Tolheffing voor Zierikzeese fracties 'n heet hangijzer Met 'n goede verhuizer kunt u rustig gaan slapen Drie Belgen zwaar bestraft voor het rapen van oesters Hervormde vrouwengroepen uit de regio bijeen op Ringdag 8ii.r SCHIJNDEL - ZIERIKZEE DE ZIERIKZEESCHE COURANT flakkee expresse bv WA> U6f PE AUTO LOUIS GOEDBLOED ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Honden Algemene beschouwingen Tien jaar Winst Tijdens de zitting van het kantongerecht kwam De diverse fracties uit de Zierikzeese gemeen- De Zeeuwse Dag- en Avondscholengemeen- De volleybaldames Kwiek wonnen een thuis- ook overlast door honden aan de orde. (Pag. 2). teraad hebben met hun algemene beschou- schap bestaat tien jaar. wingen gereageerd op de beleidsplannen voor 1989. (Pag. 3). wedstrijd tegen Petrecon-Top 2 met 3-0. (Pag. 9). VRIJDAG 11 NOVEMBER 1988 145ste jaargang Nr. 24438 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In moeilijke en hachelijke omstandigheden is het stoutste beleid het veiligst. Livius 25, 38 ZIERIKZEE - „Een wat zwalkend beleid dat niet sterk overkomt. De Staten zouden er goed aan doen nu einde lijk eens een keus te maken, waaraan de regelmatige ge bruikers van Zeelandbrug houvast hebben. Schouwen- Duiveland heeft daar recht op." Dit schrijft de VVD- fractie in Zierikzee in haar reactie op de algemene be schouwingen van b en w voor komend jaar. De liberale fractie, die in raads- en commissievergaderingen herhaalde lijk vragen heeft gesteld over het mo ment waarop de Zeelandbrug tolvrij zou worden is niet de enige die aan dacht besteed aan deze problematiek. Ook de Reformatorische Unie en het CDA wijden er in hun reacties enkele woorden aan. Zoals bekend worden er verschil lende jaartallen genoemd voor het beëindigen van de tolheffing op de Zeelandbrug. Enerzijds wordt het jaar 1993 genoemd, terwijl er ander zijds rekening mee moet worden ge houden dat er nog tot het jaar 2000 tol betaald moet worden. Dat laatste geldt wanneer besloten wordt een vaste oeververbinding over de Wes- terschelde aan te leggen. De wens om zo snel mogelijk een streep onder die tolheffing te plaatsen is nog eens ver sterkt door een notitie van gedepu teerde staten waarin deze stelt dat het afschaffen van de tolheffing in de nabije toekomst mogelijk is. B en w hebben hierop gereageerd met een schrijven, waarin zij de aan dacht vestigen op de nadelige invloe den die Schouwen-Duiveland en ook de Bevelanden hierdoor ondervindt. Met name de economie van Schou wen-Duiveland zou hierdoor te lijden hebben. De VVD-fractie haakt hierop in door te wijzen op de halfslachtige houding van de provinciaal bestuur der. ,,Nu alweer jaren achtereen dur ven de Staten van Zeeland geen ant woord te geven op de vraag wanneer de Zeelandbrug tolvrij zal worden. Steeds weer worden er andere argu menten aangevoerd. GS en de Staten moeten zouden in alle eerlijkheid moeten toegeven dat er destijds bij de bouw van de Zee landbrug in '65 op Schouwen-Duive land verwachtingen zijn gewekt over het moment waarop deze tolvrij zou worden: namelijk op het moment dat de weg over de Oosterscheldekering gereed zou komen" aldus de VVD- fractie, die er verder op wijst dat er vorig jaar november1 een ruime meer derheid binnen de staten voor het tolvrij maken van deze verbinding Advertentie Lorentz 1 3241 LX Middelharnis Tel. 01870-2188 AtJ§! Cricketpad 15 3223 EA Hellevoetsluis Tel. 01883-20016 Kreeftstraat 36 4301 ZD Zierikzee Tel, 01110-13163 TOju Wielsingel 24 3261 VJ Oud-Beijerland Tel. 01860-13624 %W gewerkt wordt met gelegenheidsar gumenten" aldus de liberale fractie, die de handelwijze van het college van b en w om hierover bij Provincia le Staten aan de bel te trekken toe juicht. Iets dat ook de fracties van het CDA en de RU doen, omdat om met de woorden van de laatste fractie te spreken tolheffing een zeer onbillij ke zaak is". Positief Tol of geen tol. De Zeelandbrug biedt, zo blijkt uit de reactie van de VVD op het