Start donateursactie voor de ziekenomroep Nomen Nescio Brouws college voor subsidie aan peuterspeelzaal Dreischor 'Na jaren roeien zonder riemen pakken ze nu je boot/brood' DE ZIERIKZEESCHE COURANT Brandje in Tidorp Motor uit schuur gestolen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Award Poppenspel Tijdrede Overwinning Commissaris van de Koningin, dr. C. Boertien Vrouw en Geloof viert vijfjarig bestaan met Jeremia 2 13 als uitgangspunt van tijdrede Zierikzee wint na weken van tegenslag met 2-3 onderscheiden met eerste rijkspolitie-award. poppenspel over lot van vrouw. (Pag. 3). (Pag. 2). van SGP-er L. M. P Scholten voor Bruse SGP- van koploper Schijndel. (Pag. 6). kieskring. (Pag. 4). MAANDAG 14 NOVEMBER 1988 145ste jaargang Nr. 24439 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het zijn nooit de ongelukkig sten die het opstandigst zijn. Henry Maret Krediet van 9000,- gevraagd voor aanpassen dorpshuis BROUWERSHAVEN - Het college van b en w van Brouwershaven staat volledig achter de plannen voor oprichting van een peuterspeelzaal in Dreischor. Zij stelt de raad voor om alles bij elkaar een krediet van ruim 12.000 gulden beschikbaar te stellen ten behoeve van de peuterspeelzaal in oprichting. „Wij denken hiermee te voorkomen dat peuters in naburige gemeenten een peu terspeelzaal zullen bezoeken en dat peuters, die anders niet naar een peuterspeelzaal zouden gaan, gebruik van deze zullen maken", luidt de motivatie van het college. ..Wat je ook probeert. De Waaij blijft ongeorganiseerd'1. Rijkspolitie Schouwen-Duiveland massaal naar Goes om te demonstreren ZIERIKZEE - Een olé-stemming met een grimmige on dergrond. Zo kan de sfeer worden omschreven waarin vanmorgen, maandag, 24 mensen van de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland in dienstauto's naar Goes vertrok ken. Zij zijn solidair met de vele andere politie-agenten die vandaag overal in Nederland demonsteren. ,,Nee, je weet nooit of de demon stratie wel het gewenste resultaat zal hebben. Maar als je niets doet weet je zeker dat het niet goed zal gaan in de toekomst", aldus wachtmeester Jos van Burg die door zijn collega's tot ac tieleider was benoemd. In een opge wonden, jolige stemming werden de spandoeken op houten stokken ge niet. De teksten logen er niet om: „Wij willen wel maar we hebben niks. POLITzIEk. Na jaren roeien zonder riemen pakken ze nu je boot/brood". En, op zijn Zeeuws: „Geen vent tevee ee". Boxershirt Een van de wachtmeesters liet zelfs weten dat hij speciaal zijn boxershirt had aangetrokken voor het geval er 'gestript' moest worden. Net als gis teren in het Feijenoord-stadion. Maar dat stond niet op het officiële pro gramma van de actie-dag. Men meld de wel dat in de kantine van de ge meentepolitie te Goes een video-pre sentatie zou worden gegeven van een kaderbijeenkomst die op 14 oktober in de Doelen te Rotterdam werd ge houden in verband met het politie- protest. Daarna gaat men massaal de straat op in Goes om het publiek mondeling en met pamfletten te in formeren over de punten waartegen wordt geprotesteerd. Goes is de plaats waar de politie korpsen van Schouwen-Duiveland en Zuid-Beveland bijeenkomen. Na de straatacties in deze stad gaat men naar Vlissingen waar alle de monstrerende politie-agenten uit Zeeland vanmiddag samen komen voor een massale presentatie op het Stadhuisplein. Daarbij wordt een pe titie aangeboden aan de burgemees ter van Vlissingen. Naar verwach ting zullen daarbij ongeveer 300 wachtmeesters uit Zeeland aanwezig zijn. Met de acties wil de politie berei ken dat de overheid niet zal korten op de politiesterkte in Nederland. Dat iedereen die bij de politie werkt de zelfde rechtspositie krijgt. Dat er geen gedwongen overplaatsingen plaatsvinden en dat er een herwaar dering komt van de politiesalarissen. Motivatie Hoewel hij zelf tot de tien politie mensen behoort, die vandaag op Schouwen-Duiveland achterblijven, staat ook groepscommandant M. P. Lenselink achter de politieprotesten. Hij is van mening dat plannen van de overheid onrust zaaien en daardoor de motivatie van de wachtmeesters aantasten. „En de inzet van de politie is nog steeds het allerbelangrijkste voor goed werk. Daar moeten we zui nig op zijn". De hoeveelheid politiémensen die vandaag achterblijft op Schouwen- Duiveland is naar verwachting vol doende om de ernstige meldingen af te handelen. „Maar voor kleinighe den als gestolen fietsen kunnen we vandaag niet in actie komen. En ook de lopende onderzoeken blijven na tuurlijk een dag liggen". Misschien niet verantwoord geeft actieleider Jos van Burg toe. „Maar het is