust (waarbij ook nog een doelpunt door een dubieuze beslissing werd af gekeurd) hadden de Bruenaren verdiend kunnen win nen. De eindstand werd echter 2-2. Oefenmeester Roks had zijn man nen van tevoren ingefluisterd dat Be velanders over de vleugels levensge vaarlijk is. In de negende minuut viel het bewijs van die waarschuwing te aanschouwen. Uit een aanval over de rechter flank werd de bal voorgezet. De Bevelanderse spits scoorde de openingstreffer: 1-0. De gastheren hielden dit spelpeil gewoon vast en voetbalden frank en vrij verder. Bru se Boys had het nakijken en kon geen vat op het spel krijgen. Schakelaar In de tweeëntwintigste minuut bracht Bevelanders de stand op 2-0. Na een verkeerde kopbal van Peter Coppoolse kwam de bal bij een aan valler die vervolgens met het hoofd scoorde: 2-0. Op dat moment leek het alsof er in de Bruse gelederen een schakelaar werd omgezet. Men kreeg allengs meer greep op het spel. Zo kreeg Jacob van de Berge een kans maar kopte net over. In de drieënder tigste minuut scoorden de Bruenaren het eerste doelpunt. Na voorwerk van Tonny van de Berge en Jacob van de Berge kwam de bal bij Jos van Unen. Deze schoot van net buiten het zestienmeterge bied ineens raak: 2-1. Ook konden de in het begin wat onwennig spelende flankverdedigers, Jos van Unen en Peter Coppoolse, de vleugels steeds meer lam leggen. Bruse Boys had duidelijk het initiatief naar zich toe getrokken. Na de rust werd dat voortgezet. De elf Bruenaren hadden het goede ritme te pakken. Ook Bevelanders kreeg nog volop kansen nl'aar tot scoren kwam men niet meer. Met name ook door prima keeperswerk van Jacob Muller. Acht minuten na rust kwam Bruse Boys langszij. Uit een voorzet van Tonny van de Berge kon Jacob van de Berge vrij inkoppen: 2-2. De jongens uit Bruinisse bleven het spel dicteren. Tijdens één van de acties voor het doel kopte Jos van Unen de bal erin. Maar de scheidsrechter keurde die goal af wegens duwen. Perspectieven Oefenmeester Piet Roks vond na afloop dat zijn mannen verdiend had den kunnen winnen, zeker gezien die afgekeurde goal. „Maar als we dit ni veau kunnen handhaven, biedt dat nog zeker perspectieven voor het ver volg van de competitie", aldus Roks. Vooral via de vleugels en de corners wist men te scoren: 6-1 NIEUWERKERK - In de thuiswedstrijd tegen het op de ranglijst onderaan bunge lende Wissenkerke heeft SKNWK weer eens even lekker uitgehaald. De mannen van trainer Kees Kommer gingen geconcentreerd en vol goede moed aan het karwei begin nen. Na afloop was het publiek weer ouderwets tevreden met de 6-1 overwinning die het Nieuwerkerkse elftal op het scorebord had weten te brengen. Door goed voetbal, waarbij vooral over de rechter vleugel de kansen lagen, hebben de beste elf van Nieu- werkerk verdiend gewonnen. Terwijl het verkeer zich een weg moest banen door de steeds dikker wordende mist hing ook op het voet balveld aan de Burgemeester van Ee- tenstraat een dikke nevel. Vanaf de middenstip waren de doelen echter nog te onderschieden zodat scheids rechter Bertus Bleyi de wedstrijd door moest laten gaan. Voor het pu bliek langs de lijn waren bepaalde ac ties aan de overkant van het veld ech ter soms moeilijk te volgen. Geen last De elf van SKNWK hadden echter totaal geen last van deze laaghangen de bewolking. Men wist elkaar gedu rende de gehele negentig minuten uitstekend te vinden. Soufflerend langs de zijlijn riep oefenmeester Kees Kommer zijn jongens toe: „Tik, tik, niet brengen, afspelen". De Nieu werkerkse spelers hadden hun lesje goed geleerd want de bal ging goed van voet tot voet. Precies zoals Kom mer het zo graag zag. Direct al na de aftrap was het Jac- ky de Bruine die op een voorzet van Wim van Teyn kon scoren. Er moest echter nog enkele minuten gewacht worden vooraleer de openingstreffer écht viel te aanschouwen. In de derde minuut schoot Sam Flikweert uit een vrije trap, randje zestienmeter gebied, nog net over het doel. In de zevende minuut werd het aandringen van SKNWK dan toch beloond. Na een goede onderschepping op het middenveld, en voorwerk op rechts van Charles Slotemaker en Andre Goedegebuure, was het Michel Flikweert die het eerste doelpunt claimde. Hij wist met het hoofd de stand op 1-0 te brengen. De Nieuwer- kerkers verzuimden na deze treffer over de vleugels te blijven spelen. Hoewel men duidelijk de sterkste was, kon men maar niet de juiste ope ning vinden. Wissenkerke kon in de ze fase zelfs een paar keer uitbreken. Dieptepasses Wissenkerke probeerde het voorna melijk via dieptepasses op hun cen trumspits. Maar ook in de achterhoe de van SKNWK stond men attent te voetballen. In de tweeëntwintigste minuut gelukte het de voorhoede om het tweede doelpunt te scoren. Na een aanval over links kwam de bal in het centrum. Van daaruit werden er en kele droge knallen op doel afge vuurd. Maar deze ketsten steeds af op de Wissenkerkse defensie. Na deze verwoede pogingen kreeg tenslotte André Goedegebuure de bal voor zijn voeten. Hij haalde kei hard uit. De bal raakte wederom een tegenstander en