beleid voor '89, ook aan leiding tot positieve geluiden. Uit het voorontwerp voor het structuursche ma Verkeer en Vervoer dat door het ministerie van verkeer en waterstaat is opgesteld blijkt dat er een moge- lijkheid bestaat dat de Noord-Zuid verbinding de verbinding tussen Rotterdam en België/Frankrijk) de functie krijgt van een centrale as voor het transportverkeer. Hierdoor zou de Zeelandbrug mogelijk een rijksweg worden. Dit zou, zo schat de VVD in, een belangrijke impuls voor De tolheffing op de Zeelandbrug blijft de fractie-gemoederen in Zierikzee be zighouden. Met name over het tijdstip waarop deze tolheffing beindigd gaat worden willen de fracties duidelijkheid. de ontwikkeling van de industrie en werkgelegenheid in de gemeente kunnen zijn. Aan deze nieuwe ontwikkeling, waarbij er langs Zierikzee een vier- baansweg richting Zeelandbrug zou worden aangelegd zitten volgens het CDA naast voordelen opk schaduw zijden. Te denken valt hierbij aan een Naderhand is de beslissing over het beëindigen van de tolheffing weer voor onbepaalde tijd uitgesteld. ..Een wat zwalkend beleid, waarbij Zitting Kantongerecht in Zierikzee ZIERIKZEE - „We maken het helaas vaak mee dat buitenlanders naar Nederland ko men voor dit sotk-t praktijken. Daarom treden wij er streng tegen op. De oesterteelt is een kostbare zaak. En het ondeskundig omgaan met de oesters door derden stimu leert oesterziekten". De drie Belgen J. M. uit Villes de Bouillet, J. L. uit Limbourg en A. F. uit Engis werden een tikje witter 0111 de neus toen zij dit requisitor van officier van justitie mr H. Oppe keurig in het frans hoorden vertalen. En nog meer toen kan tonrechter R. A. Fibbe zijn vonnis bekend maakte: De verbeurdverklaring van hun duikartibuten ter waarde van 4.500 gulden plus 500 gulden boete of tien dagen vervan gende hechtenis. Op 29 december 1987 kwamen de drie Belgen naar Schouwen-Duive land om daar in het Grevelingenmeer nabij Scharendijke oesters te rapen. Hun bijdrage aan een personeelsbij eenkomst met oudjaar. ,,Het was van- wege een feestje van de mechanische afdeling in de nucleaire centrale waar we werken. We wilden een steentje bijdragen door de genodig den oesters te geven". Wat anders Toch hebben ze daar in Belgié wat anders moeten eten met oudjaar want de rijkpolitie betrapte de Belgen ter wijl zij in hun duikuitrusting bezig waren om de oesters in een auto te la den. Men had op dat moment 265 oes ters boven water gehaald en in vuil niszakken gedaan. ,,En ik denk dat de heren er nog veel -meer hadden meegenomen naar België als ze niet waren gestoord. Want met 265 oesters doe je niet veel bij een feestje", aldus mr Oppe. Zover kwam het niet want de rijkspolitie nam de oesters in be slag. Plus de duikatributen van de Belgen ter waarde van ongeveer 4.500 gulden en een Mercedes personenau to. De reden hiervan was de speciale voorzieningen die in het voertuig wa ren aangebracht om de carrosserie te beschermen tegen vocht. De koffer bak was voorzien van een grote plastiek bak. Uit de verklaringen van de Belgen, die door een tolk wer den vertaald, bleek dat die bak was bedoeld om de duikspullen in te doen. Zodat de auto niet kon worden aangetast door het zoute zeewater. ,,Het was de eerste keer dat we oes ters kwamen rapen. Een duiker uit Dit nummer bestaat uit 10 pagina's zware verkeersbelasting met meer geluidhinder en luchtvervuiling in de regio. Voor het CDA is het dan ook noodzakelijk om kritische geluiden te laten horen wanneer het milieu hierdoor in het gedrang zou komen. Dit om ook in de toekomst als groene long voor Nederland te kunnen blij ven fungeren. het Melchelse had aangegeven waar we oesters konden vinden op een me ter diepte". Volgens de advokate van het drietal mr Ch. H. Ritter uit Rot- vervolg pagina 3 Verwachting Deltagebied tot zaterdagavond: Bewolking Er komt vooralsnog weinig veran dering in het weer. Er is veel bewol king en af toe valt er regen. De wind is zuidzuidwest zwak tot matig, twee tot drie Beaufort. Minimumtempera tuur komende nacht 10 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 15 nov.