ook niet verantwoord van de overheid om straks zoveel politiemensen te ver schuiven". Eerder besloot men niet in te gaan op een verzoek tot mede-subsidiëring van de Kerkwerfse peuterspeelzaal De Schouwse Poeletjes. „Wij hebben besloten hieraan geen gevolg te ge ven, doch het vei-zoek van de initia tiefgroep in Dreischor te honoreren, aldus het college. „Hoewel wij een beleid voorstaan geen nieuwe finan ciële verplichtingen aan te gaan heb ben wij gemeend in deze een uitzon dering te moeten maken". Prognose Het initiatief tot het oprichten van een peuterspeelzaal in Dreischor komt van een vijftal vrouwen uit die plaats. Aan de hand van een rond schrijven zijn zij tot een prognose ge komen voor wat betreft het te ver wachten aantal peuters dat de speelzaal gaat bezoeken. Voor 1989 verwacht men 16 peuters. Naar ver wachting 15 peuters zullen de speel zaal in 1990 bezoeken terwijl men voor 1991 6 peuters verwacht. „Het laatste jaar geeft weliswaar een relatief laag aantal bezoekende peuters te zien, maar wij verwachten dat het aantal peuters zal toenemen, zodat uitbreiding van de ochtenden tot de mogelijkheden zal kunnen be horen", aldus het college. De initiatiefgroep heeft aan het col lege te kennen gegeven per 1 januari 1989 te willen starten met twee mor gens in de week. De nieuwe peuter speelzaal gaat overigens De Drie Schorren heten. Volgens de statuten heeft de Stichting Peuterspeelzaal De Drie Schorren tot doel het bevorde ren van de ontwikkeling van jonge kinderen door hen in groepsverband samen te brengen onder deskundige leiding. Huisvesting Men wil de peuterspeelzaal huis vesten in de voorkamer van het dorpshuis aan de Ring in Dreischor. Om dat mogelijk te maken moet er wel een en ander gebeuren, zowel bin nen als buiten het gebouw. De totale kosten voor het aanbrengen van de gevraagde -voorzieningen worden door de dienst gemeentewerken van de gemeente Brouwershaven ge raamd op 9000,-. Het is de bedoeling dat er van het buitenterrein van het dorpshuis een speelplaats met zandbak en schom melstelling wordt gemaakt. Een kar wei dat een investering van 4500,- vraagt. De andere 4500,- is nodig voor aanpassing van de voorkamer van het dorpshuis. „De werkzaamheden hier bestaan uit het aanbrengen van een duurzame vloerbedekking (mar- moleum) en het bijwerken van saus en schilderwerk alsmede het aan brengen van een aanrecht met kraan", aldus het college. Exploitatie Het college wil de peuterspeel jaar lijks maximaal 1500,- subsidie ver lenen om het verwachte nadelige sal do op de exploitatierekening op te vangen. De initiatiefnemers zelf ra men een tekort van 1754,-. „Er zal dan ook naar aanvullende middelen worden gezocht door de stichting. Naar het zich thans laat aanzien moet de stichting in staat worden geacht andere bronnen aan te boren dan sub sidie alleen", aldus het college. Het college stelt de raad verder voor de jaarhuur a 2730,- voor eigen rekening te nemen. Alles bij elkaar komt dat neer op een jaarlijkse sub sidie aan de peuterspeelzaal van 4230,-. In de motivatie van het college speelt ook mee dat de peuterspeel zaal in Brouwershaven 'niet die cen trumfunctie in onze gemeente ver vult die wij aanvankelijk toegedacht Geanimeerde live-uitzending in verband met een jaar ze Ifstan dig he id ZIERIKZEE - De klanken van de feestmars van de ker misklanten waren voor een aantal bewoners van ver pleeghuis de Corneliastichting voldoende om met de mu ziek mee te deinen en te zwaaien. Een reactie waaruit blijkt wat de ziekenomroep Nomen Nescio kan beteken voor mensen. Want al zal niet iedereen in het Rode Kruis- ziekenhuis of het verpleeghuis zo reageren, de ziekenom roep heeft in de loop der jaren vele keren bewezen te vol doen in een behoefte aan ontspanning. Daarom heeft de Rotery-club Schouwen-Duiveland het initiatief genomen tot een actie om donateurs te werven voor Nomen Nescio. POLITzIEk en geen vent te vee, waren enkele uan de teksten op de spandoe- ken waarmee men vanmorgen naar Goes ging. Dat gebeurde zaterdag tijdens een live uitgezonden radioprogramma vanuit do recreatiezaal van het ver pleeghuis waarmee de eenjarige zelf standigheid van de ziekenomroep werd gevierd. De uitzending werd bijgewoond door het overgrote deel van de mensen die in het verpleeg huis vertoeven. En doorliet overgrote deel van de 22 vrijwilligers die door hun inzet de uitzendingen van de zie kenomroep mogelijk maken. Feestelijk In de recreatiezaal was een podium opgesteld van waaruit de feestelijke uitzending plaatsvond. Het was de voorzitter van de community service avenue van de Rotery, R. J. Visser uit Nieuwerkerk die