caramboleerde deze keer zeer gelukkig toch het doel in: 2- 0. De voor deze keer in het rood gestoken Nieuwerkerkers bleven het spel goed beheersen. De bezoekers kregen echter toch in de zesentwin tigste minuut de kans om te scoren. Na een snelle uitbraak van Wissen kerke ontstond er op de helft van de gastheren een twee tegen twee situa tie. De bal kwam bij de rechter spits en deze schoot vervolgens op doel. Keeper Richard Dalebout bracht ech ter de redding. Vijf minuten latei- kreeg Wissenkerke wederom een kansje. Uit een inworp op links kwam de bal bij een vrijstaande aan valler in het centrum. Deze schopte de bal echter ongecontroleerd links naast het doel. Aanspraak Dertien minuten voor rust maak ten de Nieuwerkerkers vervolgens aanspraak op de derde goal. SKNWK had gelukkig weer de vleugels weten te vinden en via Michel Flikweert kwam de bal in de doelmond. Jacky de Bruine bracht de stand middels een technisch zeer goede halve door kopbal in de uiterste hoek op 3-0. Wissenkerke ging zo vlak voor rust toch ook steeds meer aandringen. In de drieëndertigste minuut kopte de spits net over. Drie minuten later konden de Wis- senkerkers namelijk weer snel uit breken. De middendoor opgekomen spits werd echter van de bal gezet. Zo vlak voor rust wilden ook de Nieu werkerkers nog graag een doelpunt je maken. Maar de afstandsschoten van Michel Flikweert en Tonny Schiette- katte gingen er helaas niet in. Zo ging de meute met een veilige stand van 3-0 aan de thee. Na rust kreeg Wissenkerke in de tweede minuut een strafschop mee. Uit een corner van de linkerkant kwam de bal in het strafschopgebied. Daar werd door de Nieuwerkerkse defensie met de ellebogen gewerkt, waardoor scheidsrechter Bleyi de bal zonder pardon op de stip comman deerde. De bezoeker Peter van Stel had vervolgens weinig problemen met de penalty: 3-1. Na dit incident ging SKNWK nog fanatieker voetbal len. Michel Flikweert kopt hier in een mistig gebeuren zijn team in de zevende minuut van de eerste helft naar 1-0. Dat resulteerde in de zesde minuut na rust in 4-1. Uit een vrije trap op rechts kon Michel Flikweert in eerste instantie inkoppen maar de keeper tikte de bal over. Charles Slotemaker nam deze corner voor zijn rekening. Hij bracht de bal precies op maat in de doelmond. De inlopende Leon Quick hoefde zijn hoofd er maar on der te zetten om vervolgens de stand voor zijn ploeg naar 4-1 te lichten. Wissenkerke liet het er niet bij zit ten en probeerde de opening steeds meer via de vleugels te vinden. Dat gelukte inderdaad een paar keer maar men miste net dat beetje geluk dat nodig was om tot scoren te ko men. In de veertiende minuut kreeg de spits van Wissenkerke in het zestienmetergebied de bal van rechts aangespeeld. Hij wist zichzelf via een mooie techniek vrij te draaien en in te schieten. De bal verdween echter rechts naast het doel over de achterlijn. In de achttiende minuut haalde trainer Kees Kommer twee man eruit: Tbnny Schiettekatte en Wim van Ibyn. Paul Schiettekatte en Leo Padmos moch ten het laatste half uur nog hun kun nen tonen. Keer op keer kwamen de beste elf van SKNWK voor het doel van de tegenstander. Men was duide lijk de sterkste maar af en toe schort te het aan de goede afwerking. Techniek In de dertigste minuut kwam de spits van de bezoekers in het zestien metergebied weer aan de bal. Hij toonde wederom zijn fraaie techniek en nadat hij de bal knap kapte kon hij inschieten. De achterhoede van SKNWK stond echter ook niet te sla pen en kon het gevaar afwenden. Men verlegde snel het gevaar naar de an dere kant van het veld. Daar mocht Charles Slotemaker op rechts een corner nemen. De invaller Leo Padmos schroefde de stand voor zijn team middels een prachtige kopbal nog verder om hoog: 5-1. Na eenentachtig minuten voetballen trok de mist zowaar wat op. Ineens was er aan de overkant van het veld publiek te ontwaarden, die tot op dat moment alleen maar te horen waren geweest. Omdat een aantal toeschouwers door de mist ze ker enkele doelpunten gemist had, kreeg men nu nog eenmaal een doel punt voorgeschoteld die wél goed te zien was. Het werd het derde doelpunt voor de Schouwse ploeg uit een corner. In eerste instantie werd de corner door de Wissenkerkse defensie wegge werkt. De bal kwam echter in het be zit van Lennard de Looze. Van zo'n twintig meter haalde hij snoeihard uit en schoot de bal laag in de uiterste linker hoek: 6-1. Twee minuten voor het eindsignaal kon de attente Leo Padmos nog bijna scoren uit een ver keerde terugspeelbal van de achter hoede. Laatste minuut In de laatste minuut kreeg ook Le on Quick nog een kans om de al rui me voorsprong nog verder uit te bou wen. Wederom uit een corner kreeg hij de bal voor de voeten en schoot echter te wild de bal over het 'vijan delijk' doel. De stand bleef zodoende geconsolideerd op 6-1. Na afloop merkte Kees Kommer op dat het een terechte uitslag was. Gezien het goe de spel hadden de Nieuwerkerkers in dit mistige optreden inderdaad ver diend gewonnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6