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: noordwest 3 Maandag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: noord 3 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 12 nov. Zon op 07.54, onder 16.53 Maan op 11.41, onder 18.06 13 nov. Zon op 07.56, onder 16.51 Maan op 12.35, onder 19.14 14 nov. Zon op 07.58, onder 16.50 Maan op 13.13, onder 20.53 Eerste Kwartier: 16 november (06.40) HET WEERO VERZICHT DE BILT - Er wordt dit weekeinde tamelijk somber weer verwacht. In een zuidwestelijke stroming wordt zachte en vochtige lucht naar ons land gevoerd. Er is overwegend vrij veel bewolking en vooral zondag re gent het af en toe. In de nachten is de kans op mist groot. De nachttempe- raturen liggen rond de 10 graden en overdag wordt het een graad of 12. Na zondag nestelt zich een hoge- drukgebied boven de Noordzee. Daardoor draait de wind naar het noorden en wordt er koude en droge re lucht aangevoerd. Advertentie Zet 'm op mannenII Sportminnend Zierikzee en de sponsor staan achter jullie. hoofdsponsor v.v. Zierikzee ,Meer dan alleen gezelligheid'' ZIERIKZEE - „Nee, het gaat zeker niet alleen om de gezelligheid. We willen proberen de mensen meer bij el kaar en bij het evangelie te betrekken", aldus mevrouw L. Boogert. Zij is bestuurslid van Hervormde vrouwen groep Wees een Zegen uit Zierikzee. Gisteren, donder dag, kwamen alle negen Hervormde vrouwengroepen uit de regio bijeen op de jaarlijkse Hervormde Ringdag. Al les bij elkaar waren er zo'n honderd vrouwen naar het ge bouw van de Christelijke Gereformeerde kerk gekomen voor deze ontmoetingsdag. De Ringdag kende eigenlijk dezelf de indeling als de tweewekelijkse bij eenkomsten van de Hervormde vrou wengroepen. In de eerste plaats aandacht voor serieuze zaken. Daar na tijd voor ontspanning. Men stelt met klem dat de vrouwengroep er niet alleen is voor de gezelligheid, maar ook om wat te leren. Geestelijke verzorging Na een woord van welkom, zang en gebed hield aftredend presidente T. den Bleijker een meditatie geïnspi reerd op Romeinen III onder de titel 'Als God voor ons is...' Vervolgens werd door mevrouw Van Zoelen en mevrouw Van den Beukei een inlei ding gehouden over de geestelijke verzorging in verpleeghuizen. Daarbij kwam de, vooral de laatste jaren, toegenomen aandacht voor de psychiatrie aan de orde. Ook demen tie werd onder de aandacht gebracht. Uiteraard konden de aanwezigen ook de nodige vragen afvuren op bei de dames. Waarna het tijd was voor een gezamenlijke lunch. De middag stond in het teken van de ontspan ning. Een aantal dames van de Her vormde vrouwengroep uit Bruinisse verzorgde een aantal sketches, ge volgd door enkele dames van de Her vormde vrouwengroep uit Ooster- land. Bestuurslid mevrouw L. Boogert stelt dat het ledental van de Her vormde vrouwengroepen de laatste jaren vrij constant is. ,,Het is alleen jammer dat het zo moeilijk is om jon ge vrouwen bij ons werk te betrek ken. Dat is wel geprobeeerd, maar die krijg je er haast niet bij". Zij tekent daar onmiddellijk bij aan dat de vrouwen die lid zijn van een Hervormde vrouwengroep erg trouw naar de twee-wekelijkse bij eenkomsten komen. De Hervormde vrouwengroep Zie rikzee heeft 45 leden en er komen er meestal toch zo'n 35. ,,Het eerste ge deelte van die bijeenkomsten beste den we altijd aan serieuze zaken. Er wordt altijd een inleiding verzorgd en dat kan over de meest uiteenlopen de onderwerpen gaan", aldus Boo gert. Op de Ringdag werd verder af scheid genomen van mevrouw De Bleijker. Zij treedt af als presidente van de Hervormde vrouwengroep Wees een Zegen uit Zierikzee. Zij wordt opgevolgd door mevrouw C. Schot-de Regt. Zo'n honderd hervormde vrouwen kwamen bij elkaar op de Ringdag in de kerk aan de Zevengetijstraat in Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1