de band in werking stelde waarmee' de donateursactie van start ging: „Dit is radio Nomen Nescio, de ziekenomroep voorliet Ro de Kruisziekenhuis en de Cornelia stichting. Ben u al donateurHet is helemaal niet duur. Voor het mini mum-bedrag van zeven gulden vijftig per jaar kunt u ons al steunen", klonk het door de radio's bij elk ziekenbed. Maar de Rotcry wil vooral ook de mensen buiten de beide instellingen bereiken met de oproep om donateur te worden. Daarom heeft men beslo ten een reclame-campagne te bekos tigen. Vanaf 21 november zal een week lang dagelijks in de Zierikzee- sche Nieuwsbode een oproep worden geplaatst om donateur te worden. „Iedereen in de regio krijgt vroeg of laat met de ziekenomroep te maken als men een keer in het ziekenhuis te recht komt. Of moet worden opgeno men in het verpleeghuis. In zo'n pe riode heeft men behoefte aan ver strooiing. Daarom is het logisch dat hadden'. „Het is namelijk een vast staand feit dat de peuters uit. de ker nen Dreischor en Noordgouwe ge bruik maken van de peuterspeelzaal in Kerkwerve". Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WA> Wih PÊ II ld* Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden maar overdag ook zonnige perioden. De wind noord westelijk 2 tot 3, goed zicht, landin waarts 's nachts matig. Minimum temperatuur komende nacht 5 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/'m vrijdag 18 nov.: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuid 2 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 15 nov. Zon op 07.59, onder 16.49 Maan op 13.40, onder 22.12 Eerste Kwartier: 16 november (06.40) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een krachtig hogedruk- gebied ligt met zijn centrum boven het Kanaal. Dit systeem verplaatst zich het komende etmaal langzaam naar de Frans-Belgische grens. Voor ons land betekent dat een stro ming uit het noordwesten. Deze neemt langzaam in kracht af. Vanaf de Noordzee wordt daarmee zachte en tamelijk vochtige lucht naar ons land gevoerd. In deze lucht komen uit gestrekte wolkenvelden voor. In de komende nacht kan daaruit wat re gen of motregen vallen. Groot zullen de neerslaghoeveelheden echter niet worden. Het is in eerste instantie nog zacht: zo'n graad of 7 in de komende nacht en rond 11 graden op dinsdag middag. In verband met de nabijheid van het genoemd hoog valt de wind in de nacht van dinsdag op woensdag vrij wel weg en kan zich gemakkelijk mist vormen. Op woensdag is de kans groot dat deze mist zich lang zal handhaven. iedereen in de regio een klein bedrag meebetaalt aan de ziekenomroep", aldus Visser. Hij sprak de verwachting uit dat al le mensen vast wel bereid zijn om No men Nescio te ondersteunen. „Maar tot nu toe wisten ze niet dat het nodig was. Daarom willen wij een actie starten om dat duidelijk te maken en aan de mensen de gelegenheid te ge ven te reageren". Verschillende bezoe kers maakten van de gelegenheid ge bruik om zich via een speciaal standje in de recreatiezaal direct al aan te melden als donateur. Op dit moment heeft de ziekenomroep 120 a 130 donateurs. Tegenop gezien Als voorzitter van het bestuur van Nomen Nescio keek burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs terug op het af gelopen jaar. Voor Nomen Nescio het eerste jaar in haar geschiedenis waar in zij zelfstandig functioneerde. „We zagen er echt wel een beetje tegenop of dat allemaal wel zou kunnen", al dus de burgemeester. Terugkijkend was hij van mening dat liet toch een goede stap is ge weest om Nomen Nescio los te maken van de gelijknamige ziekenomroep in het Goese ziekenhuis. „Dank zij de inzet van de werkgroep waarin de vrijwilligers zijn vertegenwoordigd is er heel veel werk verzet. Er moes ten nieuwe reglementen worden ge- vervolg pagina 3 HAAMSTEDE - Zondagavond om 20.00 uur ontstond brand in een schuurtje op het terrein van leefge meenschap Tidorp in Haamstede. In een schuurtje lag een hoeveel heid appels opgeslagen en om deze droog te krijgen had men een kachel aangestoken. Door de warmte ont vlamde echter ook het brandhout dat naast de kachel lag en vloog het schuurtje in brand. Het brandweer korps van Haamstede was snel ter plaatse en bluste de brand. SCHARENDIJKE - C. P. van der L. uit Scharcndijke deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn motor. Het voertuig is, vermoedelijk in de loop van vorige week, gestolen uit een schuur aan de Nieuwe Kerkweg in Scharendijke.' Het betreft een blauwe Harley Da vidson chopper uit 1956 met het ken teken MB-24-VP. Van der L. claimt een schade van 11.000,-.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1